Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Inspirace
velmistrbilelilie
Zdravím!

Již nějakou dobu pátrám po tom, co asi vedlo vývojáře k vytvoření Skyrimu jako takového. Mám na mysli prostředí, postavy, děj... Zde je má teorie:

1. Býlí průsmyk: je jako z LotR Rohan - okolo města široké pláně, Rohan má také městské části jako Býlí průsmyk (popsáno v knize LotR)
2. Ledohrad: v angličtine Winterfell - v Game of Thrones je také Winterfell, tam je ale český překlad Zimohrad
3. jarl Ulfrick: velmi podobný postavě Neda Starka z Game of Thrones
4. válka Říše vs. Hávy: připomíná mi to doby starověkého Říma, kdy už neměl příliš velkou moc, a barbaři ho začali drancovat
5. nordské válečné pomalování: pokud hrajete za Norda, jedno válečné pomalování je velmi podobné tomu, co bylo ve filmu Statečné srdce - je to pomalování, kdy máte zabarvenou polovinu obličeje a pokud si to dáte do modré barvy, je to tipycké Skotské válečné pomalování, proto možná jsou BH v modrém rouchu
6. ideologie války: thalmor = církev v antickém římu, Talos = Ježíš; k tomuto se přikláním, že římská církev zakázala křesťanství, mimo jiné také listinou, která měla zlatou pečeť a byla napsána na bílém papíře (dříve se totiž psalo na žlutý papyrus) --> zlatá pečeť, bílý papír = zlatobílá = zlatobílý
konkordiát

A mimochodem, celý námět příběhu (Drakorozený co zachrání svět...) je skoro v každé Islandské a Vikingské pověsti a písni.

ZNOVU PŘIPOMÍNÁM, JE TO JENOM TEORIE, TAKŽE TO JSOU JEN MÉ DOMNĚNKY A VEŠKERÉ VAŠE NÁZORY PŘIJMU S OTEVŘENOU NÁRUČÍ
Morituri te salutant
 
velmistrbilelilie
omlouvám se za hrubky (býlí průsmyk.....) ale psal jsem to v zápalu a narychlo
Morituri te salutant
 
hRDLA
Jde to editovat, a když tak je tu na takovéto věci už téma založené.

Jinak to není Winterfell, ale Winterhold.

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Ligos
Tak inspirace LoTRem, co se týče Bílého Průsmyku a Rohanu, se tu už před tím řešila, je opravdu zjevná.

Ledohrad je v originální hře pojmenován Winterhold, nikoliv Winterfell.

Ať se dívám jak chci, podobnost Starka s Ulfrikem moc nevidím...

A co se týče toho dalšího, je zjevné, že se tvůrci inspirovali historií (Řím, atd..) - ale to i v předchozích hrách TES.

Víš, nenech se mnou vytočit, ale přijde mi, žes objevil Ameriku - tedy to, co znali už stovky lidí před tebou...Frown

Mimochodem, zde na fóru je téma, které se věnuje kontextům z reálného světa (aktuálně se nachází hned po tvým tématem) - klidně jsi to mohl napsat tam.

(Promiň, dnes mám mimořádně rýpavou náladu, takže tak...)
Upravil/a Ligos dne 08.05.2013 14:57
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
nagasadowcz
V zásadě souhlasím s Ligosem. Snad bych jen dodal, že inspirace vikingským folklórem je samozřejmá, jelikož Nordové jsou zcela očividně dělaní podle těchto severogermánských kmenů. To konečně nezapírají ani sami autoři, právě naopak. Snaha pěkná, ale jak už tu padlo, téma tohoto typu už tu je. Vidím, že jsi tu docela nový, tak si pro příště pamatuj, že je lepší fórum nejdřív pořádně projít, než založíš nový topic Wink
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Tomioss
Hm... já jsem nikdy moc po inspiraci autorů nepátral, nicméně podobnost v římanech a barbarech se nedá přehlédnout, ale myslím, že se "Hrou o trůny" inspirovat nenechali, tam jsem žádnou spojitost nenašel, jak ve městech, tak v Ulfrickovi. Ale domněnka o "LOTR" je velice zajímavá.
Tomioss Dobyvatel, jméno mé, ale říkejte mi Tomioss xD Knight
http://th07.deviantart.net/fs28/PRE/f/2008/133/f/2/Oblivion_Wallpaper_Gold_by_Oessi.jpg
 
BadWolf
No, kdybych já udělal nějakou hru tak byste našli spoustu inspirací... protože já nevím, ale příjde mi přirozený, že se inspiruju něčím co znám. Přeci jen nemůžete z fleku vymyslet něco co ještě někdo nevymyslel, maximálně obdobu podle který pak někdo jinej třeba taky udělá obdobu a tak dále až bude úplně jíná věc. Ale prostě všechno co teď vymyslím má základ v něčem co znám a co odněkud je. A často to bývá z kontkrétního zdroje.
Jinak, GoT sleduju a Ulfrik a Ned mají k sobě blízko asi jako koňská ***** a boží oko...
XVI...............................................................[Dcery Nebes]
The Sassy Master, Melon Lord!

http://i.imgur.com/SNisYpc.gif

That's all I got. It's pretty much my whole identity. BW, the meat and sarcasm guy.

http://i.imgur.com/UAsbdCU.jpg
 
Přejít na fórum:
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4199 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8227 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5695 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4849 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12718 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7503 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6630 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6364 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7556 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist