Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 3 host(ů)
 Tisk diskuze
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství třetí
nagasadowcz
Ale tohle je SKYRIM forum. Já nemám náladu si číst něco o Mass Effectu! Ten tu nemá co dělat!

Jestli vám to taky něco připomíná jako mě, tak doporučuju nepouštět se do hádek a zůstat v klidu. Mají téma, nikomu to snad nepřekáží, tak o co jde?
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
hRDLA
To kdybych věděl...

Až mě zase cuká oko...
Upravil/a hRDLA dne 24.01.2013 23:37

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Ligos
Krleš lidi, máte tu někdo zkušenosti s elektronickými čtečkami knih? Pokud ano, mohli byste mi nějakou doporučit? Přemýšlím nad Kindle 5 od Amazonu ( http://www.apples...-kindle-5/ )...

A když už jsem to tak nakousl, co vůbec těm čtečkám říkáte? Já rád čtu a mít sebou všechny tituly o jaké se zajímám v jedné krabičce mi přijde jako super nápad...

Předem díky za názory, budou-li nějaké.
Upravil/a Ligos dne 24.01.2013 23:42
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Mahoney
nagasadowcz napsal:
Ale tohle je SKYRIM forum. Já nemám náladu si číst něco o Mass Effectu! Ten tu nemá co dělat!

Jestli vám to taky něco připomíná jako mě, tak doporučuju nepouštět se do hádek a zůstat v klidu. Mají téma, nikomu to snad nepřekáží, tak o co jde?


No, tak bavíme se tu i o mnoho jiných hrách, než o Mass Effectu a tohle je obecnej pokec o všem, takže se tu můžem bavit o všem.

Každopádně máš pravdu, téma pro ME je založený, takže snad není potřeba to tu víc rozvádět, teď už je to jedno Smile.
Upravil/a Mahoney dne 24.01.2013 23:40
 
Sanued
A DOSŤ.
Za prvé prestante sa hádať, lebo to dôjde do takej fázy že buď jedna alebo druhá stana z fóra odíde.
Za druhé, je tu toľko zbytočných tém, ale keď sa spraví nejaká ktorá dáva zmysel, tak ta tu zrazu nie je vítaná.
A za tretie naga, poslednou dobou toto fórum už nepripomína SKYRIM fórum Sad
I used to be an arrow, but then I took an adventurer to the face.


Kľudne si ma pridajte, pokecáme, popaříme Grin
 
www.google.com
hRDLA
Ligos napsal:
Krleš lidi, máte tu někdo zkušenosti s elektronickými čtečkami knih? Pokud ano, mohli byste mi nějakou doporučit? Přemýšlím nad Kindle 5 od Amazonu ( http://www.apples...-kindle-5/ )...

A když už jsem to tak nakousl, co vůbec těm čtečkám říkáte? Já rád čtu a mít sebou všechny tituly o jaké se zajímám v jedné krabičce mi přijde jako super nápad...

Předem díky za názory, budou-li nějaké.


Já nevím, já dávám raději přednost knihám na papíře. Mám pár knih v PDF ale nějak se to prostě nečte, jako když tu knihu máš vytisknutou.

https://s25.postimg.org/o42h2pf5b/ezgif_2_11ca8ddcc3.gif
 
Sanued
hRDLA napsal:
Ligos napsal:
Krleš lidi, máte tu někdo zkušenosti s elektronickými čtečkami knih? Pokud ano, mohli byste mi nějakou doporučit? Přemýšlím nad Kindle 5 od Amazonu ( http://www.apples...-kindle-5/ )...

A když už jsem to tak nakousl, co vůbec těm čtečkám říkáte? Já rád čtu a mít sebou všechny tituly o jaké se zajímám v jedné krabičce mi přijde jako super nápad...

Předem díky za názory, budou-li nějaké.


Já nevím, já dávám raději přednost knihám na papíře. Mám pár knih v PDF ale nějak se to prostě nečte, jako když tu knihu máš vytisknutou.


Kindle myslím nemá knihy ani v češtine ani v slovenčine, niekomu to môže vadiť.
I used to be an arrow, but then I took an adventurer to the face.


Kľudne si ma pridajte, pokecáme, popaříme Grin
 
www.google.com
Mahoney
S elektronickými čtečkami jsem ještě nepracoval a ani o nich nic moc nevím. Knížky v počítači nějaké mám, ale není to ono, jako když si uvaříš čaj a sedneš si s pořádnou detektivou pod lampu do křesla Smile.
Upravil/a Mahoney dne 24.01.2013 23:50
 
nagasadowcz
Ten první řádek mého komentu, NENÍ můj názor. To byla ukázka toho, co se tu děje, resp. kam by to až mohlo zajít. To jen pro upřesnění.

@Sanued: Tak ono se není zas tolik co divit. Občas se sice na Skyrim ještě vzpomene a myslím, že se tu v zásadě řeší denně, ale takovou dobu po vydání můžeme jen stěží očekávat, že se komunita bude pořád držet toho jednoho starého tématu. Takové fórum by mělo životnost jepice.

@Ligos: Měl jsem párkrát v ruce Kindle. Rozhodně uznávám, že je to praktický na praktické texty - tedy pracovní nebo studijní materiály. Ovšem knihu bych v tom rozhodně číst nechtěl. Já prostě knihu potřebuju hezky držet v ruce papírovou, obracet stránky, přivonět k ní. Kniha je kniha. Je to něco jako krabička je krabička a jen el. verze hry ze Steamu není ono.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Ligos
nagasadowcz napsal:

@Ligos: Měl jsem párkrát v ruce Kindle. Rozhodně uznávám, že je to praktický na praktické texty - tedy pracovní nebo studijní materiály. Ovšem knihu bych v tom rozhodně číst nechtěl. Já prostě knihu potřebuju hezky držet v ruce papírovou, obracet stránky, přivonět k ní. Kniha je kniha. Je to něco jako krabička je krabička a jen el. verze hry ze Steamu není ono.


Tak jakožto sic bývalý, ale knihám stále věrný, dlouholetý pracovník veřejné knihovny nechci znehodnocovat knihy. Jak říkáš, kniha je kniha.

Ale - díky speciálním displejům, využívajících technologii elektronického inkoustu, vypadá zobrazovaný text vskutku jako na papíru ( i když tak bohužel nevoní).
Cena elektronických knih je mnohonásobně nižší, než jejich tištěná verze.
Do jedné čtečky se vejde přes 1000 titulů, které lze jednoduše třídit a opatřovat poznámkami.
Vychází mnoho titulů (fantasy, sci-fi, komixy, encyklopedie, literatura faktu, atd...) v českém jazyce.

Výše zmíněná fakta mě přesvědčila si to zařízení pořídit, i když nevím ještě konkrétní značku...

Navíc si myslím, že pokud je příběh kvalitní, dokáže se do něho čtenář ponořit, ať už ho čte v knize, na displeji, nebo na hajzlpapíru... Smile
Upravil/a Ligos dne 25.01.2013 00:09
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
nagasadowcz
@Ligos: Ale to všechno jo, o tom žádná. Mně by to zkrátka nevyhovovalo, ovšem proti gustu jen špetka dišputátu.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Leneren
Ligos napsal:
nagasadowcz napsal:

@Ligos: Měl jsem párkrát v ruce Kindle. Rozhodně uznávám, že je to praktický na praktické texty - tedy pracovní nebo studijní materiály. Ovšem knihu bych v tom rozhodně číst nechtěl. Já prostě knihu potřebuju hezky držet v ruce papírovou, obracet stránky, přivonět k ní. Kniha je kniha. Je to něco jako krabička je krabička a jen el. verze hry ze Steamu není ono.


Tak jakožto sic bývalý, ale knihám stále věrný, dlouholetý pracovník veřejné knihovny nechci znehodnocovat knihy. Jak říkáš, kniha je kniha.

Ale - díky speciálním displejům, využívajících technologii elektronického inkoustu, vypadá zobrazovaný text vskutku jako na papíru ( i když tak bohužel nevoní).
Cena elektronických knih je mnohonásobně nižší, než jejich tištěná verze.
Do jedné čtečky se vejde přes 1000 titulů, které lze jednoduše třídit a opatřovat poznámkami.
Vychází mnoho titulů (fantasy, sci-fi, komixy, encyklopedie, literatura faktu, atd...) v českém jazyce.

Výše zmíněná fakta mě přesvědčila si to zařízení pořídit, i když nevím ještě konkrétní značku...

Navíc si myslím, že pokud je příběh kvalitní, dokáže se do něho čtenář ponořit, ať už ho čte v knize, na displeji, nebo na hajzlpapíru... Smile

Na čtečkce se čte docela dobře, ale jde o to si zvyknout.Ze začátku to může dělat problémy, ale po čase to jde dobře.
 
EldeR
Nechápu, proč je tady zase tolik povyku kvůli ME... Teď je na to založený téma, ale stejně to někomu vadí. Chápu, že tohle je Skyrim fórum, ale na druhou stranu by tady tím pádem neměly být ani příspěvky o volbách, všelijaké hry netýkající se Skyrimu, pokecy o jiných hrách, hudebních skupinách, filmech a seriálech, chlubení se pracovní plochou, příběhy a povídky z jiného prostředí jak Skyrimu a mohl bych pokračovat dál ve výčtu různých témat netýkajících se Skyrimu. Mám pocit, že tohle fórum už není tak úplně o Skyrimu, ale spíš o lidech, co ho navštěvují. A pokud by se do důsledku trvalo na omezení pouze na Skyrim, způsobilo by to podle mě akorát postupný zánik fóra, protože vzhledem k tomu, že ve Skyrimu se toho moc nového, o čem by se nechalo diskutovat, neděje. Konec konců takových mrtvých fór o hrách je na netu dost a dost. Osobně se musím přiznat k tomu, že pokud by to tady bylo jen o Skyrimu, nebudu sem chodit každej den, ale jenom pokud se ve hře na něčem zaseknu, takže v podstatě jednou za uherskej rok.
Upravil/a EldeR dne 25.01.2013 09:34
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
nagasadowcz
@EldeR: Kavlitně shrnuto. Pod to se podepisuju. Síla tohoto fóra je (a to už hodně dlouho) v tom, že to NENÍ FÓRUM HERNÍ, nýbrž FÓRUM LIDSKÉ. A jen a pouze díky tomu je tady tak početná a tak semknutá stálá komunita. Ale napovídalo se toho už dost a dost a očividně už je všechno "v allrightu", jak říkával můj děd, takže HOWGH.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Tasemnice
Čtečku mám od Vánoc, taky jsem se bála, že to nebude ono- kniha je kniha-, ale ono to ono skoro je Smile Já čtu najednou obvykle hodně knih
Obhajoba
a většina z nich je vždycky v tištěné podobě takže o ten hmotný zážitek nepřicházím, jsou ale i situace, kdy dám čtečce přednost. Na cestách je o dost praktičtější- nejenom, že se do ní vejde hromada knih, ale je lehčí než jediná kniha, stačí jí držet jednou rukou a nikdy mi z ní nevypadne záložka.
A ve chvíli, kdy se do knížky aspoň trochu začteš, už vůbec neřešíš, jestli je ten text (jak řekl Ligos, vypadající identicky jako v opravdové knize) na papíře nebo na displeji.
Jediné, čeho bych se bála, je přílišné rozšíření čteček a v rámci praktičnosti budoucí zánik klasických knih. Ale myslím, že i to je jednoho dne nevyhnutelné. Na pergamen už taky nepíšem, ani na svitky. Jenom doufám, že se toho nedočkám.
 
Ligos
@EldeR: KRLEŠ! Smile

@Tasemnice: Zániku knih se rozhodně nebojím. Alternativa knih (např. čtečka) podle mě bude vždy až na tom pomyslném druhém místě... Doufám...
-KRLEŠ-

Skyrimský průvodce:
 
Tasemnice
Ještě dlouho určitě, ale nevěřím, že vždy. Knihy zabírají spoustu místa a stojí materiál. Lidstvo mělo vždycky tendenci přecházet k praktičtějším alternativám a to tak postupně, že si lidé ani nevšimnou vytrácející se romantiky.
 
Mahoney
Dobréééé rááááno Apple

Ty vole, dneska jsem si nějak pospal..Grin
 
nagasadowcz
@Tasemnice: Přikláním se v tomto na tvou stranu, zavrhuje optimistickou vizi Doctora Who o gigantické intergalaktické knihovně v roce já-nevím-kolik-miliónů. Obávám se, že máš pravdu. Alespoň že naše generace zánik tištěné knihy nejspíš ještě nezažije. Ovšem nejvíc ze všeho se ani tak nebojím o osud tištěné knihy, ale o osud knihy jako takové (myšleno beletrii). Pokud brzo nenastane nějaká zásadnější změna v přístupu mladé generace k literatuře, pak se zdá, že lidé za pár let přestanou číst. Aspoň že tady na fóru se najde spousta čtenářů i začínajících autorů. Dáváte mi naději Smile

@Mahoney: To teda! Já vstával v půl sedmé na poslední(!) rehabilitaci. Chtěl jsem dospat teď dopoledne a místo toho jsem se zaslechl na naposlouchávání Uriah Heep Grin
Upravil/a nagasadowcz dne 25.01.2013 13:22
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
EldeR
Mahoney napsal:
Dobréééé rááááno Apple

Ty vole, dneska jsem si nějak pospal..Grin


Tomuhle se říká sprostá provokace ..... Pff!
.

Reverzní upír (Vampire Reverse)
diagnosed by Whirt



Povídky


 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství osmé Pokec 801 04.03.2024 22:02
Naprosto nezávazná a nekonečná konverzace: Dějství sedmé Archív fóra 6000 09.09.2015 22:02
BUG nekonečná válka, spadlý z oblohy, osvobození skyrimu Skyrim - dotazy, návody,.. 2 22.06.2015 15:35
předměty nezůstávají tam kde by měli Skyrim - dotazy, návody,.. 11 18.10.2014 16:46
Nekonečné questy? Archív zodpovězených dotazů 4 26.07.2014 17:24
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4199 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8228 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5696 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4850 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12720 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7504 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6631 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6364 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7556 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist