Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ve Znamení Draka

Přidal Tondulin dne 26.05.2021 22:16
#2

(Začneme takovým lehčím tutoriálovým úvodem, kde si hlavně já budu zkoušet, jak budou věci převzaté z DnD systému fungovat na textové bázi. Takže vás prosím zezačátku, abyste se nerozprchli jak hejno slepic. Až opustíme začátečnickou oblast, tak už budete mít samozřejmě naprostou volnost.)

Všichni

Strávili jste noc v hospodě u Starého Toncka v Neverwinteru, nebylo to úplně nejlepší ubytování, jaké jste za váš život viděli. Staré vrzající postele, švábi ve skříních a pivo co chutná jak chcanky, ale to vše alespoň za příznivou cenu. Celý váš podnik se domluvil tak rychle, že jste se ani nestihli seznámit, jen si zběžně vyměnit svá jména.

Ráno už na vás před hostincem čekal menší vůz tažený dvěma voly. Na něm seděl zasmušilý a zjevně lehce připitý trpaslík Boriq, Barryho bratranec, kterého máte doprovázet na cestě do Fandalínu (graf. vzhled zde). Za ním seděla slušná zásoba všemožných krabic, sudů a hornických nástrojů, z boku vozu dokonce viselo i několik luceren, které už zjevně nebylo kam jinam naložit. Jako první se z hostince vykolébali dva lidé - Jeden se představil jako Aurelio de Audito (Aurelius - graf. vzhled zde) - na první pohled jsou o něm zjevné dvě věci a to, že se patrně jedná o mága (nosí si s sebou knihu v které má zapsané kouzla, jak bývá zvykem.) a také to, že nemá hluboko do kapsy, což je patrné z jeho na míru šitého oblečení. Druhý si říká Doran z Berdusku (Sarako - graf. vzhled zde ) - tvrdí o sobě, že je snad tím nejúžasnějším bojovníkem pod sluncem a zdá se, že je z vaší skupinky ten nejvýrečnější.

Jen co se oba muži letmo kývnutím hlavy pozdravili s trpaslíkem a zaujali svoje místa na vozu, vylezl z hostince zbytek výpravy. Půlelfí klerička boha Lathendra Safrila (AH - graf. vzhled zde) a exoticky působící válečník Darastrix (Kill - graf. vzhled zde), většina z vás se do té doby ještě neměla tu čest setkat se zástupcem ještěrčího lidu a tak je jeho účast na vaší výpravě vcelku pozoruhodná.

Když už se všichni "pohodlně" uvelebili, trpaslík vyzval voly k pochodu a váš vůz se začal pomalým tempem kodrcat směrem z města.

(Napište do prvního tahu, kam přesně jste si sedli, může to mít později nějaký vliv - místa jsou vepředu vedle trpaslíka, případně se dá sedět kdekoliv na okraji - na boku a "zádi" vozu. Jinak máte volnou komunikace mezi sebou či s trpaslíkem.)