Bestiář - Pobřežní zvěř
Přidal/a Maiq the Liar dne 10. August 2016 18:27:30
Tento článek bude pojednávat o zvířatech, které se nacházejí u pobřeží, ve vodách či v blízkosti vodních toků.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ani ve Skyrimu nelze opomenout toto stvoření, které nemá takřka nikdo rád. "Blátokrabi" jsou velmi agresivní zvířata, jenž útočí na vše, co se dostane do jejich blízkosti. Dokáží se dokonale maskovat za kámen, takže někdy ani nemáte tušení, že onen kámen, u kterého jste zastavili, je ve skutečnosti nepříjemné překvapení.

Blátokraby lze najít u říčních toků, potůčků, dokonce i na pobřeží. Většinou jsou ve větším uskupení (2-3 jedinci) a jsou zaznamenány pouze tři jejich velkosti. Loví se kvůli chitinu jako přísada pro alchymii či pro klepeta na vaření.

Hráči se může také naskytnout příležitost, pokud si adoptuje děti (chlapce), mít doma blátokraba.
NázevLevelZdravíManaStaminaDušeIDSchopnosti/Dovednosti
Blátokrab - drobný
1
5
4
25
Drobná
000E4010
Chůze po vodě
Blátokrab - střední
2
35
4
30
Drobná
000E4011
Chůze po vodě
Blátokrab - velký
3
55
4
35
Drobná
00021875
Chůze po vodě


Toto stvoření nelze přehlédnout... "Srkavec" je velké, tlusté a velmi pomalé zvíře, které se nachází převážně na severních březích Skyrimu. Často se na ledových krách či zasněžených březích nachází houfy těchto zvířat.

Při střetnutí s ním se zpočátku zdá jako veliký problém, ovšem opak je pravda. Díky své velikosti a mohutnosti je natolik pomalý, že než se k vám dostane, vy už budete buď pryč nebo za jeho zády, abyste ho ušetřili marné snahy. Bojovat sám proti srkavci není nic těžkého, ovšem ve větším počtu můžete mít problémy...

Srkavci se loví hlavně pro maso a kly. V severním cípu Solstheimu mají dokonce vlastní ostrov.

Srkavec
Level: 3
Zdraví: 175 / Mana: 0 / Stamina: 185
Poklad: Srkavčí maso, srkavčí tesák
Častý výskyt: severní břehy Skyrimu a Solstheimu
Perk: -
Úkol: -
Duše: Drobná


ID: 00023AB1Ploutve, rychlost, ostré zuby a častá umrtí ve vodě... Takto lze také popsat "Vraždomilky", tyto dravé ryby, které plují v hlubších řekách či jezerech. Setkání s tímto tvorem nelze považovat za nejlepší věc uplynulého dne. Ve vodě jste bezbranní (pokud nemáte na sobě zakouzlený "elementární plášť) a jediná obrana proti nim, je se dostat na mělčinu, nebo ještě lépe, na břeh.

Vraždomilky jsou loveni pro jejich šupiny a vejce (která jsou často na březích toků), jako přísada pro alchymii a taktéž pro maso, které si ovšem hráč nemůže upéct sám (Osmahnutá vraždomilka).

Vraždomilka
Level: 1
Zdraví: 35 / Mana: 0 / Stamina: 25
Poklad: Šupiny vraždomilky, vajíčko vraždomilky (75%)
Častý výskyt: příroda - takřka celý Skyrim, vodní toky
Perk: -
Úkol: -
Duše: Drobná


ID: 00023AB8