Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ta hra je moc lehká :(

Přidal Wassago dne 28.11.2011 15:49
#40

Neni problem s carftingem, je problem s vylepsovanim zbroje. Ja hraju na obtiznost nejvyssi, nordskeho valecnika. Omezil jsem se na zelezne a ocelove zbroje a zbrane, protoze mi ostatni druhy bud pripadaji nevkusne (sklenena až daedricka) nebo v případě usňových a šupinových zbrojí je chybná grafika - koliduji nektere casti těla s oděvem - napriklad couhaj nohy z nohavic atd...mně to vadí:).
Proto abych mohl vyuzivat zelezne a ocelove vybaveni i na vysokym levelu, jsem si udelal alchymii 100, kovarstvi 100, enchanting 100. Poprve sem si koupil u alchymisty nekolik lektvaru carodeje a ocaroval sem si bezny obleceni tak, aby mi davalo co nejvyssi bonusy do alchymie a kovarstvi (rukavice, hlava, telo, prsten, nahrdelnik). Potom sem si vytvorils timto oděvem opět lektvary posilujici očarování, které jsou silnější než se daj sehant v obchodě a postup s očarováním šatů jsem zopakoval. S takto boostnutým oblečením jsem si vytvořil několik lektvarů očarování a lektvarů kovářství. U železné kompletní těžké zbroje s patřicným perkem dostanu na armor kolem 600, dmg mečem přez 70, obouručkou kolem 120.
Zbroj sem si očaroval takhle:
štít - odolnost na magii, posílení krytí
boty - posílení staminy, regenerace staminy
kyrys - posílení staminy, regenerace staminy
helma - posílení many,. regenerace many
rukavice - posílení jednoručních zbraní, posílení obouřučních zbraní
prsten - ochrana proti ohni, ochrana proti magii
náhrdelník - ochrana proti blesku, ochrana proti magii

ochranu proti chladu neřeším, protože jako nord mám rezist 50 plus dalších 50 když se kryju štítem.

Vyžší elementární ochrany nemá smysl používat, když máte totiž 100% ochrany tak například draci na vás neplivou oheň jen poletujou kolem a občas slítnou k zemi - nudný boj.

Kdybych tento "bug" s kovařinou, enchantingem a alchemou použil třeba na dračí nebo daedrické zbroji, tak bych vytvořil nezničitelnýho behemota, věřím, že bych se s armorem dosal i na 2000 a nic by mě ani neškrtlo.

Neřeším ani tak to, že udolám skoro všecko bez problémů, přijít k potvoře a mlátit do ní a glgat milion lektvaru umi každný blbec, ale třeba sundat i silnější NPC, aniž byste museli použít léčení, nebo nedejbože aniž by vás ta potvora vůbec jenom škrtla - to už je pro mě výzva.
samozřejmě že se ve hře dostanete do fáze, kdy jste prostě supermani, ono opravdu ste supermani, váš avatar je přece Dovahkiin, jak už jsem psal, pro mě je výzvou to, abych z boje vyvazl bez škrábbance a nepřítele co nejelegantněji vyřídil.