Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 2 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství druhé
nagasadowcz
Dobré ráno, MD Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Chell
MortuusDominus napsal:
Ted na to taky koukám. Pěkný citát jsi tam přidal Smile Lepší by mě ani nenapadl. Líbivý Wink

Co se týč toho, že slovaci píšou česky a naopak, tak si myslím, že je to tak nějak fakt automaticky. Taky jsem dost (dost znamená denně) v textovém kontaktu se slovákama a mívám tendence občas dosadit ty jejich obraty. Taky tím, že některý slova jsou podle mě prostě líbivější a líp to vyzní, kord když chceš něco ve větě zdůraznit. Hodně lidi přidává všude samou angličtinu, to samé.

PS: jinak - dobré ráno lidi Smile

bré ráno MD ja celkovo sa snažím písať aj hovoriť slovenky ale to kvantum českých kníh a AJ hier na mna začína doliehať. tý čo pozerajú moje LP vedia Grin napríklad vždy hovorím jo! namiesto áno! alebo suprer! prídem mi to kratšie a viac sa mi to hodí ako slovenské varianty.
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
MortuusDominus
Ono by vůbec bylo krásný, kdyby se všechny jazyky sjednotili pouze do jednoho. Jednak by si lidé více rozuměli a nevznikali by ani konflikty kvůli chybě v komunikaci. V mým případě by nedocházelo k tomu, že bych hru odmítala, pokud není přeložená ( opravdu mi to je spíše na obtíž něco překládat a nebo něčemu nerozumět ). Ve školách by nebylo zapotřebí do někoho hustit dva a více jazyků a ta spousta hodin mohla být využitá konstruktivněji. Sice by několik tlumočníků a překladatelů přišlo o práci, ale krom toho nevidím v této "rozmanitosti" nic užitečného. všechny bych sjednotila, všechny jazyky. Hned by byl svět jednodušší.
 
Mopidu
Mám zaracha na iPod, ahoj za týden
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Leneren
nagasadowcz napsal:
Dobré ráno, MD Grin

Buď to znamená dobré ráno Mortuus Dominius nebo dobré ráno milí dementi Grin
Mopi Pfftroč?
Mortuus Dominius:Máš dost velkou pravdu ,ale problém by byl tak velkou mačkanici přízvuků rozlišit a pak některým těžším porozumět.A navíc takovou skrumáž by nikdo nedokázal uřídit ,ale jinak je to velmi šlechetný a okouzlující nápad.
Upravil/a Leneren dne 17.11.2012 10:15
 
Mopidu
Protože jsem nevyhodila ohryzek od jabka *oči vsloup*, tzn že tu budu jen když budu na kompu nebo jako teď, na televizi
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Leneren
OMG vím ,že je to težký zločin ,ale zaracha na týden?Tvoji rodiče nebudou zrovna měkoty.
 
Mike
Mopidu napsal:
Protože jsem nevyhodila ohryzek od jabka *oči vsloup*, tzn že tu budu jen když budu na kompu nebo jako teď, na televizi

Ty to máš tedy přísné, Mop.Frown
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Mike
MortuusDominus napsal:
Ono by vůbec bylo krásný, kdyby se všechny jazyky sjednotili pouze do jednoho. Jednak by si lidé více rozuměli a nevznikali by ani konflikty kvůli chybě v komunikaci. V mým případě by nedocházelo k tomu, že bych hru odmítala, pokud není přeložená ( opravdu mi to je spíše na obtíž něco překládat a nebo něčemu nerozumět ). Ve školách by nebylo zapotřebí do někoho hustit dva a více jazyků a ta spousta hodin mohla být využitá konstruktivněji. Sice by několik tlumočníků a překladatelů přišlo o práci, ale krom toho nevidím v této "rozmanitosti" nic užitečného. všechny bych sjednotila, všechny jazyky. Hned by byl svět jednodušší.

Bezbřehý souhlas.
http://www.ulozisko.sk/obrazky/662771/jabko.jpg


 
Diego
Čus!


Mortuus promiň, ale omylem jsem smazal tvůj příspěvek(místo citace jsem dal editace a nevšiml si toho). Sorry, má chyba.Frown
 
MortuusDominus
Diego napsal:
Čus!


Mortuus promiň, ale omylem jsem smazal tvůj příspěvek(místo citace jsem dal editace a nevšiml si toho). Sorry, má chyba.Frown



šikula Grin
Upravil/a MortuusDominus dne 17.11.2012 12:10
 
Diego
MortuusDominus napsal:
Diego napsal:
Čus!


Mortuus promiň, ale omylem jsem smazal tvůj příspěvek(místo citace jsem dal editace a nevšiml si toho). Sorry, má chyba.Frown



3ikula Grin

Už se mi to hodně dlouho nestalo, sorry.*.*
 
MortuusDominus
Diego napsal:
MortuusDominus napsal:
Diego napsal:
Čus!


Mortuus promiň, ale omylem jsem smazal tvůj příspěvek(místo citace jsem dal editace a nevšiml si toho). Sorry, má chyba.Frown



šikula Grin

Už se mi to hodně dlouho nestalo, sorry.*.*


V pohodě Diego, každému se to může stat Wink


Leneren napsal:
nagasadowcz napsal:
Dobré ráno, MD Grin

Buď to znamená dobré ráno Mortuus Dominius nebo dobré ráno milí dementi Grin
Mopi Pfftroč?
Mortuus Dominius:Máš dost velkou pravdu ,ale problém by byl tak velkou mačkanici přízvuků rozlišit a pak některým těžším porozumět.A navíc takovou skrumáž by nikdo nedokázal uřídit ,ale jinak je to velmi šlechetný a okouzlující nápad.


Nejen že by sjednotit jazyk nikdo nedokázal, ale hlavně by trvalo několik desetiletí, než by s převedlo do praxe... i když 2012 Grin


K tomu MD - to mi připominá ... Grin včera jsem se proklikala náhodně na jistý forum a ted vidim zkratku MD. Řikám si, Co to? A copak to tu znamená? Pátrám, pátrám a ona z toho vyleze Mateřská Dovolená Grin
Upravil/a MortuusDominus dne 17.11.2012 12:17
 
Shoggot
S tím jazykem je to hezké, ale jak už tu zaznělo, prakticky neuskutečnitelná utopie a to z mnoha a mnoha důvodů. Neužitečná jazyková rozmanitost je, ale stejný jazyk pro všechny by byl možný například jen pro Západní svět a to ještě jen hodně těžko.
Muselo by přijít nesmírně mnoho slov, začala by doslova nekonečná slovotvorba a tak dále. Schválně, kdo ví, jaký je rozdíl mezi naším "národ" a anglickým "nation".

Protože ač se třeba ve slovníku učí, že to jsou ekvivalenty a že mají stejný význam, pokud se podíváme hlouběji, zjistíme, že to tak není a jedná se o dva různé pojmy. Je to otázka za zlatého bludišťáka, tak jsem zvědav.
Důvody té rozdílnosti jsou ale docela jasné. Nevýhoda jakéhokoli myšlení a především abstraktního je prostě velice zjednodušeně ta, že prochází skrze jazyk. Některé jazyky například ani neuznávají kauzalitu nebo abstraktní myšlenky, některé musí přebírat z jiných, jiné musí bastardizovat.

Pro jeden jazyk by nestačil ani multikulturalismus, ale muselo by se přejít rovnou k unikulturalismu. A to vyvolává neblahé myšlenky, neboť to by svět musel být pod jedním státem, s jednou kulturou (nemožné) a s konsensem na abstraktní myšlení (to už je úplné LOL).

Nicméně je to takhle řečené hodně zjednodušeně. V antropologii a lingvistice můžete najít desítky a desítky knih a vůbec stovky a stovky publikací, které to vysvětlují do hlubšího detailu, než jsem to zde napsal já.

Nicméně pointa je jasná. Ať už se mi jeden jazyk pro celý svět líbí sebevíc (a docela i ano), je to prostě nemožné.

Jinak ale nesmírně oceňuji angličtinu, která tak nějak supluje za jednotný jazyk a je jakýmsi relativním mezinárodním dorozumívadlem, protože mi umožnila potkat skvělé lidi, přečíst skvělé věci a prožít skvělé věci.
Úroveň mojí angličtiny je výborná a musím říct, že bych bez ní byl mnohem chudší a svět by byl mnohem méně zajímavý.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
hRDLA
Mopi, sleduj co mám za armor v ME3.
http://multiplayerblog.mtv.com/wp-content/uploads/2012/01/kingdoms-of-amalur-mass-effect-3-armour.jpg

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
MortuusDominus
No, chtělo by to neuvěřitelně obsáhlou slovní zasobu, pravda...ale jak se říká - nic není nemožné. Spousta věcí býva považováno za nemožné, jen proto, že lidé nemají tolik fantazie, aby si některé situace dokázali představit ( alespoň mnoha v případech, nechci toto tvrzení aplikovat na všechno - i když Grin )
Ale podle mě je angličtina podstatně chudší než náš jazyk ( ten je opravdu barvitější a jedna věc se dá vyjádřit opravdu mnoha způsoby ) - je sice univerzalním dorozumívadlem, a hlavně..říkáš - poznal jsi skvělé lidi, přečetl sis skvělé věci a také prožil ... přesto to není o jazyku ( sjednoceném či ne ), ale o lidech a jejich tvorbě. O tom ani potom Wink
 
Shoggot
Pokud nic není nemožné, spolkni Slunce, staň se do pěti minut nejvyšším soudcem nebo začni teď hrát GTA V. to je totiž přesně ekvivalent společného jazyka pro všechny. Můžeš se usmát a říct, že teď hned Slunce spolkneš, když se budeš hodně snažit, ale jen pokud nevíš co je Slunce a ani nevíš, co je spolknout.
To je případ o tom jazyku.
Bohužel, pravda je taková, že ve vhodném čase a s hodně snahy je dost věcí možných.
To s tím jedním jazykem není nemožné, protože by lidé měli málo fantazie. Naopak, to je možnost, kterou si představují lidé s málem fantazie. Strukturálně známe jazyky velice dobře, známé antropologii a symbolismus, indexikalizaci, známe závislost performances na jazyku, známe i naprosto drtivý dopad jazyka na abstraktní a kulturní myšlení.

Je to prostě přesně naopak. Že je to možné říkají lidé bez fantazie a hlavně bez jakékoli znalosti.

No je to v první řadě o jazyku, protože bez možnosti se dorozumívat a vstřebávat informace by žádné ty zkušenosti ani zážitky neexistovaly. Pokud nerozumíš jazyku Wočiků, je pro tebe rozhovor s nimi a jejich spisy informačně bezcennými. Můžeš se sice rozplývat, jak se hezky usmívají a jak mají hezký pergamen, ale co se týče předaných informací a významů, je to dost bezcenné.

Pokud by jsi teda nesledoval jako kulturní sociolog jejich performances a akty, což je ale často dost zavádějící.

Angličtina se možná může zdát chudší, ale zkuste si přečíst naši klasickou literaturu a klasickou literaturu v angličtině. Angličtina je dost bohatý jazyk a jedna věc se tam také dá říct mnoha a mnoha způsoby.

Ale můžeš se zkusit stát významným lingvistou a zkusit svojí myšlenku jednoho jazyka zrealizovat. Sice ti všichni předem řeknou, že to nemá cenu a je to nemožné, ale člověk přeci má jít za svými idejemi, ne? I když jsou utopistické, krátkozraké a postrádají logiku.
Už jen proto, aby ostatní viděli, že tamtudy prostě cesta nevede. A to není myšleno zle.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
Whirt
Páni, rozvinula se tu pěkná diskuze.
Co se týče počtu slov v Angličtině a Češtině, tak jsem si dříve myslel, že angličtina je chudší, ale pak mě jeden profesor řekl, že není. Od té doby jsem vždycky na rozpacích a nikdy nevím, jak to tedy je, když někdo řekne, že angličtina je chudší.
Každopádně jsem našel, že Angličtina má nějakých 990 000 slov a čeština 300 000...
Nevím co je na to pravdy.
 
Shoggot
Whirt napsal:
Páni, rozvinula se tu pěkná diskuze.
Co se týče počtu slov v Angličtině a Češtině, tak jsem si dříve myslel, že angličtina je chudší, ale pak mě jeden profesor řekl, že není. Od té doby jsem vždycky na rozpacích a nikdy nevím, jak to tedy je, když někdo řekne, že angličtina je chudší.
Každopádně jsem našel, že Angličtina má nějakých 990 000 slov a čeština 300 000...
Nevím co je na to pravdy.


Pan profesor má pravdu. Z pohledu školního lavice, hráče počítačových her a diváka filmů se může zdát angličtina jako chudší jazyk. Stejně ale jako třeba španělština. Pokud začnete číst knihy v onom jazyce, zjistíte, že vůbec chudší než čeština není.
Angličtina je naopak velice bohatá, protože přijímá slova do sebe velice rychle a slangy a idiomy vznikají nesmírně rychle. Naopak je angličtina jazyk velice živý, vyvíjející se, rostoucí a měnící se s mnoha způsoby říct stejnou věc několika způsoby.

Přečtěte si Poea, Miltona nebo klidně i Hitchense a uvidíte, jak se s angličtinou dá vyhrát.
Čeština má podle wikipedie 300 000 slovních kořenů a není důvod tomu nevěřit. A i to anglické číslo souhlasí. Reálná čísla budou vyšší, protože jazyky se neustále mění, nicméně v tomhle není důvod wikipedii nevěřit.
http://i.imgur.com/Z1by9.png
 
Whirt
No já už pár knih v Angličtině přečetl a vždycky jsem musel sám říci, že se mi zdá bohatší než většina lidí říká.
Podle mě to občas lidem přijde, protože někdy je v angličtině tvořit například věty mnohem jednodušší než třeba i v rodném jazyce... Celkově je angličtina velice jednoduchá na naučení gramatiky a zbytek je o slovní zásobě, jak jsem sám zjistil.
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé Archív fóra 6000 09.09.2015 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4199 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8228 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5697 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4850 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12720 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7504 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6631 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6364 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7556 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist