Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Elder Scrolls čistě filosofické otázky

Přidal MightRider dne 04.11.2014 20:18
#18

Tak já jsem samozřejmě mluvil o tom, že by se sjednotili. A to že jsem zjistil, že má nejoblíbenější rasa je pod vládou těch hnusných vysokých č****ů (bez pardonu!) mě pěkně vytočilo.

Já jsem se zapřísáhnul, že kdokoliv, kdo tvrdí, že elfí nadřazenost je jediná pravda, je můj nepřítel číslo 1 a zaslouží hlavu na špalku.

Jde vidět, že Oblivion a elfí rýpání to všechno pěkně zesralo. A ještě zajímavější je, že Argoniáni za Císařstvím v dobách Potemy plně stáli...

De facto už všichni málem zničili to, co Talos vykonal. Tímto si mě opravdu překvapil. Nevěděl jsem, že ta situace je tak hrozná.

Já mám Císařství rád a uznávám ho, ale ono samo už je pod vládou Aldmerského Dominia dávno. Jediní svobodní v Tamrielu jsou tedy Nordi, Redgardi, Dunmeři a Argoniáni, ale s jejich pomocí by se nedalo počítat. Já rozhodně nestojím o to, aby bylo Císařství rozděleno, ale oni mi ve Skyrimu nedali na výběr.

A proč myslíte, že nepomáhám Čepelím? Jsou arogantní.. Velmi.

Nejsem si jistý, opravdu ne, ale Čepele byly zrušeny po Oblivionu, že? A proč? Protože byli neschopní, protože nedokázali uchránit Císařovu rodinu před těma pošukama z Bájného úsvitu (já nevím, jaké byly okolnosti vražd potomků Uriela VII., ale ať byly jakkoliv těžké, Čepele to měli zvládnout), neuchránily a to byla jejich chyba. Podle mě, kdyby dnes existovali Septimové, Ulfric by si Říše vážil.

Vážil si i Toryggova otce, Istloda, vážil si i Torygga, ale jen chvíli. Pochopil, že takhle to dál nejde.

A i kdyby Thalmoři Skyrim obsadili, nikdo by jim nedal spát. Brát Nordům jejich největšího boha je jako sebrat hladové tygřici maso a zavřít ji do klece. Kdykoliv se k ní budete chtít přiblížit, bude vás chtít zabít.

A dalším problémem Vysokých by byli Zapřísáhlí. Jedině, že by jim ty ***** (asi víte, co myslím) dali nezávislost. Stejně tak, jako to udělalo Císařství.

Kdyby elfové pouze zabrali jejich území, nebylo by to tak hrozné. Ale brát jim jejich boha a povyšovat se nad nimi, to je prostě moc.

Nebavme se o Ulfrikovi nebo císaři, oba jsou špatní a oba hlupáci, ale jen jeden z nich dokáže Skyrim vyvést z loutkové hry.

A četli jste vůbec někdo Metlu Šedé čtvrti? Jakýsi nordský páprda tam popisuje, proč Ulfrik NESNÁŠÍ dunmery. Protože jsou jako cikáni. Ano. Vy by jste asi taky neuvítali cikána, že? "Nazdar, pane cikán, dáte si kafíčko a chlebíček u mě doma? Můžete si vzít moje úspory a mé železo, vždyť mě nevadí, že jen sedíte na prdeli a mlátíte každého, kdo vám stojí v cestě.." Jsou to příživníci! Ve Větrném Žlebu pracuje pro dobro města ledatak Aval Atheron a kdo ví, z kama to maso bere, když vám to nechce říct... A pak je tu ještě Hlaalu se svým statkem, to je asi tak jediný...

Nemyslete si, že Uflrik je nemá rád jen tak z rozmaru, už by se podobal Vysokým. On jim prostě nevěří! Dunmeři mu ve městě dělají bordel, Vysocí mu málem sebrali zem, kvůli Vysokým ho taky uvěznili v Markarathu! A nemohl přijít ani na pohřeb svého váženého otce. Tak co po něm kdo chce? Slitování? Ne.

Jedině Dovahkiin to může Ulfikovi rozmluvit.....

Očekávám protiofenzívu typu: "Jestli se mu nelíbí dunmeři, ať je srovná do latě.." A čím asi? Potřebuje vojáky na samostatnost Skyrimu. Kdysi byl Skyrim silný a samostatný, soběstačný. Ale Velká válka a vítězství Vysokých ho zrujnovalo stejně jako výbuch Rudé hory, která zničila Ledohrad.

Jak říkává Ralof: "Říšské brány mi kdysi dodávali pocit ochrany, ale dnes?"

"I fight for the men I've held in my arms, dying on foreign soil. I fight for their wives and children, who's [sic] names I heard whispered in their last breaths. I fight for we few who did come home, only to find our country full of strangers wearing familiar faces. I fight for my people impoverished to pay the debts of an Empire too weak to rule them, yet brands them criminals for wanting to rule themselves! I fight so that all the fighting I've already done hasn't been for nothing. I fight... because I must."

- Uflric Stormcloak po připojení k němu, kdo má zájem tak si to přeložte.

Toť můj názor. Nikoho tím nechci tady obviňovat nebo se do někoho navážet, hlavně ne do tebe Whirte ;). Jen jsem dostal menší rage, když jsem psal o těch "Windhelmských cikánech".

Upravil/a MightRider dne 04.11.2014 20:21