Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Rasy ve Skyrimu: Dunmer
Elder Scrolls
Rasy ve Skyrimu: Dunmer


Jedná se o pátý díl ze série, která bude obsahovat informace o všech deseti rasách, které jsou ve světě Elder Scrolls hratelné a které si budeme moct vytvořit ve Skyrimu. Pokud jste zmeškali předchozí díly a máte zájem si je přečíst, zde jsou odkazy:

Nord I
Nord II
Ork
Khajiit
Redguard


Další věcí, která stojí za zmínku, je, že podle výzkumu je rozsáhlý zájem o dunmerskou kulturu a tradice, a ten nemůže být dostatečně pokryt v jednom článku. Tak tedy zde je něco na začátek. Dnes budeme mít "dunmera 101" jako úvod do rasy, s klíčovými fakty, které povzbudí naši "chuť ", než se naše pravidelné Lore ponoří do fascinující historie a kultury těchto zajímavých bytostí.
Takže bez dalších okolků, pojďme se podívat na osm bodů, které bychom měli vědět o dunmerech:

1. Temní elfové sami upřednostní termín "dunmer" a používá se téměř bez výjimky po celé rodné provincii Morrowind. Jinde v říši jsou běžně označováni jako "Dark Elves" (Temní elfové).

2. Termín "Dark" se nevztahuje jen k jejich charakteristickému tmavšímu zabarvení pleti (což je například odlišuje od jejich bratří Altmerů), ale vztahuje se i na jejich vlastnosti. Dunmeři bývají odtažití, chladní, vážní, nedůvěřiví a pohrdaví vůči ostatním rasám. Ale Dunmer sám tyto vlastnosti vítá. Dunmeři si velmi váží rodiny a cení si také loajality.

3. Dunmeři mají vrozenou nedůvěru v ostatní rasy a tato nedůvěra je oboustranná. Mají sklon držet při sobě, navenek působí jako nemilosrdní a krutí. Mladší dunmerky jsou známy svou promiskuitou. Přestože jsou Dunmeři silní, velmi schopní a dobří v boji i magii, brání jim jejich pomstychtivá povaha, dávné konflikty, rodinné zrady a obecně špatná pověst v získání většího vlivu.

4. V Morrowindu se Dunmeři obyčejně chovali odmítavě vůči těm, kteří se narodili mimo provincii, obvykle nazývali hráče pohrdavým "Cizák". Tento vrozený pocit nadřazenosti nad ostatními rasami je významným rysem třetí části série Elder Scrolls. Nicméně v Oblivionu jsou Dunmeři o něco přátelštější. To vyplývá z tradice, která říká, že osoby narozené v jiných provinciích se přizpůsobí místní kultuře a zvykům, i když si stále do určité míry zachovávájí nedůvěru vůči ostatním a vrozený pocit nadřazenosti.

5. Agresivní a neuctivá povaha Dunmerů vede k tomu, že používají řadu urážek a nadávek směrovaných hráči. Nejběžnější v Morrowindu byla "N'Wah", ale byli jsme také často nazváni jako "Fetcher", "S'wit" a "Stoopid". To ve spojení s nevrlým a přiškrceným hlasem, který byl použit v Morrowindu (a doufejme, že opět ve Skyrimu) přispívá k dokreslení charakteru temného elfa.

6. Jak v Morrowindu, tak v Oblivionu je Dunmer první NPC, které potkáte. V Morrowindu je to laskavý Juib, který vám jako první pomůže na nohy na vězeňské lodi, v Oblivionu je to mnohem méně přátelský Valen-Dreth, který na vás mluví z protější cely (a kterého máte později zabít v rámci úkolů pro Temné Bratrstvo (Dark Brotherhood)). Jsem zvědav, jestli ve Skyrim bude pokračovat tato "tradice" a Dunmer bude první, koho uvidíme.

7. Dunmer má vyvážené schopnosti a proto je vhodný pro různé styly hry. Lze ho snadno přizpůsobit ke všem třem odvětvím - může být bojovníkem, mágem i zlodějem. Dunmeři mají bonus k čepeli a ničení, což je vhodné pro bojového mága nebo pro bojovníka zacházejícího s mečem. Mají také odolnost vůči ohni - to je obzvláště užitečné v Oblivionu, kde jako hráč narazíte na velké množství postav obývajících Oblivionské sféry.

8. Dále je pro Dunmery typické, že podporují otroctví. Zaútočili například na Black Marsh (Černou mokřinu), aby získali Argonianské otroky. Důkaz této skutečnosti jsme mohli vidět v Morrowindu - bylo několik úkolů a také módů, které se zabývaly zrušením otroctví. V románu "Infernal City" (Pekelné město) existují náznaky, že se toto vrátí - zdá se, že původní obyvatelstvo ve Vvardenfellu si podmanilo a zotročilo Argoniany. Uvidíme, jak toto bude ovlivňovat Skyrim, ale víme, že má být v blízkosti hranic dunmerská osada, kde pravděpodobně někteří z těchto vyděděnců z Morrowind uprchli.

OK, to je úvod do dunmerské rasy. Později se dostaneme k jejich historii a tradicím.
(zřejmě se objeví v dalším dílu Learn some lore)Srovnání vzhledu Dunmera od Areny po Oblivion

Zdroj : Skyrimblog
Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
gariasBJ | gariasBJ je Offline | #11 | Dne | 23. August 2011 19:08:13
gariasBJ

Lokace: Slovensko
Ja budem určite zasa Nord. Grin Ale kombinovaný bojovník, lukostrelec a čarodej. - znamenie mág (+50 mágov) a základné vlastnosti Sečné zbrane, Lukostrelba, Zbrojárstvo, Vyvolávanie, Obnova, Ničenie, Mysticizmus Grin
Share:
Kresuky | Kresuky je Offline | #12 | Dne | 29. August 2011 13:54:44
Kresuky

Lokace: Orsinium
Já vyzkouším orka a nordaOrkKnight
Share:
skyrimdl | skyrimdl je Offline | #13 | Dne | 24. October 2011 17:10:56
skyrimdl

já budu altmerWink
Share:
Ravyur | Ravyur je Offline | #14 | Dne | 28. December 2011 10:28:29
Ravyur

Temný Elfovia Elfoni sú asi tý najlepší a ja som si nemyslel že ich tu bude niekto mať rád Wink Hrali ste niekto Morrowind? Podla mňa to je to najlepšie RPG (ale zasa na tú dobu to bolo to najlepšie) keby ho spravia do Skyrimu tak by to asi nič neprekonalo Grin Inak ako som pozeral ty orkovia na SKyrime su ale inak premakaný Pfft teraz sa im naozaj podarili ale aj tak hrám za Dunmera GrinGrinGrin
Share:
POPONA100 | POPONA100 je Offline | #15 | Dne | 03. June 2012 16:44:23
POPONA100

@Ravyur #14: Jo asi souhlasim s tebou temný elfové sou fajny.Jediné rasa která mě k sobě táhne je breton kvůli magii.Sem totiž mágurčitě budu válečník ale to až v pozdějšim levelu až budu mít dobrý meče.Kámoš má 138lvl takže mgii moc nepoužívá ale temný elfové sou dobrý. GrinDDDDD Grin
Share:
RajeshCZ | RajeshCZ je Offline | #16 | Dne | 13. July 2012 21:52:45
RajeshCZ

Jsem Temný Elf 29 LVL a mam opravdu LUXUSNI vyzbroj.
Pokud už máte naučený řev Fuus Roo Daah tak jdete do
Riverwoodu (to je to město když jdete od strážních kamenů po cestě). Až se tam dostanete tak jdete az nakonec toho města k bráně.Potom se zase otočte Grin a jděte do hospody na levé straně,měl by poblíž běhat pes jménem Stump a česky myslim že Packa,potom by tam měl pobýhat i nějaký kluk. Jděte do té hospody.Poté najděte ženu jménem Delphina nebo Delphine.Kupte si za 10goldu pokoj (mate na vybrani 2pokoje dejte ten prvni).Ona vas tam zavede poté byste mely dostat od ní klíč a nový ukol.Ten ukol zní,že mate odemknout skřín ve které se vchod do pokoje.Pujdete asi 20schodu dolu a jen co vejdete do mistnosti tak na pravé straně budete mít takovej ten věšák na zbrane budete tam mít myslím že Steel Dagger+Steel Sword a Blade Sword ten si vemte. Pak už stačí jen Leather nebo Studed Shield (štít) a nebo ještě nějaký meč.A pak jděte do Riftenu na naměstí k trhům a najděte Grelku (to je žena oblečená v leather armoru). Zeptejte se jí jestli vás vycvyčí v jednoručním boji.Když budete mít jednoruční boj aspon na levelu 40+ tak budete davat Bandit outlaw na ranu. a Bandit Thug na 3rány. NAPSAL JSEM TO TAK DLOUHY KVULI TOMU ŽE MAM SKYRIM NA XBOX A DOŠLI MI BATERKY DO OVLADACE TAKZE JE NABIJIM A PISU TADYGrinwow
Share:
Rene | Rene je Offline | #17 | Dne | 19. October 2012 21:06:08
Rene

Lokace: stany bournich havu
skusim temnyho elfa pokazde volim jen khajita sice mam jen jednu uroven ala dicky bych si ho vybral ale ten ocas zkazde zbroje zkazde jim leze vocas a mluvyjou jak otalove
Share:
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 1801 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 4974 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3207 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2702 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9232 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5051 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4370 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4382 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5233 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist