Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Elder Scrolls čistě filosofické otázky

Přidal Adrian_S dne 04.11.2014 21:39
#19

V něčím s tebou souhlasím, Mighte, ale v něčem zase ne, i když jsem Stormcloak.

1)
Nejsem si jistý, opravdu ne, ale Čepele byly zrušeny po Oblivionu, že? A proč? Protože byli neschopní, protože nedokázali uchránit Císařovu rodinu před těma pošukama z Bájného úsvitu (já nevím, jaké byly okolnosti vražd potomků Uriela VII., ale ať byly jakkoliv těžké, Čepele to měli zvládnout), neuchránily a to byla jejich chyba.


Musím podotknout, NEHRÁL JSEM Obliviona, ale viděl pár videí. Ono, když 2 poslední členové brání před vrahy chodbu, vedoucí k císaři, a za císařovými zády se objeví další vrah, kterého si NIKDO nevšimne, tak toho moc nevymyslí.. S tím nemohli nic udělat, buď by je udolali vrazi jednotlivě a pak císaře a nebo by všechny (včetně tebe, jakožto uprchlého vězně) povraždili.

Čepele neměli na vybranou, udělali co museli a taky to tak dopadlo... (netvrdím, že udělali dobře, když nechali Uriela zabít. Ono by to přišlo, měl to ve vizích).

2)
A i kdyby Thalmoři Skyrim obsadili, nikdo by jim nedal spát. Brát Nordům jejich největšího boha je jako sebrat hladové tygřici maso a zavřít ji do klece. Kdykoliv se k ní budete chtít přiblížit, bude vás chtít zabít.


Ses inspiroval v mé povídce, viď? :D (podobné přirovnání jsem dal Ulfrikovi do řeči)

3)

A dalším problémem Vysokých by byli Zapřísáhlí. Jedině, že by jim ty ***** (asi víte, co myslím) dali nezávislost. Stejně tak, jako to udělalo Císařství.


Císařství jim chtělo dát nezávislost, protože bylo toho názoru, že když je Skyrim tak "nenávistivý", bude moudré si udobřit původní obyvatele, kteří by se k nim mohli potom připojit, kdyby vypukla válka s Thalmorem.

Možná jsem někde ve hře našel lístek nebo spis, že samotní Zapřísáhlí žádali císaře o nezávislost. Než však něco mohl udělat, Markarth byl dobyt Ulfrikem. (možná je to kniha "Šílenci z Plání" )

4)
A četli jste vůbec někdo Metlu Šedé čtvrti?


Ano, četl a souhlasím s ním. Je to vidět i v našem světě, že ti, co se "flákají", získávájí více než ti pracující. Já jsem toho názoru (a upřímně, byl bych nejraději, kdyby se to prosadilo):

"Pracuješ? Na, tady máš výplatu! Nepracuješ? Nedostaneš nic..."

Jen mě trochu mrzí, že Nordové ve Větrném Žlebu si moc neváží argoniánů. Sice jsou to "cizinci" jako dunmeři, ale nevyhledávají konflikty a starají se o vlastní věci. Protože oni vědí, že kdyby chtěli přispět s něčím, tak se jim to akorát vymstí... Ale škoda jich, no.. :(

5)
Očekávám protiofenzívu typu: "Jestli se mu nelíbí dunmeři, ať je srovná do latě.." A čím asi? Potřebuje vojáky na samostatnost Skyrimu.


Souhlasím.. To samé říkají stráže během úkolu "Krev na ledě", když se jich Dovahkiin zeptá, proč to stráže nevyšetřují.. Veškerá vojenská síla je na frontě. A pochybuji, že by si Ulfrik v této chvíli sáhl do kapsy a najmul nějaké další posily, když řeší frontu.. I když je to jarl...

Vlastně, celý Skyrim je v chaosu a těžko říct, co je správné rozhodnutí a co je špatné... Každá mince má dvě strany...

Upravil/a Adrian_S dne 04.11.2014 21:40