Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
Která povídka je (zatím) nejpovedenější?
AP I - Ruka zloděje AP I - Ruka zloděje 33%[1 Hlas]
AP II - Temná smlouva AP II - Temná smlouva 0%[0 Hlasy]
AP III - Děti Skyrimu AP III - Děti Skyrimu 0%[0 Hlasy]
AP IV - Prokletí daeder AP IV - Prokletí daeder 33%[1 Hlas]
AP V - Osvobození AP V - Osvobození 33%[1 Hlas]
AP VI - Putování M'aiqa Lháře AP VI - Putování M'aiqa Lháře 0%[0 Hlasy]
Počet hlasů : 3
 Tisk diskuze
Ohledně Adriho povídek
Adrian_S
Vážení fórané, čtenáři či letmí návštěvníci,

během návštěvy vlákna "Váš svět" jste jistě zaznamenali mé "Adriho povídky", které byly poněkud zvláštní, ať už ve způsobu psaní či myšlenky, co mě k tomu vedlo. Do těchto textů jsem investoval nejen čas, ale i chuť ke tvorbě, která se mi z ničeho nic zjevila.

Už během prvních řádků v částech povídek mě napadaly různé myšlenky, které stály za to zakomponovat do děje, či inspirující hudba. Dlouhou dobu jsem to odkládal, původní záměr byl až po dokončení všech povídek, ale jak je vidět, toto fórum potřebuje oživit.

V následujících řádcích vám uveřejním různé detaily a informace o mých povídkách. Pokud byste měl někdo nějakou otázku, ať už konkrétního díla, postavy, myšlenky, stylu psaní a korekce, nebo jen tak si popovídat, vložte zde komentář, případně SZ.

- - - - - -

!!ANKETA!!

Protože se bude toto vlákno rozšiřovat o další informace, nechám zde vyvěsit anketu o mé nejlepší napsané dílo. Rád bych věděl, jak jsem si vedl. Prozatím vložím do ankety pouze 6 povídek, ostatní se doplní až po dokončení -> čímž se celá anketa samozřejmě upraví.

Důležité! Pokud zahlasujete, rád bych znal váš názor, proč zrovna onen příběh!

- - - - - -
Přeji příjemné čtení.
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Adrian_S
http://imgur.com/rzFOmaz.jpg

________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

V těchto následujících řádcích jsou uvedeny veškeré zajímavosti, které jsou spojeny s příběhy, jež byly mnou napsány. Ne, nejedná se o „Easter eggy“, o těch pojednává jinačí příspěvek. Tímto mám na mysli různé statistiky, návaznosti na díla TES, či autorovy (původní) myšlenky a záměry.

Pokud tedy zamíříte na níže uvedené řádky, dozvíte se ledascos. Postupem času bude seznam doplněn i pro nedokončená díla (týká se AP VII a AP VIII).

Upozornění: V následujících řádcích se objevují SPOILERY, odhalující děj příběhů či samotných postav. Ti z vás, kteří se nechtějí ošidit o zápletky povídek, nečtěte níže uvedené řádky!

Zajímavosti Adriho povídek

1) Ve všech dílech zazní aspoň jedna hláška městských strážců.
2) Ve všech dílech se objevuje aspoň jedna fráze NPC (pokřik, hláška, reakce, …)
3) V každé části, jakékoli dílu, je minimálně jeden obrázek.
4) Většina obrázků byla vytvořena samotným autorem, či za pomoci pravidelného čtenáře a fórana MightRidera (obzvlášť v AP II & AP III).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

http://imgur.com/ps6Tjwj.jpg


Prolog:
Jedna z možných událostí v Cechu zlodějů před nástupem Dovahkiina

Hlavní téma: Cech zlodějů
Počet částí: 4
Délka textu (bez obrázků): 18 (14) stránek
Počet obrázků: 12
Délka tvorby: 3 dny

Zajímavosti, ohledně díla:
1) Námět na povídku mě napadl během zaměstnání na noční směně (8 hodin). Napsání všech částí trvalo celkem tři dny, vždy po příchodu z práce.

2) Nejkratší povídka z celé ságy „Adriho povídek“.

3) Jediný příběh, jenž je psán v 1. osobě (ich-forma).

4) Během tvorby mě napadlo dalších pět námětů na povídku.

5) Později po vydání příběhu byly vytvořeny další dva obrázky, které měly být použity v pokračování. Ovšem k tomu se nikdy nedostalo.

Obrázky


Zajímavosti, ohledně děje:
1) Jistá možnost, že je Seerthi ve skutečnosti Gulum-Ei.

Poznámka autora:
Jsem velice rád, že mě toto napadlo v době velkých depresí a zoufalství z neúspěchu. Při publikování první části jsem byl natolik vyděšen, že jsem si říkal: „Jestli se jim to nebude líbit, končím se psaním…“. A ono se to čtenářům líbilo.

Nebýt této povídky, nikdy by nevznikla sága „Adriho povídek“… za což jsem velice vděčný.
________________________________________________________________________________________________

http://imgur.com/pChnqWW.jpg


Prolog:
„Vlídná matko, vlídná matko, pošli své dítě za mnou, jelikož hříchy nehodných musí být pokřtěny krví a strachem!“

Hlavní téma: Temné bratrstvo
Počet částí: 7
Délka textu (bez obrázků): 35 (30) stránek
Počet obrázků: 15
Délka tvorby: 1 měsíc

Zajímavosti, ohledně díla:
1) Původní myšlenka byla o Bretonci, kterého přepadne ve Falkreathských lesích vrah. Díky umění magie a mučení se měl čaroděj dozvědět od vraha, kdo ho poslal a kde najde svatyni. Po návštěvě svatyně, kde nikoho nezabil a byla mu nabídnuta spolupráce, měl odjet do Ledohradu na svou první oficiální smlouvu. Bretonec se měl jmenovat Festus Krex.

2) Je to první povídka, kde se objevily obrázky v textu.

3) Nejhůře tvořitelná část byl začátek. Dlouho trvalo, než mě napadl úvod příběhu.

4) Původně tato povídka neměla být druhá, ale až úplně poslední ze všech.

Zajímavosti, ohledně děje:
1) Jistá možnost, že Drevana je ve skutečnosti Gabriella.

2) V 7. části Drevana vlezla oknem do varny Zlatopalcova medovaru. Ve hře však budova nemá žádná okna.

Poznámka autora:
Temné bratrstvo si zasloužilo jistou zmínku a krátký příběh, který by osvětlil, jak sami začínali a jak došlo k jejich téměř možné záhubě. Ačkoli je tato povídka o něco delší, než AP I, trvala dlouho. Však výsledek stál za to.
________________________________________________________________________________________________

http://imgur.com/mrXQTqk.jpg


Prolog:
Každý z nás ví, že v severní části Tamrielu, ve Skyrimu, vypukla občanská válka, trvající nespočetně dlouhou dobu. Bouřné hávy, pod vedením Ulfrika Bouřného Háva, se snažili osvobodit Skyrim od nadvlády oslabené říše, která podepsala „Zlatobílý konkordát“. Císařská legie, pod vedením generála Tulia, měla za úkol potlačit tuto vzpouru a navrátit Skyrim do oslabené říše s nadějí, že později bude mít rozhodující slovo ve válce proti Thalmoru.

To všichni víme, nebo aspoň známe… Ale víte vůbec, jak to celé začalo? Jak začala občanská válka ve Skyrimu a kdo byli pravými hrdiny? Pokud se někoho ve Skyrimu zeptáte na válku, nikdo vám neprozradí jednu konkrétní událost, která mohla rozhodnout již o všem. Proč vám ji nikdo neřekne? Snad ze strachu, že císařská legie učinila velice špatná rozhodnutí nebo proto, že Bouřné hávy málem ztratili víru v Talose?


Hlavní téma: Počátek občanské války
Počet částí: 11
Délka textu (bez obrázků): 93 (83) stránek
Počet obrázků: 28
Délka tvorby: 3 měsíce

Zajímavosti, ohledně díla:
1) Prvotní myšlenka byla POUZE o bitvě v Jitřence, kde se hrstka Bouřných Hávů bezhlavě vrhá proti Císařské legii. Žádné obléhací stroje či výzvědy, zkrátka jenom boj. Rebelové měli vyhrát jen díky tomu, že si během bitvy zpívali „Čas útlaku“.

2) Původně měla mít povídka deset částí, ale při psaní předposlední části jsem zjistil, že je napsáno víc stránek, než dovoluje fórum publikovat.

Zajímavosti, ohledně děje:
1) Onmundovi rodiče se jmenují Talvur a Roberta. Talvura a neznámou Bretonku lze najít kousek od Starého Hroldanu, směrem k Soljundově Žumpě. Jedná se o mrtvé hledače pokladů.

2) Ve 2. části se Ulfrik baví s Jorleifem ohledně Dunmerů z Šedé čtvrti. Pronese, že by do čtvrti poslal tolik stráží, až by je vypudili nebo hodili do „Jámy“. „Jáma“ je větrnožlebská aréna, která se obyčejně ve hře nevyskytuje (pouze za použití konzole nebo Creation kitu).

3) Ve 3. části Ulfrik zařve na stůl s přísedícími a veškeré jídlo s pitím se rozletí do okolí a nikoho nezraní. Pokud by toto udělal hráč ve hře, nepovede se mu to, ani v té nejmenší „síle“.

4) V povídce má pevnost Amol bytelnou bránu. Ve hře však nemá žádnou.

5) V 10. části zařvou Bouřné Hávy několikrát za sebou „Za Skyrim!“. Tyto výkřiky byly inspirovány z videa na Youtube, vytvořený uživatelem „mans1ay3r“. Tento uživatel vytvořil mnoho vtipných videí na různé hry (Mass effect, TES V: Skyrim, TES IV: Oblivion, atd…). Zde je scénka, kde se tento „vtipný“ úryvek nachází.

6) V 11. části má Luaffyn v Paláci Králů zpívat píseň „Čas útlaku“ stejně jako Malukah.

Poznámka autora:
Jedna z povídek, která byla snad i mou povinností jí napsat. The Elder Scrolls V: Skyrim jsem hrál několikrát a většinou jsem si zvolil rebely, z osobních důvodů. Mají zkrátka takové názory, se kterými musím sympatizovat.

Povídka je věnována mé kamarádce Thyře, jež mi poskytuje kresby pro mou „ne-Skyrimáckou“ tvorbu.
________________________________________________________________________________________________

http://imgur.com/tXkJAmk.jpg


Prolog:
Aedry a daedry byly už odjakživa součástí života na Tamrielu. A jistě každý zná rozdíl mezi aedrou a daedrou. Ne? Aedry jsou bohové, jenž stvořili život na Nirnu, svými silami pomáhají lidu a jsou uznáváni. Kdežto daedry jsou pouze polobozi, jenž většina z nich dychtí po moci, škodí, zastrašuje lid a vládnou v pláních Zapomnění. Jejich uctívání bývá zakázané a jejich následovníci musejí vyhledávat tajné svatyně, jež jsou rozprostřeny různě v koutech Tamrielu. Na rozdíl od aeder jsou daedry možno viditelné a lze s nima mluvit, pokud máte to štěstí.

I ve Skyrimu se nacházejí daedrické svatyně, které lze navštívit. A pokud máte opravdu velké štěstí, může k vám, v některém z těchto míst, promluvit daedra a požádat vás o pomoc. Proč? Proč by polobůh měl žádat pomoc od někoho tak… slabého a nicotného člověka, mera či od někoho ze zvířecího druhu? Je známo, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech… avšak… i daedry nemají své dny…


Hlavní téma: Daedry
Počet částí: 16
Délka textu (bez obrázků): 107 (102) stránek
Počet obrázků: 16
Délka tvorby: 3 měsíce

Zajímavosti, ohledně díla:
1) Prvotní myšlenka byla pouze povídka o Sangvinovi a jeho „chlastacím“ úkolu.

2) Původní pořadí povídek: Sangvin-Azura-Vaermina-Meridia-Hircine-Nocturnal-Hermaeus Mora-Mefala-Mehrunes Dagon-Boethia-Malakath-Clavicus Ničemný-Molag Bal-Namira-Peryite-Sheogorath

3) Nejtěžší tvořitelné části byly na Hermaea Moru, Meridii a Molag Bala.

4) První díl ze ságy, který byl oceněn jako „Oblíbený“.

Zajímavosti, ohledně děje:
1) Část o Mehrunes Dagonovi měla být původně napsaná ve formě deníku, který si nahlas četl Silus Vesuius.

Poznámka autora:
Osobně jsem bral tuto povídku jako velkou výzvu. Přeci jen, není zrovna jednoduché napsat příběhy o polobozích, které si žádají od obyčejných smrtelníků oběti a jejich životy. Ale povedlo se…
Nejlepší části, které se mi dost dobře tvořily nebo jsem měl z nich radost, byly o Mefale a Boethii.
________________________________________________________________________________________________

http://imgur.com/9e49Fbb.jpg


Prolog:
Když byla hrozba zahnána a nastal klid, nikdo netušil, že je to jen sen, který se rozplyne… Lid nebral na vědomí, že to nejhorší, co mohlo být, právě nastalo. Mnozí se raději schovali do stínů… A ti co zůstali… přežívali.

Když přijedete domů a nikdo vás nevítá… Když se noční můra stane skutečností… Když jste zahnáni do kouta… Když musíte bojovat proti vlastním lidem… Když se musíte spojit s dávným nepřítelem…
Osud Skyrimu a celého Tamrielu… je ve vašich rukách…

Vězte, jednou nadejde čas… na OSVOBOZENÍ!


Hlavní téma: Události po Dovahkiinovi
Počet částí: 35
Délka textu (bez obrázků): 384 (336) stránek
Počet obrázků: 124 (+ 1 animace)
Délka tvorby: 15 a ½ měsíce

Zajímavosti, ohledně díla:
1) Námět na tuto povídku mě napadl po poslechnutí písničky „Whispers of the Ancestors“ a představení scénky z 3. části s třetí možností.

2) Děj povídky určovali sami čtenáři. Zde je lehká inspirace Ligosovým dílem „Amonius“.

3) Druhý díl ze ságy, který byl oceněn jako „Oblíbený“.

4) Jako první dosáhla hranici sledovanosti „10000 shlédnutí“, přesně rok od vydání první části. Hranice byla překonána před 26. částí.

5) První povídka, která měla i oficiální upoutávku ve formě několika akčních obrázků s krátkým výstižným popisem.
Upoutávky


6) Povídka je částečně psána „retrospektivně“, což znamená, že se dílo vrací ze současnosti do minulosti, kde se vypráví děj. Nejde o krátkodobou událost.

7) V povídce byla použita poprvé animace. Konkrétně ve 31. části, kdy se hlavní postava ocitala v nelehké situaci. Celá animace se otáčí kolem hlavní osoby a pohlíží na všechny přítomné. Ačkoli se to nezdá, všichni se na ní pohybují.

Zajímavosti, ohledně děje:
1) V některých částech povídky lze spatřit výraz „ukradená bábovka“. Jedná se o velmi známou frázi ze hry „The Elder Scrolls V: Skyrim“.

2) Ve 14. části předvádí Erutan, společně s bardkou Kartrou, starobylý bosmerský tanec. Tento tanec, jak byl popsán, lze přesně vidět ve hře „The Elder Scrolls: Online“. (odkaz na tanec)

3) Ve 21. části Erutan nachází deník neznámého, který popisuje činnosti a události vraždící skupinky. Pokud si čtenář pozorně přečte uvedená jména, určitě pozná, že se jedná o „Temné bratrstvo“. Zde je i lehká zmínka o „Drakorozeném“, co by nový učedník. Písař tohoto deníku je Veezara, argoniánský bojovník, na kterého lze ve hře narazit. Ovšem, nikdy u něj tento deník nenajdete, neboť ho nepsal… nebo snad ano?

4) Ve 21. části jdou Drápy do Ansilvundu, aby našli a zničili posledního dračího kněze „Korihnuula“. Ve hře nikdo takový neexistuje, ale na tomto místě lze najít spousty draugirů.

5) Ve 22. části dává Graš zlaťák před sochu Clavica Ničemného, aby s ním mohla mluvit. Ve hře nic takového neděláte, ovšem pokud byste hráli „The Elder Scrolls IV: Oblivion“, navštívili jeho sochu a chtěli s ním promluvit, musíte mu dát 500 zlatek.

6) Ve 23. části může čtenář spatřit obrázek, kde se Erutan dívá na portrét neznámé „Černovlásky“. O tuto kresbu se postarala Thyra, má kamarádka a kreslířka, která byla také uvedena v jedné z hlavních rolí v „AP III - Děti Skyrimu“.

7) 26. část, která byla vytvořena v rámci překonání hranice sledovanosti „10000 shlédnutí“, a na popud autora, aby se čtenáři otevřeli a zeptali se na detaily příběhu, které jim nebyly známy, je pojmenována ironicky. Sice se v příběhu objevují podstatné otázky, o kterých se postavy mezi sebou baví, leč hlavní důraz na čtenáře nebyl vytvořen. Mimo pravidelného čtenáře „Aurelius“ nikdo nepoložil otázku… přitom lidu bylo více, než dosti.

Poznámka autora:
Tato povídka nebyla vůbec plánovaná, na rozdíl od ostatních děl, které byly vytvořeny. Nápad na tuto povídku mě napadl během tvorby 3. příběhu (Děti Skyrimu). Ve chvíli, kdy jsem spatřil vidinu nového příběhu, jsem se rozhodl, že na ní musím zapracovat, protože to bylo něco „unikátního“. Prozatím na Skyrim fóru byla pouze jediná povídka, kde čtenáři mohli rozhodnout o pokračování děje (Amonius).

První polovina příběhu se tvořila vcelku snadno, ovšem když se pomalu překonávala hranice 20. části a děj se rapidně změnil i napnul, bylo těžší vytvořit rozumné zápletky či události, aby navazovaly na sebe. Některé části byly zcela upraveny od původní myšlenky, což mě samotného překvapilo.

Upřímně, čekal jsem, že čtenáři budou rozhodovat v NEPROSPĚCH hlavní postavy, ale ukázalo se, že ne všichni chtěli udělat z pro/an-tagonisty toho největšího záporáka, který se kdy mohl zrodit. Ačkoli se zdá, že jsem zcela pyšný na svůj výtvor, musím přiznat, že ne se všemi rozhodnutími jsem souhlasil. Ale… jelikož jsem byl tvůrcem děje a nikoli rozhodujícím čtenářem, nemohl jsem neuposlechnout jejich přání. Byla výzva zahubit některé postavy či podniknout jisté události, kterých by se hlavní postava nikdy neujala…

Kromě požitku z kvalitního čtiva doufám, že si čtenáři odnesli i jiné poselství, které se v příběhu objevilo. Nemyslím teď „Easter eggy“ nebo návaznosti na příběh, ale o „vyšší“ myšlenku, která se zde odehrávala, a hlavně v rozhodnutích. I když se některé volby zdály jasné, ne vždy tak sloužily… Ale to už si přeberte sami. Nebo pokud nechápete, zkuste si přečíst příběh znova od začátku, vžít se do hlavní postavy a procházet s ním vše, kde padlo nejvíce hlasů.

Samozřejmě musím poděkovat čtenářům, jak stávajícím, tak i občasným, že pilně hlasovali a ukázali v sobě spousty možných teorií a předsudků, jak by mohl příběh vypadat. A hlavně… chtěl jsem vidět „boj o volbu“, který se na plné čáře ukázal…

Příběh o hrdinovi, či darebákovi, jenž neměl svůj život ani zdaleka lehký, byl zdárně převyprávěn a já doufám, že na něj jen tak nezapomenete. Já rozhodně ne… v mém srdci bude mít jisté místo.
________________________________________________________________________________________________

http://imgur.com/Nm63xiN.jpg


Prolog:
Drazí čtenáři,

jistě mnoho z Vás mohlo slyšet o nejsevernější provincii v Tamrielu, o Skyrimu, drsným místem, které zatočí s každým cestovatelem či dobrodruhem. A ať už pocházíte z domoviny Khajiitů, z Elsweyru, či odněkud jinud a vaše cestovatelské srdce vám neumožňuje opustit vyhřáté místečko, čtěte tyto stránky! Neboť i pisálkova touha po objevování zažehla a vydal se na onu pouť, skrze tuto záhadnou krajinu. Dozvíte se o zvyklostech severských lidí, o způsobu života a celkové kráse, která poutníka inspirovala.

Pohodlně se usaďte, nalijte si čaj a otevřete stránky na dny, kdy započalo Putování M’aiqa Lháře!


Hlavní téma: Cestování
Počet částí: 10
Délka textu (bez obrázků): 61 (46) stránek
Počet obrázků: 44
Délka tvorby: 3 a ½ měsíce

Zajímavosti, ohledně díla:
1) Název povídky měl být delší, původně měl znít „Pozoruhodné putování M’aiqa Lháře“.

2) Ve všech částech (až na Solstheim) byly použity všechny M’aiqovy hlášky.

3) Cestopis je psán stejně jako M’aiqova řeč… tudíž ve 3. osobě (er-forma).

Zajímavosti, ohledně děje:
1) Ve hře lze narazit na M’aiqa kdekoli ve Skyrimu, na Solstheimu však nikoli.

Poznámka autora:
Povídka je věnována mé nejoblíbenější postavě ze světa „The Elder Scrolls“. Teoreticky to byla pro mne další povinnost, něco takového vytvořit. Narazit během hraní na tuto postavu ve mně vyvolávalo jak radost, tak hlavně celkovou pohodu. Tohohle Khajiita prostě nelze nemít rád…
________________________________________________________________________________________________
Upravil/a Adrian_S dne 26.03.2021 18:27
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Adrian_S
http://imgur.com/ZbShW3h.jpg


V dnešní době se v knihách, filmech či hrách nacházejí jisté odkazy na něco reálného, co máme skutečně vedle sebe a nějakým způsobem to vnímáme. Těmto „odkazům“ se díky velké popularitě říká „Easter eggy“ (z angličtiny „Velikonoční vejce“). Neptejte se mně, proč tomu tak je, důležitá je ovšem ta skutečnost, že jsem i do mých povídek umístil jisté věci či události, které pocházejí z reálného světa.

Někteří z vás na ně přišli a pobavili se, jiní je vůbec nepostřehli. Zde je seznam příběhů a jednotlivých „Easter eggů“, proto se na ně vrhněme a zjistíme, zda jste je našli či nikoli. Postupem času bude seznam doplněn i pro nedokončená díla (týká se AP VII a AP VIII).

Upozornění: V následujících řádcích se objevují SPOILERY, odhalující děj příběhů či samotných postav. Ti z vás, kteří se nechtějí ošidit o zápletky povídek, nečtěte níže uvedené řádky!
________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

Adriho povídky I - Ruka zloděje
Nejsou žádné easter eggy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky II - Temná smlouva
Nejsou žádné easter eggy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky III - Děti Skyrimu

Arakain
V povídce je 10. část pojmenována podle písničky od této české thrash-metalové kapely. (odkaz na písničku)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky IV - Prokletí daeder

Mortal Kombat
V 15. části, kdy je Namiřin stoupenec uvězněn v kleci, k němu Molag Bal pronáší: „Tvá duše je má!“. Tuto větu používal čaroděj Shang Tsung ze zmiňovaného filmu (1995), když si bral od poraženého bojovníka duši. (odkaz na hlášku - číslo 5)

South Park - Peklo na zemi
V 7. části o Clavicu Ničemném vysvětluje daedra Barbasovi, že „brambora nedokáže nahradit srdce“. Jistý námět lze vidět i v tomto animovaném filmu, kde Kennymu McCormickovi doktoři vyjmou srdce a nahradí mu jí bramborou (samozřejmě, že zemře). (odkaz na scénku)

Škwor
V povídce je 8. část pojmenována podle písničky od této české hardrockové kapely. (odkaz na písničku)

Warcraft III: Reign of Chaos
Ve 14. části, kdy je proveden útok na nekromancery, pronese nejvyšší čaroděj na útočícího Daniela: „Budeš litovat, žes mě potkal!“. Tato hláška patří Illidanu Stormrageovi z již zmiňované hry, když se vrhá na nepřítele.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky V - Osvobození

Adriho povídky
V 5. části může čtenář spatřit, jak si Seraf čte povídku „Ruka zloděje“. Jedná se o první díl ze ságy „Adriho povídek“. (odkaz na povídku)

Assassins Creed
Ve 30. části skáče Erutan z mostu a skončí ve vodě. Seraf obdivuhodně pronese „hotovej skok důvěry“, což je odkaz na velice známý prvek, který lze učinit v této hře. Za „Skok důvěry“ (Leap of Faith) se považuje, když pro/an-tagonista skáče z velké výšky do vozu se senem (nebo jiným lehčím materiálem) a bez jediného škrábnutí přežije. (odkaz na ukázku)

Asterix & Obelix: Mise Kleopatra
V 19. části, kdy je Erutan se Siberiem zamčen v hrobce, pronese vůdce Šavlozubáků podobnou řeč, kterou lze slyšet v již zmiňovaném filmu, kde jsou hlavní hrdinové odvedeni a uzamčeni v pyramidě. (odkaz na hlášku)

Halo 3
Část 30. byla pojmenována podle soundtracku, kterou lze slyšet v této hře, během poslední mise. Skladba se jmenuje „The Warthog Run“ (doslova to má znamenat „Jízda divočákem“, neboť ve hře „Warthog“ je čtyřkolový dopravní prostředek, něco jako Hummer). (odkaz na písničku)

Iron Maiden
Ve 26. části zpívá během pochodu Kobert jakousi písničku o vzdáleném domově a válce. Ve skutečnosti se jedná o přeložený refrén písně „Paschendale“ od zmiňované britské heavy-metalové kapely. Ta samá skladba se objevuje ve 32. části. (odkaz na písničku)

Julius Caesar
Ve 35. části Erutan po přesvědčení, že nemá jinou možnost, pronáší „Kostky jsou vrženy“. Jak jistě víte, tato slova pronesl v minulosti zmiňovaný římský císař, když překonával řeku Rubikon.
A pokud si dobře vzpomínáte, ta samá slova jsou použita i ve hře „The Elder Scrolls V: Skyrim“, během úkolu „Zaslepení“. Nutno podotknout, že řečníkem tohoto citátu je Mercer Frey. (odkaz na hlášku)

Lucie & Wanastowi vjecy
Od 14. části se může čtenář dočíst o jakémsi „Kobertu Rodymovi“, nováčkovi z Cyrodiilu, jenž se stal zvědem a velmi rád hraje na hudební nástroje. Jedná se však o přesmyčku jména „Robert Kodym“, to jest bývalý frontman kapely Lucie a současných Wanastových Vjecí. Písnička, kterou zpívá a Erutan mu hraje na buben, je skutečná a jmenuje se „Kouzlo“. Jeho rituál „dotýkání se ohně“ je název další úspěšné písničky, kterou zahrál i se svou bývalou kapelou. Obě skladby jsou mými nejoblíbenějšími. (odkaz na písničku) (odkaz na písničku)

Mass Effect 3
Ve 31. části, kdy se Erutan ocitá mezi třemi skupinami a snaží se každého přesvědčit a uklidnit, ozve se Gregor se slovy „Ty… velkej… blbej… ušáku!“. Stejným tónem, ale podobnou hlášku prohlašuje Commander Shepard z Mass Effectu 3, kdy takto promlouvá k Halarovi (chapadlnaté entitě), po přiznání spolupráce s úhlavním nepřítelem.
(odkaz na hlášku)

Městečko South Park
Ve 20. části, během útoku na pevnost Hel Ra, nepřátelé zabijí jednoho císařského zvěda. Na to se ozvou Demitr s Kobertem s podobnou hláškou, kterou lze slyšet právě v tomto animovaném seriálu, kterou podávají Stanley Marsh a Kyle Broflovski, když jsou svědky Kennyho smrti. (odkaz na českou hlášku) (odkaz na originál)

Nightwish
V 5. části se Erutan ptá Sigdise, vůdce Zelených Stínů, proč nikdo nebojkotoval zákony, a vůdce odpoví: „Je těžké zapálit svíčku, ale lehčí je proklínat tmu.“. Tato řeč je přeložená část refrénu písničky „Last Ride Of The Day“.

Část 35. je pojmenována podle skladby, ve které Sigdis použil již zmiňovaný úryvek (Last Ride Of The Day = Poslední jízda dne). Tato píseň je jedna z mých nejoblíbenějších. (odkaz na písničku)

Periskop nahoru a dolů
Ve 23. části, kdy Ceranna uděluje Serafovi facku, Graš stroze pronese velmi sarkastickou řeč, která se velmi podobá hlášce ze zmiňovaného filmu.
V tomto snímku (pojednává o americkém námořnictvu) je ponorka protagonisty pronásledována jinou ponorkou. Rozhodnou se klesnout až na dno, ale to se palubní důstojnici vůbec nepovede. Celá posádka sedí v tichosti, jen jeden ze strojních mechaniků ji to pěkně spočítá ironickou řečí.

( „… jako když upustíte klavír. Nechcete to zkusit znovu? Co když nás neslyšeli?!“).

Serious Sam: The First Encounter
Během vzpomínky ve 29. části si Erutan připomenul dobu, kdy se po něm vrhnul jeden z pouštních nomádů, který se na něj rozeřval. Jakmile ho skolil, rozkřičel se na něj stejným způsobem, ovšem, jen co spatřil blížící se hordu, dodal svou obavu…
Stejnou reakci lze vidět v již jmenované hře, ve druhém levelu (Sand Canyon), hned ze začátku, kdy se na hlavního protagonistu (Serious Sama) vrhá kamikaze. Jakmile ho vyřídí, zařve si taktéž, ale potom z duny vyběhnou další a další tyto kreatury. (odkaz na hlášku)

Star Wars III: Pomsta Sithů
Ve 32. části, kdy se Erutan ocitá před zajatci, k němu Leneri řve lehce upravenou řeč, kterou lze slyšet právě v tomto filmu.
Ke snímku - jedná se o část, kdy je Anakin Skywalker poražen Obi-Wanem Kenobim, který nemohl pochopit, jak mohl „vyvolený“ přejít na temnou stranu síly. (odkaz na hlášku)

Telltale Games - The Walking Dead
Část 21. je pojmenována podle soundtracku z této adventurní hry. Skladba (Armed with death) se nachází v páté epizodě, když hlavní hrdina (Lee Everett) bezhlavě prochází skrze hordu zombií k cíli. (odkaz na scénku)

Telltale Games - The Wolf Among Us
Část 19. je pojmenována podle zmiňované adventurní hry, od stejné společnosti (The Wolf Among Us = Vlk mezi námi).

Později v této části se Siberius promění ve vlkodlaka a překvapí Nordy. Přesnou scénku, od „zastřelení“ lukostřelce, až po odchod Šavlozubáků, lze vidět ve hře na konci třetí epizody. (odkaz na scénku)

The Elder Scrolls Adventures: Redguard
Ve 32. části se lze dočíst o Cyrusovi a Iszaře. Cyrus je hlavním hrdinou z již zmiňovaného titulu.
Příběh se odehrává na ostrově „Stros M’Kai“, kde po sériích událostí pátrá po své sestře Iszaře.
(odkaz na hlavní postavu) (odkaz na vedlejší postavu)

The Elder Scrolls IV: Oblivion
V 8. části si Seraf zpívá cestou do Falkreathu písničku o skalním pterodontovi. Stejnou písničku lze slyšet od Aldose Orthana, dunmerského opilce ve městě Cheydinhal. (odkaz na písničku)

Ve 13. části během vzpomínky, kde Erutan vniká do hradu v Anvilu, se lze dočíst o jakési Arveně, temné elfce, chotí hraběte Savia Barathea, která naplánovala sabotáž místní krčmy pomocí krys. Jedná se o odkaz na „krysí úkol“, který lze dostat jako první kontrakt v anvilském cechu válečníků. Ta, kdo miluje krysy a žádá (hráče -> vás) o pomoc, se jmenuje „Arvena Thelas“. (odkaz na úkol)

Ve 13. části přibíhá k elsweyrskému králi Zaa’fryisovi natěšený Bosmer. Kromě touhy po jeho podpisu horlivě prohlašuje, že je jeho velký obdivovatel. Jedná se o odkaz na „obdivujícího fanouška“, které ho hráč získá, pokud vyhraje šampionát v Aréně. (odkaz na postavu)

The Walking Dead (Živí mrtví)
Od závěru 28. části, až po celou 29. část mohl čtenář zaznamenat jistého seveřana „Meryla“, hrubém, však silném muži, jenž měl místo jedné ruky kus železného pahýlu. Tato postava se velmi podobá muži ze zmiňovaného post-apokalyptckého seriálu a jednomu z antagonistů „Merlu Dixonovi“. V seriálu přišel o svou končetinu, kterou si nahradil kusem železa a stejným způsobem vedl svůj osud.
(odkaz na postavu)

Vetřelci
Ve 21. části, kdy dojde k závalu, Laa’veren předstoupí před suť a začne velmi nečekaně nadávat a vztekat se.
Stejnou reakci lze vidět ve zmiňovaném snímku, kterou podává vojín William Hudson, když se jejich záchranná loď zřítí a jejich plány se zhatí. (odkaz na scénku)

Zero Wing
Ve 20. části, hlásí jeden ze Šavlozubáků nechápavě přepadení jeskyně. Celý úryvek, i s Laa’verenovým smíchem je lehce upraven.
Původní znění lze spatřit v této staré arkádové hře. Jde o úvodní sekvenci do hry - z této části pochází také jedno z nejznámějších světových memeček „All your base are belong to us“ („Vaše základny již patří nám“). (odkaz na scénku)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Nejsou žádné easter eggy.
Upravil/a Adrian_S dne 21.12.2017 20:57
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Adrian_S
http://imgur.com/q34T1BY.jpg


Během tvorby jsem poslouchal různé písničky a skladby, které mě vždy nějakým způsobem motivovaly či dávaly jasný důraz na určité události. A protože si všechna díla představuji jako „film“, kde znějí různé soundtracky, vytvořil jsem pro vás tento seznam. Pokud si budete číst povídky a během nich se zaposloucháte do tónů, které jsem poslouchal při tvorbě, určitě se vžijete do děje stejně jako já.

Ještě předem musím vysvětlit:
1) Názvy samotných dílů vás odkážou na skladby, které jsou podle mne „charakteristické“ pro určité téma. V opačném případě mi vyobrazily prvotní představu o povídce.
2) V následujících částech jsou skladby pojmenovány podle dané situace (když na ně kliknete, odkáže vás to rovnou na Youtube)
3) V kulatých závorkách () je uvedený text, odkud se má daná skladba pustit.
4) Ve špičatých závorkách <> je zobrazeno, která doba je právě použita v určité části a jak dlouho. Pokud během poslechu „přesáhnete“ nebo naopak vám „nebude stačit“ skladba až k dočtení textu, přehrajte si ji znova…
5) Postupem času bude přidávána hudba i pro nedokončená díla (týká se AP VII a AP VIII).
6) Pokud nepůjde některá skladba přehrát na YT, napište zprávu a já to v co nejbližší době opravím.

Upozornění: V následujících řádcích se objevují SPOILERY, odhalující děj příběhů či samotných postav. Ti z vás, kteří se nechtějí ošidit o zápletky povídek, nečtěte níže uvedené řádky!
________________________________________________________________________________________________

Adriho povídky I - Ruka zloděje

Část 1. - V nouzi poznáš (ne)přítele
Noční putování (Když se nade mnou zjevil úplněk… / To byl cíl mého dnešního putování.) <0:00 - 2:05>
V krčmě (Dveře do krčmy se otevřely… / Poslyš, Seerthi, už je moc pozdě…) <0:03 - 3:13>
Krysí díra (Jak odporně vypadající a zapáchající místo… / Možná tam je můj prsten…) <0:00 - 2:59>

Část 2. - Získání důvěry
Překvapení (Mé oči viděly neznámou holohlavou postavu… / … to byla dokonalá porážka.) <0:00 - 2:05>
Mezi zloději (Do očí se mi vloudilo světlo… / Slovo dalo slovu, ruka rukou potřásla…) <0:00 - 2:23>
U Mjolly Lvice (Měsíc se již dávno schoval… / Byli jsme připraveni vyrazit do nebezpečné krajiny…) <0:00 - 4:07>

Část 3. - Slepá past
V Podzimním lese (Kůň zrychlil natolik svůj běh… / Mé jméno se jí líbilo…) <0:00 - 4:10>
U Mzinchaleftu (Několik dní trvala cesta, než jsme dorazili k horám… / Řekni mi prosím, že umíš bojovat…) <0:00 - 3:51>
V ruinách (Vstoupili jsme do tmy, která nás obklopila… / V této chodbě jsme nebyli sami…) <0:00 - 2:21>

Falmeři / („Seerthi, zdrhej!“ „Není tu žádný vůdce bandy…) <0:04 - 1:21>
Bitva v pokladnici (U YSMIRA, ZA TOHLE ZAPLATÍŠ!! / Doufal jsem, že tyhle rozvaliny přežiju…) <0:00 - 1:45>

Část 4. - Opatrnosti není nikdy dost
U legionářů (Husté sněžení a vítr v zádech mě dostalo… / Bylo mi jasné, že nepovede hezký rozhovor.) <0:00 - 2:55>
Seerthi vs. Brynjolf (A já tě měl tenkrát zabít… / Je mi to moc líto, Seerthi…) <0:00 - 3:02>
Bezpečí (A v té chvíli jsem si něco uvědomil… / ale to se už asi nikdy nedozvím…) <0:00 - 1:09>

Adriho povídky II - Temná smlouva

Část 1. - Nešťastná náhoda
Nečekaná návštěva (Jasný měsíc se vznášel… / Tušila něco zlého…) <0:00 - 6:06>
V krčmě (Krčma „U Spícího obra“ byla zcela zaplněna místními… / … okamžitě utekla kamsi do přírody.) <0:03 - 3:01>
Předtucha (Otočila se a její duše se vyděsila… / Její předtucha se nakonec vyplnila…) <0:00 - 0:07>

Část 2. - Útočiště
Zabiják (Bylo již vidět na první pohled… / Ještěrčí dech se zastavil…) <0:00 - 1:55>
Žádost o pomoc (Na moment přestal snídat, jen mlčky hleděl na návštěvu. / Voják zaplatil u hospodského za snídani…) <0:00 - 0:36>
Severní nebeská hláska (Stoupala stále do kopce… / únavou si lehla do spícího vaku.) <0:00 - 4:02>

Část 3. - Nezvaný host
Bezpečí (Mrazivé vlny větru… / … na odpočinek neměla pomyšlení…) <24:51 - 28:30>
Přepadení ve svatyni („U Sithise, co to bylo?!“ / … ranou zbraní do hlavy.) <0:00 - 1:14>
Tváří k smrti (Neměla vůbec tušení, co se stalo a ani kde je. / Nehodlala ztratit nové postavení mezi novými lidmi…) <0:00 - 3:57>

Část 4. - Křest ohněm
Východ (Do hlučných kamenných dveří… / že v dnešní den dojde na místo.) <0:00 - 4:00>
Tábor legie (Čím více se blížila k vyznačenému místu… / … ale Drevaně vřela krev.) <23:05 - 24:44>
Sithisovo znamení (Elfka pár kroků ustoupila na zpátky… / Po krajině se opět ozval noční klid…) <0:00 - 2:33>
Svatyně Temného Bratrstva (Jaké překvapení, když spustil mírná slova… / „Šťastný lov, sestro!“) <0:00 - 1:11>

Část 5. - Dvě tváře nepřítele
Bílý Průsmyk (Byla na novém místě … / Dunmeří kroky vyběhly z města neskutečnou rychlostí…) <0:00 - 4:07>
Irannir (Křik byl již hlasitý a záškodník byl prozrazen. / … do Bílého Průsmyku za svým zákazníkem.) <0:00 - 1:45>
Olavina prosba (Drevana konečně po chvíli cesty… / … Olava jí poděkovala za první oběť.) <0:00 - 2:11>
Podvodnické doupě (Kapání vody a průvan… / „… My jsme se už viděli!“…) <0:00 - 3:06>

Část 6. - Výzva
Souboj čarodějů (Jen, co dopověděl svá slova… / … z posledních sil do něj tlačila zbraň.) <0:00 - 1:20>
Cesta do svatyně (Kůň běžel po stezce jak splašený… / „Tajný vchod?“) <0:00 - 1:52>
Ve svatyni (Elfka shodila ze zad tornu… / … a snažila si uvědomit situaci.) <0:00 - 2:08>

Část 7. - Znovuzrození
Rozkazy („Přestaň, Astrid!“ / Nezkoumala, o koho se jednalo…) <0:00 - 1:17>
R’hoshmara vs. Drevana (Jeho tělo dopadlo nohama na koberec… / … Dunmerka se na něj zatvářila vražedně.) <0:03 - 1:42>
(Oba současně vyběhli ze svých stanovišť… / … a z prořezaných děr vytékala rudá dunmeří krev.) <1:43 - 4:00>
(Drevanu opět opouštěly síly… / …ale nedokázala si vzpomenout, kdo to je… ) <4:54 - 6:41>
(„Nevzdávej se! Použij léčivé kouzlo!“ / … do svých rukou a přiblížila se k nepříteli.) <7:52 - 8:27>
(R’hoshmara náhle ve vzduchu ucítil pohyb… / za pár okamžiků již nic neviděla, ani necítila…) <8:28 - 9:57>

Setkání s přítelem (Drevanino tělo se zvedlo ze země… / … zrak se probudil kdesi v dřevěné chatce.) <0:00 - 3:09>
Odměna („Vida… nakonec ty bylinky přeci zabraly!“ / Zamířila si to ke dveřím, které se opět rozezněly…) <0:00 - 6:06>
Outro (Nový den vyšel nad Falkreathem… / … mocného společenství…) <0:00 - 1:09>

Adriho povídky III - Děti Skyrimu

Část 1. - Vzplanutí ohně
V Markarthu (Nad Markarthem vyšlo Slunce… / Cesta domů mu trvala několik desítek minut…) <0:00 - 3:48>
Starý Hroldan (Jen, co je spatřil, okamžitě se ozval nahlas… / … ulehl k bezesnému spánku.) <0:03 - 3:01>
Cesta na Samotu (Zvenčí se ozvalo kohoutí kokrhání… / … město ho doslova pohltilo…) <0:00 - 3:06>
Samota (Lidé pochodovali po tržišti… / Na molu už stála kapitánka…) <0:05 - 6:32>

Část 2. - Dopisy nepřátelům
Palác Králů („Ulfriku! Ani nevíš, jak rád tě vidím!“ / … svému písaři další slova, která zaznamenával.) <0:00 - 2:23>
Chmurný hrad (Po pár hodinách v Samotském Chmurném hradu… / Legionáři konečně vyvedli posla z hradu…) <0:00 - 2:23>
Dopis pro Ulfrika „Nějaké novinky, Jorleife?“ / Poté se na sebe otočili a upřeně zahleděli.) <0:00 - 2:23>

Část 3. - Skyrimská otázka
Sněm (Nastalo ráno dalšího dne… / … aby zůstal na svém místě.) <0:00 - 1:58>
Zuřivost („Všichni se najednou bojíte císařství!“ / … ukázal svou sílu přede všemi.) <0:00 - 1:01>
Ulfrikova řeč (Huskarlové se na sebe zadívali… / … nad kterou myslel již dlouhou dobu…) <0:00 - 2:23>
Konec zasedání („Narodil jsem se ve Skyrimu, ve svobodné zemi.“ / … což jim vysvětlil velice stručně a jasně.) <0:00 - 2:23>

Část 4. - Hlava na špalku
Noční hlídka (Jarlové ze Skyrimu byli dávno na cestě do Větrného Žlebu. / Žena po dlouhých chvílích usnula s myšlenky kdesi v nebi…) <0:00 - 3:44>
V krčmě (Dveře hospody zavrzaly a světlo z ohniště jí osvětlilo. / … že bude mluvit velmi emotivně.) <0:03 - 3:13>
Útok („Najednou spadl jeden z hlídkujících mužů z hradeb, se šípem v hlavě.“ / „Uvidíme se v Sovngardu, sestro…“) <0:00 - 2:33>
Útěk („Avšak… ještě štěstí, že byl Sigurd a pár dalších vojáků na hlídce.“ / … Marcus už jen konstatoval.) <0:00 - 1:50>
Mladá dvojice („Promiňte, potřeboval bych se vás na něco zeptat…“ / Mrazivá Jitřenka se halila do temné noci…) <0:00 - 2:06>

Část 5. - Pod křídly draka
Falkreath (Mnoho dní uplynulo již od Skyrimského zasedání… / … a užíval si pocit lehkého vítězství.) <0:00 - 4:10>
Generál Tullius (Tullius se opřel o lavici a zahleděl se na mapu provincie… / a zamyslel se nad situací, kterou právě započal.) <0:00 - 3:36>
Hadvar & Cedrik (Nad Samotou se sklánělo Slunce, po stezce… / „Hmpf, máme zajímavé historie…“) <0:00 - 2:24>
Útok na pevnost Neugrad („Máte nějaký plán, tribune?“ / „Talos… tě potrestej!“) <0:00 - 3:29>
Večerní chvíle (V místnosti s postelí ležel… / „Pro větší slávu říše, Hadvar") <0:00 - 1:02>

Část 6. - Běž, dokud ti buší srdce!
Probuzení („Promiňte, můj pane! Nerad vás obtěžuji, ale musíte jít se mnou!“ / Oba totiž moc dobře věděli, že tato akce nebude poklidná…) <0:00 - 2:23>
Jitřenka (Lehký příboj z moře narážel na zamrzlou půdu ve městě… / … a zahájil rychlý přesun.) <0:00 - 2:55>
Korvanjund (…Galmar se opřel do dveří, které příšerně zavrzaly. / pro ni to byla první lekce přežití… a možná i poslední.) <0:00 - 2:30>
V nesnázích (Teď už věděla, že je zle… / Thyřina touha po boji byla rázem pryč…) <0:00 - 3:29>

Část 7. - Stmívání nad Skyrimem
Zraněný (… u dřevěného lůžka postával felčar… / „Co jsme nejlíp dovedli…“) <0:00 - 0:16>
Velký rozruch (Vzadu u trůnu se bavili mezi sebou jarl se svým komořím… / „A válka může začít!“) <0:00 - 3:12>
U Věčné svíce (Ve městě, až na připravené vojáky přede dveřmi paláce… / Poté mu tiše přednášel vzkaz…) <0:00 - 3:12>
Pevnost Neugrad (Mezitím na jihu Skyrimu vládl klid… / „Uvidíme se u Amolu!“) <0:00 - 0:59>
Balgruuf Velkomožný (Cesta po schodech do Dračí síně byla takřka poklidná… / „Protože my jsme jazýčkem na válečné váze… a právě jsme uprostřed…“) <0:00 - 4:36>
Odhalení zrádce („BALVERE, TY ZRÁDČE!!“ / … a překvapeně hleděla na vchod síně.) <0:00 - 1:02>
Podivný plán (Jeho „fajn“ jí velice potěšilo… / Jaká úleva pro Onmunda…) <0:00 - 2:03>
Piráti (… jejich černé vlajky s lebkou vlály jak na slavnostním průvodu. / … nechápali, proč se nikdo nebrání.) <0:00 - 0:10>

Část 8. - Vítězství nebo Sovngard!
Pochod rebelů (Nad Skyrimem se lehce rozednívalo… / … která je doprovázela až do oživené pevnosti.) <0:00 - 3:31>
Pochod legie (Za pár okamžiků se ocitl mezi legionáři… / … rozkázala mu a opět se vydali na pochod.) <0:00 - 3:35>
Útok na Amol („Co to bylo? Odkud to bylo?!“ / Císařská armáda se snažila svými těly rozrazit vstup do chodeb pevnosti.) <0:00 - 2:08>
Krutá pravda („Je to v háji! Jsme ztraceni!“ / … za zády mu dýchalo posledních sedmnáct rebelů.) <0:00 - 1:04>
Protiútok („Kterej pitomec jim nařídil střílet?!“ / … ale také ukončil pobyt na světě.) <0:00 - 3:02>

Část 9. - Klid před bouří
Příprava na obranu (Ještě nevyšly první paprsky slunečního svitu… / … pláně se kromě měsíčního svitu, ocitly ve světle pochodní.) <0:00 - 4:54>
Thyra vs. Marcus (Přihlížející lid se seskupil v dostatečné vzdálenosti kolem nich… / Marcus nad svými zády viděl jarla…) <0:00 - 1:52>
Onmundova chvíle (V okolí Jitřenky bylo cítit lehké chvění země… / a mrazivý vítr se prorval skrze zatažená oblaka…) <0:00 - 7:23>
Rozdělení cest (Edwin pochopil, že se svým zraněním je užitečný jako pochodeň v zatopené lodi… / … poděkoval ženě ve zbroji a vydal se na dalekou zasněženou cestu…) <0:00 - 2:20>
Poplach (V ten moment, když se varovný zvuk ozval… / Galtrik seskočil z koně a přiblížil se k Bouřnému hávu blíže.) <0:00 - 1:13>

Část 10. - Návrat bohů
Obléhání (Altmer bez váhání zagestikuloval, aby už střelci stříleli. / … ale ani na chvíli se neobával, že prohraje.) <0:00 - 7:20>
(„ZA SKYRIM!!!“ křikl jeden z rebelů… / … císařská legie se zatím nedostala do města…) <7:21 - 7:54>

Troll (… a div že jeho tvář nezmizela kdesi v nedohlednu… / Onmunda popadl strach a panika.) <0:00 - 0:07>
Bojiště (Bitva na pláních se pomalu přehupovala do konečné fáze. / … že tento zvuk Onmund uslyší a udělá správnou věc…) <7:21 - 10:00>
Čarodějova chvíle (Když už si myslel, že má kouzlo ve svých rukách… / … své ruce poté pustil do sněhu.) <0:00 - 0:58>
(Pavučina hluboko ve staletém navátém poprašku praskal… / „KATAPULTY! STŘÍLEJTE!!“) <0:58 - 2:14>
(Thyra uchránila svým tělem umírajícího důstojníka… / „BOUŘNÉ HÁVY, NA NĚ!!!“) <2:15 - 2:41>
(Mocný křik a radostné prohlašování Talose… / … se podařilo bez úhony utéct z boje.) <2:41 - 3:19>

Ztráty (Galmar stoupnul doprostřed jejich hloučku… / „… jsi pravá dcera Skyrimu!“) <0:00 - 1:10>
(Jeho slova se jí na tolik dotknula… / … pronesl Galmar nahlas a zvedl dívku ze země.) <1:10 - 2:12>

Část 11. - Talos nás provázej!
Vzdání holdu (Rudá krev se ještě nestačila vsáknout do navátého sněhu… / Pomyšlení na tuto skutečnost jí stále více tížila…) <0:00 - 2:12>
Generál Tullius (Během jejich příchodu bylo na něm poznat… / „Teď už by mohla padnout kosa na kámen…“) <0:00 - 2:23>
Odchody (Vojáci se pustili do likvidace tábora… / … jeho tvář se po celou mrazivou cestu jen usmívala…) <0:00 - 4:02>
Rozloučení (Otočil se na ní se smutným zrakem. / … který se tu nacházel… k jarlovu sídlu.) <0:00 - 2:12>
Oslava (Následujícího dne se Thyra dostavila do Větrného Žlebu… / Jorleif zavřel truhličku s rozdanými amulety…) <0:00 - 3:51>
Luaffyn (Na své mládí pijme, na dny, co přišly a jsou pryč. / Skončil již čas útlaku, spálen byl už bič.) <0:00 - 2:49>
Překvapení („Co to, u Talose, má znamenat? / … se ozval známý hlas, který ho překvapil.) <0:00 - 2:12>
Outro (Všichni rebelové si vyskočili z vozu… / … která ji utkvěla v paměti…) <0:00 - 2:11>

Adriho povídky IV - Prokletí daeder

Část 1. - Den, na který nezapomeneš
Bílý Průsmyk (Mocné zavrzání dřevěné brány se rozeznělo do okolí… / Své kroky zamířil na schody krčmy…) <0:00 - 4:47>
V krčmě (Aroma krčmy ho stále silněji táhlo ke dveřím. / Jen, co se posadil, usmál se na něj.) <0:00 - 3:12>

Část 2. - Černá duše
Rituál (V temném zákoutí, k podivně vypadající ruce… / … jenž se otočila na svého vyvolávače.) <0:00 - 2:21>

Část 3. - Vládce snů
Obrana svatyně (Posadil se na postel a rytmicky vydechoval… / Jeho dech se zcela zastavil a oči strnuly…) <0:00 - 1:13>
Nový život (… a doporučil mu zastavit se v chrámu bohyně Mary. / … Erandur po pár chvílích zmizel z Riftenu.) <0:00 - 3:51>

Část 4. - Pavučina
Dračí síň (V Dračí síni služky stolovaly večeři… / „Za posledních pár dní je toto konečně dobrá zpráva…) <0:00 - 4:10>
Tajemný hlas (Tentokrát již slyšel velice tiše… / … jarl konečně po několika minutách usnul.) <0:00 - 1:11>
Tohle není sen („Pojď ke mně!“ / … vrzání vzbudilo Aiglis z krásného spánku.) <0:00 - 2:32>
Farengar (Avšak než aby zamířil ven nebo do svých komnat… / … a pročítal text.) <0:00 - 2:23>
Relikvie (Farengar se uklonil a odešel z komnaty pryč… / … do sklepení se opět vloudil klid a ticho…<0:00 - 3:57>

Část 5. - Nejodvážnější
Cestovatelé (Sníh se odrážel do všech stran hor… / „Kdo jste?! Co tu chcete?!“) <0:00 - 2:55>
Výzva (V jednu chvíli se trojice rozkřikla… / … a hrdě se dívala na Norda, jenž jí obdivoval…) <0:00 - 1:52>
Nový život (Chýlil se konec dne, u ohrady… / Kresby rychle vrátila zpátky a zamyslela se nad svým osudem.) <0:00 - 6:38>
Milenci (Aiden ucítil na svém těle dotyk její ruky… / … což dodalo muži kuráž.) <0:00 - 1:13>
(Soryna si uvědomila, že dokázala něco… / … daedrickému princi krutosti a klamání…) <0:00 - 3:54>

Část 6. - Štvanice
Lov (Kousek od nich se v křoví přibližovala dvojice mužů… / … se vydal zpátky k úlovku, jenž mezitím tlel.) <0:00 - 4:54>
Proměna (Probral své oči k životu a s velkými bolestmi… / Řval na po celé chatce a nemohl uvěřit…) <0:00 - 0:26>
Táborák (Odkryl pár větví, zrak spatřil rozdělaný malý tábor… / … které neměly žádnou šanci.) <0:00 - 1:43>
Radost (Čekal půl noci… jeho tělo se nezměnilo. / Vyprávěl jí o zdejších lesích a o některých bylinkách.) <0:00 - 3:55>
Štvanice (Stráže vyrazily z kasáren rovnou na místo činu… / … přišli všichni hledači s vražedným pohledem.) <0:00 - 1:31>

Část 7. - Přání k nezaplacení
Hrůzný pohled (Veškeré stoly a bedny byly poničené… / … a i on se na něj ohlédl.) <0:00 - 0:16>
Proměna (… čaroděj jen s otevřenými ústy… / Kouzlo za pár vteřin pominulo…) <0:00 - 0:07>
Alchymistka (Poté oba předstoupili doprostřed místnosti… / … chladně se z ní vynořilo.) <0:00 - 2:12>
U Mrkajícího kolčaváka (Nadšená atmosféra ho vůbec netěšila… / … ale přeci bylo jeho jedinou šancí.) <0:00 - 3:12>
Clavicus Ničemný (…a ztratilo se kdesi v temnotě jeskyně… / Malou chodbou vyšli ven ze síně…) <0:00 - 1:06>
Barbasův návrat (O několik hodin později se daedrický pes… / Pes vyběhl z jeskyně ven, protože neměl tušení…) <0:00 - 1:05>

Část 8. - Stíny a mráz
Gallus & Karliah (Než první zakrytý muž naskočil na svého koně… / … a vyjela vstříc svému osudu…) <0:00 - 3:01>
Riften (Uplynulo několik dní, Karliah se objevila v bráně Riftenu… / … poté dostala polibek od muže.) <0:00 - 3:04>
Karliah vs. Mercer (Tělo rozeného vůdce ani nepromluvilo… / … a tryskem odjel ze zasněženého místa pryč.) <0:00 - 2:02>
Přísaha („Já tě pomstím, Galle…“ / … který vyjel kamsi do neznáma…) <0:00 - 1:13>

Část 9. - Slaboch
Klání o vůdcovství (Okamžitě vytáhl ocelovou sekeru z opasku… / … a postavil se do posledního zakončení.) <0:00 - 3:12>
Špatná rozhodnutí (Večer se všichni sešli v dlouhém domě… / … než umřít za dřevěnými krvavými zdmi.) <0:00 - 4:25>

Část 10. - Očištění
U svatyně (Kdesi v zarostlých kopcích na západě Skyrimu… / … od svatyně se celkem rychle vzdaloval.) <0:00 - 4:45>
V nové zemi (Z hor na druhé straně hranice sjel vcelku klidným tempem… / … Orchendor přestal na ní hledět a věnoval se opět cestě.) <0:00 - 4:27>
Návrat (Několik lidí se postavilo za Marianova slova… / … byl příliš blízko Orchendora, jeho gesto ho těšilo a líbilo se.) <0:00 - 1:59>
Svědomí (Osamocen kráčel po jedné z částí čtvrti a našel místo… / … protože on sám byl onou ovcí…) <0:00 - 3:09>

Část 11. - Zákon Cyrodiilu
Shromáždění (Oba vstoupili po chvilce kráčení do velkého sálu… / „On pozná, že se mýlí…“) <0:00 - 1:42>
Nájezdníci („ZA PÁNA DAGONA!!!“ / … hlava spadla z pódia kamsi mezi mrtvé sourozence.) <0:00 - 1:07>
Daedra (Sarinino tělo drželo pevně v rukách Mehrunovu břitvu… / … však stále s jeho břitvou v dlani.) <0:00 - 0:22>
Jiná možnost není… (Za pomocí kleští ji vytáhl, položil na kovadlinu a chtěl uděřit… / … tíha země se otřásla…) <1:08 - 2:08>

Část 12. - Sladká nevědomost
Knihovna (Plameny na svících v knihovně tančily zvesela… / … že bude jeho přítel v pořádku…) <0:00 - 4:32>
Sféra (Uprostřed místnosti se objevila záhadná sféra… / … avšak té se nedočkal…) <0:00 - 1:55>
Nové poznatky (O několik hodin později, když se dozvěděl… / … a bez jakýchkoliv příprav se vydal ven z Hnojiště.) <0:00 - 4:20>
Pozůstatky v ledě (Zavrzání se ozvalo po celém místě… / … se železnou rohatou přilbou na hlavě.) <0:00 - 4:16>

Část 13. - Pach krve
Karthwasten (Pak, když vše náhle utichlo… / Pevně věřila, že momentálně dělá to nejlepší, co může.) <0:00 - 3:12>
Jeskyně (Eolu velice překvapilo, když vstoupila do chodeb… / … vzala ji kolem ramen a odešla s ní do chodeb jeskyně.) <0:00 - 2:24>
Lisbet (Týdny trvalo, než se Eola naučila novému způsobu života. / … Eola vyběhla ze sluje tak rychle, jak jen mohla.) <0:00 - 1:42>
Markarth (Zavřené měděné dveře ji nechtěli pustit… / Věděla moc dobře, že její plán vyjde dokonale.) <0:00 - 2:05>
Draugři (Jejich oči málem vyletěly strachem z důlků… / … zeptala se Eola Lisbet, která jen pokrčila rameny.) <0:00 - 2:13>

Část 14. - Soumrak
Noční klid (Mocný dupot kožených bot se rozléhal… / Přišlo mu zvláštní, že jej z tábora neviděl.) <0:00 - 3:51>
Kilkreath (Lehce se otočil k nebi a všiml si… / … na jinačí odpověď se nezmohl.) <0:00 - 5:36>
Nekromanti (Lanerin konečně vypustil šíp… / … zahleděl se na ostatní, Darus si ho všiml.) <0:00 - 2:57>
Přísaha („Dobrá… Jsem připraven!“ / S kamenem se plížil kamsi pryč do přírody…) <0:00 - 4:11>

Část 15. - Vyvolený
Já se vzdávám! (Po Markarthských kopcích ve tmě pobíhal… / Onen lovec si nedělal starost s jeho zraněním či náladou…) <0:00 - 1:45>
V kleci (Nakonec se dvojice dostala skrze spletité malé chodby… / … utíkala po kamenné cestě kamsi na východ.) <0:00 - 3:22>
Historky z cest (Žena vstoupila do krčmy… / … žena ho hned následovala) <0:00 - 3:04>
Nácvik (Cestou na ono místo si sundala ze zad luk… / … že se žene do pasti.) <0:00 - 3:01>
Touha po krvi („Je čas zemřít!“ / … její hlas se ztratil kdesi v tichu.) <0:00 - 2:22>

Část 16. - Čas na oslavu!
Nový svět (…několik ztrouchnivělých pařezů a tři kamenná průčelí. / Bábovky, skopové maso, daedří oči, žitný chleba…) <0:00 - 2:29>
Návštěvník (Dervenin ukázal beze slov jen do dálky k jakémusi stromu… / „Dáš si ještě čaj, můj drahý Pele?“) <0:00 - 2:53>

Adriho povídky V - Osvobození

Prolog (Když byla hrozba zahnána… / … na OSVOBOZENÍ!) <0:00 - 1:34>

Část 1. - Domov, sladký domov
Probuzení (Tma se rozjasnila… / …nemohl se nabažit tohoto pohledu.) <0:00 - 2:52>
(Vyšel ze dveří ke zábradlí… / … kráčel po můstku, vedoucí na molo.) <2:53 - 3:16>
Jaký smutný pohled… / „Byla ti udělena milost samotné královny…“) <3:17 - 4:05>

Část 2. - Nejasný plán
První vzpomínka (Sluneční paprsky pronikaly… / „… jednou třeba ano…“) <0:00 - 1:33>
Vězení („HEJ! HEEEJ! Jsi tam, elfe?“ / … jestli bude chtít utéct, zabije ho.) <0:00 - 2:23>
Útěk („CO TO K SAKRU DĚLÁŠ?“ / … a s velkým nádechem skočil do vody.) <0:00 - 2:00>
Vynoření (Během vteřiny se do očí dostal… / „Sbohem, příteli!“.) <0:00 - 1:09>

Část 3. - Návrat domů
Vzpomínka + Jízda k Helgenu (Vozka právě zastavil… / Po několika desítkách minut přejeli mrtvou osadu…) <0:00 - 2:52>
Domovina (Za zvuku řvoucího ptactva… / … na místo, které nepředpokládal.) <0:00 - 0:34>
(„Ne…“ vydechl smutně… / … a sny kdesi rozplynuty…) <0:35 - 5:05>

Náručí Sylsris (Hospodské aroma ho obklopilo… / … a zamyslel se, co podnikne dál.) <0:00 - 3:22>

Část 4. - Nabídka
Ke studánce (U jednoho jehličnatého stromu postával… / … se vydali společně hluboko do lesa.) <0:00 - 3:28>
Bandité (Nechápal, proč se tak tváří… / … ale jako ctihodný muž…) <0:00 - 1:52>
Pochod do Větrného Žlebu (Za pár minut opět společně odcházeli skrze mohutnou bránu… / … která mířila na velikána připravenou kuší.) <0:00 - 2:52>
Nezvaný host (Než stačil sejít poslední schod… / … jako by ho hnal včelí roj.) <0:00 - 1:12>

Část 5. - Nordské objetí
Tržiště (Slunce nahřívalo prameny vlasů lidem… / Po chvilce se připravil na rozhodnutí…) <0:00 - 4:07>
Jen jeden přežije (Oči se probudily do reality… / … a vířícího větru nebylo v okolí nic slyšet…) <0:00 - 3:33>
Tábor Zelených Stínů (Vstoupili do vchodu velké hlavní jeskyně… / … která dominovala jeho stan.) <0:00 - 1:59>
Historie („Pokusím se ti to říct stručně…“ / … co tě sem přivedlo a kdo vlastně jsi…“) <0:00 - 0:51>
Porozhlédnutí (Oba členové „Zelených Stínů“ sestupovali… / „…chci plně pomoct!“) <0:00 - 2:46>

Část 6. - Záchrana
Samota (Erutan kráčel po kamenné stezce… / … jak vojáka těšila tato odhodlanost se připojit do legie…) <0:00 - 3:13>
Nástup (Důstojník se rozzuřil, přišel si pro elfa… / V očích mu děkoval za pomoc, i když neznal důvod.) <0:00 - 1:09>
Před vězněm (Venku našel onoho muže… / … zda by nebylo vhodné napsat dopis domů…) <0:00 - 6:06>
Sledování stop (Z kopců se Bosmer dostal velice rychle… / … a Erutanovi se naskytla příležitost je sledovat.) <0:00 - 2:26>
Mikradan (Než stačila kopnout… / … a ujistit se, že jsou v pořádku.) <0:00 - 1:45>

Část 7. - Kořist
Důležitá informace (Prošli skrze jeskyni, veškerý lid byl překvapen… / … rozeběhl velice rychle k vchodu do jeskyně.) <0:00 - 2:23>
Za Dračím Mostem (O několik hodin později… / … kterou důstojníci ventilovali ze sebe…) <0:00 - 4:11>
Ceranna („Eeehh… zase se brodit?!“ / … v cestě pokračovali beze slov.) <0:00 - 3:15>
Noční hlídka (Okamžitě zalehl k zemi a pozoroval… / … pak náhle vše ustalo…) <0:00 - 1:32>
Kořist (Vůz byl již v půlce mostu… / … mysl předpokládala, že je mrtvý.) <0:00 - 4:05>
Zhroucení (Jednoho odpoledne opět po náročném výcviku… / … ale sám ji v srdci nepociťoval…) <0:00 - 0:45>

Část 8. - Jak vyvolat chaos
Rada (Bosmer se otočil ke vstupu a chtěl již odejít… / … Erutan vrátil zrak k jeskyni a vstoupil do ní.) <0:00 - 2:40>
Hlášení (Kráčel k němu, byl velice překvapený, když ho spatřil. / … které nebyly nejveselejší…) <0:00 - 3:11>
Tribun Marvelin Aurelius (Mohutný bytelný vstup uvítal návštěvníka… / … s jasnějšími a povzbuzenějšími myšlenkami…) <0:00 - 1:01>
V přírodě (Slunce se již ubíralo směrem k západu… / … a opět navštívil svůj svět, kdesi ve hvězdách…) <0:00 - 4:00>
Před Falkreathem (Slunce probudilo trojici Zelených Stínů… / … stráže ho nechaly volně projít dovnitř.) <0:00 - 3:03>
Noční můra (Nepříjemně hledící žena kráčela… / Všichni byli připraveni…) <0:00 - 2:23>
Jak vyvolat chaos (Erutan vyšel z řad, vojáci ve zlatu se divili… / … bylo velice hlasitě slyšet naříkání a bojové elfí volání…) <0:00 - 2:58>
Za Falkreathem (Zuřivý hlas se rozléhal po lese… / Celé odpočívající čtveřici spadl kámen ze srdce…) <21:12 - 22:15>

Část 9. - Falešná naděje
Zimní výcvik (Mrazivý vítr z moře Přízraků vanul… / … plný zlosti a nedůvěry…) <0:00 - 4:16>
Domovina (V zápětí sešli z cesty na pěšinku do lesa… / … krásným polibkem a úsměvem na tvářích…) <0:00 - 5:06>
Dushnik-Yal (O moment později se zachránci schovali… / Ovšem za cenu života se jim to vyplatilo…) <0:00 - 3:06>
Mařin chrám (Mezi bytelnými zdmi postávali služebníci boží… / … který jen kýval hlavou a usmíval se.) <0:00 - 3:51>
Svatební noc (Bylo již dávno po obřadu… / Bylo mu k zblití…) <0:00 - 6:26>
Erutan a Ceranna (… očekávala něco důležitějšího. / … vstal ze země a vydal se zpět na základnu…) <0:00 - 2:05>
Rozloučení (Mnoho dní a měsíců uplynulo od vraždy… / Teď už Erutan nemohl učinit krok zpět…) <0:00 - 4:47>
V pasti (Za jejich zády se ocitla neznámá postava… / Jeden z útočníků ho udeřil zbraní po hlavě…) <0:00 - 2:12>

Část 10. - … až za hranice nemožného
Šepoty (Zdálo se to jako věčnost… / … už ani nepřemýšlel rozumně…) <0:00 - 3:57>
Vozka (Povoz s císařskými vojáky přejel mohutnou bránu v horách… / … pomyšlení na klidného velitele ho potěšila.) <0:00 - 1:35>
V cele (Myšlenky se opět probudily… / … mocná rána do hlavy ho znovu uspala na dlouhou dobu.) <0:00 - 3:57>
Chorrol (Slunce už pomalu zapadalo za obzor… / ROZCHOD!) <0:00 - 4:07>
Temná maska (V okolí byl slyšet nějaký šum… / … křičel z cely, avšak nikdo nepřicházel.) <0:00 - 3:57>
Test nováčků (Do Chorrolského lesa se vloudila ranní mlha… / … a nemohl uvěřit, že prošel zkouškou.) <0:00 - 4:14>
Ty mě nepoznáváš? (Erutanova hlava stále nechápala… / „Tímhle sis získala mé srdce…“) <0:00 - 0:32>
(Žena v mřížích se k němu rozeběhla… / … pot obavy a strachu se mu spustil z čela.) <0:33 - 5:05>

Mezi Krváky (Elf se usmál nad posledním zápisem stránky… / … zároveň však chtěla zjistit od něj spoustu informací…) <0:00 - 2:23>

Část 11. - Černý šípek
Legionář („Přísahám na svou čest…“ / … aby ho následovali do stanu.) <0:00 - 2:00>
U Riftenu (Ingun zatajila dech a doufala… / … Ingun se opřela do dveří.) <0:00 - 3:09>
V chatě (Oba vstoupili do slabě osvětlené místnosti… / „Ingun! Musíme jít! Jee-zra má potíže!!“) <0:00 - 2:40>
(… křikl na ní Erutan a netrpělivě sledoval její počin… / „CO’S TO UDĚLALA?!“) <2:41 - 3:16>

Do přírody (Mezitím se rozevřely dveře… / … že učinila tak velkou a těžkou oběť…) <0:00 - 1:07>
Jeskyně (Dva vojáci kráčeli v temnotě jeskyně… / … se konečně všichni vydali na cestu zpět do tábora…) <0:00 - 1:11>
Dej sem deník! (Okamžitě se ohnal a otočil se… / … a posadil se zády k zemině a kořenům.) <0:00 - 2:43>

Část 12. - Rozpaky a pravda
Ráno (V okolí menšího tábora Krváků se rozhléhal klid… / … tentokrát již v poklidném tempu.) <0:00 - 3:43>
Anvil (Několik dní po odjezdu velkého muže… / Sebral jí do rukou a přemýšlel, co s ní udělá…) <0:00 - 3:40>
Thalmorský roh (… uslyšeli všichni jemné rohové troubení… / … aby za sebou nenechali žádné stopy…) <0:00 - 2:29>
Před vůdcem (Nikým nehlídaný vchod se probudil k životu… / … zbytek odešel z místnosti pryč.) <0:00 - 1:42>
Erutan a Leneri (Konečně si oba hleděli do očí… / … v Erutanově hlavě se rozbouřily moře smutků a strachu.) <0:00 - 3:15>

Část 13. - Síla legie
Plány (Leneri hleděla na mapku… / … a bez řečí odešel pryč od ohrožovatele.) <0:00 - 1:11>
Vloupání (Nad Anvilským zálivem zapadalo Slunce… / … a kroky se vydaly jiným směrem, než byl zvěd.) <0:00 - 4:18>
Obchůzka města (Jaké překvapení se mu ocitlo v očích… / … otevřel si v rychlosti deník a začetl se do textu.) <0:00 - 2:35>
Příchod Zaa‘fryise (Všichni atentátníci opatrně vylézali ze svého úkrytu v krčmě… / … které hlídaly královská záda…) <0:00 - 2:05>
Nejvyšší chvíle (Lid jásal, mával vysokému příslušníku a ženy házely kytice na zem. / … a ukázal na Jee-zru, který se připravoval vystřelit.) <0:00 - 2:14>
(Strážce se zadíval na ono místo… / “Co to… u… Kynareth?!?“) <2:15 - 2:38>
(Erutan se blížil k cíli, který se krčil a držel si vystrašeně hlavu. / Než si stačil elf uvědomit, že je kolem něj nebezpečí…) <2:15 - 2:48>
(Naštěstí do jejich blízkosti udeřilo kouzlo… / … začínal mít obavy, že i ona se stala obětí…) <2:15 - 3:02>

Část 14. - Anvilský tanec
Kobertova píseň (Začali hrát, elf vydával tlumené zvuky… / Náhle silně zadrnkal do strun a přestal hrát…) <0:00 - 1:15>
Nepřítel v zádech (Na Samotě se rozezněly varovné rohy… / Erutana stále trápilo, že nikde neviděl Leneri…) <3:24 - 4:14>
Smutek (Noci plynuly a v táboře císařské legie… / Vstal z kamene a rychle vyběhl k táboru…) <0:00 - 4:11>
Leneri (…za pár vteřin vyšel vůdce do větší jeskyně, kde postávali Krváci… / … vytáhli zbraně a nechápali, co se děje…) <0:00 - 0:29>
Anvilský tanec (Poté Dunmer kývnul na svou skupinku hráčů, aby spustili zahajovací tóny… / Buben přestal bubnovat a flétny dohrály…) <0:00 - 10:07>
Tíživá pravda („TO NÉÉÉ!!!“ / … Leneri však tiše spustila…) <0:00 - 6:09>
(„Ať už jseš živej nebo mrtvej…“ / … a chlad ukončoval napjatý den…) <6:10 - 7:06>
Upravil/a Adrian_S dne 21.01.2022 21:50
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Adrian_S
Část 15. - Přísahám na tebe!
Přísaha (Když oba merové vstali a lehce se nasnídali… / … a dodával ji úsměvem odvahu.) <0:00 - 1:04>
Hněv (…Gregor s připravenou zbraní a velice, velice zuřivým výrazem. / … a ukazovala mu, čím ho bodla.) <0:00 - 3:02>
Odjezd bardů (Nad Anvilským přístavem se halily mraky do ruda… / … a na Kartrino znamení byl velice pyšný.) <0:00 - 3:01>
U mohyly (Leneri čapla svého elfa za zbroj… / … Erutan se rozeběhl dál do chodby.) <0:00 - 0:47>
(Za jeho zády se rozléhaly zvuky boje… / … seděly samotné pozůstatky Yngola.) <0:48 - 2:06>

Věštec („Erutan Vlaarin!“ / … však ve vzduchu byl cítit strach a hrůzný křik…) <0:00 - 4:33>
Zvrat (Všichni vojáci se lekli… / … v bahně, kdesi v táboře, se topil Mařin amulet…) <0:00 - 2:08>
Tak na co ještě čekáme?! („TAK NA CO JEŠTĚ ČEKÁME?!“ / … kteří se na něj řítili.) <0:00 - 2:22>
Volba (V hlavě se mu ozval věštcův hlas… / … než se mu zavřel zrak.) <0:00 - 1:55>

Část 16. - Píseň pro Altmerku
Temný svět (Strašlivá bolest se nesla temnotou a nocí… / … a jeho oči se zavřely…) <0:00 - 2:55>
Znovuzrození (V elfím zraku se obraz začal rozjasňovat rychle… / … sám byl zmatený, co to provádí.) <0:00 - 2:23>
V nové společnosti (V další místnosti se ocitalo denní světlo… / … že by mohl jít i proti vlastním lidem, se mu vůbec nelíbila.) <0:00 - 2:23>

Část 17. - Lov byl zahájen!
Číhání (Mezi sněhovými vločkami a hustou navátinou… / Jejich myšlenky se ubíraly lepším směrem…) <0:00 - 0:56>
V krčmě (Jen, co se vchod otevřel a vstoupili dovnitř… / Po dlouhém dni zavřel oči.) <0:00 - 4:38>
Pád z kopce (Už se Altmeři chystali popravit své zajatce… / … když mu hlavou ničil tvář o kmen stromu.) <0:00 - 2:38>
Do přírody (Zlatopalcův medovar se nacházel nedaleko… / … čtveřice se ho ihned chytla a následovala.) <0:00 - 5:33>
Stopování (Stopař Pěti drápů běžel po promočené planině… / „Tak jdem na to!“) <14:15 - 17:40>
Vpád (Hlídka na skále pochodovala ze strany na stranu… / Erutan se ohlédl na Altmera a divil se…) <0:00 - 2:07>

Část 18. - Na hraně dobra a zla
Po masakru (Jeho rozkaz všichni uposlechli… / … odešli z místa bez jakýchkoliv slov.) <0:00 - 2:55>
Lov (Čerstvý sníh se sypal z nebes… / … kamsi mezi stromy do navátiny…) <0:00 - 4:02>
Jednoduchý plán (Hlasité otevření dveří přerušilo jeho snění… / V duchu doufal, že ho Teiko sleduje…) <0:00 - 3:06>
Aréna („Bratři a sestry Šavlozubáci!“ / … ale díky nim se mu podařilo zneškodnit dalšího útočníka.) <0:00 - 0:55>
(„NO TO SNAD NENÍ MOŽNÝ?!“ / … a na poslední chvíli dal ruce před sebe…) <0:56 - 1:20>
(… před jeho zrakem… / … že tady jistě umře…) <1:21 - 2:21>
(Kočičí zuby se blížily k elfímu tělu… / Její druhá kamarádka již ležela mrtvá v potoce.) <0:00 - 2:21>

Část 19. - Vlk mezi námi
Thalmorský vpád (Řev v jeskyni a sténání některých padlých bojovníků… / … se rychle přesunovali k nedaleké pevnosti.) <0:00 - 2:04>
Elinhir (Z šedých oblak… / … usmál se nad svou myšlenkou.) <0:00 - 2:22>
SLEDUJ HO! (Síla vržených zbraní je složila na zem. / Krátké rychlé výdechy ho v posledním čase doprovázely…) <0:00 - 1:04>
Pronásledování (Noc se blížila stále rychleji… / … dodal si v duchu zvěd a vydal se za ním.) <0:00 - 2:57>
V hrobce (Mrtvolný vzduch a mírná tma obklopily čtveřici nezvaných… / … se dostali do místnosti s několika truhlicemi a výklenky…) <0:00 - 2:32>
Vlk mezi námi (Jaký zázrak viděl elf… / … Nordi spustili další salvu z kuší.) <0:00 - 0:58>
(Další střely pronikaly krunýřem… / … a celkové tělo se zvedlo o několik čísel.) <0:59 - 1:22>
(Erutan s oteřenými ústy sledoval… / Svůj pařát vyzdvihl nad sebe a ukazoval mu svou sílu…) <1:23 - 2:35>

V pevnosti Amol (V pevnosti Amol zavládl neklid… / … však prozatím se nic neozývalo.) <0:00 - 2:18>

Část 20. - Dobyvatel
Vplížení (Pevnost Hel Ra se probouzela do mlžného rána… / … a Erutan se postarat o vojáky na stráži.) <0:00 - 0:42>
(Naposled si řekli své „Hodně štěstí!“… / V pevnosti nastala rudá chvíle…) <0:43 - 3:12>

Hledání stop (Dva koně projeli kolem věží Valtheimu… / Vchod připomínal opuštěný důl…) <0:00 - 4:45>
Zuřivá bitva (Pevnost Hel Ra se barvila plně do ruda… / … nožem se jim podepsal na hrdle.) <0:00 - 3:12>
Zranění (Leč, než se vzpamatoval z čerstvého zážitku… / Náhle se elfí zrak zavřel a dech vytratil…) <0:04 - 4:43>
Drápy vs. Šavlozubáci („Neboj, bude to rychlé a jednoduché.“ / Ačkoli bylo po boji, stále se v místnosti ozýval bolestný křik.) <0:00 - 2:08>
Zrcadlo (Jakmile vstoupil do síně a zabouchly se dveře… / „Kvůli tomuhle si Vás tolik vážím! Teď běžte!“) <0:00 - 3:15>

Část 21. - Smířeni se smrtí
V pevnosti Hel Ra (V pevnosti Hel Ra opět zasněžilo… / … zopakoval tichým překvapeným hlasem.) <0:00 - 1:43>
Ve společnosti Drápů (Po nijak nerušeném spaní se Erutan probudil… / … a stále otevřenou mapkou.) <0:00 - 3:54>
Nordská hrobka (Za pár minut dorazili všichni ke kamenné zdi… / … čarodějčin blesk ukončil ruch.) <0:00 - 2:56>
Draugři (Než stačila opět čarodějka pořádně vysvětlit… / … jen hluboké výdechy se ozývaly ve tmě.) <0:00 - 2:13>
Smířeni se smrtí (Každým momentem kouzlo sláblo… / … boj mezi Pěti drápy a prokletými Nordy.) <0:00 - 0:08>
(Jakmile se dotklo železo o železo… / Několik nemrtvých váha členů rozmačkala.) <0:09 - 1:13>

Část 22. - Do Zapomnění a ještě dál!
Překvapení (Malátné tělo padlo na zem… / … a nechal se vést do snového světa…) <0:00 - 2:00>
Ve stanu velkého redguarda (Kožené zdi a tmavší světlo halilo skupinku… / Teď se mohli vrátit zpět na základnu.) <0:00 - 3:24>
Tři zvědi („Tak se vydáme na cestu, ne?“ / … tu zabalil a opět se vydali na cestu…) <4:59 - 6:11>
Sigdis (Beze slov vstoupili dovnitř jeskyně… / … a náročnější výprava, než doposud zažil…) <0:00 - 2:33>
Střetnutí (… zlatavé kovové oblečení. / … co si rychle vyčistil oči od písku.) <0:00 - 0:42>
(„ERUTANE!“ / „Ne… ale dlouho nepřežije…“) <0:43 - 2:15>

Spatřeni hlídkou (… a když otočili oči zpět, vyděsili se… / … a mocné sesouvání kamení.) <0:00 - 0:57>
Hádanky (… a spustil první hádanku na Cerannu. / … ale měli byste se bát, protože…?“) <0:00 - 1:34>

Část 23. - Zlatá tvář
Odpověď na hádanku (Bosmeří čelo se orosilo… / … co to mělo od daedry znamenat.) <0:00 - 1:08>
Útěk z Haemarovy hanby (…a žádala, aby je nijak netrestal… / … s Thalmorem v zádech.) <0:00 - 2:13>
Večeře u redguardů (Slunce se klanělo nad obzorem… / … a vydal na dalekou cestu za hradbu.) <0:00 - 3:06>
Na hlídce (Po několika desítkách minut dorazil k nejbližšímu kaňonu… / … a doposud nemohl uvěřit tomuto zážitku…) <0:00 - 2:30>
Trhy (Skrze tyto hloučky procházel Erutan s Demitrem… / … stačil schovat dříve, než k němu došel.) <0:00 - 1:37>
Mrazivá cesta (Zásoby jim dávno došly… / … tím méně se už brodili sněhem.) <0:00 - 2:20>

Část 24. - Lhářova pravda
V temných chodbách (Ticho a nepříjemné mrazení po končetinách… / „Sbohem, domove!“ a vyrazili ven.) <0:00 - 2:53>
Pouštní přepadení (Nestačili se otočit zpět ve směru trasy… / … úspěšného souboje a povedenou kořistí…) <0:00 - 1:14>
Cesta na vrchol (Slunce ve Skyrimu se pomalu probouzelo k životu… / … vylézající z poslední plošinky…) <0:00 - 0:56>
(„Hleďte!“ / … rukou nabídl ženám vstup dovnitř.) <0:57 - 6:26>

Tajemství mezi zdmi (Zdivo posvátné stavby bylo na některých místech rozpadlé… / … ovšem ne kvůli svému životu…) <0:00 - 4:20>
U ohniště (Sentinel opět zářil v noci ve svých hravých barvách… / … když jeho minulý plán naprosto vyšel.) <0:00 - 4:11>
V jeskyni rebelů (Dvojice pomalu kráčela do hlubiny… / Poté pětice mužů opustila mrazivou jeskyni.) <0:00 - 3:57>
Naivní útok (Zhluboka se nadechl… / … který se uvnitř nacházel.) <0:00 - 1:10>
(„Pošahanci!“ / … proč musel s ním jít „osvobozovat“.) <1:10 - 4:16>

Část 25. - Síla přírody
Plánovaná smrt (Jee-zra se napřahoval mečem k dalšímu seku… / … poté se všichni Krváci vrhli proti zbývajícím nepřátelům…) <0:00 - 2:12>
Altmeří útok (Šípy létaly z obou stran jak kapky deště… / Pozvedl své zbraně a vrhl se na utíkající…) <0:00 - 2:05>
Jeskyně Krváků (Po krátkém sestupu se dostali všichni… / V tu chvíli se do elfa dostala vlna prapodivné síly…) <0:00 - 3:54>
Na hlídce (Noc opět zahalila písčité pláně v okolí Sentinelu… / … už nikdy nespatří denní světlo…) <0:00 - 4:18>
Drobná pomoc (…Nordi se přemístili na druhý břeh… / … zbytek se nadechl a vstoupil dovnitř.) <0:00 - 3:51>
Spriggani („BRAŇTE SE!!“ / … a velkým obloukem oběhli bojující hlouček.) <0:00 - 1:22>
V klášteře (Pomalým a opatrným krokem sestupovali ze schodů… / … o možném vítězství nad zlatým okupantem…) <0:00 - 2:23>

Část 26. - Příliš mnoho otázek
Rozděl a panuj! („VY JSTE SE SNAD ZBLÁZNIL?!“ / „Buď opatrný a hodně štěstí, Erutane!“) <0:00 - 1:15>
V lese (Ceranna vedla dvojici mužů kamsi do pustého lesa… / … přemístil ke kmeni a opřel se zády.) <0:00 - 6:07>
Nečekané probuzení (Několik hodin uplynulo… / … s těmito slovy se vydal vstříc k hlídce města.) <28:36 - 31:10>

Část 27. - Vábnička
Pouštní tábor (V pouštním táboře bylo opět rušno. / „Musím to nějak zjistit!“) <0:00 - 2:03>
V trůnním sále (Ve šlechtické síni nebylo ani klidu… / … mlčky oba kráčeli ke dveřím do místnosti, které otevřela.) <0:00 - 2:23>
Pochod (Čtveřice se vydala z paláce pryč, kamsi ven do přírody. / … zamířili opět na cestu do Průrvy…) <0:00 - 5:33>
Vábnička (Voják nevěděl, zda mu má věřit… / Kámen se mu dostavil nad srdce.) <0:00 - 3:57>
Základna Šavlozubáků (Nádech celé stavby páchl starší i nedávnou hnilobou… / …až na střelce a diplomata, nacházeli.) <0:00 - 2:47>
Glaris (Erutan stačil uskočit této pasti… / … v domnění, že jejich plán vyjde…) <0:00 - 2:54>
Pomsta (Jen vstoupili dovnitř, už se z vyšších míst… / Za vteřinu se vrátil k mrtvolám…) <0:00 - 1:21>

Část 28. - Tohle jen tak nevysvětlíš…
Rozloučení s Glaris (Jen, co tak pronesl… / Na srdci se mu přitížilo.) <0:00 - 1:04>
Za mřížemi („KOBERTE! TADY JSME!!“ / „Být tebou, začnu se modlit…“) <0:00 - 2:08>
Špatné zprávy („Máte mé díky za donesení té masky, Drápy.“ / „Buďte připravení, mí Drápy!“) <0:00 - 2:22>
Neplánovaný útěk (Rychle se zamyslel nad slovy neznámého hlasu… / … co tato mapka znázorňovala.) <0:00 - 1:09>
Odhalení (… zaslechl za sebou sestupující kroky… a hlasitý výkřik. / … popadl psaní a začetl se…) <0:00 - 3:18>
Rozhovor s královnou (Cestou do Jejích komnat přemýšlel… / Ale nestalo se tak.) <0:00 - 2:46>

Část 29. - Stipendium
V dunách (Zdolat dunu bylo otázkou několika minut. / ... ale naopak přibližují, úsměv mu nečekaně rostl.) <0:00 - 1:21>
(Pár sáhů od tohoto místa odepnul… / Dlouhé hodiny zůstával v ráji.) <1:22 - 2:27>

Povstání (Po pronesení odvážných slov se ujal vedení… / … kde netrpělivě čekala dvojice Stínů…) <0:00 - 3:03>
Zběsilá jízda („O-ou…“ / Nomádi se mu za zády ztráceli…) <0:00 - 1:13>
Sídlo mágů (Erutanova ruka otevřela dveře do magické síně… / Něco se mu nezdálo… něco tu nehrálo…) <0:00 - 1:20>

Část 30. - Běh divočáka
Vitrína (Jeho tělo ztuhlo překvapením… / … ale ať si ji prohlížel detailněji, nic nespatřil.) <0:00 - 0:07>
Dráp proti Drápu (Ten si chytl pořádně do rukou dýku a pevným zrakem ho sledoval… / … s odvahou se vrhl proti němu.) <0:00 - 1:38>
(Kniha lehce udeřila Altmera po hlavě… / a velmi bolestně zamířil po schodech… vzhůru.) <1:39 - 3:02>
Na střeše (Holá, bílá střecha univerzity… / Zvěd mu natáhl pomocnou ruku a doufal, že se chytí.) <0:00 - 2:30>
(„… Nenechám tě umřít!!“ / … a rukou zajel na zraněná místa.) <2:31 - 3:14>

Útěk z univerzity (Nádvoří utichlo od boje… / … však velmi nebezpečné… a velmi odvážné.) <0:00 - 2:14>
Thuran vs. Erutan (Před ním postával vůdce nomádů… / … které bylo před ním… ostrov Stros M’Kai.) <0:00 - 10:29>
Běh divočáka (Tamriel se chvěl ve svých základech… / … ukázala žena kamsi na levou stranu do skalisek…) <0:00 - 5:06>
(„KARTHSKÁ VĚŽ!! UŽ TAM BUDEM!!“ / Bála se jen pomyslet, zda nepřijeli pozdě…) <5:07 - 8:21>

Část 31. - Břemeno světa
Karthská věž (Sotva vyjel kůň ze zatáčky… / V té chvíli se Ceranna lekla a rozeběhla se do jeskyně.) <0:00 - 3:23>
Cesta ke svatyni (Dunmer stačil křiknout, aby si pohnuli / … za jeho zády narážely šípy i ohnivá kouzla do stěn.) <0:00 - 1:43>
V obklopení („No, Erutane. Hezkys to vymyslel… A co teď?“ / „SVITEK PATŘI THALMORU! VRAŤTE NÁM JEJ!“) <0:00 - 5:09>
(„Neposlouchej jí!“ / … proč má právě tuto frakci podpořit.) <5:10 - 7:24>

Osudová volba (Celá místnost ztichla… / … připnuté na jeho zádech…) <0:00 - 4:07>

Část 32. - Bitva o Stros M‘Kai
Rozhodnutí (Bosmeří hlava se nervózně třásla… / Vteřinu na to rozhodnul o osudu světa…) <0:00 - 1:38>
(„NÉÉÉÉÉÉ!!!“ / V ten moment už nic necítil.) <1:39 - 2:43>

Napadení (Demitr chytl elfa za rameno… / Vlny nepřátel se jen blížily…) <0:00 - 2:24>
Přátelé na útěku (Oba se rozeběhli do schodů… / Neustále ho přesvědčoval, aby se nezastavovali.) <0:00 - 5:54>
“To je dobrý, příteli!“ ( Těsně před velkou škvírou se odrazil a skočil, co nejdál to šlo… / Ale teď o to všechno přišel.) <1:25 - 1:57>
Poslední běh (Odpoutal se ze strnulého stavu… / … kterou zpíval Kobert při posledním společném pochodu…) <5:55 - 6:45>
(„Domov, daleký... Od války, je šance opět žít… / … který si přál vždy vidět… usmívající se Leneri.) <6:46 - 8:28>

Sylsris (Měla zavřené oči, dokud si k ní nekleknul... / … ale bylo to marné, už nijak nereagovala.) <0:00 - 2:33>
Jeden problém (Oba merové scházeli schodiště… / Teď už ale záleželo čistě jen na Erutanovi, jak rozhodne…) <0:00 - 5:21>

Část 33. - Žádné sliby
Erutanovo rozhodnutí (Bosmeří oči hleděly nejen na dýku… / … čekající kdesi před nimi.) <0:02 - 2:14>
Dobyté město (V jednu chvíli, kdy trojice kráčela podél přístavního mola… /… a hlava přestala vnímat svět.) <0:00 - 5:21>
Útěk z vězení („JÁ KOUZLA POUŽÍVAT NEBUDU!“ / … linoucí se z únikové chodby… děsivý a bolestný křik.) <0:00 - 3:06>
Mráz na zádech (Po několika hodinách chůze… / … družina se dala opět do pohybu.) <0:00 - 1:22>

Část 34. - Bod bez návratu
Nastávající noc („4. prostředník, 4V 209… / S touto zvláštní myšlenkou konečně usnul…) <0:00 - 4:03>
Sen (Z řeky času snad uplynulo jen několik vteřin… / Duše se mu uklidnila, mysl ustálila a oči zavřely…) <0:00 - 6:47>
Odchod do kláštera (Bosmeří hlavu ovalila odvaha… / „Osvobození se blíží!“) <0:00 - 2:57>
Nečekaná návštěva (Chvíli s ním lomcoval, když se ale otevřel zrak… / …v nevědomosti sedět… na chladném kameni.) <0:00 - 3:08>
Ivarův Dvůr (Na elfí mávnutí se vojáci rozběhli přes mostek, kde na ně čekala hrůzná podívaná. / … pobývali jistě jen další tři bezvýznamné osoby.) <0:00 - 3:24>
Uvnitř kláštera (Vyběhli další schodiště, blížící se ke klášteru… / Ve velkém sálu došlo k dalšímu střetu…) <0:00 - 1:00>
(Instinktivně ustoupil několik kroků zpět… / V jednu chvíli málem přišel o všechny prsty na dlani. ) <1:49 - 2:20>
(Bosmeří zuřivost ho čapla silně za ruku… / … osvobození nebude tak lehké, jak si mysleli…) <2:21 - 3:34>

Část 35. - Poslední jízda dne
Nádvoří kláštera (Za trojicí silně bouchly dveře… / Vítr za bránou se rozplynul…) <0:00 - 2:52>
Apokalypsa (Mezitím, za jejich zády pomalu končila bitva. / … samotné Slunce jako by nad nimi zářilo tak jasně a čistě.) <0:45 - 2:06>
(„DĚLEJ, ERUTANE! POBĚŽ!!“ / … něco hodně tíživého.) <2:07 - 3:00>

Skladiště (Prostá dřevěná místnost, u všech zdí se nacházely sudy… / Poté společně vyšli ven ze skladiště…) <0:00 - 2:20>
Rebelové („ERUTANE, POZOR!!!“ / Útočník padl k zemi, zvěd hluboce vydechoval…) <3:13 - 4:50>
Fathryl („Tak, a je po problémech! Můžeme se vrátit k…“ / Erutan smutně posedával nad tělem…) <0:00 - 1:49>
(… když náhle za sebou zaslechl… / Nyní už pár desítek coulů dělilo dýku od masa…) <1:50 - 2:40>
(„IIZ SLEN NUS!!!“ / „A žádné zbytečné války být nemusí!“) <2:40 - 5:31>

Svitek předků (Mistr Šedovousý chytl madlo břemene… / … až z jeho paměti zcela nic nezbylo…) <2:56 - 4:32>
Outro (Povozy se rozjely a koňský klapot… / zabránit nebezpečí v budoucnu?) <0:00 - 0:36>
(… ale to už je jiný příběh.) <0:37 - 3:14>

Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře

Část 1. - Hranice
Falkreath a okolí (Než se M’aiq vydal po cestě do města… / … z důvodu již započaté občanské války.) <8:10 -10:51>
Ruiny Meluzíny (M’aiq přešel město a vydal se směrem na sever… / … která by se zde v okolí Falkreathu zkrátka nenašla…) <0:00 - 3:28>

Část 2. - Bílý Průsmyk
Běloprůsmycké pláně (M’aiq se rozhodl nekráčet po stezce… / Poté se už konečně vydal na cestu do „jarlova“ města.) <14:18 - 17:42>
Město (Rozsáhlé město, jež žije každým obyvatelem… / … připadal si proti tomu tak… nicotně.) <0:00 - 4:07>
Dračí síň (Opět si dodal trochu odvahy a vstoupil dovnitř. / … které číhá na sedmitisících schodech…) <0:00 - 2:23>
Cesta do Vyšného Hrothgaru (Po několika hodinách strávených v medovaru… / … zpátky do Ivarova dvora, kde se rozhodl přespat.) <0:00 - 9:05>

Část 3. - Průrva
Podzimní les (Celou osadu obtéká menší tok… / … jestli i je navštívíte či nikoli.) <4:53 - 8:10>
Riften (Jen, co se otevřou brány… / … o kterém M’aiq bude ještě mluvit.) <0:00 - 3:22>
U Včely a žihadla (M’aiq své zjišťování informací začal kde jinde… / Možná nikdy žádné neměl…) <0:03 - 3:12>
Incident (A to byla chyba! / … mohli dozvědět o incidentu, který nechtěl způsobit?) <0:00 - 1:21>
Na sever! (M’aiq obešel tuto posádku… / … ale přesto krásného světa s netradiční historií…) <0:00 - 1:30>

Část 4. - Východní Marka
Jižní část (Od té doby, co M’aiq úspěšně utekl… / … pokud by kráčel z Průrvy od Nilheimu.) <0:00 - 5:33>
V okolí Černého Brodu (M’aiq opustil toto místo a vydal se zpět… / … nachází další orkská pevnost, Narzulbur. <0:00 - 3:31>
Boethia (M’aiq se k ní nevydal… / … že není dobré být jeho přítelem…) <0:00 - 2:05>
U Věčné svíce (Hned před bránou může poutník spatřit… / I tak se M’aiq rozhodl navštívit toto prapodivné místo…) <0:00 - 3:12>
Větrný Žleb (Ta se nachází pod Kamennou čtvrtí… / … odkud může vyrazit na onen ostrov…) <0:00 - 4:47>

Část 5. - Ledohrad
Zasněžená stezka (Do tohoto kraje se můžete dostat od Větrného Žlebu… / … pokud jim před očima nezachrastíte měšcem.) <17:42 - 20:30>
Mrazivé pláně (Rozloučil se s Altmerkou a vydal se západně… / … orientační bod pro další cestu.) <0:00 - 4:02>

Část 6. - Kotlina
U Větrného štítu (Krčma „U Větrného štítu“ vás uvítá… / Tuto radu si vzal k srdci…) <0:00 - 3:22>
Jitřenka a okolí (Ono z dálky se zdálo, že toto místo je rozsáhlé… / … prozkoumá jej důkladněji.) <27:21 - 33:50>

Část 7. - Hjaalmarka
Mrazivá část (M’aiq se vydal od zříceniny Vyšné brány na jih… / … od nějakých dobrodruhů, kteří sem vstoupí…) <0:00 - 7:23>
Močály (Ačkoli tento kraj není plný lidí a života… / Úžasný úkaz skyrimské přírody…) <0:00 - 3:51>

Část 8. - Haafingar
Dračí Most (Než se však dostanete na Samotu… / M'aiqovi je to jedno…) <0:00 - 3:55>
Samota (Sotva poutník vejde dovnitř města… / … a zaslechnout příběhy dávno minulých) <0:00 - 3:48>
Modrý palác (Kromě překrásného zdobení se všude nacházejí drahé věci… / M’aiq opouští Samotu a vydává se do krajiny.) <0:00 - 2:23>
Západní část (Předtím, než zamíříte po kamenité cestě… / … o kterém se rozepíše později…) <0:00 - 3:06>

Část 9. - Pláně
Severní část (M’aiq však začal svou trasu ze severní strany Plání… / Kdo ví, kde se toho tolik nachází…) <0:00 - 4:00>
Jeskyně Zapřísáhlých (Naštěstí lovci vysvětlili, že jim M’aiq pomáhal… / Tito lidé jsou opravdu… zvláštní.) <0:00 - 2:36>
Pláně (O kus západním směrem se rozléhají… / … byť se nachází nedaleko hlavního města…) <21:10 - 24:48>
Markarth (Sotva se za vámi zavře brána… / Pokud nechcete nějak riskovat, tomuhle místu se vyhněte…) <0:00 - 3:22>
Podskalní pevnost (Celá pevnost se schovávala pod mohutnou horou… / … zde byl odbyt zcela rychle.) <0:00 - 2:23>
Noční příroda (Jaká úleva, když poutník vyšel ven… / … Starý Hroldan je pro vás ideálním místem k odpočinutí.) <0:00 - 6:06>

Část 10. - Solstheim
Příjezd (Za pár okamžiků se opět ozval kapitán se zprávou… / … ale dával si jeho radu k srdci…) <0:00 - 1:54>
Havraní Skála (M’aiq vyšel z přístaviště do ulic osady… / … ale M’aiq odmítnul pomoci.) <0:00 - 3:16>
Jihovýchodní Solstheim (Od těchto míst se vydal zpět k pobřeží… / … naznačovalo nezájem M’aiqova úspěchu. Škoda, no…) <0:00 - 3:11>
Střed ostrova (Protože již zde nebyl M’aiq vítán… / … tak oni přece existují!) <0:00 - 7:05>
Vesnice Skaalů (Od Thirsku stačilo pořád jít na severozápad… / … kde se to hemží nejen Rieklingy, ale hlavně trolly.) <0:00 - 4:30>
Mrazivý sever (M’aiq se obrnil proti silnému větru a sněhu… / … tak i tretek a nepotřebného harampádí…) <0:00 - 3:05>
Návrat (Od vrcholku Moesringských hor bylo krásně vidět… / … co se snaží najít svůj smysl života…) <0:00 - 3:09>

M’aiqova poslední slova (Milí čtenáři… / Ještě jednou, M’aiq Lhář vám děkuje!) <0:00 - 1:07>
Upravil/a Adrian_S dne 08.10.2022 23:53
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej » Skyrim - Váš svět 7 13.01.2018 23:10
Adriho povídky III - Děti Skyrimu » Skyrim - Váš svět 37 14.06.2017 23:46
Adriho povídky I - Ruka zloděje » Skyrim - Váš svět 25 03.06.2017 17:09
Adriho povídky II - Temná smlouva » Skyrim - Váš svět 25 30.05.2017 21:58
Amonius - aneb povídka na přání » Skyrim - Váš svět 745 22.04.2017 23:23
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4082 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8038 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5463 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4642 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12475 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7320 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6396 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6217 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7409 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist