Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Prosím poradte

Přidal SladinX dne 08.12.2014 00:04
#1

Zdravím prosím vás o strpení protože se v tom moc neorientuji. Používal jsem nějakou cracknutou verzi skyrimu od kamose ale jelikož sem ve hře pozoroval mnoho bugu a nějak se mi nedařilo tam dostat módy šel jsem dnes do obchodu a koupil si legendary edition. Bugu je teda méně ale stále blbnou animace kdy třeba někomu mam rozseknout hlavu sekerou nebo useknout mečem což me opravdu mrzí ale k těm modum normálně sem si dal odběr na workshop a přidali se mi do launcheru jenže některé nechtěli fungovat protože nemám SKSE tam jsem si stáhnul instaler vybral jsem složku nainstaloval spustil jsem hru přes SKSE loader a furt nic jako bych ho tam nemel. Tak jsem kouknul na youtube a tam to všichni dělali ručně přes nexus manager bal jsem se teda ze mi to nějak zkurvi origo ale stáhnul jsem ho nainstaloval ale vybral jsem defaultni cíl instalace tak nevim jestli to není špatně. Podle videa jsem teda stáhnul SKSE jako zip rozbalil ho skopiroval některé soubory do složky kde je hra nainstalovana. Dále vzal složku data z rozbaleneho zipu a znova ji zabalil přejmenoval podle videa vložil do nexus manageru a spustil vypadalo to ze nainstaloval a zobrazoval se jako aktivní v pluginech. Říkal jsem si teda ze bych si konečně zahrál spustim skyrim loader a ve hře zas hláska eror ze potrebuju SKSE fakt nevim co dělat jako koupil jsem si origo a tak sem myslel ze to bude jednoduché zatímco ted mam spíše opačný pocit.

Pokud to přečtete cele uz za to děkuji a nějaká rada by se opravdu hodila:(

Přidal Lord Rade dne 08.12.2014 00:21
#2

S managerem to neumím a neměl jsem potřebu se s ním učit. Módy jsem vždy instaloval tak, že jsem je stáhnul v raru, rozbalil je a soubory vložil do složky se hrou. Pak se to jen označí a hraje se. Některé módy můžou vyžadovat něco navíc, ale v tomto případě snad každý móder dá vědět, jak na to.

Přidal Yvusak dne 08.12.2014 11:33
#3

Ahoj, hele já začínal se skyrimem podobně jako ty až po koupi legedární edice a módy mám pouze přes nexus a dost mi pomohlo tohle video: https://

Upravil/a Yvusak dne 08.12.2014 11:33

Přidal Aurelius dne 08.12.2014 17:57
#4

Čau, pokud jsem pochopil dobře to co píšeš tak SKSE máš už nainstalovaný a potřebné módy také, tudíž jediný co potřebuješ je spustit ono SKSE.

SKSE má svůj vlastní launcher, když chceš, aby bylo SKSE ve hře funkční nesmíš hru pouštět přes Launcher hry, ale přes Launcher SKSE ;)

Tady tenhle ODKAZ by tě měl ihned přesměrovat ke stáhnutí SKSE a nebo to ihned začne stahovat, takže ostatní na ten odkaz bezdůvodně neklikejte.
Až se ti to stáhne - otevřeš si RAR a všechno co najdeš v RARu přesuneš do složky s hrou (jestli bude něco potřeba překopírovat tak po překopíruj). Po tomto by jsi měl mít SKSE nainstalované. Dále už jen stačí když budeš hru pouštět přes skse_loader.exe a mělo by ti fungovat všechny módy co SKSE vyžadují ;)
(obrázek je v příloze)

Akorát kdykoliv když přidáš nový mód do hry a budeš hru chtít spustit s ním, budeš muset nejprve zapnout hru přes klasický launcher a zkontrolovat si zdali je to zaškrtnuté - stačí když ti hra naběhne do menu a pak to můžeš vypnout a zapnout si to přes ten launcher se SKSE, páč SKSE si ten mód při prvním použití nedokáže samo aktivovat.

Doufám, že to z toho pochopíš :)

Upravil/a Aurelius dne 08.12.2014 18:02

Přidal SuperHunter dne 08.12.2014 18:25
#5

Aure už psal že to pouští přes SKSE loader :D

EDIT: SladinXi stáhnul sis módy přes normální launcher hry před spouštěním se SKSE ?

Upravil/a SuperHunter dne 08.12.2014 18:27

Přidal SladinX dne 09.12.2014 20:00
#6

Jo díky moc udělal jsem čistou instalaci postupoval podle vašeho návodu a uz to funguje :D nevim co jsem dělal špatně ale hlavně že mi to konečně funguje :)


EDIT:Jinak módy mám zatím jen z workshopu, proto jsem si taky koupil origo jelikož jen kliknu na odběr a mód se mi nahraje do hry sám

Upravil/a SladinX dne 09.12.2014 20:11

Přidal taker666 dne 06.02.2015 14:51
#7

Zdravim .Mam len taku otazocku. co znamena tato hlaska?
http://www.nahraj-obrazek.cz/dm-4142322630514.png