Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ta hra je moc lehká :(

Přidal Cimmeran dne 08.12.2011 22:32
#100

Freani napsal:
Cimmeran napsal:
Když je systém takle snadno zneužitelný, tak je špatný. A znova se ptám, jak můžeš vědět, že to tak vývojáři nezamýšleli ? Pro někoho je zase nuda běhat po prázdném světě a hledat vlky.


Všeobecně, když je nějaký systém zneužitelný, neznamená to automaticky, že je špatný, špatný je ten, kdo ho zneužívá.
Už jsem tu psal jednou, že já expil tak nějak v průběhu hry vše, co jsem potřeboval k boji a k lepší postavě (kovářství - ale rozumně, one hand, block, enchant....atd...), ale rozhodně jsem neběhal na 10. levelu v daedrické zbroji tak jak někteří. A po nějakých XXX hodinách, kdy už opravdu toho moc nezbývalo, jsem si doexpil ostatní skilly. Ostatně pro mě to bylo tak nějak otravné, abych pobíhal po Skyrimu, zkupoval materiál a vyráběl kvůli rychlému levelování (craftění jsem si užil dost v onlinovkách). Všechno je to o přístupu člověka ke hře, fajn, pokud chceš rychle vyexpit na začátku hry, tvoje volba, ale pak si nestěžuj, že tě hra nebaví, protože sis sám vybral, že si hru zkazíš.


Jak víš že toho hráč zneužívá ? Dit stim autoři klidně mohli počítat a tím pádem je tenhle postup uplně normální. Vysvětloval jsem to v předchozích postech. Někdy mě připadá, že hodně lidí umí psát, ale neumí číst.
On ani ten hráč nemusí vědět že toho zneužívá, myslí si, že je to normální postup hry (pokud nikdy nehrál RPG). A u produktu který stojí 1200 Kč bych předpokládal, že to bude nějak odladěné a ne že si budu muset vymejšlet co je a co není cheat nebo co je normální. Tohle není jen ta kovařina, ale celkový způsob lavelingu je udělaný tak, že hráč co příde poprvé ke hře RPG, nic o tom neví, může klidně z první vesnice vyběhnout na 20 lavelu.
A právě těch hráčů, co nikdy RPG nehrálo je dost a neřídí se podle nějakých kriterii tebou nebo někým vymyšlených co je normální. Oni se prostě snaží dostat co nejrychleji, nejlepší výbavu a nejlepší zbraně, což je uplně logické. Proč by si hru nějak měli stěžovat ? To je ani nenapdne.
Pak tady píšou, že je to lehký, ale to není chyba hráče, že je ten hráč špatný, jak ty píšeš, ale chyba hry (což jsem dostatečně odůvodnil). Hráč se jen chová logicky, nic víc.

Upravil/a Cimmeran dne 08.12.2011 22:58