Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 4 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství páté
Mopidu
BW: <3 Mopi +10 Grin

Já zrovna vím o čem hRDLA mluví (jsem jedna z mála), ale nevim, nebudu to říkat, nevím jestli neponesu následky Grin

Jinak: Na zejtra se musím naučit dvě strany nazpaměť, tak schválně Grin Grin
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Tasemnice
BadWolf napsal:
EDIT: Naga, Tas, Whirt: Ale tak já bych vám držel palce pořád, ale jak víte, já vám držím ocas WinkGrin
https://imagizer.imageshack.us/v2/308x204q90/19/6sjt.png

Super, díky Grin

nagasadowcz napsal:
Čau všichni. Děkuji moc držákům palců, pomohlo to. Otázka byla dobrá a vypadá to velmi slušně. Dnes večer či zítra dopoledne bych měl mít výsledky a nijak se jich neobávám Smile

Jaká byla otázka? (tuším, žes zmiňoval, že šlo o literaturu, takže možná budu i vzdáleně tušit o co šlo Grin )

nagasadowcz napsal:
Co přijímačky vlastně? A co vy, holky (Tasi a Leia), jak jde zkouškové? Konečně mám čas tu trochu pobýt Grin

Zkouškové jde strašně, nestíhám, skoro nespím, prokrastinuju, do toho hromada jiných věcí (třeba dneska sedmihodinové praktikum, za které nedostanu ani kredit).. ale zatím se to vyplácí, samé 1 Smile Ty zkoušky samy o sobě mě baví (zvlášť ústní, mám šanci si popovídat s lidmi, které fakt obdivuju), ale ty přípravy a ty nervy, co to stojí.. Bohužel, to nejhorší mě ještě čeká. Jo a do Ostravy nejedu, protože mi jinak nevycházejí termíny zkoušek Frown A co ty? Smile

Mopidu napsal:
BW: <3 Mopi +10 Grin

Já zrovna vím o čem hRDLA mluví (jsem jedna z mála), ale nevim, nebudu to říkat, nevím jestli neponesu následky Grin

Jinak: Na zejtra se musím naučit dvě strany nazpaměť, tak schválně Grin Grin

Grin Já měla nedávno deset dní na to naučit se 530 stran nazpaměť Grin Doteď je umím, ale nepamatuju si skoro nic z běžného života Grin
Upravil/a Tasemnice dne 14.01.2014 17:42
 
Mahoney
Jinak, držím palce všem, kteří mají zkouškové období, perno před vysvědčením a zkrátka všem, pro které je tohle období nějak důležité Grin Smile
 
nagasadowcz
@Tasi: Tak pokud se mi toto povedlo za 1, tak akorát musím udělat opravu u jedné paní, která si mě moc oblíbila a rozhodla se mi to nedat (jen zápočet...). Pokud by to bylo za 2 nebo 3, tak ještě musím na ústní, kde se to dá hezky spravit o stupeň a je to jen povídání si o knihách s jedním z nejlepších učitelů, co znám Smile A co se otázky týče, myslím, že tady asi moc vědět nebudeš. Byla to hned otázka č. 1, tj. středověká anglosasská literatura. Tak se ukaž Pfft Grin

To je škoda, že je nejedeš; těšil jsem se, že tě poznám. Inu nevadí, snad někdy příště. SNAD bude ten 4FAN sraz Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
hRDLA
To je Old english (Beowulf) nebo Middle english?

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Tasemnice
Samozřejmě že bude 4fan sraz, přípravy jsou už pár let v plném proudu, ne? Grin
Náhodou vím, co si představit pod anglosaskou středověkou literaturou Grin Kdyby to nebyla literatura ale jakýkoliv jiný lingvistický obor, nejspíš bych ani nevěděla, jakým jazykem na mě mluvíš, takže dobrý Smile
 
nagasadowcz
@Tasi: Tak to jo! Grin

@hRDLA: To je Old English, čili Beowulf (nalezen v tzv. Nowell Codex). Middle English se vyvinula později za dob Chaucera (Chancery Standart) Smile
Upravil/a nagasadowcz dne 14.01.2014 18:21
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
fulo77
Mahoney napsal:
Jinak, držím palce všem, kteří mají zkouškové období, perno před vysvědčením a zkrátka všem, pro které je tohle období nějak důležité Grin Smile


díky Wink aj ja ti držím palce, aby si sa potom mohol až do júna len hrať Grin
http://img191.imageshack.us/img191/899/fulopodpis.jpg
 
Mopidu
Beowulf? Na ten film jsme kdysi dávno s hRDLou koukali a přitom ho kritizovali Grin Grin
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Diego
Kdysi to tu byla jedna skupina lidí a bavila se, ale teď jsou tu dvě skupinky, které se sem tam hádají. A mě připadá, že stojím někde uprostřed s tím, že bych se měl k některé přidat. Ale to já neudělám. pes


Jinak, hezký den všem přeji! Svatoušek

Nago, vítej zpět! Apple
Whirte máš pravdu a doufám, že se mezi nás vrátíš, co nejdříve. Wink
 
nagasadowcz
Tak ten animák je celkem k ničemu a ten hraný se mi docela líbil. Ovšem ta báseň je původně o něčem trochu jiném Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
hRDLA
Jo jo Chaucer a Canterbury, z toho jsem byl maturitně zkoušený Grin (o AJ zkoušíme Maturitní otázky), respektive z celé anglické literatury, vcelku sranda no Grin

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Tasemnice
Já byla na češtině "maturitně" zkoušená z Waltariho Egypťana a z Hemingwayovy Fiesty. A u pravé maturity z Čapkova R.U.R., ale povedlo se mi to zakecat na antické drama, takže víceméně samý Euripides a Sofokles a moc mě to bavilo Grin Samozřejmě nejradši bych byla za Dantovu Božskou komedii.
 
hRDLA
R.U.R. je fakt super, více méně vše co Čapek napsal, tedy až na Krakatit který mě prostě nebavil a v půlce jsem toho nechal.

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Tasemnice
Mně se R.U.R. taky moc líbilo Smile Ale to vlastně všechno, co jsem měla v seznamu k maturitě z češtiny (přečetla jsem asi deset knížek navíc, takže jsem si mohla do seznamu vybrat to nejlepší Smile)

Co jsem na vysoký, nepřečetla jsem ani jedinou neodbornou knížku kromě Ferdy Mravence (a toho nám taky doporučili ve škole) Sad
 
Mopidu
Ferdu Mravence jsem nečetla, v první třídě jsme ho měli na poličce, ale přišlo mi divný, že když potkali mšice tak je Beruška nesnědla a od té doby jsem na to nesáhla Grin
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Tasemnice
To bude tím, že Beruška byla (naštěstí) v celé knížce asi na dvou stránkách a do styku se mšicema nepřišla.. jak já jí nemám ráda. Nejlepší byl Ťutínek.
Sekora byl entomolog a věděl, jak to u hmyzu chodí, takže je tam skoro všechno (i když pohádkově přibarvené) víceméně korektní Smile
 
Ligos
Diego napsal:
Kdysi to tu byla jedna skupina lidí a bavila se, ale teď jsou tu dvě skupinky, které se sem tam hádají. A mě připadá, že stojím někde uprostřed s tím, že bych se měl k některé přidat. Ale to já neudělám. pes


Nemyslím si, že tu jsou nějaké dvě skupinky. Jen je tu prostě pár lidí s odlišnými názory, což je ve společnosti vícera jedinců normální.
Důležitá je prezentace názorů a následná snaha řešit problémy, popř. stanovování kompromisů. To je to, co tu chybí...

(Např. co se týče aktuálního "problému" (viz novinka) - stále je mi neznámé jeho jádro a i když jsem se dožaoval nějakých informací, nebylo řečeno zhola nic konkrétního. Pak se není čemu divit, že zde dochází k nepochopení a určité averzi vůči některým lidem.

Ale i já se odmítám stavět na jakoukoliv stranu a zůstanu prostě "svůj"...
Upravil/a Ligos dne 14.01.2014 20:02
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Mahoney
Nevidím to tu na dvě skupiny. Akorát se řeší nějaký problém a jsou na to dva rozdílné názory Smile. To je všechno.
 
PrincessLeia
Já R.U.R. úplně zhltala Smile Také jsem ji měla k maturitě a naprosto nelituji četby Smile A Bílá nemoc se mi také moc líbila.
"I am a reader. Not because I don't have a life but because I choose to have many."
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé Archív fóra 6000 09.09.2015 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4199 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8229 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5699 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4852 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12720 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7505 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6633 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6366 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7556 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist