Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Skyrimský průvodce - IV. díl
Články
Draugirové

Dříve, než se podíváme na poněkud zkažený zoubek těmto ohavným bytostem, začněme netradičně tím, že na okamžik opustíme Tamriel a Skyrim. Vydáme se do světa starých Seveřanů u nás v Evropě.
Právě v jejich bájích a mýtech se totiž vyskytuje strašidlo, pojmenované "draugr".
Toto slovo odkazuje k indoevropskému kořeni "dhreugh", což v překladu znamená "škodit, klamat". V jedné z nejstarších písemnosti seveřanů - v tzv. "Starší Eddě" se vyskytuje slovo "draughús", což jest "obydlí strašidla", nebo jednoduše "hrobka".
"Draugr" znamená též "neklidný mrtvý". V severských mýtech se často objevuje i slovo "aptrgangr", což znamená "vracet se".
Dost bylo názvosloví mýtických severských strašidel našeho nudného šedého světa.
Vraťme se do Tamrielu, kde se mýty mění v realitu, a těmto bytostem můžeme stanout tváří v tvář!
Jistě jste už uhádli, že bude řeč o "neklidných mrtvých, kteří se vracejí".

V pradávných časech, kdy oblohu nad Skyrimem křižovalo dračí plémě, obýval tuto zemi národ dračích porobenců. Národ lidí, jejichž mysl byla pokřivena otroctvím.
Pro své dračí bohy neváhali obětovat životy.
Co se týče skupin a společenských tříd, nebylo tehdejší obyvatelstvo Skyrimu zas tak odlišné od toho dnešního. Našli byste dělníky, válečníky, čaroděje, léčitele a kněze. Všichni však žili pro jediný cíl - co nejlépe posloužit drakům. Před dračím mocným řevem bázlivě padali na kolena a ochotně plnili všechny příkazy.
Nejvyšší vážnosti požívali dračí kněží. To oni tvořili základ každého dračího kultu, který ve Skyrimu vznikl. Byli prostředníky mezi bohy a "smrtelníky", díky čemuž se sami v očích ostatních stávali jakýmisi "polobohy".
Pokorná služba drakům nezůstávala bez odměny. Nejen že draci své poddané ochraňovali před různými nepřáteli, navíc jim dopřáli daru Thu'um. Draci své věrné naučili svoji řeč a to znamenalo velkou moc. Nejen kněží, ale i mnozí válečníci a mágové tak díky svému dechu mohli ovládat živly a přetvářet mundus k obrazu svému.


Po své smrti byli příslušníci tohoto národa nabalzamováni a uloženi do pohřebních mohyl, jejichž velikost se rovnala celým městům. Nutno podoknout, že balzamovači odváděli vskutku výjimečnou práci. Díky své znalosti anatomie, chirurgické zručnosti a znalosti rozličných bylin a přírodních procesů dovedli nebožtíka nabalzamovat doslova na věčné časy.
A nyní se dostáváme k jádru věci. Zachovaná těla těchto lidí spočívají v oněch mohylách do dnešních dnů. Odpočívají v pokoji a spánkem věčným spí...
A nebo ne?
Mezi odvážnými dobrodruhy ve Skyrimu kolují rozličné zkazky o neklidných mrtvých a světélkujících očí ve tmě. Pohřební komory dávných obyvatel Skyrimu totiž nestřeží jen mechanické pasti, ale i starobylé mystérium zmrtvýchvstání. Neklidná duše dračího porobence se navrátí do nabalzamovaného těla a probudí se k "životu“, aby tak potrestala toho, kdo se odvážil porušit klid mrtvých.
Tyto bytosti nezapomněly své umění, ani když už jsou několik věků po smrti. A tak se pak neopatrný dobrodruh či vykradač hrobů nesmí divit, uvidí-li věkem a škůdci zohavené mrtvé tělo, náhle probudivší se k životu. Draugirové jsou velmi nebezpeční. Ovládají sílu zbraní, kouzel i mocných dračích řevů. Setkat se s nimi beze zbraně není radno a ani pak není vyhráno.
A pokud si myslíte, že znamená problém narazit na znovuoživeného dávno mrtvého válečníka v ebenitové zbroji a obouručním mečem v rukou, zřejmě jste ještě nenarazili na dávno mrtvého dračího kněze, který jen čeká na vhodnou příležitost vysát vám duši z těla za pomoci dračí magie a nemrtvých přisluhovačů.
Duchové
Šepot ve tmě, náhlé mrazení v zádech, předměty se hýbou samy od sebe…
Zapomeňte na nudné spiritualistické seance. Největší pravděpodobnost setkat se s duchy přímo je právě ve Skyrimu!
Jak je zjevné z jejich podstaty, duchové jsou duše zemřelých, které z toho či onoho důvodu nedošly klidu a setrvávají tak stále ve světě živých.
Může se jednat o duše, které před odchodem na onen svět chtějí vykonat to, co nestihly za života. Například chtějí dostát nějaké přísaze nebo dosáhnout spravedlnosti.
Může jít o duše nešťastníků, na nichž byl spáchán násilný čin a ony nedojdou pokoje, dokud nebude pachatel dopaden.
Někdy se jedná o duše, které jsou na světě uvězněny díky zlému nekromantovi, který je potřebuje k všelijakým rituálům a prohnilým účelům.
Dále pak se můžeme setkat s duchy strážnými, kteří střeží posvátná místa a trestají nehodné, nebo s duchy rádci, kteří jsou ochotni poskytnout pomoc člověku v nouzi a strasti.
Nenechte se zmást nehmotným vzhledem duchů, mohou vám ublížit jak fyzicky, tak psychicky.
Některé duše se po splnění svých závazků vydají s uspokojením na onen svět, jiné jsou odsouzeny bloudit po Tamrielu na věky věků.Kostlivci


Vidíte to všude.
V každé druhé jeskyni ve Skyrimu, v každé opuštěné pevnosti, ve skalách, v lese, na dně tůní a jezer…
Řeč není o nějaké floře, jak by se mohlo zdát, ale o lidských kostech.
Nějaký neopatrný dobrodruh zemře a není nikdo, kdo by jeho tělo pohřbil. Tělo časem zetleje, maso ohlodá divá zvěř a zbydou jen holé kosti, které se pak všude válí.
Co když ale nějaké divné kouzlo ty kosti znovu oživí? Objeví se kostlivec, tedy oživlá kostra mrtvého člověka.
Není známo, co přesně tyto kostry budí k životu, nicméně setkání s nimi může znamenat určité zpestření procházky Skyrimskou přírodou. A protože tyto bytosti nejsou ani kost a kůže, nýbrž jen polovina řečeného, není těžké je porazit. Rána palcátem do lebky a kosti se válí na hromadě.
Avšak pozor, některé kostry patří dávno zesnulým dračím přisluhovačům (pamatujete na draugiry?). Jako takoví umí ovládat Thu’um. Ačkoliv je záhadou, kde berou dech pro jeho vyřčení, když nemají žádné plíce.
Další kostlivci umně dovedou zacházet s luky a šípy, takže se pak nedivte, až vám na opuštěném pohřebišti nějaká kostra prožene šíp hlavou.
A jak se zdá, některé kostry patřily dříve zkušeným mágům, soudě dle toho, jak skvěle umí sesílat kouzla.
Tak jako tak, kosti lidí mají odpočívat v pokoji a je pouze na vás, zda jim k tomu dopomůžete, nebo se od nich necháte zabít...Zombie


V případě zombie se jedná o nemrtvá těla zemřelých, jejichž tělesná struktura je téměř neporušena (maximálně mají nějakou tu frakturu, nebo jim trčí šíp z těla, atp…) To znamená, že nejsou mrtví dlouho.
Obvykle se jedná o těla, která k všelijakým účelům oživují nekromanceři a jim podobní. Pomocí kouzel jim vrátí život a nemrtvý jim je pak přinucen otrocky sloužit.
Ač bylo prokázáno, že násilně navrácená duše do vlastního těla si zachovává veškeré vědomí a vzpomínky, není schopna učinit nic, aby se vzepřela svému oživovateli. Navíc mají neuvěřitelnou touhu zabíjet.
Životnost takto oživené bytosti závisí především na mentální síle samotného nekromanta. Může jít o pár vteřin, minut či hodin. Skuteční mistři nekromanti ovládají tak mocná kouzla, že jsou schopni oživit mrtvolu natrvalo. Tak jako tak, až čas zombie pomine, její tělo se obvykle rozpadne v prach. Někteří obzvlášť silní jedinci mají tak silnou tělesnou strukturu, že se v prach nerozpadnou a lze je oživit vícekrát.
Dotyčný mrtvý není však nic jiného, než pouhá loutka a věřte, že ve své mysli ze všeho nejvíc touží navrátit se zpět na onen svět…Mezi lidmi se povídá, že v temných zákoutích Skyrimu se vyskytují mnohé další rozličné přízraky, podobné kostlivcům a duchům. Ale v tomto případě se jedná spíše o díla daedrických pánů, než o typické nemrvé, o kterých tu byla řeč.

Navíc se po celém Tamrielu potulují i další bytosti, které jsou mnohými považovány za nemrtvé. Ve skutečnosti se však jedná  o nemocné jedince a jsou k nerozeznání od "normálních" smrtelníků… Až na jejich bledou pleť, vyvinuté špičáky, oči podlité krví a touze někomu se přisát k tepnám…
Ale o těch už někdy příště…


Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
EldeR | EldeR je Offline | #1 | Dne | 06. December 2013 09:31:28
EldeR

Moc povedený.... vím, že to bude znít nenažraně, ale já chci další a další .... Grin
Share:
Mike | Mike je Offline | #2 | Dne | 06. December 2013 14:54:45
Mike

Lokace: Prague, CZ
Tyjo, pěknýýý, popravdě, tydlenty příšerky mám rád, takže i článek o nich pro mě byl… přinejmenším zajímavý. Smile Smile Palec nahoru. Smile
Share:
Nerevar | Nerevar je Offline | #3 | Dne | 06. December 2013 17:27:24
Nerevar

Lokace: Dům Indoril
Je to fakt COOL, moc hezky sepsaný, a ještě ke všemu totálně COOL. Smile

Ale možná bych nějak upravil tu věcičku o upírech na konci, přeci jen, upíři přeci nejsou nemrtví. Jsou jen nemocní, a nemoc(v tomto případě Porfyrická Hemofilie) se dá léčit. Smile
Share:
Ligos | Ligos je Offline | #4 | Dne | 06. December 2013 19:29:32
Ligos

Lokace: Alternativní realita
@Nerevar #3:
Mno, máš samozřejmě pravdu...
Já jsem je tam zařadil díky této větičce v UESP WIKI:

Undead Creatures consist of spirits, reanimated skeletons, and reanimated corpses. Vampires are also considered to be undead, but are undead NPCs instead of creatures. All varieties of Undead are detected using Detect Dead instead of Detect Life. Undead creatures are generally extra vulnerable to silver weapons.

Svým způsobem jsou upíři nemrtví, protože např. takové kouzlo "léčení" na ně neučinkuje. Vyléčíš je jen díky kouzlu "nekromantské léčení" či "léčit nemrtvého" - viz dodatek Dawnguard...

Ale jo, trošičku to upravím, díky za upozornění! Smile
Share:
Whirt | Whirt je Offline | #5 | Dne | 06. December 2013 21:21:47
Whirt

Lokace: Rudá hora (ČR)
Máš to fakt úžasně sepsané, rád si ten článek přečtu, i když třeba hodně z toho znám nebo mám podobný postřeh.

Jinak Nere, musím se přiklonit k Ligovi. Dokonce i v Morrowindu, pokud se člověk zeptá na Vampirismus, sdělí mu NPC, že jsou to spíše bytosti nemrtvé Smile Ale je pravda, že v poslední době je to podáváno spíše jako nemoc.
Share:
Leneren | Leneren je Offline | #6 | Dne | 07. December 2013 07:55:57
Leneren

Úžo Smile
Share:
Ligos | Ligos je Offline | #7 | Dne | 07. December 2013 14:47:22
Ligos

Lokace: Alternativní realita
Článek jsem aktualizoval o dvě větičky u Zombíků, které jsem před tím vynechal...
Share:
Balerion | Balerion je Offline | #8 | Dne | 07. December 2013 22:18:01
Balerion

Lokace: Daggerfall
Není nic lepšího, než si uvařit kafe a v klidu si přečíst dalšího Stopařova průvodce po Skyrimu. Máš to pěkně napsaný, už aby tu byl další díl Wink
Share:
fulo77 | fulo77 je Offline | #9 | Dne | 09. December 2013 09:33:57
fulo77

Lokace: Púchov SR
pokiaľ viem (netýka sa to Skyrimu, ani reálneho sveta samozrejme Wink ), z človeka sa upír stane vo veľa prípadoch až po jeho smrti... proste sa prebudia, preto si myslím, že sú nemrtví... článok parádny, držíš si svoj štandard Smile
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Výborné! Výborné! 100% [6 Hlasů]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2345 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5577 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3596 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 3023 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9822 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5455 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4739 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4704 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5676 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist