Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Elder Scrolls čistě filosofické otázky

Přidal ImperialFob838 dne 02.11.2014 21:55
#1

Zde můžete pokládat ostatním různé filosofické otázky.

EDIT od Whirta

Dovolil jsem si úvodní příspěvek editovat, aby se v prvním příspěvku zaznamenávala témata, o kterých se tu diskutovalo.

1. Ovládne Thalmor Tamriel? (str. 1 - 2)
(téma se rozvinulo v otázku Thalmorského vlivu na populaci Tamrielu, především pak mezirasové vztahy mezi Nordy, Dunmery, ale i dalšími rasami. Dále také na Čepele a vraždu Uriela Septima VI. Očekávaně se téma dostalo i ke konfliktu Bouřných hávů a Císařství. Vyskytlo se i několik přirovnání Tamrielu k našemu světu.)

2. Kdyby žil Lucien Lachance, vedl by Temné bratrstvo? A jak by se řídilo (staré tradice či "myšlenka" Astrid)? (str. 3 - x)

Upravil/a Whirt dne 08.11.2014 04:11

Přidal Adrian_S dne 02.11.2014 21:58
#2

A safra...

mám takový tušení, že hned první komentář, nebo "tamrielská úvaha" bude: Císařská legie vs. Stormcloaks..

Tak schválně.. kdopak s tím začne?? :O (já nechci)

Upravil/a Adrian_S dne 02.11.2014 21:59

Přidal ImperialFob838 dne 02.11.2014 22:02
#3

Můžete řešit cokoli.:D

Upravil/a ImperialFob838 dne 02.11.2014 22:11

Přidal Adrian_S dne 02.11.2014 22:10
#4

Když jsi už založil tohle téma, neměl bys zakazovat, o čem se má mluvit a o čem ne.. A ať to bereš jakkoli, i tohle je filozofická otázka, jako každá jiná...

Co sis myslel, že se tu bude řešit? Jestli jsou lepší sweetrolly nebo karamelky??

Přidal ImperialFob838 dne 02.11.2014 22:15
#5

Tak dobře zadávám první filosofickou otázku.
OVLÁDNE THALMOR TAMRIEL?

Upravil/a ImperialFob838 dne 02.11.2014 22:28

Přidal Adrian_S dne 02.11.2014 22:18
#6

... lepší ;)

EDIT:

tak.. a je to tady... Řešení Thalmoru je stejné, jako řešení CL proti SC.. :D :D

Mimochodem, máš tam chybu.. a dost podstatnou.. píšou se Bouřné HÁVY, ne HÁVI!!

Upravil/a Adrian_S dne 02.11.2014 23:00

Přidal ImperialFob838 dne 02.11.2014 22:51
#7

Čistě můj názor je že mají velikou šanci se chopit vlády,když císařství je zaměřeno na Bouřné hávy.Ve Skyrimu to jde vidět.
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20130305020105/elderscrolls/images/d/d1/Thalmor_Embassy_-_Day.png

Upravil/a ImperialFob838 dne 03.11.2014 16:52

Přidal Thief dne 02.11.2014 23:01
#8

Ja si zas myslím, že neovládne. Môže to tak síce vyzerať, ale nikto ich k vláde nepustí, lebo ich nemajú radi.
A ešte nesmieme zabúdať, že som tu stále ja, ich vyplieskam všetkých B)

Přidal Whirt dne 02.11.2014 23:18
#9

Nechci odpovídat na otázku, zda-li ovládne Tamriel, ale poukázat, že nejde především o jeho ovládnutí. V nedávné době jsem brouzdal oficiálním fórem Bethesdy a narazil na to, že Thalmor se ve své podstatě snaží o velice kontroverzní cíl a to vrácení Tamrielu do stavu, v jakém byl za Mythic éry, což by pro čistokrevné mery znamenalo, že by se opět staly bohy a opustily by vězení jímž je pro ně Mundus, tudíž Nirn, tudíž Tamriel. Proto také nechtějí lidi aby uctívali Talose, protože je člověkem a ne elfem, který by měl být právoplatným bohem.

Rozhodně nestojím za jejich myšlenkou, ale rozhodně mají velice dobře našlápnuto (jakožto jsou to tvůrci mocných magických artefaktů, kvalitních elfských brnění a mají jedny z nejmocnějších mágů a jeden takový mág občas může převyšovat desítky řadových vojáků) a pokud Bethesda zvolí v následujícím díle rozuzlení občanské války takové, že Nordové vyhráli, tak to akorát oslabuje Císařství a dává šanci na výhru Thalmoru, který dříve či později poruší smlouvu. Proto (a teď se díky tomu dostávám i k otázce Bouřné hávy vs. Císařství) naprosto nechápu lidi, kteří bojují za svobodu Nordů a přitom jsou proti Thalmorské povýšenosti. Naprosto to nedává smysl, protože výhra Nordů znamená následnou výhru Thalmoru (porážku Císařství a svobodného Skyrimu) a jejich finálního plánu.

Určitě jsem něco zapomněl, ale ta základní myšlenka tam je.

EDIT: Abych dal příklad toho, jak mocný Thalmor může být, tak Altmerové pod jeho vedením zavřeli mnoho bran Oblivionu a zadržovali Daedrické hordy dost dlouho na to, aby Martin Septim a Šampion Cyrodiilu mohli Mehruna Dagona zastavit úplně.

Upravil/a Whirt dne 02.11.2014 23:21

Přidal kattos dne 02.11.2014 23:21
#10

já si myslím že má whirt pravdu když tvůrci zvolí vitězstvi Císařství tak neovládnou kdyý Bouřných Hávu tak asi na 80 procent jo

Přidal Lord Rade dne 02.11.2014 23:50
#11

používej EDIT, milý kattosy

Přidal MightRider dne 03.11.2014 10:40
#12

Ono je celkově těžké mluvit o tom, kdo je lepší. Ano, Císařství si může k sobě vzít zbytek zemí, ale upřímně...

Titus Mede a schopný politik? Nebláznětě. Nordi mají stejný potenciál vyhrát proti Altmerům jako Císařství.
Dominium by se smělo vylodit jen u Skyrimského pobřeží. protože přecházením Tamrielu by porušilo smlouvy (ano, zase by si vymysleli nějaký důvod).

Tím pádem by začalo bojovat i Císařství. Pokud by se ale opravdu vyloďovali ve Skyrimu, hodně těch zatracených lodí by mělo po prdeli. A navíc, co kdyby to dopadlo jako s Němci v Sovětském svazu? Ti ubožáci elfíci vysocí by tam mrzli na kost. Je to filosofická otázka s mnohými řešení.

A Císařství by v tom Skyrim nenechalo už jenom kvůli osudu samotné Říše. Takže ať už by Ulfrik chtěl nebo ne, někdo z Říše by mu přišel na pomoc.

Já jsem od začátku chtěl, aby se na občanskou válku vysrali, porušili smlouvu a schrastili vojsko. Ta síla by byla mohutná... Bosmeři, nejlepší lučišníci, Redgardi a Nordi a Orsimeři, nejsvalnatější a nejlepší válečníci Tamrielu, Dunmeři a Bretonci, mágové, kteří by dohromady možná převýšili Altmerské mágy, Khajiiti, mistři plížení, Argoniáni, obojživelné potvory se silnou kůží a nakonec Císařští, kteří mají od každého něco.

Ale to se stejně nestalo. No uvidíme, co se bude dít v TES VI.

A co jsem tím chtěl říct? Že pomáhat Ulfrikovi zaručeně není blbost.

Přidal ImperialFob838 dne 03.11.2014 17:09
#13

Ulfrik je moc rasistický a proto by se nespojil z nikým.:D
http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2013/125/5/7/ulfric_and_tullius_insults_eachother_by_ysmirstormcrown-d648ydx.png

Přidal Whirt dne 03.11.2014 21:06
#14

MightRidere, teď jsem ve škole, ale až se zítra dostanu domů, tak se nad tvým příspěvkem pěkně rozohním! :D

Přidal cztroll dne 03.11.2014 21:38
#15

For the Empire!!!
Můj názor už asi všichni znají :D
Ale nedávno jsem narazil na video kde se na Vyšném Hrothgaru konala nějaká mírová konference či co. Ne že bych chtěl uzavřít mír s modrákama, ale zajímalo by mě jak se toho dá docílit. Viděl jsem jak odtamtud vyhodili tu velvyslankyni Thalmoru musí to být super pocit vyrazit s ní dveře.

Upravil/a cztroll dne 03.11.2014 21:38

Přidal Adrian_S dne 03.11.2014 21:49
#16

cztroll napsal:
For the Empire!!!
Můj názor už asi všichni znají :D
Ale nedávno jsem narazil na video kde se na Vyšném Hrothgaru konala nějaká mírová konference či co. Ne že bych chtěl uzavřít mír s modrákama, ale zajímalo by mě jak se toho dá docílit. Viděl jsem jak odtamtud vyhodili tu velvyslankyni Thalmoru musí to být super pocit vyrazit s ní dveře.


Za několik postav jsem se dostal i na mírovou konferenci a ve dvou případech jsem zaručil prospěch Stormcloaků.
SPOILER!!


Vyhodit Elenwen byla taky sranda, obzvlášť, když už to celé skončilo, ona si v klidu kráčela po cestičce a tys k ní přiběhl a mile jí pošeptal do ucha "FUS RO DAH"... Takovej base-jumping z Vyšného Hrothgaru ještě nezažila...

Ale vrátím se k teorii STORMCLOAKS a Tamriel...

Můj názor je ten, že ať už by dopadla válka jakkoli (v prospěch císařství nebo pravích sourozenců Skyrimu), obě strany mají reálnou šanci na zvrat ve válce proti Thalmoru, i když mají své klady a zápory. Důvod?

Císařství
+ početná armáda, taktika a strategie
- nedůvěra Nordů, jakožto hlavních spojenců (když Tulius tvrdí, že Skyrim bude mít "rozhodující slovo" ve válce proti Thalmoru)

Bouřné hávy
+ přidá se mnoho Nordů z provincie a pokud budou věřit Ulfrikovy teorii a stane se velekrálem, pak jej budou rádi doprovázet kamkoli. Stručně řečeno: JEDNOTA NÁRODA
- rivalita a rasismus

ALE: jsou to jen domněnky a teorie.

Přidal Whirt dne 04.11.2014 18:34
#17

Jak jsem sliboval, jsem tu opět se svou teorií.
Takže k tomu, proč si myslím, že je MightRiderova líbivá, ale mylná, kazí ji totiž několik faktů a událostí.
Začnu něčím, co platí pro všechny teorie, moji, MightRiderovu i Adrianovu.
Skyrim je po občanské válce vyčerpaný a taktéž Císařství, ať už vyhrála kterákoliv strana. A tím vyčerpané, myslím opravdu vyčerpané!

Co se týče císaře, tak k němu nemám co dodat - nezmiňoval jsem se o něm, nemluvě o tom, že Bethesda zaručeně zvolí to zakončení Dark Brotherhood, kde ho zabijí. Navíc boj proti Thalmoru nestojí na císaři jako jediném muži, stejně jako nestojí pouze na Ulfrikovi jako jediném muži.

Bylo by logické, proč by se vylodili ve Skyrimu, ale stále platí, ža každý Altmer zná magii dostatečně na to, aby se dokázal ochránit proti chladu. Nemluvě o tom, že by pravděpodobně měli všechna svá brnění očarovaná. Pokud by neutočili ze severu, tak by možná výsledek byl úplně stejný, možná i pro Thalmory výhodnější. Pokud by zaútočili na Skyrim, císařství by se svými zbylými silami přispěchalo ihned, pokud by zaútočili třebas přes Valenwood či Elsweyr, tak by Nordové rozhodně nereagovali tak rychle jako Císařství a nepřišlo by na pomoc okamžitě.

O tom jsem se ale nechtěl mluvit, chtěl jsem se hlavně zaměřit na údajnou pomoc od ostatních ras, která tak růžově rozhodně nevypadá.

Zaměřme se zaprvé na Dunmery, protože Nordy a Císařské jsem už rozebral. Mnoho Dunmerů zahynulo při výbuchu Rudé hory, a když říkám spoustu mluvím pomalu o velikosti Vvanderfellu. To co zbylo z Morrowindu ale nevypadá vůbec šťastně, protože se do něj nasáčkovali Argoniani a to znamená další postih Dunmerů (nejen početní). Ostatní jsou rozuteklí po celém Tamrielu, nemluvě o tom, že i v takových těžkých časech si Rasističtí Nordové najdou čas na utlačování už tak nebohých temných elfů (další temná stránka Stormcloaků a jejich milovaného vůdce.)

Další rasou jsou Argoniané, tam je to vcelku prosté. Black Marsh je v současné době silně uzavřen svému okolí a řeší své vlastní problémy. Navíc jsou ještěrky vcelku zaměstnány svým vlastním mocichtěním - zabráním toho co zbylo z Morrowindu. Nutno podotknout, že k Císařství už nepatří, už dlouuuuho nepatří - již od vpádu Oblivionu.

Nyní se podívejme na tvé nadané lučišníky (s čímž naprosto souhlasím). U Bosmerů je totiž situace ještě jednodušší než u Argonianů - jsou totiž od 4E 29 plně pod kontrolou Thalmoru

A co Elsweyr? Úžasní špehové a lučišníci Khajiiti? To je jednoduché! V 4E 100 Thalmor prohlásil že navrátili na oblohu Masser a Secundu, čímž si získali velkou přízeň této jižanské provincie. Zejména totiž Khajiitové vcelku trpěli během absence měsíců. Pod vlivem Thalmoru se rozdělili na dvě království a 4E 115 se tyto dvě království stali státy Dominia (podle mé teorie již někteří Khajiiti vidí Elfy jako bohy).

High Rock, Bretoni. K nim nemám moc námitek - je to v současném stavu jediná prosperující provincie Tamrielu, rozdělená v pět království. Ve válce by byli užitečnými léčiteli, a taky by s takovouhle měli hodně co léčit.

Orsimerové alias Orkové. Nejen že Hammerfell a High Rock se postaral o to, aby ztratili Orsinium, ale Orků je málo, zatraceně málo a nezanedbatelná část si rejdí po světě jako kriminálníci. Ti co uznávají Orsimerské tradice znovu postavili a přesídlili Orsinium, mnoho z nich však uprchlo do Skyrimu, utvořili Orkské pevnosti, někteří jen tak žijí ze dne na den. Ale nejsou na tom nejhůř, jen jich není tolik aby zásadně změnili váhy.

Hammefell byl nejprve oslaben boji, které zde byli mezi Korunou a Frakcemi předků v roce 168 a následně invazí Dominia do Hammerfellu a Cyrodiilu (171).
Opouští v roce 175 Císařství, protože odmítá Zlatobílý konkordát, další oslabení. Thalmor s radostí sleduje, jak narůstá hořkost mezi Císařstvím a Hammerfellem, zatímco s Hammefellem bojuje dalších pět let a krásně si ho vyčerpali.

Ztrátou Skyrimu by císařství mělo ve svém područí pouze High Rock (v podstatě Bretony, jenž jsou tak Císařským v mnohém tak podobní). Titus Mede možná není nejlepší politik, ale stále lepší mrtvý Titus Mede, než živý Ulfrik. Pokud by se zformovaná Rada starších ujmula situace a nedopustila takový chaos k jakému došlo na začátku čtvrté éry, rozhodně by šance na výhru byli silné. Zdůrazňuji, že pokud by se Ulfrik chopil vedení války a měl takové štěstí, že by vyhrál, poválečná situace by se nemusela líbit nejednomu národu.

EDIT: Nutno se zamyslet, co by se stalo s Nordskými přívrženci Císařství a jinými rasami, kdyby vyhrál občanskou válku Ulfrik.

Upravil/a Whirt dne 04.11.2014 18:58

Přidal MightRider dne 04.11.2014 20:18
#18

Tak já jsem samozřejmě mluvil o tom, že by se sjednotili. A to že jsem zjistil, že má nejoblíbenější rasa je pod vládou těch hnusných vysokých č****ů (bez pardonu!) mě pěkně vytočilo.

Já jsem se zapřísáhnul, že kdokoliv, kdo tvrdí, že elfí nadřazenost je jediná pravda, je můj nepřítel číslo 1 a zaslouží hlavu na špalku.

Jde vidět, že Oblivion a elfí rýpání to všechno pěkně zesralo. A ještě zajímavější je, že Argoniáni za Císařstvím v dobách Potemy plně stáli...

De facto už všichni málem zničili to, co Talos vykonal. Tímto si mě opravdu překvapil. Nevěděl jsem, že ta situace je tak hrozná.

Já mám Císařství rád a uznávám ho, ale ono samo už je pod vládou Aldmerského Dominia dávno. Jediní svobodní v Tamrielu jsou tedy Nordi, Redgardi, Dunmeři a Argoniáni, ale s jejich pomocí by se nedalo počítat. Já rozhodně nestojím o to, aby bylo Císařství rozděleno, ale oni mi ve Skyrimu nedali na výběr.

A proč myslíte, že nepomáhám Čepelím? Jsou arogantní.. Velmi.

Nejsem si jistý, opravdu ne, ale Čepele byly zrušeny po Oblivionu, že? A proč? Protože byli neschopní, protože nedokázali uchránit Císařovu rodinu před těma pošukama z Bájného úsvitu (já nevím, jaké byly okolnosti vražd potomků Uriela VII., ale ať byly jakkoliv těžké, Čepele to měli zvládnout), neuchránily a to byla jejich chyba. Podle mě, kdyby dnes existovali Septimové, Ulfric by si Říše vážil.

Vážil si i Toryggova otce, Istloda, vážil si i Torygga, ale jen chvíli. Pochopil, že takhle to dál nejde.

A i kdyby Thalmoři Skyrim obsadili, nikdo by jim nedal spát. Brát Nordům jejich největšího boha je jako sebrat hladové tygřici maso a zavřít ji do klece. Kdykoliv se k ní budete chtít přiblížit, bude vás chtít zabít.

A dalším problémem Vysokých by byli Zapřísáhlí. Jedině, že by jim ty ***** (asi víte, co myslím) dali nezávislost. Stejně tak, jako to udělalo Císařství.

Kdyby elfové pouze zabrali jejich území, nebylo by to tak hrozné. Ale brát jim jejich boha a povyšovat se nad nimi, to je prostě moc.

Nebavme se o Ulfrikovi nebo císaři, oba jsou špatní a oba hlupáci, ale jen jeden z nich dokáže Skyrim vyvést z loutkové hry.

A četli jste vůbec někdo Metlu Šedé čtvrti? Jakýsi nordský páprda tam popisuje, proč Ulfrik NESNÁŠÍ dunmery. Protože jsou jako cikáni. Ano. Vy by jste asi taky neuvítali cikána, že? "Nazdar, pane cikán, dáte si kafíčko a chlebíček u mě doma? Můžete si vzít moje úspory a mé železo, vždyť mě nevadí, že jen sedíte na prdeli a mlátíte každého, kdo vám stojí v cestě.." Jsou to příživníci! Ve Větrném Žlebu pracuje pro dobro města ledatak Aval Atheron a kdo ví, z kama to maso bere, když vám to nechce říct... A pak je tu ještě Hlaalu se svým statkem, to je asi tak jediný...

Nemyslete si, že Uflrik je nemá rád jen tak z rozmaru, už by se podobal Vysokým. On jim prostě nevěří! Dunmeři mu ve městě dělají bordel, Vysocí mu málem sebrali zem, kvůli Vysokým ho taky uvěznili v Markarathu! A nemohl přijít ani na pohřeb svého váženého otce. Tak co po něm kdo chce? Slitování? Ne.

Jedině Dovahkiin to může Ulfikovi rozmluvit.....

Očekávám protiofenzívu typu: "Jestli se mu nelíbí dunmeři, ať je srovná do latě.." A čím asi? Potřebuje vojáky na samostatnost Skyrimu. Kdysi byl Skyrim silný a samostatný, soběstačný. Ale Velká válka a vítězství Vysokých ho zrujnovalo stejně jako výbuch Rudé hory, která zničila Ledohrad.

Jak říkává Ralof: "Říšské brány mi kdysi dodávali pocit ochrany, ale dnes?"

"I fight for the men I've held in my arms, dying on foreign soil. I fight for their wives and children, who's [sic] names I heard whispered in their last breaths. I fight for we few who did come home, only to find our country full of strangers wearing familiar faces. I fight for my people impoverished to pay the debts of an Empire too weak to rule them, yet brands them criminals for wanting to rule themselves! I fight so that all the fighting I've already done hasn't been for nothing. I fight... because I must."

- Uflric Stormcloak po připojení k němu, kdo má zájem tak si to přeložte.

Toť můj názor. Nikoho tím nechci tady obviňovat nebo se do někoho navážet, hlavně ne do tebe Whirte ;). Jen jsem dostal menší rage, když jsem psal o těch "Windhelmských cikánech".

Upravil/a MightRider dne 04.11.2014 20:21

Přidal Adrian_S dne 04.11.2014 21:39
#19

V něčím s tebou souhlasím, Mighte, ale v něčem zase ne, i když jsem Stormcloak.

1)
Nejsem si jistý, opravdu ne, ale Čepele byly zrušeny po Oblivionu, že? A proč? Protože byli neschopní, protože nedokázali uchránit Císařovu rodinu před těma pošukama z Bájného úsvitu (já nevím, jaké byly okolnosti vražd potomků Uriela VII., ale ať byly jakkoliv těžké, Čepele to měli zvládnout), neuchránily a to byla jejich chyba.


Musím podotknout, NEHRÁL JSEM Obliviona, ale viděl pár videí. Ono, když 2 poslední členové brání před vrahy chodbu, vedoucí k císaři, a za císařovými zády se objeví další vrah, kterého si NIKDO nevšimne, tak toho moc nevymyslí.. S tím nemohli nic udělat, buď by je udolali vrazi jednotlivě a pak císaře a nebo by všechny (včetně tebe, jakožto uprchlého vězně) povraždili.

Čepele neměli na vybranou, udělali co museli a taky to tak dopadlo... (netvrdím, že udělali dobře, když nechali Uriela zabít. Ono by to přišlo, měl to ve vizích).

2)
A i kdyby Thalmoři Skyrim obsadili, nikdo by jim nedal spát. Brát Nordům jejich největšího boha je jako sebrat hladové tygřici maso a zavřít ji do klece. Kdykoliv se k ní budete chtít přiblížit, bude vás chtít zabít.


Ses inspiroval v mé povídce, viď? :D (podobné přirovnání jsem dal Ulfrikovi do řeči)

3)

A dalším problémem Vysokých by byli Zapřísáhlí. Jedině, že by jim ty ***** (asi víte, co myslím) dali nezávislost. Stejně tak, jako to udělalo Císařství.


Císařství jim chtělo dát nezávislost, protože bylo toho názoru, že když je Skyrim tak "nenávistivý", bude moudré si udobřit původní obyvatele, kteří by se k nim mohli potom připojit, kdyby vypukla válka s Thalmorem.

Možná jsem někde ve hře našel lístek nebo spis, že samotní Zapřísáhlí žádali císaře o nezávislost. Než však něco mohl udělat, Markarth byl dobyt Ulfrikem. (možná je to kniha "Šílenci z Plání" )

4)
A četli jste vůbec někdo Metlu Šedé čtvrti?


Ano, četl a souhlasím s ním. Je to vidět i v našem světě, že ti, co se "flákají", získávájí více než ti pracující. Já jsem toho názoru (a upřímně, byl bych nejraději, kdyby se to prosadilo):

"Pracuješ? Na, tady máš výplatu! Nepracuješ? Nedostaneš nic..."

Jen mě trochu mrzí, že Nordové ve Větrném Žlebu si moc neváží argoniánů. Sice jsou to "cizinci" jako dunmeři, ale nevyhledávají konflikty a starají se o vlastní věci. Protože oni vědí, že kdyby chtěli přispět s něčím, tak se jim to akorát vymstí... Ale škoda jich, no.. :(

5)
Očekávám protiofenzívu typu: "Jestli se mu nelíbí dunmeři, ať je srovná do latě.." A čím asi? Potřebuje vojáky na samostatnost Skyrimu.


Souhlasím.. To samé říkají stráže během úkolu "Krev na ledě", když se jich Dovahkiin zeptá, proč to stráže nevyšetřují.. Veškerá vojenská síla je na frontě. A pochybuji, že by si Ulfrik v této chvíli sáhl do kapsy a najmul nějaké další posily, když řeší frontu.. I když je to jarl...

Vlastně, celý Skyrim je v chaosu a těžko říct, co je správné rozhodnutí a co je špatné... Každá mince má dvě strany...

Upravil/a Adrian_S dne 04.11.2014 21:40

Přidal MightRider dne 04.11.2014 21:55
#20

Ok, udělám to podle tebe:

1) Co k tomu říct, když už se jednou zapřísáhli, že budou bránit císaře životem i smrtí, tak pro něj musí umřít.

2) Ne ne, neinspiroval. Prostě mě to napadlo.

3) Blbé mají tamnější Bretoni to, že prostě nepřijmou nadvládu. Vždyť s Bretony vychází většina Nordů. Spolu čelili proti Tiberovi Septimovi v bitvě u Sancre Tor (ano vím, že je Talos přebral na svou stranu, ale i tak..)

Kdyby se prostě Bretoni v Pláních (tedy Zapřísáhlí) podřídili Nordům a vycházeli s němi, mohli by spolu žít. Každý jednou dobil nějaké území.

V Markarathském medvědovi nějaký císařský cucák popisuje, že Říše nechala Zapřísáhlé vládnout Markarathu, protože nikomu neubližovali. Ani Nordům. Ano, Ulfrik sice zabil každého, kdo stál na straně Zapřísálhých, když vyrazil na pomoc Igmundovi (teda aspoň myslím, že tehdy vládnul Igmund), ale Zapřísáhlí zabíjeli mnohem více.

4) Přesně tak.

5) Ano, zase nemám co říci.

Tak asi tak.