Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Deník khajiita
sirPavoucek456
Přečetl jsem si tu už spoustu rad a hlavně několik příběhů, všechny se mi líbily a tak jsem se rozhodl, že taky něco napíšu, nikde jsem neviděl khajiitský příběh a tak jsem se rozhodl napsat deník mladého khajiita přeji příjemnou četbu:

khajiitský deník
majitel: J' Zeny

část 1
Jmenuji se J' Zeni a jsem khajiit, bylo to už dávno, co se J' Zeny narodil, ale stále je to ještě malý khajiit, ale J' Zeny si nemyslí, že je ještě kotě. Už mi je deset a bydlím s celou smečkou v Elsweyru protože žádný khajiit nechce být sám a J' Zeny není žádná vyjímka. Každopádně jsem začal psát tento deník, protože jsem ho našel, J' Zeny je velmi šikovný khajiit a když se nudil, našel starou knížku, tak si na ni udělal vlastní obal. Nevím, jak dlouho to J' Zeny bude psát, ale zatím se mi to jako malému khaiitovi líbí. Dnes je velmi tvrdý den, J' Zeny celý měsíc posiluje, aby mohl nosit zbroj a zbraň aby mohl pomáhat v bojích.
Zítra bude vyvrcholení a ukáže se, jestli jsem stvořen pro boj se zbraněmi nebo s lukem, ale J' Zeny zatím nemá zalíbení ani v mečích ani v lucích, ani sekery palcáty se mu nelíbí a na velké zbraně jsem příliš malý, takže na ty ani nemyslím. Teď je ještě ráno, deník jsem našel sice předevčírem, ale J' Zeny dokázal sehnat kůži teprve včera odpoledne a vyrobit obal na knížku je celkem složité, takže jsem si s tím lámal hlavu skoro do večera, ale pak J' Zenyho napadlo, že by mohl jít za kovářem, tedy přesněji řečeno za jeho strýčkem, který není normální kovář, nevyrábí těžké zbroje, pouze lehké zbroje a dýky pro zvědy a speciálně pro mě udělal krásný elfský nůž, podařilo se mu sehnat několik čistých i surových adulárů a plánů na elfské zbraně a zbroje, když zkoušel první dýku, tak ji pak dal mě. Každopádně je expert přes kožené zbroje, takže jsem za ním zašel aby mi udělal z kůže obal na knížku, tedy na můj budoucí deník když jsem za ním přišel z kůží jen se pousmál a dal mi novou, protože ta moje byla celá roztrhaná. Každopádně obal mi udělal zacož mu vděčím a za můj první nůž též. V Elsweru je celkem těžké sehnat něco elfského. Každopádně teď zpět do přítomnosti, před khajiitem je finální cvičení, J' Zeny celý měsíc posiloval celé tělo aby (jak už se zmínil) byl dost silný na nošení zbroje, takže dnes už se bude trénovat se zbrojí, aby se naše výdrž ještě trochu zvětšila.
Je večer dneska to bylo tvrdé, ale nikdo se nenarodí se svaly a nikdy neuškodí je mít, J' Zeny má ze zítřka smíšené pocity, khajiit si potřebuje odpočinout.

Upravil/a sirPavoucek456 dne 03.04.2015 13:36
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Adrian_S
Zrovna odjíždím pryč, takže si to přečtu až přijedu (někdy brzo ráno)..
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
sirPavoucek456
Dobře, rovnou si to můžeš přečíst i s druhou částí

část 2
Konečně ráno, snídaně, rozcvička a je to tu, J' Zeny jde otestovat své schopnosti, jak by se uplatnil na bojišti. Upřímně řečeno bych byl pokud možno nějaký zvěd, protože mám moc rád nože a zvědi většinou nože používají, ale zato J' Zeny nemá moc velký cvik s lukem který je u zvědů kolikrát používanější než zbraň na blízko, khajiit má smíšené pocity není si jistý, co si má myslet, tak radši vůbec nemyslí. Už musí jít.
Au... Musím si dávat pozor, ať si krví nepokapu deník, J' Zeny se zranil při tréninku s mečem a málem si vypíchl oko, teď má škaredou jizvu pod okem, J' Zeny nemá rád jizvy, aspoň ne na svém těle. Popravdě řečeno je tato jizva už druhá, khajiit ještě jako mládě, když si hrál na schovávanou vylezl na strom, nikdo ho nenašel, takže vyhrál jenže se tam stal trochu háček, když kamarádi řekli, že se vzdávají a že už mě nebudou hledat, vykřikl jsem radostí a vítězně dal ruce vzhůru, bohužel jedna ruka mi sloužila k držení, takže J' Zeny okamžitě ztratil rovnováhu a spadnul. Instinktivně jsem dopadl dobře, ale kdesi ve větvích se J' Zeny nepěkně škrábnul o větev do čela, jizva to byla celkem velká, naštěstí už mi nejde přes můj kožich vidět. Každopádně se vrátím zpět do přítomnosti. Zjistil jsem, že nemám uplatnění na bojišti, protože s lukem neumím střílet, takže J' Zeny zvěd být nemůže a s mečem jsem ublížil akorát sobě, takže teď je J' Zeny zklamaný. Rodiče jsou momentálně pryč, tak si o tom půjdu popovídat za strýčkem.
Skvělé! Khajiit už je zase šťastný! Zjistil jsem, že v ostatních zemí Tamrielu existuje i jiné bojové umění, ke kterému nejsou potřeba zbraně, jen ruce. A J' Zeny by mohl tuto možnost využít. Až se rodiče vrátí domů promluvím si o tom s nimi.
Ach jo, Z' Zeny mluvil o možnosti boje beze zbraně, a rodiče o tom vědí, ale toto bojové umění je jen na sebeobranu, nebo na obranu jiných a nikoliv na bojování na bitevním poli. Ale to J' Zenyho neodradí! Řekl jsem jim, že první koho zabiju v boji, nebo kdekoliv jinde padne mou rukou a né mečem. Jdu o tom promluvit se stríčkem ten pro khajiita má větší pochopení.
Mluvil jsem s ním a dal mi radu, ať se nenechám odradit a ať trénuji své pěsti na figurínách, spousta lidí, merů, argonianů a dokonce i khajiitů zapomíná na výhody khajiita v boji beze zbraně a to jeho drápy, J' Zeny se ani nediví, když všichni pořád jen meč, kladivo, luk a to je vše co potřebují! Ovšem J' Zeny bude trénovat pěsti! Strýček mi taky poradil, ať trénuji v těžké zbroji, protože prý, když někdo trénuje těžkou zbroj, přijde nato, jak dávat bolestivější rány, když nemá zbraň. Strýček to ale khajiitovi říct nemohl, protože je expert přes lehkou zbroj, ale to J' Zenymu nevadí on na to přijde!

Upravil/a sirPavoucek456 dne 03.04.2015 13:36
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Adrian_S
No... tak jsem si to přečetl.. a.. upřímně.. nic moc.. Sad

1) Interpunkce ti někde chybí a u některých slov ti vypadly písmena (např. V Elsweru je celkem těžké sehnat něco elfského. správně se píše Elsweyr, takže když už, tak "v Elsweyru" )

2) délka povídky je strašně krátká! Zkus napsat min. 1 stránku ve Wordu (to si třeba dávám jako úplné minimum). Navíc, co mě asi nejvíce zaráží, vůbec nepoužíváš odstavce. I deník by měl být oddělený, např. píšeš, že si zajdeš promluvit s rodiči o bezezbraňovém boji a hned pod to už píšeš zklamání. Udělej tam mezeru, v tom deníku bude pak poznat, že to píšeš "později".

Odstavce jsou důležité, je to pak významně přehlednější a čtivější.

3) Je toho sice málo, ale další věc, co mě zarazila... Píšeš zbytečné informace.
Píšeš např. že se J'zeny narodil před 10 lety a je tedy malý khajiit a pak do toho ještě píšeš, že se na to tak necítí.
Nebo další příklad: Píšeš o nalezení deníku a jak vytváříš obal. A hned do toho začneš psát o elfské zbrani (navíc tak dlouze, že se v tom čtenář ztrácí - já třeba ano).

Uvědom si, co vlastně chceš deníkem oznámit. Deník sice slouží jako informativní prostředek pro okolí a měl by zahrnovat emoce písaře, ale taky by měl být srozumitelný (pokud nejsi Sheogorath). Jak tam začínáš psát o zbrani a o kováři, jenž není typickým kovářem, ale vyrábí lehké zbroje a pod.. bla bla bla.. Zjednoduš to!

Myslím si, že by bohatě stačilo, kdybys jen napsal: "Večer jsem si zašel ke strýci kováři, vyrábějící výbavu pro zvědy, zda by mi nevyrobil nějakou dýku, například elfskou."

4) Nikdy nepiš do povídky, příběhu či jiného díla (pokud to není něco poučného nebo naučného) ZÁVORKY!! Nedělá to dobrý dojem. Když chceš něco vysvětlit, odděl to novou větou, to stačí. Ale závorky nepiš!

Dál asi k tomu nebudu nic psát, zatím mě nic nenapadá, leda tak ti připomenu ve stručnosti, na co si dát pozor:

1) bacha na gramatiku. Lepší, když uděláš chybu ve slovosledu, než v gramatice
2) Dej si záležet na deníku a piš toho víc. Klidně si nech nápad uležet v hlavě nějakou dobu, třeba tě napadne víc.
3) vytvářej odstavce a dávej správně interpunkci, pak se text čte dobře

To je asi tak vše.. Hodnotit dílo zatím nebudu. Touto "kritikou" se tě nesnažím znemožnit, ber to spíš jako zpětnou vazbu, co by bylo fajn vylepšit. Věřím, že když si dáš záležet a upravíš to do lepšího, budeš vídat kladné reakce.
(pokud chceš upravit i tyto současné texty, klikni u svého textu na tlačítko "Editovat", je to hnedka vedle "Citovat" )
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
sirPavoucek456
Tvou kritiku jsem si přečetl a vzal si ji k srdci, upravím to, ale spíš to udělám tak že budu jako kdyby pokračovat od začátku, aby byly vidět ty rozdíly, každopádně nevím, kdy se k tomu znova dostanu, ale doufám že co nejdříve.
Snad ta druhá verze bude lepší, koneckonců, když někdo udělá své první dílo, nemůže hned být Shakespeare ale já se už s tím nějak poperu... snad.

Edit: Vidím to tak na příští týden v sobotu, zítra se k počítači nedostanu a přes týden se to budu snažit vylepšovat, takže za týden bych snad mohl vydat upravenou verzi.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 24.01.2015 14:31
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Mimz
Tak som si to prečítala a musím uznať, že bez odstavcov sa to číta dosť ťažko.

- Dĺžka diela mi nevadí, pre prvé dielo je to fajn, ale neskôr sa to snaž predlžovať napr. opismi, môžeš využívať priamu reč (aj keď v denníku asi veľmi nie, no v budúcej tvorbe).
- Čo mi prekážalo bolo skákanie z jednej témy na druhú. Najprv píšeš o tom obale následne prechádzaš k zbraniam a hneď potom zasa o obale. Najprv napíš jednu myšlienku a až tak sa vrhni na inú.
- O gramatike nemôžem hovoriť, keďže po česky síce čítať viem, ale nad pravopisom sa nepozastavujem Smile

To je môj subjektívny názor, takže ťa nechcem nijako karhať, len poradiť. Inak to, čo písal Adrian_S o zátvorkách sa stáva v tvorbe aj mne (dosť často Smile ), je to o sile zvyku.
Zaujíma vás ako môže vyzerať budúcnosť ľudstva? Tak neváhajte a prečítajte si môj príbeh z post-apokalyptického sveta, v ktorom smrť číha na každom kroku. Môj príbeh- http://skyrim.4fa...rowstart=0
 
sirPavoucek456
Je tu druhá a snad i lepší verze, zatím je krátká ale jestli se ukáže, že jsem se o poznání zlepšil, budou ohodně delší.

Vzal jsem si k srdci vaše rady a dával jsem si pozor na ty chyby - takže jsem si to ještě po sobě přečetl a poupravil, aby to bylo srozumitelnější; a taky jsem to oddělil, aby to nebyl souvislý text, tak snad se to již bude číst lépe!

khajiitský deník
kapitola 1
část 1 (pokus 2)

Jsem J' Zeny a jsem khajiit, zatím jsem ještě mladý, J' Zenymu je patnáct let. Bydlím v Elsweyru s rodinou, pár přáteli, prostě jsme jedna velká smečka žijící v malé vesničce, ale máme tu vše, co potřebujeme.

J' Zeny píše deník, protože skoro nic nedělá, jenom cvičí a odpočívá a znova cvičí, tak se rozhodl psát deník, knížku jako takovou našel před dvěma dny a obal mu udělal strýček včera. Můj budoucí deník měl pár popsaných stránek, ale to nevadí, jsou již vytrhnuté a spálené.
Ale někdy se khajiitovi moc psát nechce, tak si hraje s elfským nožem, který mu nedávno vykoval strýc. Zde v Elsweyru je sice těžké sehnat něco elfského, ale naši zvědi měli štěstí a našli velkou krabici plnou adulárů a elfských plánů na zbraně. Náš kovář, neboli můj strýc mi dal první dýku, kterou zkusil vykovat podle plánů, není to sice extra dílo, ale to J' Zenymu nevadí.
Už je večer, tak jdu spát.

Už je ráno, za chvíli se půjdu nasnídat, tak J' Zeny mezitím v rychlosti vysvětlí, proč trénuje. Jak již psal, je mu již deset, takže musí posilovat, aby mohl nosit zbroj a být k užitku na bojovém poli. pomalu se blíží finální trénink. Bude již zítra, kdy se budeme učit základy se zbraněmi a vylepšovat svoji fyzičku při nošení zatím lehké zbroje. Už mě volají na snídani, musím už jít.

Au... udělal jsem si novou jizvu.
Jak jsem zjistil, trénink se zbrojí a cvičení se zbraněmi byl již dnes a J' Zeny si málem vypíchl oko při tréninku s mečem. Už zítra se ukáže, kde se mladí khajiiti a brzo i noví válečníci uplatní na bojovém poli.
J' Zeny zatím nenašel zalíbení v žádných zbraních, líbí se mu pouze nože, ale aby byl zvěd musí umět zacházet s lukem a to se mu moc nedaří. Každopádně nějak bojovat musím a nožem proti ostatním zbraním není moc dobrá volba.
No nic, khajiit musí počkat na zítřek, ale teď již musí jít spát.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:28
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Adrian_S
Tak jsem si to přečetl.. Sice, je fakt, žes mohl klidně dát "Editovat" u tvého prvního příspěvku, nemuselo se to tu opakovat 2x, ale to nevadí..

Teď je to o něco lepší, ale ne o moc..

1) Já ti nevím, podle mně, Khajiiti mluví buď v 1. osobě (tedy JÁ) nebo ve 3. (tedy ON - M'aiq říká, že tohle je jen příklad).

V jedné větě totiž kombinuješ oboje a upřímně.. mě se to nelíbí.

Jsem J' Zeny a jsem khajiit, zatím jsem ještě mladý, J' Zenymu je 10 let.

Tam je krásně vidět ta kombinace, která není zrovna hezká. A možná by to šlo ještě zjednodušit, např. "Tento deník píše J' Zeny, desetiletý khajiit z Elsweyru" popř. "Jsem J' Zeny, je mi deset let a pocházím z Elsweyru. Během jednoho večera jsem našel tuto starou knihu a rozhodl jsem se psát deník o mém dobrodružství." (ber to jako jen příklad, nemusíš to tak hnedka upravovat)

2) No, také to mohlo být delší, ale jak tu píšeš, záleží na hodnocení čtenářů.

Prozatím ještě nebudu hodnotit, na tak krátký text to nemá zatím smysl. Zkoušej to dál a buď trpělivý, jistě se ti inspirace dostaví.. Smile
Upravil/a Adrian_S dne 30.01.2015 19:29
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
sirPavoucek456
Kombinuji 1 osobu se 3 protože to khajiiti tak taky dělají, před tím, než jsem začal psát jsem si ve Skyrimu radši pár khrajiitů poslechl a většinu času mluví ve 3 osobě ale někdy mluví i v první.
Ale v dalších dílech té 1 osoby bude méně.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 30.01.2015 21:38
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
SuperHunter
Adri myslim že Khajiiti opravdu kombinujou 1. i 3. osobu (just sayin)
 
Adrian_S
to sirPavouček a SuperHunter: Ok, nebyl jsem si jistý.. Smile Já měl za to, že mluví buď v takto nebo v onom.. Smile
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Adrian_S
Čistě ze zvědavosti.. bude pokračování?
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
sirPavoucek456
Bude, už na něm pracuji, asi by byla blbost udělat jen jeden krátký díl a u toho skončit.Grin Už to píšu, ale ve wordu to vypadá delší, než tady, takže ještě musím trochu vypilovat konec druhé části a bude to tu, buď o víkendu, nebo na začátku jarňáků to sem dám (jarní prázdniny mám příští týden), ale ano pokračování bude, už je skoro hotové.Wink

EDIT: Dobře, mám to už teď, ale ještě jsem si to po sobě nepřečetl, každopádně už to je hotové a zítra, hned jak se vrátím ze školy to sem dám.Smile
Upravil/a sirPavoucek456 dne 05.02.2015 22:28
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
sirPavoucek456
Už je to hotové a zkontrolované.
Přeji příjemnou četbu

část 2

Je ráno, J' Zeny zrovna dojedl.
Co nevidět půjdu já a spousta dalších khajiitů vyzkoušet své bojové dovednosti a taky to, jak a kde se mladí khajiiti uplatní na bojovém poli. J' Zeny pořád neví, kde by chtěl on sám být, jestli zvěd, válečník v těžké zbroji, nebo snad bojovník v lehké zbroji.
Každopádně ví, co nechce být a to: zaprvé kouzelník, J' Zeny totiž kouzlům vůbec nerozumí, ale chtěl by se naučit kouzlo léčení a léčení jiných, protože ty se vždy hodí a taky nechce vykonávat ženské práce. Ale to je již jedno už musím jít.

Ukázalo se, že J' Zeny nemá nadání pro žádný styl boje. Když to zjistili rodiče, tak o tom moc nechtěli mluvit, že zítra něco vymyslí.

Když o tom teda rodiče mluvit nechtěli, tak J' Zeny šel za svým strýcem. Když strýček zjistil, co se J' Zenymu stalo, tak se zamyslel a po chvíli se na mě podíval s úsměvem ve tváři. J' Zeny nechápal co se tak najednou děje.
Řekl mi: „Snažil ses, a neuspěl jsi, že?“
„Ano.“ smutně odpověděl J' Zeny.
„Khajiit zná ještě jeden způsob boje.“.

To do J' Zenyho vlilo neskutečnou naději, „Ještě jiný?“ zeptal jsem se, „Ano.“ odpověděl strýc.

Zjistil jsem, že existují i boje na sebeobranu, nebo takové, které se dají využít ve rvačce. Jmenují se jednoduše boj beze zbraně, protože se bojuje jen rukama.
Ale je tu jedna výhoda, na kterou lidské rasy, argoniané, merové, a dokonce i khajiiti zapomínají. Touto výhodou jsou drápy. Nikdo na tento způsob boje vůbec nemyslí a J' Zeny ani není překvapen, že na tuto vlastnost nikdo nepamatuje. Všichni sice vědí, že khajiiti mají drápy, ale skoro všichni zapomínají, že se dají použít v boji beze zbraně.

A J' Zeny si myslí, že ví proč.
Všichni používají jen meče, kladiva luky a kouzla. To je vše, co potřebují umět, dnes má skoro každý u sebe minimálně jednu dýku, J' Zeny ji u sebe taky pořád nosí.
Pěsti se dnes již používají jen při rvačkách, ale nějáký, určitě khajiit přišel na to, že by se pěsti daly použít i při normálním boji.

Plný štěstí jsem okamžitě strýci poděkoval a když už jsem se chystal k odchodu, tak strýček ještě řekl: „J' Zeny, stůj ještě. Khajiit má pro tebe ještě jednu malou radu: používej při tréninku rukavice z těžké zbroje.“ J' Zeny se trochu udiveně zeptal: „Proč?“
strýček bez váhání odpověděl: „J' Kory taky slyšel, že když má někdo vytrénovanou těžkou zbroj, tak dokáže odolnost rukavic využít i tak, že údery s nimy jsou bolestivější.“ „J' Zeny ti děkuje strýčku.“ odpověděl J' Zeny a šel trénovat.

Malé zklamání tu ale je, rodiče si nemyslí a ne jen rodiče, že boj beze zbraně se považuje za normální boj. J' Zenyho to ale neodradí, když nemůže být válečník, ani zvěd, tak bude mlátič!
Není to tak, že by J' Zenymu bylo jedno, co ostatní říkají, ale když se rozhodl něco udělat, tak v tom vytrvá až do konce! Každopádně teď jdu trénovat, abych zjistil tajemství drsnějších úderů. J' Zeny věří, že se mu to povede.

Už je večer, zítra se taky poptám pár učitelů, jestli mi trochu nepomůžou s těžkou zbrojí, ale i kdyby nepomohli, J' Zeny je odhodlaný khajiit a určitě to dokáže!

Zase další den.
Tento den je celkem normální, snídaně, trénink, oběd, trénink a večeře, teď jsem po večeři a zapisuju si do deníčku. J' Zeny není smutný, ale jen se celkem nudí, toto období se pro khajiity jedno z nejtěžších. Musí denodeně cvičit, aby zesílili a mohli bojovat. Ostatní khajiiti to mají o něco težší než já, J' Zeny trénuje sám, sice bez učitele ale zato jen pěsti, zatím co ostatní khajiiti jsou po skupinkách, zhruba deset až patnáct khajiitů na jednoho učitele a trénují buď výdrž a sílu - to když jsou bojovníci, nebo posilují maskování, lukostřelbu a místa, kam zabodnout dýku, nebo meč tak, aby byl kradmý útok co nejúčinější. Ale to je jedno J' Zeny je celkem unavený a jde spát.

Je odpoledne, ale brzy odpoledne, zrovna jsem dojedl a jsou tu dva fakty: zaprvé J' Zeny je strašně rád, že konečně přišel na to, jak udělat údery co nejbolestivější a zadruhé J' Zeny je v malém maléru, protože když přišel na to malé tajemství, jak dát bolestivější ránu, tak poté rozbil na kusy panáka, na kterém trénoval.
Rodiče z toho moc nadšení nejsou a taky odmítli zaplatit škodu, což je špatné, protože mé kapesné není moc velké a navíc jsem si šetřil na nové ocelové rukavice, ať J' Zeny nemusí mít jen ty staré železné, ale teď musí dát všechny své septimy na opravu toho panáka. Jelikož už nemám na čem trénovat a ani si nemůžu jít koupit ty nové rukavice. tak si J' Zeny hraje s elfským nožem od strýce.

Je tu moc velká nuda, tak jsem se rozhodl si nějak pár dalších zlaťáků navíc vydělat, J' Zeny sice nepočítá s tím, že si hned vydělá septimy na ocelové rukavice, ale aspoň se nebude nudit.
Nejjistější asi bude, když půjdu za strýcem, ten zrovna dělá železné dýky a usňové zbroje pro budoucí lovce a špehy.

Strýček mi za pomoc dal deset septimů, J' Zeny je celkem rád, měl co dělat na práci, takže se nenudil, vydělal si a taky si trochu procvičil kovařinu. Po výpomoci u strýčka jsem zamířil k pile, nasekal jsem tam dřevo a tak si J' Zeny vydělal dalších deset septimů. A pak ještě šel do krčmy utřít podlahu, za to dostal další tři septimy. To máme celkem dvacet tři septimů, to není vůbec špatné. Každopádně je již zase večer.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:22
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Adrian_S
Přečteno..

Teď už je to mnohem lepší a čtivější! Wink Je tu vidět obrovská změna, oproti předchozím částem.. Což je dobré. I když, pár chybek se tam najde..

1) např. překlepy. Často se mi to taky stává a pak, když si to čtu znova, tak se chytám za hlavu, jak jsem mohl něco takového napsat.. Grin Ale není to zas tak nic závažného.. V tvém textu, např. místo "usňové zbroje" máš "unšové zbroje"..
(kdykoli se to dá opravit tlačítkem "EDITOVAT" )

2) v jedné části jsem se poněkud ztrácel a nechápal, konkrétně tato věta mi hlava nebere: "...a zadruhé J' Zeny je v malém maléru, protože když na přišel na to malé tajemství (překlep), tak poté rozbil na kusy panáka (tohle nějak nechápu), na kterém trénoval."

Je to jen nejspíš špatně napsané, a asi tuším, cos chtěl tím říct... Ale nevypadá to dobře. Možná's to chtěl napsat "J'Zeny je v malém maléru, potom, co odhalil v sobě malé tajemství, rozbil na kusy panáka."

To je asi tak všechno, zatím nic tak "zásadního" tam nevidím.. Jsem moc rád, že ses zlepšil, teď už to stojí za hodnocení.

Jelikož toho textu je prozatím málo (myslím kapitol) a máš co ještě zlepšovat, prozatím tvůj text hodnotím na 65 %.. Což je dobré Smile Pokračuj ve psaní dál, určitě tu uvidíme zlepšení.. Wink Jsem zvědav na pokračování...
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
sirPavoucek456
Děkuji ti, jo a už jsem to opravil Wink

edit: Vidím to tak na jeden díl týdně, asi to nebude vycházet pravidelně, ale budu se snažit aby to vycházelo tak v pátky, nebo soboty
Upravil/a sirPavoucek456 dne 07.02.2015 15:51
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
sirPavoucek456
Tak a máme tu pokračování.

část 3

Je brzo ráno, až moc brzo ráno, touto dobou je vzhůru jen málo khajiitů. Ani J' Zeny by nebyl vzhůru, kdyby ho neprobudil jakýsi hluk venku. Rodiče nikde, tak se jdu podívat ven, J' Zeny má trochu strach, někdy jdou slyšet břinkoty zbraní a nářky, jednak khajiitské, ale i jiné, mu dosud neznámé.

Přepadli nás!
Banda elfů, no banda to není. Ale asi padesát vznešených elfů napadlo naši vesnici. Pravděpodobně si říkají "Dalmoři" nebo nějak tak, jakýsi elf totiž řekl něco ve smyslu že ve jménu Dalmoru zabírá tuto vesnici. To jedno slovo mu J' Zeny moc nerozuměl, ale nějak tak to říkal.

Jeden z našich khajiitských nejlepších válečníků zrovna bojoval s těmi elfy, urážek, stejně jako ran moc nešetřil. J' Zeny okamžitě vyběhl za ním mu pomoct, byl totiž v oslabení jeden na pět. J' Zeny mu pomohl, ale nebylo to k něčemu dobré, pět elfů jsme skolili a přiběhlo na nás dalších deset. K' Romny, válečník kterému jsem pomohl je chtěl okamžitě pozabíjet, ale dřív, než se stihl napřáhnout se ozval hlas nějakého elfského kouzelníka: „To bych být tebou nedělal kočičko.“ tento elf byl ten, který říkal tu větu se zabíráním. Větu nám zopakoval, J' Zeny zjistil, že to jsou Thalmoři, co mají novou nadvládu v Tamrielu, nebo něco v tom smyslu a taky že je pro ně tato poloha dobrá, pro případ, že by se císař vzbouřil. K' Romny se ale jen tak nevzdal a velice zvýšeným hlasem promluvil na Thalmora: „Žádnému elfovi se nepodřídím. A jak jste nás vůbec našli vy bloňďáci?!?“ elf se jen pousmál.

Nyní J' Zeny, jeho matka, K' Romny a můj strýc sedíme svázaní ve voze jako vězni, naštěstí J' Zenyho nechali psát deník, ale khajiit je musel přesvědčit, že nebude psát nějakou zprávu, kterou by pak nechal na cestě pro pomoc. Občas se na mě taky podívají, jestli náhodou něco neodhazuji.
Elfové nám taky řekli, že ta bedna s aduláry a elfskými plány na zbraně byla jen past, celé dva měsíce nás sledovali, naštěstí dýku J' Zenymu nechali, prý je ostuda na to jen šahat, jak to je nekvalitní práce.

Jak jsme tak jeli, khajiit se zeptal matky, kde je otec. Podívala se na J' Zenyho smutným pohledem a řekla: „Tůj otec padl, když nás chránil před těmito elfy, nebýt jeho, možná by už ani jeden z nás dvou nebyl mezi živými. Byl to statečný khajiit.“. V tu chvíli se do J' Zenyho vlil neskutečný vztek.

O chvíli později si khajiit všiml, že z křoví vedle cesty čouhá kus něčeho zeleného s šupinami. Asi o dva metry dále nás přepadli banditi. To zelené byl kus argonianského ocasu, jedna členka banditů byla schovaná v křoví, ale vykoukl jí ocas.
když nás přepadli, tak J' Zeny využil příležitosti a dýkou si rozřízl pouta, pak dal nenápadně dýku strýčkovi. Banditi byli sice v přesile, ale za to byli jen banditi, zatím co Thalmoři byli bojovníci, takže měli nad bandity výhodu.

Vůdce banditů byl zdá se taky khajiit, měl totiž tu nejkvalitnější zbroj. Thalmorům to asi došlo taky, protože se začali soustředit hlavně na něj.
J' Zeny využil příležitosti a připlížil se k mágovi, který zrovna zaútočil bleskem na banditu, naštěstí ho minul. Připlížil jsem se k němu a plný nenávisti J' Zeny udělal něco, co by asi nikdy jen tak nedokázal, ale teď v sobě měl více energie, než kdy jindy. J' Zeny přišel ke kouzelníkovi, ten se na něj otočil, khajiit ho chytl u stehna a u krku, vyzdvihl ho nad hlavu a hodil ho na zem hlavou napřed. Tím J' Zeny altmerovi zlomil vaz a ten okamžitě zemřel.
J' Zeny byl překvapen, kde se to v něm vzalo, ale rychle se vzpamatoval a přiběhl k vůdci banditů.

Ten se na něj podíval, co má ten cizí khajiit v úmyslu, ale jelikož byl stále pod útokem, neměl čas o tom přemýšlet. Když byl J' Zeny u něj, otočil se k němu zády a pak křikl: „Bratře khajiite! Khajiit ti kryje záda!“ a hned první bojovník Thalmoru, který k J' Zenymu přiběhl mohl litovat toho činu, J' Zeny ho chytl pod krkem a třemi ranami do obličeje mu vysvětlil, že nás zabíjet nebude.
Vůdce banditů již byl s pomocí v bezpečí, tak jsme přiběhli na pomoc strýčkovi a K' Romnymu, kteří bránili J' Zenyho matku.

Další Thalmorský, ke kterému se J' Zeny dostal, taky neměl zrovna nejlepší den, khajiit se k němu přiblížil zezadu a chytl ho u pasu. Altmer si khajiita všiml, ale pozdě, J' Zeny ho vyzvednul do vzduchu a přepadl dozadu, J' Zenymu se nic nestalo, ale to samé se nedá říci o elfovi, ten dopadl na hlavu, taky na místě umřel kvůli zlomenému vazu. Zbytek odporu vznešených elfů se dal na útěk. naštěstí od nás nikdo neumřel, možná pár banditů, ale my, zajatci z vesnice jsme přežili všichni.

Jeden elf, který byl na útěku se zastavil a zakřičel: „TY KHAJIITE BEZE ZBRANĚ ZA VRAŽDU NAŠEHO VELITELE BUDEŠ PIKAT! THALMOR SI TĚ NAJDE, AŤ BUDEŠ KDE CHCEŠ!!! A neboj se, tvé jméno nám je známo, J' Zeny!“

J' Zeny a všichni ostatní ihned pochopili, že khajiit se již nesmí vrátit domů.

Strýček, matka a K' Romny moc nevěřili banditům, ale vůdce jim řekl: „Běžte, jste volní. Khajiit by nemohl přece jen tak nechat jeho bratry napospas elfům a navíc jste mu pomohli, tedy alespoň ty“ a ukázal na J' Zenyho. Pokračoval: „nemáš sice žádnou zbraň, ale dokázal jsi khajiitovi minimálně dvakrát zachránit život. Khajiit obdivuje tvou odvahu dítě.“

Další bandita, nord J' Zenymu řekl: „Když nemůžeš zůstat zde, přidej se k naší partě. Pak můžeš odjed se mnou do Skyrimu, zrovna tam je sice povstání a je tam dost vojáků Thalmoru a císařských, ale je to asi to poslední místo v Tamrielu, kde by tě hledali. Ale měl by jsi vědět khajiite, že tam je hódně moc sněhu, není to jako tady, kde jsou, jak vy říkáte teplé písky.“ J' Zeny souhlasil a rozloučil se s příbuznými, svou dýku si samozřejmě vzal s sebou.

Při odchodu se ještě K' Romny otočil a řekl: „J' Zeny budeš pro nás velkou ztrátou, na, vezmi si khajiitovi ocelové rukavice, nechť ti dobře slouží. V naší vesnici zůstat nemůžeme, tak se přestěhujeme, ale až khajiiti vybudují novou tréninkovou místnost, tak se tam bude trénovat i boj beze zbraně.“

A tak začal khajiitův nový život. Prozatím bude jen součástí několikati lapků, ale pak s jedním nordem odputuje do Skyrimu, nord bude bránit svou zem a J' Zeny? Až ho přestane bavit se jen tak toulat Skyrimem, nebo být součástí karavany, možná se k němu přidá, nebude sice bránit svůj domov, ale když uspěje, tak snad se pak dobojuje až domů do Elsweyru, kde vyrve jeho bratry khajiity ze spárů Thalmoru.
Ale zatím o tom jen sní.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:22
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
sirPavoucek456
část 4

Khajiit se pomalu seznamuje s jeho novými přáteli. Vůdce banditů a nyní i J' Zenyho vůdce se jmenuje G' Razhi, argonianka, která byla schovaná v křoví své jméno prý nezná, když byla ještě mládě a plavila se na lodi kolem pobřeží Elsweyru, tak se najednou objevila bouře a loď ztroskotala.

Nikdo si tím ale nemůže být jistý, protože jediné co si argonianka pamatuje je pláž, trosky lodi a velká mračna na moři.

Khajiit taky zjistil, že jí říkají Šupinka.

O nordovi, se kterým J' Zeny oddcestuje do Skyrimu ví jen to, že se jmenuje Ralof a že byl v legii.

Je tu ještě několik banditů, ale J' Zeny je nebude všechny vypisovat. Některé bandity taky zajímalo, co to ten nový khajiit pořád dělá s tou knihou. J' Zeny to nemohl pochopit, ale pak mu G' Razhi řekl, že neumějí číst ani psát. Když se J' Zeny zeptal G' Razhiho, jestli on umí, tak zjistil, že ani on pořádně neumí.

J' Zeny se tedy rozhodl, že je to naučí. Ralof khajiitovi pomáhal, protože on, jako bývalý legionář číst a psát uměl.

Jinak se tady nic moc neděje, jenom se G 'Razhi rozhodl, že když J' Zeny ho naučí psát, tak on khajiita naučí aspoň základy lukostřelby!

Šli jsme tedy na lov. Jsme sice na poušti, ale blízko je tu malý lesík a vedle něj je malé jezírko a louka, tam khajiiti vyrazili. Ovšem ještě před tím jsme si sundali těžké zbroje a dali na sebe kožešinové, ať nemáme zbytečnou zátěž, když přece jen nejdeme bojovat.

Když khajiiti došli na místo, tak mi G' Razhi ukázal, jak správně držet luk, jak šíp a takové ty věci. Dal J' Zenymu jeden luk a deset šípů a ukázal na srnku se slovy: „Zkus ji střelit, khajiit ji když tak dodělá.“ J' Zeny tedy napnul luk a zamířil. Když měl zamířeno, šíp vyletěl směrem k srnce, která se nic netušijce pásla.

Šíp ji trefil rovnou do krku. Srnka zdvihla hlavu a poté padla k zemi mrtvá. J' Zeny byl rád, že se mu podařilo ji ulovit, ale taky mu bylo trochu líto srny, ale lítost hned přešla.

G' Razhi khajiita pochválil a poté se rozeběhl směrem k mrtvému zvířeti. J' Zeny vyběhl za ním. Kořist to nebyla zrovna největší, ale bylo to lepší než nic, poté G' Razhi vytáhl svůj luk a šípy, vyhlédl si jednu kozu.

Nachystal šíp, natáhl tětivu a vystřelil. Kozu to trefilo rovnou do hlavy. „Tak a o oběd je postaráno.“ řekl G' Razhi a tak jsme se vydali zpět do tábora.

Mezitím, co jsme mi dva khajiiti byli na chvíli pryč, tak pár banditů připravilo jídlo ze skrýše. Poněkuď zvláštní oběd, J' Zenymu celkem chutnal.

Už se bude pomalu stmívat a J' Zeny se domluvil s Ralofem, že až bude mít hlídku, J' Zeny mu bude pomáhat s hlídkováním, aby si to taky zkusil.

G' Razhi většinou nehlídkuje a dnešní den nebyl žádná vyjímka. Jako první hlídkovala Šupinka, poté byl na řadě Ralof. Když argonianka skončila svou hlídku, vzbudila Ralofa, který vzbudil J' Zenyho. Na hlídce se nedělo nic zvláštního, pouze sem tam přeběhlo nějaké to zvíře, někdy i zašuměl hmyz. Ralof zpozorněl při každém šustnutí trávy, ale vždy to byla jen nějaká koza, nebo jiné mírumilovné stvoření.

Tak a hlídka nám skončila a je zhruba půlnoc, Ralof jde vzbudit dalšího banditu a J' Zeny mezitím jde spát do spacího pytle. Není to tak úplně pytel, v podstatě to je jen několik kůží jen tak na oko přišitých k sobě, ale drží to a není v tom zima, takže se v tom dá spát.

A je tu další den, pár banditů zrovna přišlo z lovu, byli to pravděpodobně ti, kteří v noci hlídali jako poslední, protože přinesli pár králíků a šli hned spát. Probudili se asi o čtyři hodiny později, to my už jsme měli oběd.

Život bandity je zajímavý, alespoň zde. J' Zeny učí bandity písmena a Ralof mu pomáhá tak, že se je snaží poskládat s klacíků, ale většinou to nejde, v tom případě se nakreslí na kámen ještě nezaschlou krví ze zvířat. Ralof ji začal skladovat pro tyto případy, ale jelikož krev khajiitovi strašně smrdí a navíc přitahuje mouchy, tak jsme ji nahradily uhlíky, ty jsou lepší.

A jakmile jsme dokončili další lekci psaní a čtení, tak J' Zeny společně s G' Razhim zase vyrazili na lov.

Dnes tam byli dva šavlozubí tygři, ale ti nepředstavovali moc velký problém, jeden skončil s šípem zhruba v plicích a v hlavě a ten druhý skončil s mečem v hlavě.

Když jsme se vrátili z lovu, tak se Šupinka a pár dalších banditů začalo ptát proč J' Zeny nemá žádnou zbraň a proč nepoužívá tu dýku. J' Zeny jim to vše podrobně vysvětlil, že neměl přirozené nadání pro žádný styl boje a tak se strýcovou radou začal trénovat pěsti v železných rukavicích a že tu dýku má na památku.

Když jim to khajiit vysvětlil, tak se taky zeptali na ten malý váček, co J' Zeny nosí. To jim khajiit vysvětlil tak, že si chtěl koupit ocelové rukavice, ale teď když je dostal, tak neví co s těmi septimy má dělat, tak je zatím šetří.

A zase končí další den. Zítra, časně ráno J' Zeny s Ralofem odputuje do Skyrimu, takže dneska nemá hlídku Ralof ale G' Razhi, aby byl Ralof vyspaný a mohl společně s khajiitem odcestovat časně z rána.

Ještě před tím, než se šlo spát, Ralof nachystal dva pytle na spaní, jídlo na dva týdny a trochu vody, té prý nebude moc potřeba, protože po většinu času budeme mít možnost ji doplnit.

Tak a vše je přichystané a můžeme jít spát. J' Zeny je celkem zvědavý, jak to s Ralofem bylo, že je u banditů, ale přitom sloužil v legii, ale J' Zeny si s tím teď starosti nedělá, zítra začíná dlouhá cesta, tak se musí pořádně vyspat.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:22
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
sirPavoucek456
část 5

Je ráno a J' Zeny s Ralofem se loučí s bandity. Není to zrovna dlouhé loučení, žádné mávání s kapesníkem v ruce a slzami v očích, jen normální přátelské rozloučení, u kterého si jen přejí štěstí. G' Razhi podle khajiitských zvyků přál J' Zenymu teplé písky a J' Zeny to khajiitovi oplatil, ale co J' Zeny nepochopil bylo to, že Ralof se s nordy loučil se slovy: „Nechť zemřeš se zbraní v ruce, bratře.“ khajiit chápe slovo bratře, nebo sestro, ale J' Zeny ani G' Razhi nedokáží pochopit, proč si přejí smrt. To je jako u orků, ti "hledají dobrou smrt" už když jim je něco kolem padesáti, možná i míň, což khajiitům připadá divné, khajiiti kteří se dožijí padesáti jsou dobrými válečníky a starší khajiiti, kteří jsou již moc staří po většinu času odpočívají, nebo se starají o mladičké khajiity. Ale to je jedno, J' Zeny si o tom s Ralofem možná promluví, až se víc poznají, ale teď již vyrážíme.

Khajiit s nordem již ušli dlouhou cestu. J' Zeny se mezitím seznámil s Ralofem. Khajiit věděl, že jeho společník byl v legii, ale teď zjistlil proč se Ralof přidal k banditům. Vše to začalo tak, že legie bránila Imperial City před Thalmorem. Legie prohrávala, ale pak se císař jakoby vzdal a podepsal nějakou dohodu, která se jmenuje Zlatobílý kondorát. Tato smlouva se nordům nelíbí, protože zakazuje jejich hlavní víru, takže část nordů v legii se vzbouřila, ale nemělo cenu bojovat, protože tam stála celá legie a navíc Thalmor, zatím co povstalců tam bylo jen pár desítek.

Vůdcem povstání se stal Ulfric Bouřný háv. Jelikož nebylo nejmoudřejší tam zůstat, tak povstalci utekli, ale Ralof se od nich omylem oddělil a ztratil, vyhladovělý a vyčerpaný se dostal až za hranice Elsweyru, kde narazil na bandity, s těmi se dohodl, že jakmile se postaví na nohy, tak okamžitě odejde. Bandité by asi nesouhlasili, ale pravděpodobně poznali císařskou zbroj, takže ho mezi sebe přijali. To bylo asi týden před tím, než naši vesnici přepadli Thalmoři.

Ralof taky usoudil, že se ve Skyrimu válčí, protože Ulfrikův plán byl takový, že osvobodí Skyrim, takže okamžitě odcestovali do Skyrimu. Jakmile Ralof zjistil, jakým směrem se má vydat, tak si řekl, že ještě pár dní zůstane, den na to se objevil thalmorský vůz ze zajatci, tuhle část J' Zeny znal, protože on byl jeden z těch zajatců.

J' Zeny se taky Ralofa zeptal, jak se jmenují, ale Ralof mi řekl, že na jméno nebyl čas, ale možná že ho vymysleli poté, co se od nich Ralof oddělil.

A už je zase večer. Do Skyrimu to bude ještě trvat dlouho, ale to J' Zenymu nevadí, tento nový život tuláka se mu celkem zamlouvá.

Ralof zrovna něco vytahuje ze svého batohu, zdá se že to je zbroj, když se ho J' Zeny zeptal, co to je, tak mu Ralof odpověděl, že si s sebou pro jistotu vzal jeho uniformu z legie, protože jeden nikdy neví, kdy se může hodit.
Když Ralof vyndal celou zbroj, tak J' Zenymu řekl, že se trochu podívá po okolí, jen aby věděl, jestli tu nejsou banditi. A že J' Zeny může klidně spát, že se prý hned vrátí.

Toho dne se J' Zeny jeho návratu nedočkal, usnul totiž hodně rychle, ale jakmile se vzbudil, uviděl Ralofa vařit snídani. Ralof zjistil, že se tu možná potuluje pár banditů, ale není to nic závažného, prý by je dokázal skolit i sám.

Na snídani jsme měli králíka, byla to pochoutka. Po snídani jsme se opět vydali na cestu. Ta probíhala celkem v klidu, jenom nás k poledni přepadli banditi, jak Ralof říkal nic závažného, až na orka.

Prvního banditu Ralof probodl, jakmile na něj skočil, s druhým asi dvě vteřiny šermoval a na třetího vytáhl luk, protože na nás vyběhl z dálky asi deseti metrů. Hotovo řekl, ale najednou uslyšel nelidský řev, Ralof se ohlédl a uviděl, jak na něj vyběhl ork ze stejného místa, kde byl třetí bandita.

Ralof potichu řekl: „To snad ne, on je ve stavu zběsilého vzteku!“ a poté rychle dodal „S tímhle berserkem bude problém!“ ale to už byl orismer u nás. V ruce držel dvě orkské sekery se kterýma na nás rychle zaútočil. Khajiit a Ralof rychle uhnuli, Ralof tasil meč a khajiit mu podal ještě dýku, poté si připravil pěsti. Tak začal velmi tvrdý boj.

Proti orkovi to bylo velmi těžké, zvláště když byl ve stavu zběsilého vzteku, ale pak, když mu vyprchal se jeho útoky zdály být o něco slabší. Ralof to taky poznal, zdálo se, že se celou dobu jen bránil a teď využil příležitosti. Téměř okamžitě bodnul orka dýkou do zad, ten jen zařval, ale nepřestal bojovat. Dýka mu zůstala v zádech. J' Zeny až do této chvíle jen zíral, ale pak, když se k němu ork otočil zády, tak k němu přiskočil a rychle mu z těla vytrhl dýku.

Ork znova bolestivě zařval a otočil se na khajiita, toho zase využil Ralof a sekl orka do ruky, pak do druhé a nakonec ještě do nohy. Ork upustil obě zbraně a klekl si na zem.
Ralof k němu přistoupil a chtěl ho zabít, jenže ork řekl: „Dopřeješ mi dobrou smrt?“ Ralof se zamyslel a pak řekl: „Záleží, co znamená dobrá smrt.“ a ustoupil od orka. J' Zeny pochopil, co má dělat tak přistoupil k orismerovi, chytl ho za krk a několikati ranami do obličeje ukončil jeho život na Tamrielu.

Až teď si khajiit a nord uvědomili, jak strašně ti banditi smrdí, ale to bylo jedno prohlédli jsme, jestli u sebe něco neměli a šli dál. Měli dohromady deset septimů a taky chleba a jablko.

Při cestě se ještě J' Zeny Ralofa zeptal, jak to vlastně ve Skyrimu vypadá. Ralof mu odpověděl, že to je z větší části mrazivá krajina, kde je po celý rok jen zima, jen v nížinách se většinou neobjevuje sníh.
J' Zeny se taky zeptal Ralofa, co je to ten sníh, protože toto slovo slyšel poprvé v životě.

Ralof mu vysvětlil, že když je velká zima a prší, tak místo vody padá taková bílá studená věc. A že ať si počkám, že to sám poznám.

A už je zase večer a jdeme spát.
Upravil/a sirPavoucek456 dne 28.06.2015 20:23
 
http://skyrim.4fan.cz/forum/viewthread.php?thread_
Adrian_S
Nad první částí jsem se musel pousmát Grin , trochu mi to přišlo zvláštní ohledně Imperial City.. ale proč ne? Možností a scénářů na začátek války je mnoho.. Grin Dobrý!

K psaní: Jo, je tam vidět trošku zlepšení.. teď se mi to četlo mnohem líp, než předchozí kapitoly..

Pokračuj dál, jsem zvědav... Wink
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Drápy Khajiitů a jednoruční boj Skyrim - dotazy, návody,.. 3 07.02.2017 00:02
Mizí mi ocas u khajiita Skyrim - dotazy, návody,.. 12 03.08.2016 22:28
Výňatky z Dovahkiinova deníku » Skyrim - Váš svět 5 15.03.2015 14:29
Z deníku draughira » Skyrim - Váš svět 21 24.01.2015 14:13
Deníky lovce odměn » Skyrim - Váš svět 30 17.10.2014 18:00
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2657 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5992 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3859 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 3277 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 10185 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5720 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4972 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4954 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5958 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist