Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Hrozba III.
Sarako
,,Na pozítří hodlám do Cheydinhalu dovést potřebným i nějaké jídlo a léky, jenže jsem zainvestoval změnu vlády v tomto hrabství patnácti tisíci septimy a moc septimů už mi nezbylo. Mohl bych se s Vámi dohodnout na nějakých zásobách jídla, léčiv a uvolnění části přebytečné výzbroje, co zbyla v Chorrolské zbrojnici po padlých žoldácích." předložím svůj návrh baronovi ,,Hodlám i sestavit vlastní ozbrojenou družinu z dunmerů co utekli do brumského hrabství, abych byl schopen zajistit že ono jídlo a léky nepadnou za kořist místním banditům. V této souvislosti budu potřebovat i menší finanční hotovost, dejme tomu sedm až osm tisíc, abych byl schopen platit žold." přitom budu doufat, že neodmítne prosbu někoho, kdo zajistil jeho rodu vládu nad Chorrolským hrabstvím. Koneckonců ony finance budou použity na zajištění spojenectví s brumou - úkol, kterým mě sám pověřil.
Upravil/a Sarako dne 14.02.2021 01:06
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 882

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Jste si jist, že je to moudrý tah?“ nezdál se na první pohled Klargovi tvůj plán, „Léky… jídlo pro potřebné to je všechno krásná věc, ale pokud je v hrabství tak vyhrocená situace jak nám bylo sděleno asi stěží se vám dostane nějakého vřelého přivítání. Obzvlášť pokud je přivezete těm, kterých se hrabství chce neskrytě zbavit.“ zamyslel se, „Ale samozřejmě vám mohu poskytnout zbroje padlých žoldáků a nějaké finance… V tohle směru problém nebude.“ řekl následně, „Zaúkoluji Rolstonovou. Zítra kolem oběda budete mít připravené zbroje, finance a pokusíme se v nějakých rozumných mezích, aniž bychom ohrozili naše hrabství připravit i vůz s jídlem.“ rozhodl následně.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Ne.“ zakroutila hlavou, přičemž se ti zcela nepodívala do očí, neboť svůj pohled částečně věnovala i Beliovi, kterého rovněž zajímala odpověď na tvoji otázku, poposedl si a netrpělivě čekal jak bude jeho sestra pokračovat.„O ničem takovém se v závěti nepíše.“

„Ah… Jistě přísaha mlčenlivosti.“ ušklíbl se Belius, „Chápu.“ přikývl, „Takže to ho poslal velmistr.“ řekl nevzrušeně, „Tohohle páska neznám.“ přiznal, „Také jsem od něj ale dostal dopis, nejeden dopis, ale osobně jsem se s ním nikdy nesetkal. Jo a před Annou s tímhle nemusíš dělat tajnosti.“ mávl rukou směrem k ní, „Ona o tom ví.“ podíval se na Annu, která jen přikývla. „Většina Arteriů má o tomhle tušení… Ale zasvěcený do hlubších souvislostí jsem z naší rodiny asi jen já. Otec měl být původně členem po smrti svého otce, ale náš otec…“ koukl na Annu, „Příliš nesympatizuje s ideologií Řádu a tak své členství po smrti svého otce odmítl. Tak to přešlo na nás, mladší generaci a já si vytáhl kratší sirku… Stručně řečeno.“

„Najdi tepnu, zastav krvácení…“ mumlala si během Beliova monologu Adrianna a pochodovala z jednoho místa na druhé, „Opravdu tam nebylo něco víc?“ zeptala se, když Belius konečně domluvil.
„Jo.“ připojil se Belius, „Popiš tu ženskou. Tím začneme.“ nabídl tě, „Pokud byla hezká určitě ti utkvěla v paměti.“
„Jak jinak.“ usmála se Adrianna, „Tobě by jistě v paměti utkvěla nejenom tvář.“ vrhla pohled na bratra.
„No… To se úplně nevylučuje.“ zazubil se Belius, „Každopádně… Je tam tepna, krvácení. To je tvůj obor Anno. Máš šanci zazářit.“ otočil se směrem k zataženému oknu, „Nebo můžeme zkusit Benocha, ale ten někde beztak rozesmává ledovou královnu… Pak je tu Mirabelle, ale nevím jestli je ideální jí říkat, že si jejího milovaného nadopovala lektvarem co vypadá jak kdoví co, smrdí jak naplněná latrína. A jako bonus mu pak lektvar způsobil bouli na hlavě po které se nejspíš týden nevyspí a ještě se mu zdálo o neznámé ženě.“ počítal na prstech, „Pak je tu strýček Balion… Ten je jistě profík přes hádanky, ale ten teď jistě někde toká se zlatavou číčou.“
Anna se zastavila kousek od tebe, neuniklo ti, že protočila oči a povzdechla si nad Beliovým hlasitým přemýšlením.
„Kohopak tu ještě máme… Nějakého génia.“ přemýšlel nahlas, „Hmm… Co de Peyranka?“ koukl na Adriannu, „Ta byla vždycky děsně chytrá, sečtělá, měla přehled o kdečem a i v posteli furt poučovala.“
„Belie…“ povzdechla si Adrianna a promnula si rukou tvář, „Myslím, že do toho nebudeme zatahovat všechny hosty a dělat z toho nějakou svatební hru…“

„No moment!“ spráskl ruce, „Ale to je geniální!“ rozesmál se Belius a vyhoupl ze židle, „Vždyť to tak můžeme udělat. Oni ví hovno o tom, že je to nějaká věštba vyprodukované žabím exkrementem, který si nechala vypít Aedana. O tom nemají šajna. Bude to prostě jen nevinná zábava pro hosty. Tak to vezmou, většina už je stejně nacamraných. Buď se z toho zrodí velký prd a budeme furt na stejném místě… nebo naši hosté přijdou s nějakým geniálním nápadem.“
„To mi přijde jako naprostá hloupost.“ nesouhlasila Adrianna, která se otočila na svého bratra a opřela se zády o odkrytý pracovní stolek. „Je to hádanka, kterou by měl rozluštit hlavně Aedan. Nikoho dalšího by do toho zatahovat neměl, může to být nebezpečné… Vždyť zmiňoval mlčenlivost. To si jako představuješ, že Aedan s Carwen vystoupí pronesou: ‚Najdi tepnu, zastav krvácení.‘ a někdo z hostů ihned rozklíčuje oč jde? Bez jakéhokoliv souvislosti?“
„Pff…“ mávl rukou Belius, „Jsi na svatbě. Každý čeká, že vymyslíš nějakou hloupou zábavu, která pobaví. Zaobalíš to do nějakého smysluplného obalu, nějakou výplň příběhem, co má alespoň úzkou souvislost a někdo se třeba s něčím vytasí! A hlavně! Tohle bude originální a nikdo v tom prostě nebude hledat nějakou kulišárnu… Obzvlášť, když půjde o výmysl z mé a Aedanovi hlavy. Nic ve zlém Aedane. Tam nikdo tu hloubku úplně s těmito všemi souvislostmi hledat nebude.“
„To já ti teda nevím.“ kroutila hlavou Anna, které se Beliův nápad zjevně příliš nelíbil.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Tondulin
"To je naprostá debilita, ale zároveň je to taky naprosto geniální." Kouknu s naprostým nadšením na Annu, jako bych nemohl uvěřit, že jejího bratra opravdu něco napadlo. "Je pravda, že tady máme příležitost v tom, že je tu spousta chytrých hlavounů na jednom místě, na druhou stranu Anna má pravdu, že to nezní jako komická svatební zábava, když tam budeme přednášet nějaké proroctví o tepně. Navíc nevím, jestli by jsme to měli říkat každému, aby se to nějak nezvrtlo. Jedině, že bychom to opravdu nějak zaobalili - Co třeba kdybychom vymysleli těch hádanek více a tohle byla jen jedna z nich?"
 
Sarako
,,Na nějaký čas to uklidní situaci mezi lidmi ve městě, čímž si získám potřebný klid na zahájení ničím nerušeného diplomatického řešení." odvětím na Klargovu otázku ..Každopádně jsem Vám zavázán a máte můj neskonalý vděk. Pokud ještě mohu poprosit, ohledně zraní, zajímám se převážně o kuše a meče, a ze zbrojích o ty lehčí kroužkové. Nechci budit dojem po zuby ozbrojené armády, když se účastním diplomatické mise. A jestli to bude možné, rád bych to všechno vyzvedl cesto v Brumě, kterou hodlám napozítří navštívit cestou do Cheydinhalu." a budu očekávat baronovu odpověď.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Aurelius
→ Tah 883

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Dobrá. Kuše a meče, lehčí zbroje.“ kývl hlavou, „Předám instrukce a nějaké zbroje a zbraně se jistě najdou. Zkusím uvolnit pár rytířů, kteří dohlednou na přesun vozů až do Brumy.“ souhlasil.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Jasný. To by šlo. Víc hádanek to hned skryje… Ale bude to fuška vymyslet nějaké další hádanky.“ pokyvoval Belius, který byl nadšen z tvého částečného souhlasu.
„Nevím… Ale je to Aedanova věc. Jestli se rozhodně to řešit takhle veřejně tak mu samozřejmě ráda pomůžu.“ řekla nakonec Adrianna, která se i nadále netvářila příliš přesvědčeně, že se jedná o dobrý způsob, jak objasnit ono prapodivné vidění způsobené lektvarem.

„No… Napadá mě. Taková hodně tematická a aktuální.“ usmál se Belius, odkašlal si, aby přidal situaci správnou vážnost, „Leze, leze po nervech, nejen po mých, nejen po tvých ale po nás všech. Milou tváří se usmívá, nepřátelství a zlo v ní skrývá. Co to je?“ podíval se střídavě na tebe a Adriannu.
„Enri.“
„Přesně.“ kývl hlavou, „Uhodla si. Jsem zvědav kolik lidí to uhodne.“ pousmál se, „A teď druhou. Domněle hrdou hnědou hřívu na hlavě nosívá, baronův vážný výraz rád mívá. Poučovat druhé to je jeho, poučit se nenechá však od nikoho. Neskutečný narcis to je, ptákům kálícím ukradené to je…“
„Elbert.“
„Správně.“ usmál se Belius, „Jde ti to skvěle.“ pochválil svoji sestru.
„Kdyby tě slyšel Belie.“ zakroutila hlavou s úsměvem Adrianna.
„Nebojím se ho.“ opáčil nevzrušeně Belius, „Navíc má u mě vroubek. Nepřišel mi na svatbu. Ale dost toho… třetí hádanka.“ odkašlal si nanovo, „Vlasy dlouhé, černé, havraní…“
„To stačí Belie.“ zastavila ho Adrianna, „Tvé ‚hádanky‘ jsou pěkné, ale myslím, že ani jednoho z jeho není použitelné. Promiň.“
„Ale…“
„Ale překvapil jsi. Nečekala jsem, že umíš něco takového složit.“
„To víš… Když selže můj přirozený šarm, musím okouzlit krásné slečny i jinak.“ ušklíbl se Belius, „Naštěstí… můj šarm funguje povětšinou. Takže si můžu tyhle výmysly opustit.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Výborně, moc jste mi pomohl. Mnohokrát děkuji." radostně pronesu na baronova slova ,,Udělám vše, co bude v mých silách, abyste byl s mým výsledkem spokojen." věnuji mu lehkou poklonu a půjdu se podívat, jestli už se Silverwoodová vrátila z procházky s Benochem.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Chtěl jsem slyšet tu třetí hádanku o Anně, to muselo být určitě něco roztomilého. Každopádně nejdřív musíme to moje proroctví nějak transformovat v hádanku a asi bych to měl prvně probrat ještě s Carwen, jestli je dobrý nápad to takhle veřejně troubit." Zamyslím se před tím, než udělám další nezodpovědnou blbost s Beliem. "Tak pojďte, já do našeho plánu zasvětím Carwušu a vy zatím můžete přemýšlet, jestli zvládneme složit hádanku o něčem jiném než jsou Belivi sourozenci či bývalé milenky." Rozhodnu o návratu do hodovní síně a ihned si vezmu někam stranou Carwen.
 
Aurelius
→ Tah 884

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Nemáte zač.“ řekl Klargus na tvá slova, ale pozdržel tvůj ochod slovy, „Arteriové si svých přátel a spojenců váží. Kdybyste se plánoval usadit v některé z Císařských provincií, třeba zde nebo ve Vysokoskalí mohl bych vám zajistit nějakou lukrativní budoucnost, protože bych měl zájem o nějakou dlouhodobější spolupráci.“ rozhlédl se, „Nicméně potřebuji se svojí ženou odjed do Vysokoskalí, vyřešit pár neodkladných věcí, které se bez mé přítomnosti bohužel neobejdou. Beru sebou i Rolstonovou, bez které se tam rovněž neobejdu. Pokud semnou budete chtít něco řešit osobně dost se nám to zkomplikuje. Proto pokud máte ještě něco na srdci raději s tím příliš neotálejte.“ usmál se, „Protože potom se budete muset spokojit se stanoviskem mého syna nebo dcery.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Byla roztomilá.“ přitakal souhlasně Belius, „Stejně roztomilá jako moje sestřička, když je načuřená.“ vrhl škodolibý úsměv na Annu, která mu odvětila nevraživou tváří. „S Carwen to probírat nemusíš… Ona do toho beztak nemá co mluvit. Leda by jí velmistr poslal dopis, ve kterém by měla instrukce, že si máš tenhle lektvar obstarat… A pokud ho nedostala. Mno… Tak pan velmistr zjevně nepovažoval za důležité, aby do té záležitosti byla nějak vtažena.“ pokyvoval hlavou znalecky.

„Něco se určitě vymyslí.“ ujistila tě Adrianna, „Vymyslíme nějaké hádanky, které s naším rodem nemají nic společného, že Belie?“
„Jistě. A mám jednu…“ souhlasil, „V temném plášti jak noc, o holi a pupučích se tiše plíží. Oříšky přitom rychle hltá, až veverkám srdce žárlivostí puká. Kdopak to je?“
„Nemám tušení. Nějaký tvůj ujetý kamarád?“ obrátila oči v sloup Adrianna.
„Eee… Mno… Tak se nech překvapit. Tohle bude mé velké finále až to Aedan posvětí.“ ušklíbl se.

Nakonec si vybídl dvojici k ochodu, neměli nic proti. S Beliem jste opustili komnatu jako první, Adrianna zrušila levitující koule, které osvětlovaly místnost, zamkla a dohnala vás na schodišti.

Sešli jste ze schodiště, vešli do hodovní síně a spatřili současnou situaci. Stále se netančilo. Hosté převážně seděli na svých místech. Baronka o čemsi hovořila s Aldarilem u stolu pochutin a vypadalo to, že se jedná o veselou diskuzi. Talarian postával opodál a popíjel víno s profesorkou Spellorovou. Admirál pro změnu bavil rudovlasou ženu z rady Starších nějakým starým námořním příběhem, který nyní poslouchala i Mirabelle se Selenou. Carina hovořila s legátem Isaacem a Delmusem. Carwen stála opodál a cosi řešila s de Peyranovou, jejich rozhovor však na rozdíl od ostatních s výjimkou hloučku kolem Delmuse vypadal, že se nese především ve vážnějším duchu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 18.02.2021 23:56
 
Sarako
,,Snad jen abych měl k dispozici onu hotovost ještě dnes večer, je-li to možné. A co se další spolupráce týče, určitě budu mít zájem. Až dokončím onu záležitost v Cheydinhalu, nejspíš se poté setkáme ve Vysokoskalí. Její Jasnost je tam na návštěvě u jednoho z tamních čarodějů ohledně nějaké nové léčebné metody, či co a mám v plánu jí v blízké době informovat o mých výsledcích." vřele odvětím na Klargova slova, věnuji mu lehkou poklonu a půjdu se podívat po profesorce Silverwoodové.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
Přiblížím se pomalu a potichu ke Carwen s de Peyrankou a jelikož mám už něco vypito, udělám něco co mi přijde hrozně vtipné. "Mládě volá taťku orla, opakuji mládě volá taťku orla." Pronesu se záměrem, aby to bylo šeptem a slyšela to jen Carwen, bohužel se mi to nepovede a toto moje volání o pomoc uslyší obě ženy. Za předpokladu, že na mě pohlédnou jen lehce zčervenám a pokusím se o roztomilý úsměv. "Potřeboval bych s tebou mluvit Carwen, o samotě, je to tak trochu rudý poplach. Pokud tedy arcilektorka dovolí, jinak bych vás samozřejmě nevyrušoval."
 
Aurelius
→ Tah 885

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Hned to půjdu vyřešit s Rolstonovou.“ ujistil tě baron, „Dobrá. Vaši pomoc bych tam uvítal... Tam se totiž bude hrát o trošku vyšší 'hra' než se hraje zde. Naleznete mě buď v Nortpointském baronství, přímo v našem rodinném sídle nebo v královském sídle Shorhelmského království.“ dodal následně. Uklonil ses a rozloučil se s baronem, který bezprostředně po rozloučení zamířil zpět do hodovní síně, nejspíše vyhledat Rolstonovou a ihned ji zaúkolovat.

Profesorku Silverwoodovou jsi nemusel hledat dlouho. Krátce poté co ses rozloučil s baronem se i s Benochem navrátila a potkali jste se v trůnním sále. Vypadalo to, že se oba velmi dobře bavili, byli usměvaví a plni dobré nálady. Přesto však Benochovi úsměv ze tváře zmizel, když tě spatřil.
„Nechám vás o samotě.“ řekl následně, pustil Silverwoodovou a odebral se pomalu do hodovní síně. Profesorka se jeho směrem krátce dívala, následně však obrátila zrak k tobě, než k tobě však dorazila rozhlédla se po místnosti jako by se chtěla ujistit, že jsou poblíž stráže a nehrozí jí žádné nebezpečí. Poté došla blíže.
„Copak jste ode mě potřeboval?“ zeptala se.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Potichu ses doplížil ke Carwen a De Peyranové. Z jejich rozhovoru jsi však mnoho nezaznamenal. Po tvém vyrušení se na sebe obě ženy nejprve nevěřícně podívaly a následně se na tebe otočily. Carwen ve své tváři měla jeden z nejzoufalejších výrazů, který jsi u ní kdy spatřil. De Peyranová se oproti tomu tvářila docela normálně, přičemž ti věnovala jen krátký pohled, poté se prohlédla Carwen jako by jí především zajímala její reakce.

„Aedane…“ řekla nakonec poněkud v nezvyklé tónině hlasu, „Jistě. Pojďme si promluvit někde v soukromý.“ přikývla následně a koutkem oka ujela směrem k De Peyranové, jako by si hodlala ověřit, že již nesleduje její reakci. Ale sledovala. „Dořešíme to později, arcilektorko.“ obrátila se jejím směrem.
„Samozřejmě. Nikam vám neuteču.“ pousmála se, „Půjdu raději zkontrolovat laškovného kancléře ať si nezadělá na nějaký problém.“ řekla a odebrala se za kancléřem, který i nadále popíjel víno se Spellorovou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 19.02.2021 20:17
 
Sarako
,,Profesorko Silverwoodová, bude to už nějaká doba, co jste po mě chtěla osm set septimů za pomoc s jedním náramkem, který jsem dostal jako dárek od Corientise." oslovím profesorku, až bude Benoch pryč ,,Neboje, nemám Vám to za zlé. Rád bych Vám dal druhou šanci ukázat svůj talent a nemálo si na tom přivydělat. A nejen to. Podívejte se třeba na Carinu, pomohla mě, já pomohl jí. Otázkou je, zda byste měla zájem, zajistit si, že bych si na Vás vzpomenul, až zase dobudu nějaké město, nebo poznám nějaké nové přátele, jako tady rod Arteriů. Tak co, máte zájem promluvit si mezi čtyřma očima?"
Upravil/a Sarako dne 19.02.2021 21:52
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Rychle Carwen, rychle." Bude vidět, že naléhám, doslova jí popadnu za ruku a odvedu jí na nádvoří, kde nás nikdo neuslyší.
 
Aurelius
→ Tah 886

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Profesorka se pousmála po tvé nabídce.
„Asi vás zklamu, ale tenhle nejsem typ čarodějky… Nejsem čarodějka, která by ráda pletichařila a hledala příležitost, jak si přilepšit… A to jakýmkoliv způsobem. Držím se při zemi, žiji svými výzkumy a povinnostmi vůči Univerzitě.“ rozhlédla se, protože ji vyrušil rychlý přesun Aedana a Carwen, kteří urychleně mizeli z hodovní síně a drželi se přitom za ruce. „A raději nechci mít teď nic společného s předměty, které v minulosti měli co dočinění s Císařskými mágy. Nerada bych přikládala do ohně, když je mezi nimi a Univerzitou teď dost napjatý vztah.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Popadl jsi Carwen za ruku a táhl ji pryč. Bosmerka se nebránila, aby překvapená a brzy tě následovala urychleně pryč aniž bys musel cokoliv dalšího říkat. Ještě předtím, než jste se, ale stihli dostat pryč z hodovní síně vzbudili jste kolem sebe rozruch a upoutali pozornost.

Pokračovali jste dál, míjeli jste hovořícího Bílého Guara s profesorskou Silverwoodovou, která nakrátko přerušila rozhovor, když jste procházeli rychlou chůzí kolem. Brzy jste opustili hrad a stanuli na nádvoří, které bylo osvětlováno zapálenými loučemi. Brána hradu byla zavřená, hradby pečlivě střežené.

Carwen se vymanila ze tvého sevření, když jste se vzdálili od dvojice hlídkující u dveřích do hradu.
„Co blázníš Aedane?“ protočila oči a sjela tě káravým pohledem, „Doufám, že je to něco opravdu důležité… když už jsme na sebe museli takhle upoutat veškerou pozornost.“ pokračovala nepříliš radostně.

Všiml sis rytíře, který se přehraboval v menších bednách, přerovnával sudy jakoby něco hledal u jednoho z vozů, který museli přivést krátce poté co jste se s ostatními hosty odebrali do hradu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
Sarako
,,Škoda, hold se budu muset zítra domluvit přímo s Palagánem." odvětím na profesorčina slova, popřeji jí na rozloučenou: ,,Nechť nad Vámi bdí Azura." a vrátím se do hodovní síně, kde se poohlédnu po Delmusovi.
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Žádnou pozornost jsem neviděl. No tak nezlob se mistře." Usměju se svým dětinským šklebem a uklidním Carwen. "Měl jsem to.. vidění. Jak chtěl velmistr, ale vůbec se v tom nevyznám. Potřebuju aby ses teď fakt soustředila, rychle než to zapomenu." Když uvidím že už Carwen nemá v plánu mi nic vyčítat ani mě mlátit, odvyprávím jí svojí vize.

"Byl tam Arterius, viděl jsem jeho kladivo a slyšel jsem hlas dědka, něco ve smyslu jako Rozděl, Spoj a Panuj. Pak jsem viděl Imperial City a Leyawiin - přesněji řečeno jejich orby. V dalším obraze jsem viděl oheň, na zemi zakrvácenou postavu a nad ní stál Valerius. V ten moment dědek řekl - krvácejí tepna - najdi tepnu, zastav krvácení. Pak už všechno zmizelo a z ohně vyvstal obří kříž, však víš, ten co máš na krku. Pak mi v hlavě ještě naposledy promluvil děděk - řekl mi třikrát za sebou - Najdi tepnu, zastav krvácení....zastav iluzi, najdi pravdu. Nevíš co by to mohlo znamenat? Protože popravdě já v tom naprosto plavu."

Upravil/a Tondulin dne 23.02.2021 15:51
 
Aurelius
→ Tah 887

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Mějte se.“ kývla na rozloučenou a odebrala se do hodovní síně, následoval si ji. Uvnitř panoval klid, hosté hovořili v přátelském duchu v různě utvořených hloučcích. Hudebníci se připravovali na rozjetí další taneční zábavy.

Delmuse jsi spatřil nejprve ve společnosti Rolstonové a barona. Jejich rozprava však nebyla příliš dlouhá, protože brzy jej baron i Rolstonová opustili. Zatímco Rolstonová zamířila pryč z hodovní síně, nejspíše vykonat vše nezbytné co sis u barona vyžádal, baron zamířil zpět ke svému místu, kde usedl ke stolu. Delmus zůstal stát osamocen, ruce položil na opěradlo se židle a rozhlížel se po sálu.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Dobře.“ povzdechla si, „Povídej. Copak jsi viděl.“ vybídla tě a vyčkala až jí předneseš podrobně vše co jsi viděl v oné vizi.

„No… To je opravdu zajímavé.“ konstatovala se zatajeným dechem Carwen, pozvolna se prošla kolem, opakovala si tiše slova, která jsi jí řekl. Nakonec se zastavila. „Arteriovo kladivo je opředeno nejedním tajemstvím… Nevím.“ pokrčila rameny, „S ním ti moc nepomůžu.“ přiznala, „A jeho kladivo je teď mimo náš dosah… takže ho prozkoumat nemůžeme.“ odmlčela se přešla na jiné místo, „V Leyawiinu jsem byla jen pořádně snad jen jednou, právě s Arteriem.“ koukla na tebe, „Krátce předtím než se Arterius vrátil do Imperial City a stal se profesorem na Univerzitě. Možná v tom je souvislost.“ pokrčila rameny, „Zachránili jsme tam ženu, takovou blondýnku… Aldmerský spolek ji zajal během obléhání města, držel ji v zajetí a udržoval při životě. Nakonec se ukázalo, že byla… Myslím kvestorkou a velela obraně.“ zamyslela se Carwen, která se snažila rozpomenout, „Myslím, že ti to říkám správně. Možná je souvislost s tím, ale kdoví.“ pokrčila rameny, „Arterius tam každopádně byl a bezprostředně poté se vydal do Imperial City. Zbytek… Eh… To opravdu nevím.“ pokrčila rameny, „Krvácející tepna…“ povzdechla si, „Najdi tepnu, zastav krvácení, zastav iluzi… najdi pravdu?“ zopakovala, „To zní jako docela složitá hádanka.“ přiložila si zamyšleně prsty k ruce. Z přemýšlení ji vytrhl až pád několika beden, který zavinil rytíř. Tiše několikrát zaklel a pokračoval dál v přehrabování. Otočila se jeho směrem, „Je mi líto Aedane…“ obrátila zrak opět k tobě, „S tímhle ti bohužel moc nepomůžu. Vlastně ani nevím, jestli sem ti vůbec nějak pomohla.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
„Ta by měla každou chvilku dorazit… podat hlášení. Kdepak se zase zatoulala?“ rozhlédl se kolem, ale Zeniru přicházet neviděl. „Nebojte. Ona dorazí. Dochvilnost v misích má přesnou, ale jakmile jde o podání hlášení ve stanovený čas už to trošku vázne.“ promnul si ruce, „Napadá vás ještě něco co budete potřebovat? Obstaral bych vám to… Jestli se do toho plánujete pustit už dnes není čas otálet.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy
 
SuperHunter
"Nejspíš nějaký civilní převlek. Jen tak v uniformě se tam asi ukázat nemůžu... kromě toho by Zenira mohla vzít nějaké pomůcky pro ulehčení Civellovo výslechu kdyby nebyl moc ochotný podělit se o to co ví.""
 
Sarako
,,Myslím, že Chorrol má dobře našlápnuto k lepším zítřkům, příteli." prohodím k Delmusovi, jen co za ním dorazím ,,Baron Klargas mi dal zajímavou nabídku. Je ochoten mi též pomoci získat nějakou půdu tady v Cyrodiilu za což očekává případnou další spolupráci. Mohl by jste mi doporučit nějaká místa nacházející se na území Cheydinhalského hrabství, nebo jinde poblíž Morrowindských hranic? Mám na mysli opuštěné pevnosti, nebo úrodnou půdu poblíž řek, či jezer."
 
https://vzajetinadprirozena.webnode.cz
Tondulin
"Nevíš aspoň, jak se ta blondýnka jmenovala? Ona..... byla taky v té vizi... viděl jsem pramen blonďatých vlasů v Leyawiinu. Třeba by nás mohla navést někam dál."
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Hrozba • Diskuze Zdejší kobky 313 23.12.2016 21:15
Hrozba • Pilíře Vědění Zdejší kobky 4 15.05.2016 23:33
Hunterovi povídačky, Svazek 1.: Hrozba Onyxu » Skyrim - Váš svět 30 20.10.2012 23:48
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist