Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Elder Scrolls čistě filosofické otázky

Přidal Whirt dne 02.11.2014 23:18
#9

Nechci odpovídat na otázku, zda-li ovládne Tamriel, ale poukázat, že nejde především o jeho ovládnutí. V nedávné době jsem brouzdal oficiálním fórem Bethesdy a narazil na to, že Thalmor se ve své podstatě snaží o velice kontroverzní cíl a to vrácení Tamrielu do stavu, v jakém byl za Mythic éry, což by pro čistokrevné mery znamenalo, že by se opět staly bohy a opustily by vězení jímž je pro ně Mundus, tudíž Nirn, tudíž Tamriel. Proto také nechtějí lidi aby uctívali Talose, protože je člověkem a ne elfem, který by měl být právoplatným bohem.

Rozhodně nestojím za jejich myšlenkou, ale rozhodně mají velice dobře našlápnuto (jakožto jsou to tvůrci mocných magických artefaktů, kvalitních elfských brnění a mají jedny z nejmocnějších mágů a jeden takový mág občas může převyšovat desítky řadových vojáků) a pokud Bethesda zvolí v následujícím díle rozuzlení občanské války takové, že Nordové vyhráli, tak to akorát oslabuje Císařství a dává šanci na výhru Thalmoru, který dříve či později poruší smlouvu. Proto (a teď se díky tomu dostávám i k otázce Bouřné hávy vs. Císařství) naprosto nechápu lidi, kteří bojují za svobodu Nordů a přitom jsou proti Thalmorské povýšenosti. Naprosto to nedává smysl, protože výhra Nordů znamená následnou výhru Thalmoru (porážku Císařství a svobodného Skyrimu) a jejich finálního plánu.

Určitě jsem něco zapomněl, ale ta základní myšlenka tam je.

EDIT: Abych dal příklad toho, jak mocný Thalmor může být, tak Altmerové pod jeho vedením zavřeli mnoho bran Oblivionu a zadržovali Daedrické hordy dost dlouho na to, aby Martin Septim a Šampion Cyrodiilu mohli Mehruna Dagona zastavit úplně.

Upravil/a Whirt dne 02.11.2014 23:21