Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Elder Scrolls čistě filosofické otázky
Adrian_S
1) Oni by pro císaře umřeli, složili slib. Ale zkus si představit, že jsi v jejich situaci. V místnosti, kde jsou dva členové Čepelí, se nachází desítka zabijáků. Myslíš, že kdyby ti dva, co hlídají vchod k císaři, se rozdělili (že jeden by bránil vchod a druhý samotného císaře), že by ho ubránili? Udělali správně, že oba dva se pustili do hloučku nepřátel. Oni to měli "teoreticky" vymyšlené dobře, jen tedy nepočítali s tím, že se tam nachází nějaká tajná chodba, odkud by vylezl skutečný vrah...

2) No, když myslíš.. Smile

3) Opět, zkus si něco představit.

Představ si, že žiješ v bytě (nemám tušení, jestli tomu tak je nebo ne, ale jako názorná ukázka to stačí). Máš kolem sebe sousedy, kteří tě berou za dobře. Pak se jednoho dne nastěhuje do patra nad tvým bytem nový soused, který prohlašuje, že "bytovka" patří jen jemu a začne vytvářet vlastní pravidla, která se ti zcela protiví (např. každý den uklízet chodbu, zabezpečit popelnice, nosit mu chlast apod...) a pak tě nechá vystěhovat...

Taky by se ti to nelíbilo, viď? Tu samou situaci mají i Zapřísáhlí. Žijou si ve svém "království" již dlouhou dobu (možná o něco déle, než Nordi), a pak z ničeho nic přijde armáda zarostlých vikingů se zprávou, že tohle území je jejich a ať si seberou saky-paky...

* to s tou ukázkou je to přehnané, ale pro ilustraci postačí.

Ale jinak s tebou naprosto souhlasím. Jen se ti snažím vysvětlit některé věci, ohledně Císařství (které není také zlé.. ale ani dobré).
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
Abych uvedl na rovinu svoje názory.
Merové všeobecně, veškeří elfové, jsou úžasná stvoření a doufám, že si hrál Oblivion (protože Morrowind zřejmě ne). Proto se právě tak silně stavím proti Thalmoru dnes. Altmerové možná byli vždy trochu pyšní, ale to, jak jsou prezentováni ve Skyrimu mě silně namýchlo, ale chápal jsem, proč se rozhodli lore směrovat tímhle směrem (koneckonců o tom tu kdysi bylo jedno vlákno, kde se mnou většina souhlasila, že změna povahy Altmerů se jim nezalíbila).

A nyní přímo k tvému příspěvku, a před tím, než něco začnu komentovat, tak stejně jako ty, nezamýšlím nikoho urazit.

Vezmu to trochu napřeskáčku, aby myšlenky navazovali.
Já přestal Čepelím ve Skyrimu pomáhat ve chvíli, kdy po mě chtěli zabít Paarthurnaxe, do té doby jsem s jejich počínáním neměl problém. S čím jsem pak měl problém bylo to, jak se rozhodla Bethesda změnit vše, co v mysnulosti bylo na straně dobra, v něco kontroverzního. Viz Čepele.

Čepele jako takové se nikdy nerozpadli a není to jak si myslíš - jejich cílem bylo chránit císaře a císařství a to se jim povedlo několikrát. Čepele měli spojitost s příběhem Daggerfallu (vyšetřování případu Krále Lysanduse), jenž dopadl relativně šťastně a dopomohli v Morrowindu Nerevarovi. Důvod proč se jim nepodařilo uchránit císařskou rodinu v době vpádu Oblivionu je ten, že čelili síle velké a neznámé a především pak nadevše nečekané a nevyvratitelné. Osud Uriela a jeho synů byl zapečetěn ještě před tím, než vůbec započal. Čepele vlastně v tu dobu odvedli na dané podmínky výbornou práci. To že ochránili Martina do té doby, než mohl vyvolat Akatoshův avatar, vůči samotnému Oblivionu, prokazuje že schopní byli.
Každopádně Čepele se po konci Septimovské Dynastie navrátili do svých chrámů a očekávali návrat dalšího Drakorozeného. Titus Mede se stal po nějaké době císařem, ale jakožto člověku, jenž není Drakorozený mu Čepele nesloužili plně. Vlastně to byli oni, kdo první viděli v Thalmoru hrozbu Císařství a v utajení s nimi vedli boje léta. Jenže bez jakékoliv podpory nemohli vydržet navěky a tak se stalo že v roce 171 Aldmerský velvyslanec doručil hlavy Titu Medovi II každého agenta Čepelí ze Summersetu a Valenwoodu - tím začala Velká Válka.
Čepele byli rozpuštěné až po konci této války a začali uctívat Talose v tajnosti. Thalmor je v podstatě začal lovit. Takže každá mince má dvě strany, bohužel ta špatná se vyvinula až ve Skyrimu. Neschopní tedy vůbec nebyli a znovu zdůrazňuju, že oni jediní dokázali předvídat zvrat v chování Altmerů.

Jediní svobodní v Tamrielu jsou tedy Nordi, Redgardi, Dunmeři a Argoniáni

Dunmeři svobodní bohužel vůbec nejsou - vzhledem k situaci jakou vyvolali Argoniani v Morrowindu.

A i kdyby Thalmoři Skyrim obsadili, nikdo by jim nedal spát. Brát Nordům jejich největšího boha je jako sebrat hladové tygřici maso a zavřít ji do klece. Kdykoliv se k ní budete chtít přiblížit, bude vás chtít zabít.


Obávám se, že tou dobou, by již docílili Altmerského Ideálu a Nordové by před elfy neměli žádnou šanci.

A teď se dostávám k části která mě zvedla opravdu vysoko ze židle.
A četli jste vůbec někdo Metlu Šedé čtvrti? Jakýsi nordský páprda tam popisuje, proč Ulfrik NESNÁŠÍ dunmery. Protože jsou jako cikáni. Ano. Vy by jste asi taky neuvítali cikána, že? "Nazdar, pane cikán, dáte si kafíčko a chlebíček u mě doma? Můžete si vzít moje úspory a mé železo, vždyť mě nevadí, že jen sedíte na prdeli a mlátíte každého, kdo vám stojí v cestě.." Jsou to příživníci! Ve Větrném Žlebu pracuje pro dobro města ledatak Aval Atheron a kdo ví, z kama to maso bere, když vám to nechce říct... A pak je tu ještě Hlaalu se svým statkem, to je asi tak jediný...


Můžeš cokoliv, jen ne přirovnávat Dunmery k cikánům. Jediné co můžu na "Metlu Šedé Čtvrti" říct je to, že starý zapšklý senilní nordský páprda rád roznáší lži. Představ si, že polovina tvého národa zemře v plamenech sopky a druhá se stane obětí Argoniánů a ti co stačili během výbuchu uprchnout a pak utéci před Argoniany v Morrowindu, jsou Nordy přivítáni s přivřenýma očima, nadávkama, posměškama a utlačováním.
Jsem fakt smutnej z toho, co dává některým Skyrim za dojem o Temných elfech.
Zeptej se ostatních, předpokládám (a doufám Grin), že budou mít podobný názor.

Právě proto mě Ulfrik odpuzuje, má předsudky k lidem z exotické země, kteří neuznávají stejné bohy jako on. Jeho xenofobní chování má opravdu blízko k Vysokým.

Jak vidíš, tak přesně tu ofenzívu jakou si zmínil nemám a mám na dunmery naprosto opačný názor.
 
Whirt
MightRider napsal:
1) Co k tomu říct, když už se jednou zapřísáhli, že budou bránit císaře životem i smrtí, tak pro něj musí umřít.

Situace smrti císaře dopodrobna:
Dvě čepele, jeden vězeň, jemuž císař naprosto věří, protože viděl svou budoucnost a ví, že v tu hodinu zemře a on jediný, ten vězeň, dokáže císařství zachránit.
Vrahové zamčeli jediný možný průchod tajné únikové stezky z vězení.
Vrahové zaútočili, císař je zahnán do kouta v malé místnosti spolu s vězněm, který ho chrání. Vrahové útočí z několika stran v místnosti před tou, ve které je císař. Jeden z čepelí je zabit, zbývá poslední proti dalším pěti.
Vezeň chrání císaře svým tělem, ale čepele drží všechny vrahy v druhé místnosti a není tu možnost aby se vrah dostal za císařovi záda, jakoždo tu není žádný vchod.
Stěna za zády císaře se otevře a dýka proniká jeho zády, císař padá na zem dřív než stačí někdo zareagovat. V tu dobu porazil Baurus všechny vrahy, ale vrací se před obraz, kterého se bojí všechny čepele - císař zemřel a on sám žije.

EDIT:
Adrian_S napsal:
Jen mě trochu mrzí, že Nordové ve Větrném Žlebu si moc neváží argoniánů. Sice jsou to "cizinci" jako dunmeři, ale nevyhledávají konflikty a starají se o vlastní věci. Protože oni vědí, že kdyby chtěli přispět s něčím, tak se jim to akorát vymstí... Ale škoda jich, no.. Sad


Další ukázka toho, že proti Dunmerům se staví jen ze své nevraživosti k všemu neznámému.
Dunmeři uznávají například Azuru.
Argoniané zase mají Hist.
Obecně bych teda viděl důvod k nevraživosti u Argonianů, i když zrovna část ve Windhelmu je poctivá.
Upravil/a Whirt dne 04.11.2014 22:23
 
Adrian_S
S některými věcmi s tebou souhlasím, Whirte.. Ale jen s jedním bodem ne..

"Metla Šedé čtvrti"...

A jseš si jistý, že to napsal nějaký senilní páprda? Co když to psal třeba Jorleif, ale nechtěl by na sebe takhle upozorňovat?

Když si promluvíš s Nordy z Větrného Žlebu, asi každý ti řekne, že se dunmeři nechovají k nim zrovna přívětivě.
Mají k tomu důvod: Větrný Žleb je město samotného Ysgramora, NORDA. Tak, proč by tam měl být dunmer?

Já jejich rozhořčení nad nimi chápu, taky by mě štvalo, kdyby mi do mého města (kdybych nějaké měl, se zavedenými pravidly) přijela "banda" cizinců a dělala si, co chtěla a neuctívala tradice města.
Štvalo by mě to a určitě bych se snažil s nima domluvit, ale ještě je neodsuzoval. Všichni by se neměli házet do jednoho pytle.

Aj na druhou stranu chápu i dunmery, že po výbuchu Rudé hory museli odejít a první město, které potkali, je právě toto nordské. Mohli počítat s tím, že je zrovna neuvítají s otevřenou náručí. Nord nehledí na to, jestli je vedle něj Dunmer nebo Altmer... Je to prostě ELF, který se cítí být nadřazený a tím to pro něj končí..

Myslím, že Aval Atheron to řekl hezky: "První město na západě, byl Větrný Žleb. Kdybych tenkrát věděl, že to tu bude hrozné, určitě bych pokračoval dál na západ"...

A abych řekl ještě svůj názor... Proti dunmerům (ve Skyrimu, a vlastně v celém TES) nic nemám. Naopak.. Líbí se mi jejich kultura a styl života. A aj mladé dunmerky jsou krásné.. *.* Cool
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
V podstatě právě teď je jedno kdo to napsal myšlenka je stále stejná.

Pokud se však otevřu tomu co si napsal řeknu, jestli to náhodou není oboustranné.
Je to možná město samotného Ysgramora a Nordové se vždy chvástají svou přívětivostí a důležitá je pro ně také čest, už jen proto by pro ně mělo být zásadní přijmout Dunmery mezi sebe a respektovat jejich kulturu - možná pak by po přívětivém uvítání Dunmeři respektovali Nordy a jejich tradice.

To je další chyba Nordů - nehledí na to jaký je to elf - přičemž sem nikdy neslyšel Dunmera říkat jak je nadřazený nad ostatní, Dunmeři to totiž tak necítí.

Jinak abych zase nedělal z Dunmerů svatoušky - Morrowind a především pak Vvardenfell byla provincie, kterou začalo Císařství spravovat jako poslední a Dunmerové se náhlým výskytem císařských těžebních společností, městy v architektuře císařské a císařskou stráží začali cítit ohroženě a pořád pod dohledem a začali každého neznámého oslovovat cizáku, ale každý takový si aspoň dokázal u Dunmerů získat jejich úctu a to se mě nelíbí, že Windhelmští Nordové se ani nesnaží, tak jako by se snažil Dunmer ve své domovině.

Každopádně co mě totiž opravdu namýchlo na Mightriderově příspěvku je to přirovnání k cikánům.
Upravil/a Whirt dne 04.11.2014 22:37
 
Adrian_S
To je další chyba Nordů - nehledí na to jaký je to elf - přičemž sem nikdy neslyšel Dunmera říkat jak je nadřazený nad ostatní, Dunmeři to totiž tak necítí.


Zkus to vysvětlit tvrdohlavému Nordovi nebo někomu jinému s touto vlastností. Navíc, já se jim ani nedivím a být v na jejich místě, taky bych takhle jednal..

Jestliže mi elf zakazuje uctívat Talose, pak je mi jedno, jestli vedle mě sedí Dunmer, Bosmer, Altmer nebo třeba Ayleid. Jestli si mě chce udobřit a přesvědčit, že on není ten, který je tohodle názoru, tak ať to nějak dokáže.

Takhle bych se zachoval ve Skyrimu, v roli Větrno-žlebského Norda.

Ono, tady je vlastně začarovaný kruh ve městě:
1) Dunmer přijde a chce práci, jenže Nord mu ji nedá
2) Nord si stěžuje, že Dunmer nic nedělá a přiživuje se, ale Dunmer na to nic neřekne
3) Nordovi se naskytne nabídka k práci a nabídne ji Dunmerovi, který ji odmítne, protože cítí, že by byl ponižován a kritizován
4) Dunmer začne na vlastní pěst pracovat (ne podnikat) a to se mu nevyplácí (v téhle zimě a prostředí) a proto žádá Norda o práci.. A jsme zase u bodu 1...

Říkám, každá mince má 2 strany...
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
Nejsem si tak jistý s bodem 3.
Každopádně jak jsem říkal, Dunmeři si rozhodně nezasloužím být přirovnáváni k cikánům.

A k té první části, to je jako bys řekl, že Nord je prostě debil (což není).
Dunmer totiž rozpozná rozdíl, když vedle něj sedí ten co mu nechce dát práci, tudíž Nord, nebo jiná lidská rasa jako Imperial, Breton či Redguard. A to sou si ti tři první zatraceně podobní.

Plus ještě zmíním, že Ork je taky elf, stejně jako Altmer, Dunmer nebo Bosmer.
 
Adrian_S
Whirt napsal:
Plus ještě zmíním, že Ork je taky elf, stejně jako Altmer, Dunmer nebo Bosmer.


Ano, ale nemá špičaté uši.. Grin
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
Opravdu? Grin
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20120124104300/elderscrolls/images/c/c1/SepLnUp_Orsimer_b4%26d2.png
Každý ork má špičaté uši Grin
 
Adrian_S
OK, uznávám, že v uších jsem se spletl... A vím, že i Orci jsou elfové...
Upravil/a Adrian_S dne 04.11.2014 23:02
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
OK, musím se uklidnit Grin
Jen sem prostě ochranářský co se Dunmerů týče a mám zatraceně nízkou laťku v tolerování kritiky a tohle bylo příliš vysoko Grin.
 
Adrian_S
V pohodě.. Smile Netřeba se omlouvat..

Ona celkově ta zášť Nordů proti elfům je už od doby Velké války.. Takže, už v téhle době měli dunmeři tušit, jak by to mohlo s nima vypadat, kdyby se chtěli někam stěhovat..

Ale zase na druhou stranu by si Nordi měli uvědomit, že už uplynula dlouhá doba na to, aby se spor uklidnil.. Možná právě boj s Thalmorem bude jedním z klíčových prostředků, jak "zpřátelit" rozhádané národy... Smile
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
No ona Rudá hora vybuchla 4E 5 (argoniani započali invazi hned na to) a velká válka začala 4E 171 a skončila 4E 175. Je to pomalu dvěstě let, kdy se do Windhelmu dostaneme jako hráči a za tu dobu se nedokázali Dunmeři dostat pořádně na nohy, proto si říkám, že je to spíše chyba Nordů. Ale asi spíš bude na vině velká válka, která nevraživost otevřela, protože mám pocit, že když Dunmeři přišli po výbuchu sopky, tak je Nordové uvítali přívětivě, někde sem to ve hře zaslechl.

Doufejme, že tomu bude, jak říkáš ty v druhé části příspěvku Smile
 
MightRider
Adrian_S napsal:
Whirt napsal:
Plus ještě zmíním, že Ork je taky elf, stejně jako Altmer, Dunmer nebo Bosmer.


Ano, ale nemá špičaté uši.. Grin


Má, ne? Grin

Takže tobě se, Whirte, nechtějí líbit Dunmeři jako cikáni, ano? Všechno, co jsme řekli má svá fakta, ale všechno má své zápory.

Já jsem hrál Morrowind, sice jen ze začátku, pár menší lini pro Balmorský cech bojovníků, zlodějů a mágů, dál jsem se nedostal. Až budu mít novou mašinku, tak to dohraju. A vím, že tam jde o Nerevarina, ale nepotkal jsem ho. Neměl jsem možnost. A vím, že každému říkají cizáku.... Ale to je teď jiná....

Ano, na Oblivion se těším. Ale i tak mohly Čepele udělat více, ne? Vždyť Mede měl namnoženo 3 děcka a pak jako levobočka Martina. Já se na Oblivion těším, až si ho koupím. Určitě je to moc povedený díl i s příběhem.

Je pravda, že s Čepelemi jsem to možná přehnal. Oni totiž už od svého počátku chtějí vyhlazovat draky. Vždyť Čepele vznikly z Dračí hlídky.... Pro ty z vás, co četli "Anály Dračí Hlídky" ví, o čem mluvím.

No, vraťme se k cikánům...

Když přijedeš do Severní Afriky a začneš si tam v muslimské vesnici chodit jak Evropan a bydlet tam s manželkou, která se nebude zahalovat, tak tě asi kamarádi muslimové moc mít rádi nebudou. A když se jich zeptáš, jak se má jejich žena, tak na tebe vytáhnou Kalašnikov.
To s tou ženou sem nepatří, to byl jen takový dodatek.

Prostě a jednoduše, když dunmeři někam přijedou, tak se musí přizpůsobit a spřátelit se. A jak se nejlíp spřátelím s "Windhelmany"? Začnu věři v Talose, člověka, který sjednotil Tamriel skoro celý a poté se stal bohem...... To je klíč k úspěchu. Klidně, ať to předstírají, ale mají od Nordů pokoj a stanou se z Rolfa (to je ten rasistický štangast) a Avala nejlepší přátelé... Ale když si Faryl Atheron sedne před Gnisis a chlastá tam od rána přes noc, tak je asi Nordi moc uznávat nebudou, co?

Mě je to jedno, já uznávám Azuru, ať si ji uctívají, ale hlavně pro pána krále, když uvidí někoho v modré zbroji, ať chválí Talose. Někteří Nordi jsou, jak to s láskou říkají Bojemilové, tupí a smradlaví. Takže vám na to skočí.

Až se začnou Dunmeři chovat normálně, budou škemrat a budou vycházet, budu je ve Větrném Žlebu uznávat. Vždyť v Riftenu pracují všichni a na dunmery tam neuslyšíš žádné stížnosti. To akorát Ulfrik prostě zažil mnoho starostí s ostatními rasami, a tak naočkoval ostatní Nordy proti jiným rasám. Jsem rád, že nemají nic proti Bosmerům, jinak bych musel zmlátit každého strážného ve Větrném Žlebu a asi bych se přiklonil k Císařství.

Nejvíc mě na Skyrimu štvou ty narážky typu: "Co chceš, elfíku?" Mám chuť vytasit meč a useknout dotyčnému veřejnému činiteli hlavu nebo vyříznout jazyk.... Tím je taky dost zajímavé, že on ti řekne elfíku a pak hned drakorozený.... Takové nedostatky ke Skyrimu....

To je snad vše.

E: Já Dunmery uznávám. Jsou to výborní mágové, pohledné ženy, jak říkal Adri, vždyť i samotný Talos se zamiloval do Barenziah a právě Barenziah byla podle mě jedna z nejlepších vládkyní Tamrielu vůbec. A možná ještě je, jak to s ní dopadlo, to nevím...
Upravil/a MightRider dne 04.11.2014 23:26
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Whirt
Přirovnání se Severní Afrikou je úplně vedle, Skyrim s Morrowindem byl jednou ve společném sjednoceném císařství a to, že do toho císařství Morrowind už nepatří, není chyba Dunmerů. Plus jak jsem zmínil v předchozím příspěvku, je to dvěstě let o výbuchu sopky a taky mám pocit původního přívětivého uvítání.

V tom je ta chyba Svoodných Nordů, hlásají svobodu v náboženství a nechtějí být v jeho vyznávání omezeváni, ale jak to podáváš ty, tak sami chtějí někoho jiného v jejich náboženství omezovat. A co je to za přátelství, které je stavěno na lži? A proč myslíš že Rolfa pije, protože byl už narozen do takových podmínek (v to, že tam byl narozen si nejsem jistý, ale nakláním se spíš k tomu, že ano).

Mě je to jedno, já uznávám Azuru, ať si ji uctívají, ale hlavně pro pána krále, když uvidí někoho v modré zbroji, ať chválí Talose. Někteří Nordi jsou, jak to s láskou říkají Bojemilové, tupí a smradlaví. Takže vám na to skočí.

V podstatě to samé co jsem říkal před chvílí, Svobodný Nord je paradox - chce svobodu náboženství, ale nechce to dovolit ostatním.

Dunmeři by se možná chovali normálně, kdyby jim byli poskytnuty dobré podmínky. Proč je Hlaalu jako jediný vcelku dobře na tom ve Windhelmu? Protože měl v Morrowindu zatraceně obří mění od House Hlaalu. To je jasné. Ostatní bohužel tak dobré konexe neměli a byli to třeba obyčejní dělníci v dolech, které byli značným průmyslem v Morrowindu. Riften taky nemá za Jarla v čele někoho jako Ulfrika a je tam úplně jiné rozpoložení sil a sociálních vztahů. A proč se za těch dvěstě let dokázali ostatní Dunmeři aspoň trochu dostat na nohy, ne jako ve Windhelmu.

EDIT:
No ty komentáře ve Skyrimu alá "CO chceš elfíku." mě taky dokážou naštvat.

Oni nejsou jen výborní mágové, Dunmeři jsou vlastně výborní téměř ve všem na co šáhnou - skvělí bojovní i lučišníci. Je to jedna univerzální rasa, která stojí za to si za ně zahrát, protože jsou mocní (narozdíl od Imperiálů).

Ach Berenziah...
http://images.uesp.net/0/05/DF-Queen_Barenziah_Andyfall.png
Upravil/a Whirt dne 04.11.2014 23:42
 
MightRider
Já si myslím, že to přirovnání se Sev. Afrikou sedí. Větrnožlebané už jsou stejní jako Muslimové...

Ale.. Hodněkrát jsem slyšel od občanů Větrného Žlebu jiné argumenty, než má Ulfrik. To znamená, že Ulfrik je v tom nenaočkoval. Že si vytvořili vlastní názor. Takže na těch cikánech něco bude.

Mě osobně vadí pouze ti ve Windhelmu (všichni kromě Avala a Hlaalu), protože mě fakt přijdou jako cikáni.

A to s tím Hlaalu bylo zbytečné. Já to přece vím, když jsem hrál Morrowind.....
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Whirt
Stále si myslím, že je to opravdu vedle, ale pokud si to opravdu myslíš, tak

Kdo tvrdí, že argument musí být identický, aby nebyli "naočkovaní". Navíc přiznejme si to, ale lidi ve Skyrimu toho moc nenamluví, což mě na Skyrimu opravdu vadí i ten Oblivion měl víc komunikačních možností a to měl jen devět dabérů. Pak se nemusíme divit, že je ten názor na Dunmery tak nejasný.

Stále si myslím, že je to značně na chybě Nordů. Zabrousil jsem na uesp a další Elder Scrolls Wiki, pak taky na ofiko fórum, abych se náhodou nepřesvědčoval o lžích.

Nordové jsou opravdu k Dunmerům už od výbuchu nevraživí jen kvůli zvyšování přítomnosti Aldemri Dominion v Tamrielu - přičemž s ním Dunmeři nemají společného ani ň. Dunmeři všeobecně byli dlouhou dobu hodně odříznutá provincie, předeším pak ostrovní Vvardenfell.
Dunmeři taky věří, že je Ulfrik naprosto ignoruje a ve výsledku se obrací na Brunwulfa, které mu prostě věří, že jim pomůže.
Právěže pokud je dokončena linie za Imperiály, tak se Brunwulf stane Jarlem a promluví s Drakorozeným o svých plánech pro Dunmery a ti začnou svoji budoucnost vidět světle a nestěžují si.

Jen jsem to o Hlaalu zmínil, aby se nezapomnělo, že měl rozdílné podmínky.
 
MightRider
Řekl bych, že svalujeme vinu na nevinné.... Nordi i Dunmeři jsou obětmi Altmerů.

Nordi jsou obětmi tím, že kvůli vzteku, který u nich vyvolá Dominium, se přestanou odvládat a "oslepnou". Prostě nevidí, že to, co chcou pro sebe, jiným nedopřejou.

A Dunmeři jsou ještě většími obětmi, protože se jich týká šlamastyka Nordů a dodatky z jejich země....

Tím pádem, za všechno můžou Altmeři! Pryč s něma.

A ještě jsem si vzpomněl, že Altmeři se už de facto neliší od fašistů. Kromě vlády (a kdo ví, třeba tam je taky totalita), mají společnou mocichtivost a přesvědčenost v jejich nadřazenost (oni jako elfí rasa, Němci jako Árijská rasa) a nesnáší Nordy, jakožto uctívače Talose (Němci zase Židy, jakožto uctívače Jahveho).

Takže Němci zahájili holokaust a Altmeři zase "talokaust"..... A nebo, kdo chce, tak "tibekaust".
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Adrian_S
Víte, co je na Skyrimu zvláštní?

Když hrajete, můžete si uvědomit, že to, co se tam odehrává, se vlastně už odehrálo nebo odehrává i u nás, v reálném světě...

A čím více přemýšlím nad problémem Tamrielu, tím více ho realizuji ve skutečnosti a... no.. radši bych pomlčel, mluvit o naší politice zkrátka nechci.

Ne, že byste mě umlátili nebo nějak vystrašili, ale tohle téma je dostatečně deprimující, tak proč si kazit večer...
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Whirt
MightRider napsal:
A Dunmeři jsou ještě většími obětmi, protože se jich týká šlamastyka Nordů a dodatky z jejich země....

Tím pádem, za všechno můžou Altmeři! Pryč s něma.

A ještě jsem si vzpomněl, že Altmeři se už de facto neliší od fašistů. Kromě vlády (a kdo ví, třeba tam je taky totalita), mají společnou mocichtivost a přesvědčenost v jejich nadřazenost (oni jako elfí rasa, Němci jako Árijská rasa) a nesnáší Nordy, jakožto uctívače Talose (Němci zase Židy, jakožto uctívače Jahveho).

Takže Němci zahájili holokaust a Altmeři zase "talokaust"..... A nebo, kdo chce, tak "tibekaust".

To je pravda, velká část padá na Altmery.

Osobně bych ale nechtěl aby Altmeři z TES zmizeli, jen bych byl rád, kdyby se zbavili Thalmorského ideálu. Koneckonců, takhle povýšení nikdy nebyli. Takže ne pryč s Altmery, ale pryč s Thalmorem.
Koneckonců je to úplně stejné jako u Němců - také za to mohla manipulace s vlastním národem, davové šílenství.

Jen bych řekl, sice to Altmery nijak neospravedlňuje, že na rozdíl od Němců se Vysocí elfové snaží o něco, co již existovalo a bylo to od nich odejmuto - tudíž stav v jakém byl svět v Mythic éře - Elfové byli bohy (doslova) a žádný člověk v "pantheonu" nebyl.

Každopádně to nezmiňuju, protože bych se za Thalmorskou myšlenku nějak stavěl, ale chtěl jsem to vyzdvihnout.

Adrian - spousta her odráží problémy světa, když se nad tím člověk zamyslí, jen je dobré, že ve hře s tím aspoň může něco udělat Grin
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
The Elder Srolls - Skyrim Wiki Skyrim - obecně 56 29.07.2019 13:29
The Elder Scrolls VI Pokec 17 23.09.2018 11:32
The Elder Scrolls V: Skyrim - Postřehy Skyrim - obecně 11 22.04.2017 23:55
Let's play The Elder Scrolls V : Skyrim LordeS LP » Skyrim - Váš svět 90 22.04.2017 23:16
Elder Scrolls historia Skyrim - dotazy, návody,.. 7 03.07.2016 12:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2271 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5493 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3538 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2970 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9737 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5389 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4684 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4660 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5618 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist