Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Skyrim - české knihy na Dragornborn

Přidal rokk42 dne 24.02.2018 20:46
#1

Ahoj všichni, tato otázka je mířená spíše na administrátory, ale nevěděl jsem, do jaké části fora to napsat.

Na těchto stránkách máte opravdu pěknou sbírku knih ze skyrimu (http://www.skyrim.4fan.cz/Knihovna_60), ale knihy z dragonbornu mi zde chybí a to bych chtěl napravit.

Chtěl bych se zeptat, jak jste ty knihy vyvořili (nikde na internetu se mi je nepodařilo najít v češtině)?
Jako zdroj je uvedeno Imperial Library, ale tam se mi nepodařilo najít český překlad. V herních souborech jsou všechny texty knihy v češtině, ale zase je problem, že je to v opravdu ošklivém formátu. Nyní jsem se dostal do stavu, že mám texty v .CSV souboru, takže najít konkretní knihu není problem. Zkusím ještě napsat nějký parser, který vybere jen knihy (výhoda je že každý záznam začíná 3-4ciferným číslem poté přímo následuje čárka a pak text knihy až do dalšího čísla, kniha navíc začíná výrazem [pagebreak], takže vybrat knihy by mohlo být jednoduché)

Takže nakonec by jsem měl knihy v .txt v textu včetně diakritiky, bylo by zachované dělení řádků jak je v originále ale nebyly by tak pěkné jako jsou aktuálně v knihovně. (vím že se dají z herních dat stáhnout kapitály a ty pak vložit na začítek textu, ale už to neumím udělat nějakým scriptem do PDF).

Proto by mi pomohlo kdyby mi administrátoři poradili, jak dělali jejich minulé knihy a já bych se pokusil podobným způsobem zpracovat knhy z Dragonbornu aby byla knihovna kompletní.

Za každou radu díky :-)