Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 16.05.2016 21:16
#65

→ Tah 13.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ScorpionCZ
Scipio kývl a Flavius se společně s tebou zvedl ze stolku, „Přesuneme se do mé pracovny.“ vybídl vás a vzal si sebou talíř s nedojedenou snídaní. Ihned jsi se rozešel za ním a Flavius se držel pár kroků za tebou. Scipiova pracovna se nacházela v přízemním patře. Klíčem odemkl masivní dřevěné dveře a pokynul vám, aby jste vešli. Jakmile jsi stanul s Flaviem uvnitř vešel a zabouchl dveře. Snídani položil na pracovní stolek, který byl pečlivě uklizený tak jak už bývá u legionářů zvykem. U stěny s oknem se nacházela nižší skříň na které bylo položeno několik knih pojednávajících o válečnictví a taktice vojsk Císařství. Na stěně vedle dveří se nacházeli vystavené medaile a ocenění, které Scipio získal za svého působení v legii a na stolku ležel menší model lodi, která měla na zádi napsáno název 'Anora'.

„Měli by jste oba vědět, že vás čeká těžká volba. To co vám nyní nabídnu není záležitost na několik týdnů nýbrž na celý život a počítá se s tím, že vaši potomci budou pokračovat..“ začal Scipio a usedl na svoji měkkou židli. Sáhl do přihrádky u stolku a vytáhl dřevěnou truhličku. „Původně jsem chtěl tuhle možnost nabídnout i svému synovi, ale břemeno mého otce může nést jen jeden z vás a proto ho kontaktuji teprve až když se rozhodnete odmítnout.“ domluvil a položil truhlu na stůl. Jakmile tak učinil vyskočila na stůl opička. Flavius se trochu lekl neboť udělal krok vzad.
„Kde se tu vzala?“ šeptl tiše.
„Od vás dvou požaduji jedno. Pokud se rozhodnete odmítnout budete o tom o čem jsme zde mluvili mlčet. Nejlépe i mezi svými milovanými, protože čím méně lidí to ví tím bezpečnější to pak je.“ vysvětloval jednonohý muž, „Souhlas?“ koukl na Flavia.
„Souhlas.“ přikývl.
„Škorpias nemá důvod zbytečně o tom tlachat někde na počkání. Zbytečně by tak ohrozil život své dcery a Laurany. Takže mohu pokračovat..“ nadechl se Scipio a opička mu vylezla na rameno. „Řeknu vám jen to co vím já. Zbytek se dozví ten z vás co dostane tuhle truhličku.. můj otec byl členem tajemného společenství až do své vraždy, která se stala před několika lety. Flavius o jeho nejasnosti u smrti něco ví. Přeci jen jsme o tom docela dost mluvili. Obzvláště moji bratři. Teď po těch letech je nutné zvolit jeho nástupce ve společenství jehož cílem je nespíš ochrana Tamrielu. Takže.. kdo z vás se toho zhostí?“

„To je vše co nám k tomu můžeš říci?“ optal se Flavius a Scipio jen mlčky přikývl zatím co jeho opička spokojeně sledovala veškeré dění z ramena. „No.. já mám poměrně dost napilo v legii. Nevím jestli si chci přidělávat starosti.. když předem nevím co je to uskupení zač a nebudu mít pak možnost couvnout.“ přiznal a koukl na tebe. Scipio vypadal jako by jeho odpověď tak trošku očekával.

Jedná se o jedinečnou volbu, která může poměrně dost zamávat tvým příběhem a celkově příběhem všech. Pokud odmítneš truhličku a břemeno Daria Vici převezme buď Flavius (Aureliův syn) a nebo Scipiův syn.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulín
Bosmerka se jen usmála a doprovodila tě po schodišti dolů do obytné části. Nivrel zrovna poklízela zbytky snídaně a Carwen se k ní připojila a pomohla jí uklidit poslední zbytky talířů. Poté mezi sebou měli krátký rozhovor, který jsi však nestihl zaslechnout, protože jsi zrovna vešel do pokoje.

Vysvlékl sis oděv a odložil části Univerzitní zbroje stranou. Zvedl z postele čistý ručník a přesunul se k vaně, která však byla prázdná. Uvnitř vany byl sice vyvedený odtok pro případ, že budeš vykoupán, ale žádné dřevěné potrubí nevedlo k vaně s čistou vodou. Žádné vodní kouzlo neznáš.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Čas pomaličku plynul. Pokračoval jsi v hraní nemocného až do chvíle kdy skončila směna legionářů a byli vystřídání jinou dvojicí. Otočil jsi se od Orka tak, aby neviděl co máš v úmyslu a napil se. Obsah lahvičky nechutnal nejlépe. Jeho účinky se dostaví až za nějakou chvilku.
„Další dlouhá šichta..“ povzdech si vystřídaný legionář a pomaličku se začal procházet mezi celami, aby si prohlédl vězně. U vaší cely se příliš dlouho nezdržel. Letmým pohledem mezi mřížemi vás zkontroloval a poté pokračoval k dalším celám. Zastavil se až u cely s nějaký mužem, který se dožadoval snídaně.
„Včera tu došlo k útěku z vězení. Snídani nedostanete.“ odbyl ho, „Neřízení velitele.“
„ALE-“ hlasitě protestoval trestanec.
„Zmlkni!“ okřikl jej legionář, „Tohle si vyřeš s tím co utekl. Já kvůli neschopnosti včerejší hlídky přišel o deset Septimů na hodinu! A vidíš, že by mě to nějak zvláště sralo? NE! Protože s tím stejně nic neudělám.“ domluvil a s rychlým tempem se přesunul k druhému legionáři sedícímu u stolku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian_S
„No.. vím o několika případech kdy se to bohužel stalo. Ale nechci jmenovat o čí přednášky konkrétně šlo.“ odpověděla ti Mirabelle, „Ale myslím, že možnost vlastních přednášek tu je. Akorát by se ten dotyčný musel domluvit se zástupcem Arcimága. A Globullus mi přišel vždy jako ochotný a do magie zapálený profesor, takže by to určitě ihned povolil.“ odmlčela se.
„Dostali bychom za to nějaké peníze?“ zeptal se Eris.
„Asi ne.“ pokrčila rameny Bretonka, „Kdyby to bylo placený tak by se toho ujal každý novic a kvalita přednášek by rychle poklesla. Já a ostatní kolegové něco málo za odpřednášenou přednášku dostaneme, ale jinak to zvětší části děláme zadarmo kvůli lásce k magii a zázemí zde na Univerzitě.“ odmlčela se, „Pak je tu profesor Belius Arterius, který je placen jak za přednášky tak za službu v legii pobírá nějaký žold.“
„Zajímavé..“ promnul si bradu Eris, „A kdo je tu z vás nejlépe 'placený'? Jestli se teda smím zeptat.“ usmál se.
„Nejlépe byl placen Beliův bratranec. Protože krom přednášek zde sloužil nějakou dobu jako generál Osmé legie a ještě k tomu jako Vrchní generál Cyrodiil. Na víkendy měl domluvené přednášky o runové magii v Ledohradu takže i odtamtud něco málo dostával. Navíc nebyl řadovým profesorem, ale zástupcem Arcimága.“
„To asi neměl moc volného času..“ poznamenal Dunmer.
„On vyučoval posledních pár měsíců jen Runovou magii a ta bývá tak čtyřikrát týdně takže se zase až tak moc nenadřel.“
„On nebyl ani moc dochvilný. Vždycky přišel minimálně patnáct minut po začátku přednášky a kolikrát jsme skončili i dříve než bylo napsáno v rozvrhu. Jsem zvědav jaká bude ta profesorka z Morrowindu co ho má zastupovat.. doufám, že to nebude to samé.“

Mariana se ještě nedostala na řadu, protože Silverwoodová cosi řeší u okénka s novicem. A podle profesorčina dopáleného výrazu se dnes neprobudila v dobré náladě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunterCZ
„Agentko..“ nadechl se Khajiit, „Kdybychom měli nějaké vodítko dávno bychom tomu už učinili přítrž. Doporučil bych vám navštívit místní hostinec.. právě tam se až do dneška scházeli místní. Teď jim to asi velitel Faerion zatrhne.“ domluvil a koukl na Ayrenn.
„A nějací nespokojení válečníci v našich řadách?“ zeptala se.
„Pár se jich samozřejmě najde... ale pochybuji, že by záměrně mařili naše snažení v této provincii.“


Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 16.05.2016 22:23