Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Elder Scrolls čistě filosofické otázky

Přidal Whirt dne 04.11.2014 18:34
#17

Jak jsem sliboval, jsem tu opět se svou teorií.
Takže k tomu, proč si myslím, že je MightRiderova líbivá, ale mylná, kazí ji totiž několik faktů a událostí.
Začnu něčím, co platí pro všechny teorie, moji, MightRiderovu i Adrianovu.
Skyrim je po občanské válce vyčerpaný a taktéž Císařství, ať už vyhrála kterákoliv strana. A tím vyčerpané, myslím opravdu vyčerpané!

Co se týče císaře, tak k němu nemám co dodat - nezmiňoval jsem se o něm, nemluvě o tom, že Bethesda zaručeně zvolí to zakončení Dark Brotherhood, kde ho zabijí. Navíc boj proti Thalmoru nestojí na císaři jako jediném muži, stejně jako nestojí pouze na Ulfrikovi jako jediném muži.

Bylo by logické, proč by se vylodili ve Skyrimu, ale stále platí, ža každý Altmer zná magii dostatečně na to, aby se dokázal ochránit proti chladu. Nemluvě o tom, že by pravděpodobně měli všechna svá brnění očarovaná. Pokud by neutočili ze severu, tak by možná výsledek byl úplně stejný, možná i pro Thalmory výhodnější. Pokud by zaútočili na Skyrim, císařství by se svými zbylými silami přispěchalo ihned, pokud by zaútočili třebas přes Valenwood či Elsweyr, tak by Nordové rozhodně nereagovali tak rychle jako Císařství a nepřišlo by na pomoc okamžitě.

O tom jsem se ale nechtěl mluvit, chtěl jsem se hlavně zaměřit na údajnou pomoc od ostatních ras, která tak růžově rozhodně nevypadá.

Zaměřme se zaprvé na Dunmery, protože Nordy a Císařské jsem už rozebral. Mnoho Dunmerů zahynulo při výbuchu Rudé hory, a když říkám spoustu mluvím pomalu o velikosti Vvanderfellu. To co zbylo z Morrowindu ale nevypadá vůbec šťastně, protože se do něj nasáčkovali Argoniani a to znamená další postih Dunmerů (nejen početní). Ostatní jsou rozuteklí po celém Tamrielu, nemluvě o tom, že i v takových těžkých časech si Rasističtí Nordové najdou čas na utlačování už tak nebohých temných elfů (další temná stránka Stormcloaků a jejich milovaného vůdce.)

Další rasou jsou Argoniané, tam je to vcelku prosté. Black Marsh je v současné době silně uzavřen svému okolí a řeší své vlastní problémy. Navíc jsou ještěrky vcelku zaměstnány svým vlastním mocichtěním - zabráním toho co zbylo z Morrowindu. Nutno podotknout, že k Císařství už nepatří, už dlouuuuho nepatří - již od vpádu Oblivionu.

Nyní se podívejme na tvé nadané lučišníky (s čímž naprosto souhlasím). U Bosmerů je totiž situace ještě jednodušší než u Argonianů - jsou totiž od 4E 29 plně pod kontrolou Thalmoru

A co Elsweyr? Úžasní špehové a lučišníci Khajiiti? To je jednoduché! V 4E 100 Thalmor prohlásil že navrátili na oblohu Masser a Secundu, čímž si získali velkou přízeň této jižanské provincie. Zejména totiž Khajiitové vcelku trpěli během absence měsíců. Pod vlivem Thalmoru se rozdělili na dvě království a 4E 115 se tyto dvě království stali státy Dominia (podle mé teorie již někteří Khajiiti vidí Elfy jako bohy).

High Rock, Bretoni. K nim nemám moc námitek - je to v současném stavu jediná prosperující provincie Tamrielu, rozdělená v pět království. Ve válce by byli užitečnými léčiteli, a taky by s takovouhle měli hodně co léčit.

Orsimerové alias Orkové. Nejen že Hammerfell a High Rock se postaral o to, aby ztratili Orsinium, ale Orků je málo, zatraceně málo a nezanedbatelná část si rejdí po světě jako kriminálníci. Ti co uznávají Orsimerské tradice znovu postavili a přesídlili Orsinium, mnoho z nich však uprchlo do Skyrimu, utvořili Orkské pevnosti, někteří jen tak žijí ze dne na den. Ale nejsou na tom nejhůř, jen jich není tolik aby zásadně změnili váhy.

Hammefell byl nejprve oslaben boji, které zde byli mezi Korunou a Frakcemi předků v roce 168 a následně invazí Dominia do Hammerfellu a Cyrodiilu (171).
Opouští v roce 175 Císařství, protože odmítá Zlatobílý konkordát, další oslabení. Thalmor s radostí sleduje, jak narůstá hořkost mezi Císařstvím a Hammerfellem, zatímco s Hammefellem bojuje dalších pět let a krásně si ho vyčerpali.

Ztrátou Skyrimu by císařství mělo ve svém područí pouze High Rock (v podstatě Bretony, jenž jsou tak Císařským v mnohém tak podobní). Titus Mede možná není nejlepší politik, ale stále lepší mrtvý Titus Mede, než živý Ulfrik. Pokud by se zformovaná Rada starších ujmula situace a nedopustila takový chaos k jakému došlo na začátku čtvrté éry, rozhodně by šance na výhru byli silné. Zdůrazňuji, že pokud by se Ulfrik chopil vedení války a měl takové štěstí, že by vyhrál, poválečná situace by se nemusela líbit nejednomu národu.

EDIT: Nutno se zamyslet, co by se stalo s Nordskými přívrženci Císařství a jinými rasami, kdyby vyhrál občanskou válku Ulfrik.

Upravil/a Whirt dne 04.11.2014 18:58