Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Professional Download System
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
The Witcher

The Witcher

Postavy.cz

Postavy.cz

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Jak nainstalovat modifikaci? (manuálně)
Instalace modifikací do hry The Elder Scrolls V: Skyrim není vůbec těžkou záležitostí. Existují totiž hned tři způsoby, jak modifikaci do hry dostat. V tomto návodu si projdeme pouze jeden postup a to manuální – postup, při kterém nevyužijte pomoc žádného programu. Okrajově zmíníme i ostatní postupy, ale opravdu jen okrajově.

Krok č. 1
První věcí, kterou budete muset před manuální instalací učinit, je registrace na webu www.nexusmods.com, které slouží jako uložiště, nejenom pro hru The Elder Scrolls V: Skyrim. K registraci můžete přejít ihned kliknutím na tento ODKAZ a následným vyplněním formuláře ji dokončit.

Krok č. 2
Nyní, když jste úspěšně zaregistrovaní a přihlášení na účtu, přichází rozhodnutí. Módy můžete buď instalovat manuálně a nebo za pomoci programu s názvem Nexus Mod Manager (NMM), který můžete stáhnout za pomocí tohoto ODKAZU. Program poté nainstalovat jako každý jiný program a následně postupovat podle jeho pokynů. V tomto případě pro vás tento návod končí, protože jeho primární zaměření je na instalaci manuálním způsobem.

Instalace manuálním způsobem se vesměs nemění. Přesto však vždy důkladně prostudujte popis módu a instalační postup. V případě, že něco pokazíte během manuální instalace, se to může později velmi těžko napravovat, obzvláště pokud přepisujete něco z původní hry. My si v tomto návodu vysvětlíme instalaci módu s názvem SkyUI, na který můžete ihned přejít pomocí ODKAZU.

Krok č. 3
Po kliknutí na výše zmíněný odkaz vám naskočila stránka s informacemi o módu s názvem SkyUI. Když budete postupně rolovat dolů, naleznete nápis „Installation“ a pod ním vypsaný nejenom postup manuální instalace tohoto módu, ale i dodatečné módy či programy, které tento mód ke správnému fungování vyžaduje.

V našem případě se jedná pouze o SKSE, které je nutné instalovat manuálně i v případě, že používáte NMM. Instalace SKSE je velmi snadná a rychlá, tudíž se nemáte čeho obávat. Jediné, co je nutné, je přejít na stránku http://skse.silverlock.org a stáhnout aktuální instaler, který za vás instalaci provede.


V případě zvolení 7z archive jednoduše stažený soubor extrahujete a následně celý jeho obsah překopírujete do složky se hrou a případné žádosti o povolení přepsání souboru povolíte a necháte přepsat. Poslední možnou instalací SKSE je instalace přes Steam, která probíhá kliknutím na tlačítko instalace – odkaz přímo do workshopu naleznete zde.

Krok č. 4
Teď, když máme nainstalovaný i mód, jenž je vyžadován ke správné funkčnosti, můžeme se pustit do samotného stahování a instalace SkyUI.

Přesunete se do sekce FILES (viz. Obrázek) a zvolíte aktuální verzi módu. Při volbě dávejte pozor, některé módy mají více verzí či alternativ. Vždy si pečlivě přečtěte popis, než něco stáhnete a pokusíte se nainstalovat. Zvolíte možnost „download manualy“, první možnost je pro uživatele využívající k instalaci NMM.


Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Nyní by vám měla vyskočit následující tabulka. U některých modifikací k tomu dojít nemusí.


Pro zvětšení klikněte na obrázek.


Tato tabulka vám oznamuje, že ke správnému chodu modifikace jsou nutné další modifikace. Jak vidíte, v našem případě je to SKSE, které bylo již napsáno v popisu módu. Pokud máte splněno a SKSE jste nainstalovali (při dodržení postupu tohoto návodu splněno máte) můžete kliknout na zelenou možnost „CONTINUE WITH MY DOWNLOAD“, v opačném případě klikněte na modrý text s názvem módu a mód nainstalujte. Instalace SKSE je zmíněna v části s názvem Krok č. 3.

Pokud vyskočí tabulka s podpořením autora, můžete dál pokračovat kliknutím na stejnou zelenou možnost s názvem „CONTINUE WITH MY DOWNLOAD“ a nebo tvůrce podpořit.

Krok č. 4
Jakmile máte mód stažený, extrahujete jej do složky (popř. Pracujete rovnou s otevřeným program pro nahlížení do archívů typu RAR, ZIP, atp.) a vyhledáte složku, ve které máte nainstalovaný Skyrim. Jakmile budete mít obě tyto složky otevřené, můžete zahájit instalaci módu.


Ve archívu/složce s módem naleznete složku a dva soubory s koncovkou ".bsa" a ".esp", tyto dva soubory jsou pro nás klíčové. Složka „fomod“ obsahuje pouze informace k instalaci, které jste mohli získat přečtením informací o módu na jeho webové stránce v databázi www.nexusmods.com. Oba soubory přesunete do složky se hrou, konkrétně do podsložky s názvem „Data“ a případné změny opět přepíšete (v našem případě by k tomu dojít nemělo). Nyní je mód SkyUI nainstalován a jediné, co je třeba je hru spustit a vyzkoušet, zda-li se nám úsilí opravdu povedlo.


Krok č. 5
Mód SkyUI máme nainstalované a nyní standardním způsobem spustíme hru The Elder Scrolls V: Skyrim přes hlavní launcher hry. Než klikneme na ikonku „Spustit“, přejdeme do „Files data“, ve kterém zkontrolujeme zaškrtnuté políčko nově nainstalovaného módu. Pokud je zaškrtnuto, můžu přejít ke spuštění hry. Pokud není, označíme ho křížkem a zapneme hru.

Pokud nyní načtete save, je dost pravděpodobné, že vám ihned po načtení vyskočí chybová hláška a inventář se vám bude načítat velmi dlouho. Neděste se! Řešení je totiž velmi snadné. Vypněte hru, vraťte se do složky se hrou a nalezněte soubor s názvem „skse_loader.exe“. Jedná se o soubor, který jste přidali už při instalaci SKSE. Klikněte na něj pravím tlačítkem myši a dejte odeslat na plochu jako zástupce a spusťte. Hra by měla bez problémů naběhnout a po načtení uložené hry nenaskočí žádná chybová hláška, ani nebudete muset čekat na zdlouhavé načítání inventáře, který mód SkyUI zcela přemění.

Od této doby nespouštějte hru klasicky přes Launcher, ale přes „skse_loader.exe“, který jste si odeslali i na plochu. Můžete jej přejmenovat a dokonce nastavit i ikonku. V případě instalací dalších modifikací je nutné vždy prvotní spuštění s novým módem provést za pomoci Launcheru a sním spojené kontroly „Files Data“ a následným spuštěním hry. Jakmile se dostanete do hlavního menu, můžete hru vypnout a opět spustit hru přes „skse_loader.exe“

Důvod je prostý. Spouštění přes „skse_loader.exe“ není schopné samo od sebe aktivovat nově nainstalovaný mód, proto je nutné provést první spuštění přes klasický Launcher.

Zdroje:
- www.nexusmods.com
- http://skse.silverlock.org

Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
PetrH89 | PetrH89 je Offline | #1 | Dne | 06. November 2016 13:11:41
PetrH89

Paráda, ale když mám Nexus mod manager tak mi hru nenajde... Jestli ji ze Steam musím stáhnout do PC..? Nemůže najít soubor.exe...
Díky za radu
Share:
Aurelius | Aurelius je Offline | #2 | Dne | 07. November 2016 22:44:09
Aurelius

Lokace: Kvatch
Hru musíš mít nainstalovanou v PC (buď z disku nebo staženou přes Steam).

Otevři si NMM (Nexus Mod Manager), v pravé horní části se bude nacházet šipka smotaná do kruhu, klikni na ní a vyber "rescan installed game" objeví se ti veškeré hry, které podporuje NMM a okamžitě se ti začnou v PC vyhledávat.

V tomhle momentě si všímej pouze Skyrimu (pokud hraješ Speciální Edici tak té). Pokud bude vyhodnocen slovy "Not Found!" vyhledej hru ručně kliknutím na trojici teček v obdélníčku. Jakmile vyhledáš složku se Skyrimem potvrdíš to zelenou fajfkou a mělo by ti vše běžet.

Zítra ti dodám návod i s obrázky v PM... Dneska už běžím spát Wink
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Pro hodnocení musíte být registrovaný.

Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Zatím nikdo nehodnotil.
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4031 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 7952 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5388 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4588 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12389 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7266 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6352 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6147 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7356 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist