Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ve Znamení Draka

Přidal Sarako dne 01.06.2021 18:37
#1

,,Jenom meč." odvětím s úsměvem trpaslíkovi ,,Nejednou mi zachránil kůži i měšec. A zároveň je to vzpomínka na otce, který mi ho dal k patnáctinám." vstanu a se slovy: ,,S dovolením pánové. Jdu si trochu protáhnout nohy." se protáhnu kolem ještěřáka a čaroděje, seskočím z vozu (počítám s tím, že vůz jede krokem) a půjdu si na chvíli (cca 20 minut) protáhnout nohy chůzí u vozu.

Přidal Aurelius dne 01.06.2021 19:44
#2

„Tak on vykopal dračí hovno?“ zopakuji tiše ve své hlavě, „Trpaslíci jsou fakt idioti. Co tu sakra dělám? Proč jsem na to vůbec kývl?“ pomyslím si s povzdechem, znuděn neustálým sledováním krajiny se opatrně protáhnu.


Přidal Killiaden09 dne 01.06.2021 21:41
#3

"Svět skrývá mnohé záhady ale tohle je asi poprvé co jsem slyšel o sekeře z exkrementu." prohodím k trpaslíkovi o budu dávat pozor jestli v lese nezahlédnu nějakou zvěř.

Přidal SuperHunter dne 01.06.2021 21:43
#4

Trpaslík má ve hraní karet očividně nějakou tu praxi. Povzdechnu si nad další prohrou a uschovám vrácené stříbrňáky.
Potom co nám trpaslík sdělí jak ke své sekeře přišel se pousměju se zakrytými ústy, aby se Boriq náhodou neurazil že ho neberu vážně.

Přidal Tondulin dne 02.06.2021 01:17
#5

Všichni
"To není žádnej exkrement, ale vzácný dračí lejno ještěráku. Měl by sis vyčistit uši, jestli něco takovýho máte." Nabubřele odpoví Boriq, zatímco pokračuje v jízdě. Doran pozvolna kráčí vedle vozu a protahuje si svoje ztuhlé končetiny.

Neuplyne ani 5 minut a za podlouhlou levotočivou zatáčkou se vám naskytne nepříjemný pohled. Veliký buk shozený přes cestu a před ním ležící dva mrtví koně - na první pohled vidíte, že má každý z nich v sobě zaražených několik šípů. Až skoro klišovitá scéna přepadení, jak vystřižená z nějaké příručky pro mladé bandity.

"Do psí mateře. Koně si nám budou lehat přes cestu. Taky si můžou chcípat někde jinde, herky zablešený." Okomentuje situaci Boriq, seskočí z vozu a ledabyle, se sekerou na jednom rameni, se začne sunout k padlému buku.

Mapa

(Jedno políčko na grafickém zobrazení je vždy 5 stop=1,5 metru, jen pro představu.)

Upravil/a Tondulin dne 02.06.2021 01:18

Přidal Sarako dne 02.06.2021 10:52
#6

Poznamenám: ,,Tohle bude na dýl. Jdu si odskočit." mrknu na půlelfku ve snaze jí naznačit, aby ona, nebo někdo z těch dvou vzadu šel nenápadně prověřit část lesa na protější straně cesty, a vydám se napravo (na západ), přičemž vytasím meč poté, co minu první dva stromy. Potom se pokusím nenápadně a potichu obejít balvan (stealth) a porozhlédnout se po případných banditech vyčkávajících na svou další kořist. Hlavou mi přitom proběhne myšlenka: ,,Buď tyhle bandité berou zajatce a prodávají je otrokářům, nebo se těm dvoum opěšalejm nešťastníkům povedlo utýct a možné ještě běhaj po lese s banditama za zadkem. O rituálním kanibalismu jsem slyšel od kněžích, ale tyhle kanibalský pošuci by si nejspíš uvařili i koně."

Přidal Killiaden09 dne 02.06.2021 18:07
#7

"Vskutku.."odvětím Doranovy a seskočím z vozu, potichu (stealth) projdu les po levé časti cesty a budu si držet odsup od balvanu abych za něj případně viděl. Budu si dávat pozor na jakýkoliv pohyb či nepřirozený stín (perception). V lese si připravím luk a založím šíp.

Upravil/a Killiaden09 dne 02.06.2021 18:11

Přidal Aurelius dne 02.06.2021 22:16
#8

„A je to tady...“ povzdechnu si, když vůz nedobrovolně zastaví, seskočím z vozu a rozhlédnu se. Opatrně dojdu podél levé strany vozu až ke zvěři táhnoucí náš vůz a budu čekat jak se situace vyvine dál, protože nejsem bojovník není důvod proč bych se měl pouštět do případného boje v první linii.


Přidal SuperHunter dne 03.06.2021 00:02
#9

Beze slova seskočím z vozu a připravím si svou lehkou kuši. Budu následovat Darastrixe do východní části lesa. Budu se plížit za ním ale nechám mu tak 3 metry prostoru přede mnou.

Přidal Tondulin dne 03.06.2021 23:52
#10

Doran (13/13)
Začal jsi se plížit a hledat potencionální nepřátele. Už ti připadalo, že je vzduch čistý, ale poté co jsi došel k velkému balvanu a ohlídl se doprava, spatřil jsi malou ošklivou kreaturu - goblina, krčícího se v jednom z keřů. Vaše pohledy se střetli ve stejný moment a těžko říct, kdo z vás je více překvapený.
STH - 3+6=9, PER - 16+2=18

Darastrix (14/22), Safrila (18/18)
Zvolili jste stejný postup jako Doran, akorát na opačné straně cesty. Darastrixova snaha o plížení se nesetkala s moc velkým úspěchem, neboť si musel cestu trnitými křovisky vyloženě prosekávat. Nepřítel tak velmi rychle zjistil vaši polohu, což potvrdil i šíp, který přilétl od nedalekého pařezu. Darastrixe zachránil chránič na rameni od toho, aby byla jeho ruka prošpikována šípem. (-8 HP)
STH - 1+3=4, PER - 15+2=17
STH - 12-1=11

Aurelio
Jako jediný jsi zůstal u vozu a sledoval Boriqa, jak se přibližuje směrem k mrtvým koním, netrvalo dlouho a rovněž jeho směrem přiletěl šíp, který se však jen neškodně zabodl do země vedle trpaslíka. Šíp letěl směrem od velkého pařezu (viz. značka na mapě), ale útočníka se ti nepodařilo zahlédnout.

Všichni
(Vstupujeme do prvního boje, dole přikládám iniciativu tedy pořadí v kterém se budou odehrávat vaše tahy - Vypadá to, že začínám já, a proto po tomhle tahu bude následovat další, který už bude počátkem boje.)
(Rovněž jsem vám zapomněl sdělit, že začínáme na levelu 2 kdybyste se divili vašim životům :D. Takže se prosím koukněte co vám to odemknulo za schopnosti, nemělo by tam být, ale nic extra - kdyby vám něco nebylo jasné, tak napište PM nebo na Discordu.)


Iniciativa

Mapa

Přidal Tondulin dne 04.06.2021 00:15
#11

Probíhá souboj

Doran (13/13)
Goblin se tolik polekal, že na tebe nestihl ani vystřelit svůj předem založený šíp. Ještě s lukem v ruce začal prchat průrvou mezi kameny směrem k padlému buku, načež se ti ztratil z dohledu. (viz. značka na mapě)

Darastrix (11/22), Safrila (18/18)
Ještě než se stihl Darastrix vzpamatovat z prvního útoku, goblin založil další šíp a znovu vystřelil. Ještěrák jen tak tak uhnul šípu, který ho málem trefil přímo mezi oči. (-3 HP)

Aurelio
Boriq se rozeběhl ke křovisku z kterého vyletěl šíp a začal ho důrazně pročechrávat sekerou, hned na něj vyskočil další z goblinů s mečem v ruce. Pustili se spolu do souboje ve kterém má trpaslík navrch.

Iniciativa

Mapa

Upravil/a Tondulin dne 04.06.2021 00:16

Přidal Sarako dne 04.06.2021 01:15
#12

,,Počkej ty zrůdičko!" zvolám za prchajícím goblinem a rozeběhnu se za ním (Dash - Nemyslím si, že běhá rychlejc než 70 stop za kolo, takže bych ho měl ještě v tomhle kole doběhnout) přitom si budu dávat pozor, abych nevběhl mezi přesilu jeho gobliních brášků. A při první příležitosti zaútočím (následující kolo by měl měnit zbraň, takže bude snadným cílem), přitom budu doufat, že ho první sekanec mečem hned na místě nezabije (pořád nevím, jestli jsou ti majitelé mrtvých koní naživu, nebo ne).

Přidal SuperHunter dne 04.06.2021 01:56
#13

Potom co vidím jak se Darastrix ocitl pod palbou nepřátelských šípů na něj sešlu kouzlo Healing Word a přemístím se ke stromu co je tak 4,5 metru předu. Zpoza stromu vyšlo na útočícího goblina Guiding Bolt.

Přidal Aurelius dne 06.06.2021 00:29
#14

„Dáte to nebo chcete pomoct?“ zařvu na své spolubojovníky, pevně sevřu svoji hůl a rozhlédnu se kdo by asi mohl ocenit moji pomoc. Boriqovi pomáhat nebudu, protože má zjevně navrch. Pokud se odpovědi nedočkám vyrazím pozvolna vpřed, přičemž cestou vyvolám Magickou bariéru (doufám, že nezvyšuje ochranu jen proti magickým útokům, ale všeobecně).


Přidal Killiaden09 dne 06.06.2021 22:10
#15

Vzpamatuji se z ušťedřených zásahů a opjetuji palbu na nejbližšího goblina svým lukem. Po té se pokusím dostat do nejbližšího krytu a připravím si další šíp.

Přidal Tondulin dne 08.06.2021 16:45
#16

Všichni
Jakmile jste si byli jistí, že je již přepadení u konce začali jste se srocovat u jediného přeživšího goblina. Vypadá to, že jeho rána na boku nebude tak hluboká a s nějakým provizorním obvazem by měl být "v pohodě" schopen pohybu. Boriq mezitím z batohu vytáhl menší provaz a i když by goblina nejspíš nejradši dorazil, pouze mu svázal ruce. Po příchodu Safrily se s ní goblin pustil do řeči, které nerozumíte.

Doran
Boriqovi se tvůj návrh očividně vůbec nezamlouval, což také hlasitě projevil. "Uklízení je pro ženský, já si na tyhle mrňavý sráče pěkně posvítím, ty ještě zakusí mojí sekerečku. A navíc, jestli tam budou mince tak ty půjdou ke mně do kapsy." Zazubil se, držíc provaz s upoutaným goblinem a připravený vyrazit hlouběji do lesa.
PER - 3+8=11

Safrila
"Zbytek je v jeskyni nedaleko odsud, ale nevím, proč by jste tam chtěli páchnout, Klarg vás roztrhá na kusy, chlupáč jeden debilní."

Darastrix, Aurelio
Darastrix si sebral zpět jeden ze svých šípů a Aurelio mezitím nadnesl svůj nápad s řezáním uší, ostatní se však zatím soustředili na vypátrání úkrytu dalších goblinů a tak ti nikdo neodpověděl. Mezitím co jste oba čekali, než si to s tím zajatcem vyříkají se Aurelio jen tak z nudy znovu zadíval na mrtvoly obou koní a všiml sis, že jeden z nich měl bílou skvrnu na šíji. Ani nevíš, proč sis toho detailu všimnul, ale Barryho kůň měl naprosto identickou skvrnu a dá se tedy předpokládat, že právě on byl zajat gobliním kmenem.
INV - 15+5=20

Mapa

Upravil/a Tondulin dne 12.06.2021 00:57

Přidal Sarako dne 08.06.2021 18:18
#17

Přiložím goblinovi meč ke krku se slovy: ,,Výborně, zavedeš nás za nimi!" a poté zavolám na trpaslíka: ,,Boriqu! Mám tu jednoho zajatce. Doufám, že nás nezdrží malá procházka lesem, protože podle toho, co ten zelenej mužík tvrdí, budou majitelé těch koní nejspíš ještě naživu." a až za mnou trpaslík přijde, podám mu provaz a naznačím mu aby ho svázal.

Potom se podívám na ostatní a zeptám se: ,,Rád bych si udělal s naším malým zeleným přítelem procházku po lese s cílem zachránit ty nebožáky, kterým patřili ty koně. Kdo půjde s námi a kdo bude s Boriqem hlídat vůz a odklízet cestu?"

Přidal Killiaden09 dne 09.06.2021 04:31
#18

Ohlédnu se na Safrilu "Děkuji a omlouvám se za svou zpožděnou reakci." Po té se vydám sebrat zpět svůj šíp.

Na Doranovu výzvu "Můžeme si být jistí že nás nepotáhne přímo skrze další přepadení a pasti ?"

Přidal Sarako dne 09.06.2021 09:30
#19

,,Ne, ale jestli tě dostatečně nemotivuje záchrana těch dvou nebožáků, kterým patřili ty koně, tak věz, že že chudí na koních necestují. Takže pokud je nenajdeme živé, nějaké mince tam po nic přeci jen zůstanou. Risk je zisk." odvětím na Darastrixův dotaz.

Přidal Aurelius dne 09.06.2021 22:24
#20

„Zůstanu u vozu. V lese bych se svojí ohnivou magií mohl napáchat víc škodu než užitku a na boj zblízka moc stavěný nejsem.“ odpovím Doranovi, „Ale jestli máte po ruce někdo nějaký nůž... Kdokoliv z vás. Tak prosím uřízněte jedné z těch příšerek ucho.“