Let’s learn some lore 8
Přidal/a MortuusDominus dne 03. September 2011 23:31:06
Další tři díly v sérii lore se budou snažit jednoduše a snadno pochopitelně vás provést "érami", které tvoří historii Tamrielu. Začneme s třetí érou, jednoduše proto, že je to ta, se kterou jsme obeznámeni nejvíce - a pak budeme postupovat zpátky přes druhou až k první éře Tamrielu.


Novinka
zdroj:Skyrimblog


Let’s learn some lore: Třetí éra


Další tři díly v sérii lore se budou snažit jednoduše a snadno pochopitelně vás provést "érami", které tvoří historii Tamrielu. Začneme s třetí érou, jednoduše proto, že je to ta, se kterou jsme obeznámeni nejvíce - a pak budeme postupovat zpátky přes druhou až k první éře Tamrielu.

Ale nejprve nějaký úvod

Na základní úrovni, musíme být schopni porozumět tomu, jak jsou data zapsána. První číslice určuje éru a druhá počet let uplynulých od začátku konkrétní éry. Takže 3E47 znamená, 47. rok od počátku třetí éry, 2E87 je 87. let od začátku 2. Era – tudíž je dříve než 3E47. Myslím, že většina lidí toto ví, ale jen pro případ, že byste to nevěděli ....
Druhá éra nemá pevnou délku. Místo toho, konec první éry - na přechodu k druhé - jsou prezentována seizmickou politickou událostí. Třetí éra je vlastně kratší než ty předešlé – trvala pouhých 433 roků, naproti tomu, druhá éra trvá okolo 897 let a první neuvěřitelných 2920 roků!

Ok, úvod máme z krku, pojďme se podívat na významné body třetí éry.

Třetí éra byla vyhlášena císařem Tiber Septimem po sjednocení všech provincií Tamrielu. Poprvé byl celý kontinent Tamrielu pod jednou střechou, ohlašující neslýchaný období míru. Před svou smrtí a vzestupem, aby se stal Talosem, devátým a poslední členem Nine Divines (Devíti Božství), Tiber Septim vládl jako císař prvních 38 let třetí éry.

Druhý císař, Pelagius, byl zavražděn Temným Bratrstvem po pouhých třech letech své vlády. Toto období krátkého trvání císařů vyvolává rostoucí nepokoje, povstání a politické intriky.

V roce 3E110 byl Summerset Isles téměř schopen vystoupit z Říše, a během několika let vznikly nepokoje v High Rock, Morrowindu a Skyrimu. Císařovi Uriel Septim III se podařilo zabránit k rozpadu království.

V první polovina třetího století třetí éry byla poznamenána dlouhou vládou císaře Uriel Septim IV, byl to slabý vládce, jehož panování bylo označeno jako pobuřující a vznikala spousta nepokojů. Byl přijat do královské rodiny, ale nebyl pokrevní Septim, Uriel IV našel podporu u rady starších.

Po jeho smrti nastala doba krátkotrvajících uchazečů o trůn - včetně notoricky známého Camaran Usurper, který pustošil Tamriel s Daedrami a který skončil s nástupem Uriel Septim V v 3E268. Jeho taktika, jak sjednotil Tamriel, spočívala v zahájení celé řady invazí na okolní ostrovy, to vyvrcholilo nešťastným pokusem o napadení Akaviru v 3E290.

Uriel Septimovi VI bylo pouhých 5 let, když byl jeho otec zabit v bitvě o Akivir a "vládl" s regentem do té doby než byl schopen usednout na trůn v dospělosti. Poté co vládl sedm let, zemřel při pádu z koně, byl považován za jednoho z největších císařů třetí éry. Pelagius IV s snažil opět sjednotit Tamriel, než kdokoli jiný od dob Tibera a jeho následovníkem byl Uriel Septim VII v roce 3E368

V roce 3E389 byl Uriel Septim VII zrazen svým Battlemage ( bojovým mágem) Imperialem Jagar Tharnem a vykázán do jiné říše. To odstartovalo dobu 10 let chaosu a válek. Ta byla ukončena hrdinou hry The Elder Scrolls: Arena, který pospojoval kusy hole Chaosu.

O šest let později císař 3E405 pověřil dalšího hrdinu, úkolem vymítit ducha zavražděného krále Daggerfallu, do pohybu se dal řetěz událostí, které jsou obsaženy ve hře The Elder Scrolls II: Daggerfall

V roce 3E427 byl Vvardenfell postihnut nákazou a reinkarnovaný hrdina, Nerevar, přichází do provincie vyřešit nákazu a zabít Dagoth Ura. Tyto události se odehrávají ve hře The Elder Scrolls III: Morrowind.

Jen o šest let později, v roce 3E433, byl Uriel Septim VII zavražděn agenty Mythic Dawn (Bájného úsvitu) a Cyrodiil byl zamořen Daedrami, což rozpoutal Mehrunes Dagon otevřením bran do sfér Oblivionu ( zapomnění ). Ve spolupráci se ztraceným dědicem Septima, Martinem, je hrdina ze hry The Elder Scrolls IV: Oblivion schopen zabránit Daedrické invazi. Martin Septim se obětoval k zavření bran Oblivionu - a není znám žádný žijící pokrevní příbuzný Septimů. Tím je třetí éra u konce.

Za zmínku ještě stojí, že celá Elder Scrolls série se odehrávala zatím v časovém rozpětí pouhých 44 let - od 3E389 až 3E433 až. Nyní se ve Skyrimu posunem o 200 let dál do 4. éry. Je to významný skok kupředu v čase a neexistuje zatím žádný způsob, jak zjistit k změnám došlo v mezičase, než se dostaneme do hry.
Graf z UESP pro lepší představu.