Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Skyrim vs Oblivion
Kapp77
Čaute, Obl jsem nehrála tak by mě jenom zajímalo jak je na tom v porovnání se Skyrimem? Smile
 
Parrot
Oblivion je lepší.

1) Příběhem
2) Atmosférou
3) Volností
4) Možnostmi
Upravil/a Parrot dne 16.07.2012 16:43
 
Achal-teke
1. nedá se to srovnávat
2. pro mě je skyrim lepší graficky,ale má příliš krátký děj jako hlavní linii. Za to v oblivionu se na Hlavní lini vyblbneš až dost.
3.celkově je pro mě skyrim přece jen lepší
 
nagasadowcz
Oblivion je bohatší tím, že se odehrává v Cyrodiilu a máš tam nádech každého z království. Graficky samozřejmě není tak vymakaný a je v něm ještě víc bugů než ve Skyrimu, ale dnes už patche všechno spravily. A taky je tam nepřeberné množství módů, kterými si lze hru zpestřit. Na druhou stranu hra působí víc fantasy a o něco míň realisticky. Všemožné deadrické zbroje jsou mnohem přítomnější než ve Skyrimu, hra tě nutí k používání zbraní deadrických atd., abys mohla porazit některé příšery, kterým jinak neublížíš. Takže hrát si tam na nějakého reálného středověkého hrdinu moc dobře nejde. Na druhou stranu je tam třeba mnohem lepší systém magie s možností vytvářet vlastní kouzla a bez nutnosti skillovaní nějakého enchantingu. Já každopádně Obl miloval a rozhodně ti ho můžu doporučit. Moje první TESko, ke kterému se vždy rád vrátím.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Mopidu
Obl je lepší v:
některých questech
cechy jsou mnohem lepší
hlavní linie je superdlouhá (nikdy jsem ji nedokončila)
městům se dá říkat města a ne vesnice
akceptují se tam všechny rasy (ve městech v pohodě žijou khajiiti a argoniani)
existuje pro to dodatek Shivering Isles který jsem nehrála ale budu protože je to to pravé pro šílence
je tam více skillů (např. akrobacie, když si ji vylevlíš tak skáčeš asi dva metry vysoko Grin)

jinak si myslím že Skyrim je o fousek lepší, čistě díky děsivější atmošce, v Oblu vypadá všechno jako Kouzelný lesík
Upravil/a Mopidu dne 16.07.2012 19:51
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Daira
Asi ho vyzkouším no Smile momentálně se mi skyrim totálně zalágoval :X Grin btw. ve skyrimu se nedají opotřebovat zbraně jako v oblu?
 
BigNord
Mopidu napsal:
Obl je lepší v:
některých questech
cechy jsou mnohem lepší
hlavní linie je superdlouhá (nikdy jsem ji nedokončila)
městům se dá říkat města a ne vesnice
akceptují se tam všechny rasy (ve městech v pohodě žijou khajiiti a argoniani)
existuje pro to dodatek Shivering Isles který jsem nehrála ale budu protože je to to pravé pro šílence
je tam více skillů (např. akrobacie, když si ji vylevlíš tak skáčeš asi dva metry vysoko Grin)

jinak si myslím že Skyrim je o fousek lepší, čistě díky děsivější atmošce, v Oblu vypadá všechno jako Kouzelný lesík

Oblivion je venku snad 6 roků takže výhody z DLC nejde srovnávat... Dawnguard je první a menší něž co (asi) bude. Jsou tam všechny rasy, protože je to politický stát. Jinak hl. dj. linie je fakt delší, cechy jsem nedělal
 
scorpioncz
BigNord napsal:

jinak si myslím že Skyrim je o fousek lepší, čistě díky děsivější atmošce, v Oblu vypadá všechno jako Kouzelný lesík

Oblivion je venku snad 6 roků takže výhody z DLC nejde srovnávat... Dawnguard je první a menší něž co (asi) bude. Jsou tam všechny rasy, protože je to politický stát. Jinak hl. dj. linie je fakt delší, cechy jsem nedělal[/quote] no cechy jsou hodně dobrý Grin nedávno jsem si udělal novou postavu a hned se přihlásil do cechu bojovníků a mágů Grin
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Dratek
1.oblivion má hezčí okolý skrime je dost šedej
2.Ve skyrimu je hlavní linie nic moc
3.podle mě byla hlavní linie v oblivionu lepší
4.ve skyrimu je větší množství možností
5.Skyrim je prostě pro mě stejnak lepší
http://img.karaoketexty.cz/img/userphotos/32181/lioness-113148.jpg
 
Norbi
oblivion má lepšiu Sheogratovu úlohu, takže vyhráva Grin
CHEEEEEEEEEEEEEEEESE
You can kill yourself, or die trying...

http://scontent-v...e=5678314E

Aint no party like a Time Lord party, cause a Time Lord party never ends !

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lfzax5zuSU1qfxioto1_500.jpg
 
Tib3rian
Oblivion ma lepsi:
-Interface
-deadricke questy
-atmosferu
-prostredie(exteriery)
-odmenu za hlavnu pribehovu liniu
Skyrim ma lepsie:
-dungeony
-tvorbu postavy
-moznosti(vyrabanie veci, tazenie rudy a vela malickosti)
-draci a shouty
-viac questovych linii a questov vseobecne
-je 2x dlhsi, skryva viac tajomstiev
-je vylepseny v mnohych ohladoch(ovladanie, customizacia, lukostrelba atd atd)
 
Tomioss
Oblivion:
- Příběh
- Přehlednější mapa
- Méně lagů
- Lepší Alchymie
- Vlastní vytváření kouzel
- Více úkolů

Skyrim:
- Vymakaná grafika
- Komba
- Draci
- Patchy
- Proměna ve vlkodlaka
- Dovoluje 2 meče zároveň
- Lepší kouzlení
Tomioss Dobyvatel, jméno mé, ale říkejte mi Tomioss xD Knight
http://th07.deviantart.net/fs28/PRE/f/2008/133/f/2/Oblivion_Wallpaper_Gold_by_Oessi.jpg
 
Nerevar
Mopidu napsal:
Obl je lepší v:
některých questech
cechy jsou mnohem lepší
!!!!!hlavní linie je superdlouhá (nikdy jsem ji nedokončila)!!!!!
!!!!!městům se dá říkat města a ne vesnice!!!!!
akceptují se tam všechny rasy (ve městech v pohodě žijou khajiiti a argoniani)
existuje pro to dodatek Shivering Isles který jsem nehrála ale budu protože je to to pravé pro šílence
!!!!!je tam více skillů (např. akrobacie!!!!!, když si ji vylevlíš tak skáčeš asi dva metry vysoko Grin)

jinak si myslím že Skyrim je o fousek lepší, čistě díky děsivější atmošce, v Oblu vypadá všechno jako Kouzelný lesík

Doufám že si děláš srandu o.O Hrála si někdy Morrowind??
Co chceš od země zpustošený Thalmorem, Impériem a chudobou -_-'
Akrobacie je už v základnim Oblu i v Morru... -_-''
 
Mopidu
Nerevar napsal:
Mopidu napsal:
Obl je lepší v:
některých questech
cechy jsou mnohem lepší
!!!!!hlavní linie je superdlouhá (nikdy jsem ji nedokončila)!!!!!
!!!!!městům se dá říkat města a ne vesnice!!!!!
akceptují se tam všechny rasy (ve městech v pohodě žijou khajiiti a argoniani)
existuje pro to dodatek Shivering Isles který jsem nehrála ale budu protože je to to pravé pro šílence
!!!!!je tam více skillů (např. akrobacie!!!!!, když si ji vylevlíš tak skáčeš asi dva metry vysoko Grin)

jinak si myslím že Skyrim je o fousek lepší, čistě díky děsivější atmošce, v Oblu vypadá všechno jako Kouzelný lesík

Doufám že si děláš srandu o.O Hrála si někdy Morrowind??
Co chceš od země zpustošený Thalmorem, Impériem a chudobou -_-'
Akrobacie je už v základnim Oblu i v Morru... -_-''

Ne nehrála, zkoušela jsem to ale nefunguje mi na komp -_- a vím že je to v základním Oblu, já jen zapoměla dát Enter Grin
Upravil/a Mopidu dne 16.07.2012 19:49
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
nagasadowcz
Daira napsal:
Asi ho vyzkouším no Smile momentálně se mi skyrim totálně zalágoval :X Grin btw. ve skyrimu se nedají opotřebovat zbraně jako v oblu?


Ne, bohužel nejdou. Byl to další krok k mainstreamovému obecentsvu.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
milfein
No, podle mě nej atmosféru měl a má Morrowind. Oblivion je dle mě srdcem ságy Elder Scrolls, má mnohem propracovanější a delší hlavní linii, cechy jsou parádní a je radost k někomu patřit. Mě obzvlášť učarovalo temné bratrstvo, kde ke konci hrdina systematicky likviduje zástupce DB, protože je tam šmejd, co hrdinovi podstrčí falešné příkazy a Lucien je pak odsouzen k bolestivé smrti( spoiler ). Cech zlodějů taky super, cech boovníků to samé. Myslím si, že za tím Skyrim hodně pokulhává a je to škoda. :-(
Kdyby byl soubojovej systém v Oblu jako ve Skyrimu, byl by skvělým konkurentem Skyrimu, protože soubojovej systém je to, co mě v Oblu štve. Dál v Oblu fungujou všechny pluginy bez padání hry, což ve Skyrimu nefunguje.
Skyrim je ale přesto mojí oblíbenou hrou, ve který žiju už 400 hodin a jsem na něm závislej. :-D Líbí se mi, že při konverzaci postavy něco dělaj a nestojí čas oproti Oblu při kecání, Skyrim má parádní systém boje, možnost boje na koni ( konečně mám hru, kde to je :-D ), možnost boje dvěma zbraněmi, magie je super, boj s drakama. Ještě bych uvítal lepší a propracovanější konec, aby hráč poznal, že 400 hodin nehrál proto, aby si od strážného poslech, že vlastně jenom zabil draka a že on by to taky dokázal, kdyby mu ten den nebylo špatně. :-D Jinak u mě Skyrim i tak vede a je radost v tom světě bejt. :-)
Upravil/a milfein dne 16.07.2012 20:15
https://lh3.googleusercontent.com/-g4t_oUEzmE0/UMJDgpQ7nJI/AAAAAAAABaI/tmg3kIXqjmk/s1280/2012-11-23_00002.jpg
Neboj se neznámých věcí, ale vyhledávej je a snaž se je pochopit, protože každá nová zkušenost je víc, než hora zlata!
 
Parrot
milfein napsal:
No, podle mě nej atmosféru měl a má Morrowind. Oblivion je dle mě srdcem ságy Elder Scrolls, má mnohem propracovanější a delší hlavní linii, cechy jsou parádní a je radost k někomu patřit. Mě obzvlášť učarovalo temné bratrstvo, kde ke konci hrdina systematicky likviduje zástupce DB, protože je tam šmejd, co hrdinovi podstrčí falešné příkazy a Lucien je pak odsouzen k bolestivé smrti. Cech zlodějů taky super, cech boovníků to samé. Myslím si, že za tím Skyrim hodně pokulhává a je to škoda. :-(
Kdyby byl soubojovej systém v Oblu jako ve Skyrimu, byl by skvělým konkurentem Skyrimu, protože soubojovej systém je to, co mě v Oblu štve. Dál v Oblu fungujou všechny pluginy bez padání hry, což ve Skyrimu nefunguje.
Skyrim je ale přesto mojí oblíbenou hrou, ve který žiju už 400 hodin a jsem na něm závislej. :-D Líbí se mi, že při konverzaci postavy něco dělaj a nestojí čas oproti Oblu při kecání, Skyrim má parádní systém boje, možnost boje na koni ( konečně mám hru, kde to je :-D ), možnost boje dvěma zbraněmi, magie je super, boj s drakama. Ještě bych uvítal lepší a propracovanější konec, aby hráč poznal, že 400 hodin nehrál proto, aby si od strážného poslech, že vlastně jenom zabil draka a že on by to taky dokázal, kdyby mu ten den nebylo špatně. :-D Jinak u mě Skyrim i tak vede a je radost v tom světě bejt. :-)


K tomu bratrstvu dej spoiler.
Jinak souhlasím.
 
Mopidu
Víte ale co bylo v Oblu lepší? Úroveň rozhovorů. Jenom když jste zachránili Martina a odnesli ho do toho chrámu tak vám hezky poděkoval a že bez vás by byl v pr**** ale ve Skyrimu když pro někoho něco uděláte tak se většinou začne smát a řvát že jste to dokázali. Sice vážné rozhovory nemám zrovna v lásce, ale u her to docela kazí atmošku.

Taky bylo v Oblu spousta soch a obrazů, ve Skyrimu jsou jen sochy daeder a obrazy žádné.
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Tomioss
S těmi obrazy máš pravdu a také mě štve že tam není moc velkých měst, některé jsou spíše vesnice Sad
Tomioss Dobyvatel, jméno mé, ale říkejte mi Tomioss xD Knight
http://th07.deviantart.net/fs28/PRE/f/2008/133/f/2/Oblivion_Wallpaper_Gold_by_Oessi.jpg
 
Mopidu
Jo, když porovnáš Cyrodiilská a Skyrimská města tak ve Skyrimu jsou jen vesnice
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Beyond Skyrim Skyrim - modifikace 233 03.08.2022 18:09
Čeština pro Skyrim SE s update 1.6 patch Skyrim - dotazy, návody,.. 3 31.12.2021 00:44
The Elder Srolls - Skyrim Wiki Skyrim - obecně 56 29.07.2019 13:29
Šperháky - Skyrim SE Skyrim - obecně 28 25.06.2018 19:37
Skyrim - české knihy na Dragornborn Skyrim - dotazy, návody,.. 5 24.02.2018 22:21
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4089 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8055 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5478 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4654 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12493 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7332 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6403 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6225 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7423 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist