Bestiář - Popelavec
Přidal/a Maiq the Liar dne 14. August 2016 12:06:50
"Popelavci" jsou nepřátelské kreatury, které se nacházejí v jižní části ostrova Solstheim. Jak už sám o sobě název napovídá, tyto postavy pochází z popela, který napadl v minulých letech během výbuchu Rudé Hory. Popel zakryl celou jižní oblast a vše zahubil, ti, co zázrakem přežili, se proměnili v doutnající oživený prach. Je zvláštností, jak toto může svým způsobem žít, těžko říct, zda jsou tyto bytosti živé či neživé, nelze je detekovat žádný kouzlem, pouze řevem "Aura šepotu", či upíří schopností "Detekovat všechny kreatury".

Popelavce můžete spatřit volně v přírodě, jak se plahočí kolem stále-rozpálených míst, či může na vás vylézt ze země a tím překvapit. Ačkoli se nezdá, zničit popelavce není tak těžké, jedince udoláte snadno. Ve větším počtu však mohou dělat potíže.

Popelavci útočí několika způsoby, hlavním útokem je máchání kusu ostrého srdečního kamene. Tuto zbraň nelze po zabití sebrat, rozpadne se v prach. Dalším útokem jsou kouzla, čarují "Popelavé střely" a "Popelavé runy", které vás dokážou dostatečně zranit.

Narazit na tyto kreatury je nebezepčné, doporučuje se proti nim utéct. Jsou odolní proti ohni a jedu, nicméně s chladnými či bleskovými zbraněmi jdou porazit. A pokud se vám to podaří, máte jistou šanci vytáhnout z hromádek popela drahokamy, různé rudy a určitě jejich popel, který se dá použít jako přísada pro alchymii.

Tyto bytosti však nemůžete nijak oživit. Lze si je přivolat, pokud se naučíte kouzlo "Vyvolání popelavce" v Tel Mithrynu.

NázevLevelZdravíManaStaminaDušeIDKouzlaSchopnosti/Dovednosti
Popelavec
20
440
50
175
Obyčejná
xx01B636
Popelavá střela
Popelavá runa
Odolnost proti ohni (75%)
Odolnost proti jedu (100%)
Extra zranění 1.5
Bojovný popelavec
30
690
75
180
Velká
xx01B639
Popelavá střela
Popelavá runa
Odolnost proti ohni (75%)
Odolnost proti jedu (100%)
Extra zranění 2
Ohnivý popelavec
40
940
100
375
Obří
xx01B63A
Popelavá střela
Popelavá runa
Odolnost proti ohni (75%)
Odolnost proti jedu (100%)
Extra zranění 2.5