Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Amonius - aneb povídka na přání
Ligos
Vážení čtenáři! Jelikož je pátek a Bartoloměj má svátek (opravdu! Mrkněte se do kalnendáře!), snažil jsem se napsat další část poněkud veselejší.
Zda se mi to povedlo, nebo ne, můžete nyní zhodnotit....
__________________________________________________________

XI.

Amonius chvíli sledoval obzor. Nebylo pochyb, v dáli se objevovalo a zase mizelo mihotavé slabé světlo.
Už si toho všiml i hlídkující Dunmer v lodním koši. „Zpomalit loď!“ volal na skupinku námořníků, stojících opodál. „Něco vidím! Na pravoboku!“
„Zdá se, jako by to byl nějaký signál.“ poznamenala Karina, která si toho už také všimla.
Ukázalo se, že měla pravdu. Když loď zpomalila a přiblížila se ke světlu, bylo jasné, o co jde. Jednalo se o chatrný, napůl potopený vor, na němž klečela jakási postava, držící v ruce lucernu.
„Muž přes palubu!“zvolal Dunmer v koši. Na palubu se seběhlo několik námořníků. Jeden z nich začal připravovat záchranné lano.
„Hej ty!“ volal námořník s lanem na postavu na voru. „Budeš mít sílu k nám vyšplhat?“
„Ano!“ ozval se mužský hlas. „Pochválen buď sám Talos! Našli jste mě!“
Postava vyšplhala na palubu. Byl to Nord. Muž s delšími ryšavými vlasy a mohutným plnovousem téže barvy. Na sobě měl potrhané špinavé cáry.
Byl to chlap jak hora. Široká ramena, mohutné svaly, statná postava. Pravý Nord. Po laně vyšplhal obratně a rychle.
To už se na palubu dostavil i kapitán Tesari.
„Co jsi zač?“ zeptal se kapitán Norda.
„Jmenuju se Milus.“
Karina vyprskla v smích. Přišlo jí směšné, že takový chlap má tohle jméno. A nebyla sama. Pár dalších námořníků se začalo pochechtávat, když zaslechli to jméno. Nord si toho nevšímal.
„Naše loď, Ponurá Vraždomilka, ztroskotala.“
„Jedno jméno lepší než druhý.“ poznamenala potichu Karina s úsměvem.
Nord pokračoval: „Nevím, co přesně se stalo. Moře bylo klidné, nebe čisté. Plavba probíhala pokojně. Stalo se to zrovna v čase oběda. Díky Talosovi, že jsem na tomhle voru nemusel trávit delší čas. Jistojistě bych zhynul a diví vodní tvorové by si na mě pochutnali.“
„Diví vodní tvorové?“ zasmála se znovu Karina.
„Co se tedy stalo?“ vyzvídal kapitán.
„Vskutku nevím! Zrovna jsem jedl chléb a najednou hrozný náraz. Možná nějaký podvodní vrcholek hory.“
Tentokrát se Karina neudržela. „Podvodní vrcholek hory!“ opakovala a smála se, až jí začaly téci slzy po tváři. „Promiňte, ale přijde mi to hrozně vtipný.“ omlouvala se ostatním.
Amoniovi to zas tak směšné nepřipadalo, ale když viděl Karinu, jak se směje, až se za břicho popadá, musel se začít smát také.
Nord pokračoval, nevšímaje si toho: „Naše kocábka šla rovnou ke dnu! Přežil jsem jen já.“
„A kolik vás bylo na palubě?“ zeptal se Tesari.
Nord se zamyslel, jako by v duchu počítal. „Jen já.“ řekl potom.
„Děláš si z nás žerty?“ Kapitán Tesari už začínal být poněkud naštvaný. „Vždyť jsi říkal, že vaše loď šla ke dnu! To jsi sám řídil celou loď?“
„Proč ne?“ zeptal se nechápavě Milus. „Stačily dvě vesla a trocha síly.“
Kapitán se nestačil divit. „Takže Ponurá Vraždomilka byla jen veslice?“
„Ano, patřila mé rodině už odnepaměti. Proto jsem říkal, že jde o naši loď. Měl jsem na mysli naši rodinu.“
„U Azury, buď jsi tak prostoduchý, nebo ses při tom ‚ztroskotání‘ praštil do hlavy!“ řekl kapitán. „Chlapi, dejte mu něco k pití, a ať si odpočine. Třeba s ním pak bude rozumnější řeč!“ Kapitán Tesari odešel, kroutíce nechápavě hlavou.

„Jdu za mistrem.“ řekl Amonius. „Někdo by mu měl říci, že máme na palubě někoho nového.
„Hm, já si radši půjdu lehnout, nějak je toho na mě moc.“ Karina si utírala oči od slz a občas se ještě zasmála.

Bartoloměj četl v nějaké knize a při tom popíjel pohár sujammy. Lucerny v kajutě byly zhasnuté, svítil si pomocí kouzla. Když Amonius vešel, bílé světlo ho až oslňovalo.
„Promiň, že tě ruším, mistře.“
„Jdeš mi říci, co za povyk je na palubě?“ zeptal se Bartoloměj.
„Právě to se chystám udělat. Zachránili jsme jednoho trosečníka.“
„Hm, zajímavé. O koho jde?“ Bartoloměj odložil knihu a upil z poháru.
„Je to nějaký Nord, mistře. Prý se jmenuje Milus.“
Bartoloměj vyprskl tekutinu, kterou nestačil polknout. „Milus, říkáš? To není možné!“ Odhodil pohár a vyběhl z kajuty. Světelná koule, která se dosud houpala nad jeho hlavou, ho následovala.
Amonius se ocitl ve tmě a nechápal, co se děje. Vyběhl za mistrem. Už zdálky slyšel jeho rozčilený hlas: „Kde je? Kde? To nemůže být on! Jestli je to on, tak ať si mě nepřeje!“
Bartoloměj zahlédl skupinku námořníků, sedících na bednách. Mezi nimi byl onen Nord, který popíjel z lahve a něco jim vykládal.
„Je to on!“ vykřikl Bartoloměj.
Nord ho zaslechl a ohlédl se. Když spatřil Bartoloměje, i on vyprskl tekutinu, kterou nestačil polknout. Odložil láhev a neobratně vstal. „To není pravda!“ říkal Milus. „Chlapi, co jste mi to dali za pití?“ koukl se káravě po námořnících. Ti se však jen hlasitě smáli.
Bartoloměj vykročil vstříc Nordovi. „Mílo, ty starý brachu!“ volal na něho a začal se smát.
„Berte! Tak přece se mi to nezdá!“ odpovídal mu Nord a taky se začal smát.
Oba se začali objímat a poplácávat po ramenou. To už k nim přišel Amonius.
„Tak tomu říkám setkání!“ řekl Milus.
„Pověz, do jaké šlamastyky ses to zas dostal, starý příteli?“ ptal se ho Bartoloměj. „Měl jsi přece být dávno v Morrowindu a čekat na nás!“
Milus jen mávl rukou. „Darmo mluvit, příteli.“ Pak se podíval na Amonia. „A ty jsi co za jinocha?“ zeptal se. „Bert se nepochlubil, že má syna!“
„To není můj syn. Je to můj učedník, Amonius.“ vysvětloval Bartoloměj.
„Á, takže další čarodějník? Za chvíli vás bude tolik, že pro samý ohnivý techtle mechtle neuvidíme kloudně oblohu, není-liž to pravda?“
Amonius musel dát Karině za pravdu. Na Milusově vyjadřování je cosi směšného, i on se nyní musel začít usmívat.
„Mílo, to je ten, o kterém jsem ji psal zprávu!“ sdělil mu Bartoloměj. „Dorazil k tobě posel, nebo ne?“
„Jakou zprávu? Jaký posel?“ ptal se Milus. Bartoloměj se zachmuřil. „No, hlavně že jsi živý. Zbytek si povíme u dobrého pití, pojď‘!
„Promiň, mistře!“ zarazil ho Amonius. „Co je zač?“ zeptal se prostě.
„Odpusť mi to, Amonie. Pro samou radost z tohoto setkání, jsem zapomněl na dobré vychování. To je můj dobrý přítel, Milus.“
„Můžeš mi říkat Mílo.“ šťouchl do něho Nord.
„Pamatuješ, jak jsem ti říkal, že v Morrowindu na nás bude čekat přítel, který nám pomůže?“
„Ano, ale snad mi nechceš říct, že…“
„Ano, je to on.“ pokračoval za Amonia Bartoloměj. „Bohové tomu zřejmě chtěli, abychom se setkali dříve.“
„Sám bych to nedovedl lépe odřečnit!“ smál se Milus.
„Ale jak nám pomůže, mistře?“ Amonius nechápal situaci. Proč zrovna tento směšný Nord by jim měl pomáhat hledat Mehrunovu břitvu?
„Všechno ti řeknu v pravý čas! Pojď se s námi něčeho zapít, tohle si zaslouží malou oslavu!“
__________________________________________________________
Následuje otázka a s ní malá prosba:
Co se nakonec vyklube z trosečníka Miluse?

A) Pirát - psanec na útěku před zákonem, snažící se odčinit své špatné činy
B) Válečník, cestující po světě a hledající slávu a poklady
C) Zchudlý šlechtic, mající bohaté konexe.
_______________________________
Tímto bych vás chěl požádat, zda byste mi nepomohli vymyslet pro Miluse příjmení. Zvolil bych to, které se mi bude nejvíce zamlouvat. Děkuji!

Pozor: Pokračování na str. 12!
Upravil/a Ligos dne 29.08.2012 19:05
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
EldeR
Wink .... takže prozměnu za C
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Mahoney
I já jsem pro céčko Smile
 
scorpioncz
tak to já jsem zase pro B a to příjmení ? to bude trošku složité Grin co třeba ( i když to bude strašný Pfft ) Milus Tarius
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Norbi
A Grin
You can kill yourself, or die trying...

http://scontent-v...e=5678314E

Aint no party like a Time Lord party, cause a Time Lord party never ends !

http://24.media.tumblr.com/tumblr_lfzax5zuSU1qfxioto1_500.jpg
 
Ligos
scorpioncz napsal:
tak to já jsem zase pro B a to příjmení ? to bude trošku složité Grin co třeba ( i když to bude strašný Pfft ) Milus Tarius


Proč by to mělo být strašný? Je to dobrý! Zatím je to jediný návrh, takže to má i šanci na úspěch Grin
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
scorpioncz
Ligos napsal:
scorpioncz napsal:
tak to já jsem zase pro B a to příjmení ? to bude trošku složité Grin co třeba ( i když to bude strašný Pfft ) Milus Tarius


Proč by to mělo být strašný? Je to dobrý! Zatím je to jediný návrh, takže to má i šanci na úspěch Grin
no mě když něco napadne tak to je většinou taková blbost že to všichni berou Grin ( jednou nevěděli jaký jméno dát klanu - já jsem jen tak plácnul Vlkodlačí Tlapička Grin no a samozřejmě se to ujalo Grin takže asi tak Grin )
http://i.nahraj.to/f/1bbv.jpg
 
Kkolombo
Já jsem pro A, ať je to trochu zajímavějšíSmile
Co se týče příjmení já jsem pro to aby měl něco jako: Milus Špičatá brada, Muilus Krvavý loket nebo Milus KrávovrahGrin atd.
 
Leneren
Ligos napsal:
scorpioncz napsal:
tak to já jsem zase pro B a to příjmení ? to bude trošku složité Grin co třeba ( i když to bude strašný Pfft ) Milus Tarius


Proč by to mělo být strašný? Je to dobrý! Zatím je to jediný návrh, takže to má i šanci na úspěch Grin

jsem pro A a proč né příjmění Milus Leneris
 
oregure
hlasuju pro C Wink
 
Lord Rade
zde je má odpověď! xD


http://oi59.tinypic.com/2ag3kaf.jpg

"Trolling is the lowest form of wit, but the highest form of intelligence."
 
trafik25
B
 
nagasadowcz
Nápad s pirátem je fajn, ale nějak se mi ten Míla na piráta, který má co odčiňovat, nehodí Grin A na válečníka taky moc ne. Takže za C. A protože mi ten zchudlý šlechtic s dobrými konexemi trochu připomíná Marigolda ze Zaklínače (ještě tím svým řečněním a přeháněním), který je v polštině Jaskier (tedy Blatouch nebo Pryskyřník), navrhuju jméno Míla Přyskoblat. Btw, nevím proč, ale Karinu si od první chvíle představuju jako Angouleme ze Zaklínače. Ten Sapkowski se mi prostě zaryl do paměti!

TAKŽE ZA C A JMÉNO: MÍLA PŘYSKOBLAT
Upravil/a nagasadowcz dne 25.08.2012 02:35
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Chell
A
SOM DIEVČA!! A AK TO NIEKOMU EŠTE RAZ UNIKNE TAK BUDETE LUTOVAŤ!!

Uctievam mopidu daedrickú pani spamerstva.

Zoznámte sa: Alex<3 Mercer, najcharizmatickejší vírus pod virtuálnym slnkom...
http://fc05.deviantart.net/fs71/i/2011/123/9/7/alex_mercer_by_ravenmadwolf-d3fi3ra.jpg
na to že je v podsate mŕtvy vyzerá podozrivo dobre, nemyslíte? Grin
 
Ligos
Kamarádi, myslím, že s naprostým klidem mohu ukončit hlasování, tudíž: Konec hlasování Smile
_________
Hlasovalo rekordních 11 lidí, za což jsem fakt rád! Wink

O jeden hlas zvítězil pirát-psanec na útěku před zákonem, před zchudlým šlechticem s konexemi (5:4)
Pro válečníka, hledajícího poklady a slávu byli dva lidé.
__________________________________________________________
A co se týče příjmení pro Miluse... Těžká volba, ale zřejmě bych dal přednost nějakému nordskému přízvisku (viz návrh Kkolomba)- např. Milus Krvavá huba.(stále můžete posílat návrhy!)
Mno, ale jelikož jde o psance, který se snaží skrýt před zákonem, je jasné, že bude často jméno měnit Pfft
_____________________________________________________
Jinak, Lord Rade má vskutku originální odpověď! Wink
_____________________________________________________
Přátelé, vzhledem k mému nabitému programu o víkendu a i nabitému příštímu týdnu nevím, kdy bude další část, prosím o trpělivost, budu se snažit.
Koneckonců, alespoň to bude příležitost pro ty, co ještě příběh nečetli, aby to dohnali a popř. se zapojili do příštího hlasování Pfft
Upravil/a Ligos dne 25.08.2012 14:34
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
nagasadowcz
Začal jsem číst až nedávno, takže teď nevím, jestli to děláš podobně jako hRDLA a DragonOzzy (když psali) - tedy že tvoje povídka vychází nějak pravidelně, nebo prostě jak to vyjde, tak to vyjde.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
nagasadowcz napsal:
Začal jsem číst až nedávno, takže teď nevím, jestli to děláš podobně jako hRDLA a DragonOzzy (když psali) - tedy že tvoje povídka vychází nějak pravidelně, nebo prostě jak to vyjde, tak to vyjde.


Přečti si úplně první příspěvek v tomto tématu. Tam se sice vymlouvám na práci, což nyní ( o víkendu) není zas tak úplně terno, ale smysl je pořád stejný - tedy: až to vyjde, tak to vyjde! Smile
Z počátku jsem se snažil přispívat tak nějak pravidelně, ale nyní zjišťuji, že to nebude docela dobře možné.
Nicméně, pokud bych nepřispíval déle než čtrnáct dní bez upozornění, něco zlého se mi stalo! Grin
Prosím vás, čtenáře, o shovívavost a porozumění! Wink

Díky a doufám, že se vám příběh o Amoniovi líbí!
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
nagasadowcz
OK, díky za odpověď Smile
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
Vážení přátelé, abyste si nemysleli, že jsem na vás zapomněl (a aby vy jste nezapomněli na Amoniův příběh), připravil jsem zde stručnou rekapitulaci dosavadního děje, podle kapitol.
- Potencionálním, nově přijdivším čtenářům připomínám, že vývoj děje je do značné míry ovlivněn hlasováním čtenářů...
__________________________
I.- Amonius podstupuje Zkoušku - test, který musí podstoupit každý mladý Bretonec, aby se ukázalo, jaký bude jeho další osud. Amonius chce být mágem, aniž by však uměl seslat byť jednoduché kouzlo.

II.- Amonius má být přidělen do učení jednomu z čarodějů Společenstva. Proti tomuto kroku je zarputile mág Rendax, čaroděj, který je Amoniovi už od počátku nesympatický. Naopak tím, kdo si myslí, že Amonius má dostat šanci, je mladý mág Bartoloměj.

III.-Amonia se dobrovolně ujímá (k Amoniově velké úlevě) mág Bartoloměj. Velmi krátce poté se Amonius dozvídá, že musí opustit nejen svoji rodinu, ale i rodnou vlast.

IV.- Země, kterou má Amonius se svým mistrem navštívit je Morrowind, netuší však proč.
V přistavu se setká s elfím mnichem Walliesinem, Khajiitským obchodníkem K'Erezarem a Imperiálkou Karinou, která se mu snažila vloupat do pokoje.

V.- Amonius si poprvé prohlíží loď, na které poplují. Majestátní Královnu Barenziah.
Imperiálka Karina je chycena na palubě. Měla u sebe podivnou dýku, o kterou se velmi zajímal Bartoloměj, který nakonec trval na tom, aby Karina plula do Morrowindu s nimi. Amonius dostává od elfa Walliesina zvláštní amulet.

VI.- Amonius se dozvídá důvod, proč cestují do Morrowindu - hledat Mehrunovu břitvu, mocný daedrický artefakt.
Ukáže se, že dýka, kterou u sebe měla Karina je ze stejného materiálu, avšak Karinina dýka je jen neškodnou hříčkou "šíleného boha".

VII.- Po mnoha týdnech plavby se Královna Barenziah dostavila do Ledohradského přístavu ve Skyrimu.

VIII.- Amonius s Kharinou se prochází Ledohradem, který je v plném rozkvětu. Navštíví i nádvoří proslulé Magické univerzity, kde potkají čaroděje Rendaxe.

IX.- Že spatřili Rendaxe, sdělili Bartolomějovi až po vyplutí z Ledohradu. Ten jim řekl, že Rendax zřejmě hledá mocný Magnusův amulet.

X.- Ukáže se, že amulet, který dostal Amonius od Walliesina je ve skutečnosti onen Magnusův amulet. Amonius si ho dosud nenasadil, což je možná dobře, protože podle zpráv by nezkušeného mága mohl i zabít. Z Kariny se vyklube nejen neobratná zlodějka, ale i dobrá hráčka na loutnu- její otec byl bard a naučil jí pár písní.

XI.- Na palubu Královny Barenziah přibude nový člověk - Trosečník, Nord Milus, který podle mnohých (hlavně podle Kariny) směšně mluví.


Těšíte se na pokračování? Smile
____________________________________________________________________________________________________
Upravil/a Ligos dne 28.08.2012 14:28
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Leneren
MAKEJ POKRAČOVÁNÍ!!!!!!!!!!!!!!!NEBO ZNIČÍM TOHLE FÓRUM VYBER SI DALŠÍ DÍL NEBO ZABIJU TO FORKO!!!!!!!!!!
Grin
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Tamriel a reálný život, aneb: Jak jsem začal žít hrou. Skyrim - obecně 1 08.12.2020 02:06
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej » Skyrim - Váš svět 7 13.01.2018 23:10
Ohledně Adriho povídek » Skyrim - Váš svět 5 15.12.2017 22:06
Adriho povídky III - Děti Skyrimu » Skyrim - Váš svět 37 14.06.2017 23:46
Adriho povídky I - Ruka zloděje » Skyrim - Váš svět 25 03.06.2017 17:09
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4085 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8046 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4646 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12481 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist