Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
Páči sa vám príbeh?
Áno! Áno! 80%[4 Hlasy]
Nie! Nie! 20%[1 Hlas]
Počet hlasů : 5
 Tisk diskuze
Legenda o Falionovi
Greeny
Ahojte! Som na tomto fóre nováčik ale rozhodne niesom nováčik vo svete Elder Scrolls (3-ročné skúsenosti - hrám od vydania Skyrimu). Tento príbeh som napísal dlho predtým než som sa sem prihlásil ale to neznamená že vám ho sem hneď na prvú stranu natrepem to rozhodne nie! Grin pekne vás nechám v napätí čakať a ten príbeh není až tak dobre sformulovaný takže budem musieť robiť zásadné opravy a možno razantne zmeniť priebeh príbehu - to je dôvod prečo to sem nemôžem dať hneď - lebo by sa vám to pravdepodobne nepáčilo. Predtým než začneme tak:
*Príbeh je zasadený do medzivládia (2 éra). Aj keď sa moc v tejto ére nevyznám ale veľmi ma fascinuje a aby to nebolo nepresné tak používam Elder Scrolls wikiu
*Pri písaní/opravovaní/formulovaní počúvam hudbu zo skyrimu a onlineu (neuveriteľne to ukľudňuje Grin)
*Falion (jedna z hlavných postáv) je aj postava zo Skyrimu - toto meno som si vymyslel ešte predtým než som zistil že nejaký Falion je aj v Skyrime (vtedy som o Skyrime ešte ani nevedel)
*Niektoré mená som si vymýšľal/budem vymýšľať (z pochopiteľných dôvodov)

Tak dosť písania o nezmysloch a teraz sa konečne presunieme do "môjho sveta" Smile

1. KAPITOLA

2E 324
Cisárske mesto

Falion sa ponevieral po uliciach Cisárskeho mesta. Nemal kam ísť, jeho druhovia ho opustili alebo skôr on ich. Vedel že sa im to nikdy nepodarí a stále trval na svojom. Nikdy nebol na tie čierne praktiky čo praktizovali, nikdy nebol mužom viery a teraz sa to aj potvrdilo vlastne kým mu platili tak mu to bolo jedno ale toto presahovalo všetky hranice.

,,Takého bláznovstva boli schopní iba oni!" zašomral si pre seba.

Bol práve na trhovisku a prezeral si miestny tovar no teda ak si pod slovom tovar predstavíte vrhacie nože a dýky. Ceny sa mu zdali vysoké a keďže teraz nemal moc peňazí na míňanie tak sa snažil neminúť ani jeden zlatý pokým to nebolo nutné. Zrazu sa z rohu objavila postava oblečená v čiernom a vtisla mu lístok do ruky. Nervózne sa na lístok pozrel a prečítal

,,Ak hľadáš svoju smrť príď do miestnej krčmy dnes večer. Ďalší nezmysel!"

V Cisárskom meste bolo na tucet krčiem aj keď jedna špeciálna by sa tu našla... Krčma u Zlatého vajca kde sa raz konal zraz všetkých členov. Prestal rozmýšľať a radšej išiel kúpiť pivo do najbližšej krčmy. Po vychladenom pive mu to začalo razom lepšie myslieť a nakoniec sa rozhodol do tej krčmy ísť veď nakoniec nemal čo stratiť a možno v tom boli peniaze ktoré teraz potreboval. Ktokoľvek sa ho pokúša zabiť tak bude z jeho starého spolku. Na večer sa z krčmy vypratal. Keď vyšiel tak si všimol že začalo dosť pršať

,,Vyzerá to tak že ani počasie mi dneska nepraje."

Prehodil si na hlavu kapucňu a pokračoval cestou do krčmy na ktorú tak rád spomínal...

,,Tie staré časy! Neboli až také zlé pokým väčšina spolku nezošalela."

Prešiel polovicu mesta nakoniec prišiel do vytúženého cieľa. Otvoril dvere avšak nevšimol si nič okrem krčmára a pár hostí ktorý vyzerali úplne normálne. Nakoniec sa rozhodol osloviť krčmára.

,,Prepáčte ale hľadám jedného človeka s čiernym hábitom a kapucňou. Potrebujeme sa porozprávať."

Nevedel čo sa stane a či nakoniec není v tom zapletený aj krčmár ale teraz už nebolo cesty späť.

,,Áno máme tu takého hosťa. Objednal si izbu a povedal že keď ho príde niekto navštíviť tak ho mám za ním poslať. Je to druhá izba naľavo."

Falion sa už len poďakoval a vykročil smerom k osudu. Otvoril dvere... a našiel tam svojho starého priateľa Malloca ako sa naňho pozerá s úsmevom od ucha k uchu.

,,Tak rád ťa vidím! Potrebujeme sa porozprávať! Urobil si blbosť že si ušiel a ešte väčšiu že si ma do toho zatiahol!"

Falion sa tváril ako keby sa pred ním zjavila svätá Alessia ale zvedavosť mu nedovolila a hneď ho vyspovedal.

,,Ja som ťa nenútil ísť so mnou ale celkom ma zaújima čo mi chceš povedať. A čo mal znamenať ten lístok? Ak ma chceš zabiť urob to hneď ale nebude to také jednoduché!"

Malloc sa stále priblblo usmieval

,,Nie ten lístok bol len na to aby som ťa sem prilákal a vedel som že na túto krčmu si hneď spomenieš. Trochu som sa s tebou pohral."

Malloc sa stál tváril ako by nechápal situácií ale Faliona už zožierala zvedavosť tak to nechal tak:

,,Tak povedz čo chceš povedať! Dúfam že som sem neprišiel nadarmo!"

Malloc sa konečne prestal usmievať a začal vysvetľovať.

,,Morag Tong úplne zošalel. Potom čo si odišiel už neočakávali žiadnu zradu. Začali sa správať ako nejaký daedrický kult plný fanatikov a maniakov! Chcú pomôcť Padomajovi pripraviť inváziu do Tamrielu. Musíme to zastaviť kým nebude neskoro!"

Falion sa na neho len pozeral a... nechápal čo dal aj jasne najavo.

,,Ale prečo chceš aby sme to zastavili my dvaja? Len dvaja obyčajný vrahovia proti... Padomajovi? A čo potentát? Pripravovali sme na neho vraždu! Musíme ho varovať kým nebude príliš neskoro!"

Malloc sa zatváril nešťastne a podíval sa na Faliona.

,,Falion... Potentát je mŕtvy."

Dúfam že sa vám prvá kapitola (z mnohých) páčila a ak to zožne úspech tak mi bude veľkým potešením pokračovať. Prosím napíšte čo sa vám páčilo ale HLAVNE čo sa vám nepáčilo - príjmem každú kritiku/pochvalu.
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 08:24
 
Adrian_S
Ahoj,

Upřímně, zatím jsem se dostal do půlky a trochu jsem zklamaný..
Chybějí odstavce, je to celé tak-nějak smíchané dohromady a těžko si představuji, kdo co říká. Chce to oddělit, takhle se to těžko čte...

Zatím budu pokračovat v četbě, pak ti řeknu víc..

EDIT:

přečteno.. no, kromě odstavců chybí interpunkce (čárky před spojkama).

Zatím to dílo vypadá zajímavě, i když, jsou tam nedostatky. Pokud ti mohu poradit, zkus napsat více textu v upravené formě a pak to semka poslat, než to posílat "po jedné stránce jako kapitolu"..

P.S.
Když jsem viděl název vlákna, hned jsem si vzpomněl na Faliona z Morthalu.. Grin (že by náhodička?)
Upravil/a Adrian_S dne 28.08.2014 23:41
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Greeny
Teda ďakujem za takú rýchlu odpoveď! Treba brať do úvahy to že v písaní som úplny amatér takže tie chyby bohužial niekedy musíte očakávať ale sľubujem že sa to budem snažiť napraviť. Teda ako som písal v úvode meno "Falion" som si vymyslel dlho predtým než som vôbec našiel Skyrim a bolo to pre mňa dosť prekvapenie keď som toho "skyrimského" Faliona stretol Grin ale už dopredu môžem povedať že to bude mať niečo spoločné s mágiou a celé to bude na takú "mystickú" tému. Wink PS: V nabudúcej kapitole môžeš očakávať odstavce ako som povedal budem sa snažiť napraviť akúkoľvek chybu predsalen píšem to pre komunitu a nie pre seba.
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 00:16
 
Adrian_S
Tuhle kapitolku taky uprav...

Pokud máš program "Microsoft word" (nebo jiný textový editor), piš to v něm, protože se ti automaticky objeví chyby, které si napsal. Pak to můžeš jednoduše opravit do "čitelné podoby".

A až to budeš opravovat tu první kapitolu, nenačínej nový příspěvek, ale u první kapitoly použij tlačítko "EDITOVAT" (je to vedle tlačítka "CITOVAT"Wink, tam zkopíruj upravený text (pro jistotu si to ještě jednou překontroluj) a pak nahraj.

Pokud ti mohu doporučit, přečti si mé povídky (viz. podpis), třeba tě to inspiruje a představíš si, jak by to mohlo vypadat (stylisticky)
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Greeny
Microsoft word mám ale len trial a už mi skončila skúšobná doba tak je čas microsoftu upirátiť pár desiatok $ Pfft určite si tvoje poviedky rád pozriem. Čítanie ma baví a keď sa do toho čítania pridá Elder Scrolls tak mi není treba nič viac hovoriť Grin Mimochodom predlžovať túto kapitolu neplánujem lebo práve to som chcel aby bola krátka ďalšie kapitoly budú o niečo dlhšie.
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 00:32
 
SuperHunter
K tomu wordu...
Stáhni si WordPad ten je od Microsoftu zadarmo
 
Greeny
Bohužiaľ už mám stiahnutý ten word. Smile Microsoft není moja obľubená firma tak keď sa naskytne možnosť tak prečo ju neobrať o peniaze? xD
 
Adrian_S
Stáhni si, co potřebuješ, ale hlavně něco, abys v tom mohl psát a upravovat.. Wink
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Greeny
Tak odstavce sú hotové ale ešte stále tam ostalo pár chýb ktoré plánujem opraviť zajtra (resp. dneska keď už je polnoc) plánoval som ešte prepísať ďalšiu kapitolu ale na to bude dneska času dosť. Môžem len sľúbiť že príbeh sa vám bude zdať nezmyselný ale určite príde vysvetlenie. A môžete sa tešiť aj na magické súboje Elf.
 
Adrian_S
Jo, je tam vidět změna, ale pořád to není ono.. U každého odstavce udělej aspoň jedno-řádkovou mezeru. Líp se to čte..
"Život je jako metal... Je rychlý, tvrdý, ale přesto uvnitř krásný!"

7.9.2014 - Level 12 (Falmer) - Ocenění "Pisálek" & "Pravidelná docházka"

17.11.2014 - Level 25 (Dwarven ballista) - Ocenění "Jarl povídkářů" za rok 2014
7.4.2015 - Level 34 (Boethiah) - Ocenění "Hráč ve zdejších kobkách"

Přečtěte si také moje díla:
Adriho verše
Adriho povídky I - Ruka zloděje
Adriho povídky II - Temná smlouva
Adriho povídky III - Děti Skyrimu
Adriho povídky IV - Prokletí daeder
Adriho povídky V - Osvobození
Adriho povídky VI - Putování M'aiqa Lháře
Adriho povídky VII - Torna plná cukříku
Adriho povídky VIII - Zapřísáhlej
 
Greeny
OK takže ešte raz opravím prvú a už pomaly prepisujem aj druhú kapitolu. Wink
 
Greeny
2.KAPITOLA - 1.ČASŤ

2E 577
Cisárske Mesto

Elroc sa pripravoval na ďalší súboj. Nikdy nebol v súbojoch dobrý ale ak chcel presvedčiť majstrov mágov že dokáže poraziť Verusa tak s ním bude musieť bojovať. Jeho dni na univerzite boli nekonečné... odvtedy čo ho sem rodičia strčili už ubehlo 23 rokov. A presne toľko rokov mal aj Elroc. Nemyslel si že mágovia boli najlepšie pestúnky ale vyzeralo to tak ako by si ho už od detstva vážili ako keby bol člen cisárskeho rodu avšak ich úcta neplatila keď sa jednalo o štúdium mágie a práve teraz musel dokázať že je hodný ich úcty. Študoval už od svojich 12 rokov ale stále nemohol prísť na to ako mágiu čo najlepšie používať. Pred duelom si s nim prišiel pohovoriť jeho obľúbený majster Saras z rodu Telvanni.

,,Verusa poznám. Už sám som s nim niekoľko ráz dueloval. Nesmieš ho podceniť, má silnú obranu ale ešte silnejší útok. Treba si ho pekne držať od tela a potom keď už nebude mať z čoho čerpať manu tak vtedy skús zničiť jeho obranu z dvoch strán. To vždy zaberá."

Saras ho potľapkal po ramene a zaželal mu veľa šťastia a Akatošovej priazne. Čo iné mu teraz ostávalo? Ešte raz si zopakoval útočné kombo ohnivých kúziel deštrukcie a potom otvoril dvere pred sebou.

Bola to okrúhla miestnosť plná svetla modrej farby. Vo vonkajšom kruhu miestnosti boli lavice pre divákov a vo vnútornom iba kamenná rovinka ohradená veľkou modrou ochranou aby sa kúzla ktoré sa dostanú von nenašli niekde pri divákoch a nemohli ich ohroziť. Po duelovom poli boli rozosiate malé modré rastliny. Elroc vedel že tieto rastliny sa používajú na regeneráciu many a že pred každým duelom ich majstri naplnia manou až po okraj. Dôvod bol prostý: Keby duelanti mali k dispozícií len svoju manu tak by duel trval len približne pol minúty alebo by sa pravdepodobne skončil nerozhodne ale keďže tu boli tie malé modré rastlinky tak už kvôli nim videl aj dvadsaťminútové súboje.

Elroc a Verus prišli do stredu. Podali si ruky a zaželali veľa šťastia. Majstri im ešte pred duelom oznámili že duel je limitovaný len na školy deštrukcie a obnovy. Majster Saras mu už predtým vysvetlil že používať také školy ako vyvolávanie alebo ilúzia je nebezpečné a často sa taký duel končí smrťou.

,,Vyvolávanie je perfektná škola pre vyvolanie nejakého spoločníka aby ti pomohol v boji lenže občas to není také jednoduché. Atronach ,či už ohnivý, ľadový alebo búrkový, je vec vyvolaná proti protivníkovi a to znamená že tvojho protivníka vníma ako nepriateľa na život a na smrť čo sa často končí jeho smrťou. Ilúzia je škola ktorá protivníkovi zastrie myseľ a to znamená že robí to čo nechce alebo by nespravil keby bol pri zmysloch. Preto sú tieto školy nebezpečné."

Elroc stále nechápal prečo není povolená škola premien ale Majster Saras mu povedal že mu to vysvetlí neskôr - keď sa dostane na trocha vyššiu úroveň ako je učeň.

Ich improvizovaná aréna ktorá sa používala aj na stretnutia medzi mágmi sa dopola naplnila mágmi ktorý sa s radosťou prišli pozrieť ako sa dvaja učni roztrhajú na kúsky.

Elroc zaujal bojové postavenie a zasignalizoval je že pripravený. To isté urobil aj Verus a... súboj sa začal.

Verus hneď okolo seba vyčaroval ochranu a šľahal po Elrocovi ohnivé aj ľadové kúzla jadno za druhým. Elroc vedel že takto Verus zaútočí a stihol si vyčarovať čo najsilnejšiu ochranu a efektívne sa úhýbal Verusovým kúzlam aby mu jeho ťažké ochrany nezobrali veľa many. Verus sa snažil prelomiť jeho ochranu ale keď po pár sekundách zistil že sa mu o nepodarí tak sa kúzla snažil posielať do strán. Elroc vyčaroval veľkú ohnivú guľu a poslal ju rovno smerom k Verusovi ktorý na to nestihol zareagovať a jeho obrana sa šmahom ruky prelomila. Teraz mal Elroc šancu konečne ho dostať a snažil sa vyčarovať ďalšiu ohnivú guľu ale nevyšlo mu to... kým vyčarovával prvú tak Verus ho niekoľkokrát zasiahol a jeho ochrana mu zobrala príliš veľa many. Súboj akoby sa začal odznova keď sa obom doplnila chýbajúca mana keď v tom... Verus zoslal bleskovú runu asi tri metre od neho a blesk sa odrazil od kamenného povrchu a prešiel rovno cez Elrocovu ochranu a rozbil ju na kúsky. Elroc vedel že o sa chystá Verus spraviť tak svoju manu sústredil do ochrany čo sa ukázalo ako neúčinne. To kúzlo s bleskovou runou bolo o úroveň vyššie ako jeho doterajšie kúzla a Verus mu venoval úplne celú manu ktorá mu ešte zostávala takisto ako Elroc venoval všetku manu do jeho ochrany. Elroc ešte narýchlo stihol vyčarovať slabšiu ochranu ale bolo už neskoro. Blesk ním prešiel a trhol s ním ako keby sa mu do tela vlievalo všetko zlo Oblivionu. Majstri ešte stihli zasiahnuť a bleskové kúzlo zničiť. Keď v tom sa ozval Majster Althros:

,,Tento duel vyhral Verus!"

Diváci pri predstavení ,v ktorom sa dvaja učni mlátili do bezvedomia, zajasali a všetci vyčarovali žiarivé svetlá ktoré osvetľovali celú arénu ako tisíc svetlušiek.

,,Ale nabudúce buď opatrnejší Verus! To kúzlo bolo tak silné že keby sme to neboli tak Elroc leží na zemi mŕtvy. Toto má byť duel z dobrej vôle a nie duel smrti!"

Elroc sa prebral na lôžku vo svojej malej izbe. Pri ňom stál Majster Saras aj s Majsterkou Joniou a snažili sa ho prebrať z bezvedomia.

,,Ako sa cítiš? Bol si v bezvedomí celé tri dni!"

Sarasovi sa na tvári zjavila úľava keď videl že Elrocovi sa nič vážne nestalo.

,,Cítim sa zle! Veľmi zle! Poradil si mi aby som sa bránil a to som aj urobil ale musel som sa sústrediť len na jedno. Poradil si mi zle a ja som zlyhal!"

Saras sa zamračil a povedal mu:

,,Poradil som ti dobre! Videl som presne ten moment keď si mu prelomil ochranu a chystal sa ho dokončiť lenže tvoja arogancia a povýšenosť ti dovolila túto šancu prepásť! Prečo si na neho nemohol poslať jednoduché plamene a tým by si ho dokončil."

Elroc si odfrkol

,,Pche! Ževraj plamene! tým by som ho nedokončil však to je novicovské kúzlo!"

Saras sa zatváril nešťastne.

,,Nepochopil si prečo sa tieto kúzla učíme! Nie preto aby sme sa neskôr od nich odrazili pre lepšie kúzla ale pretože keď nám dôjde mana tak sa na ne môžeme spoľahnúť! V jednoduchosti je sila! Novicovské kúzla sa učíme ako prvé a preto sú aj najlepšie - najviac vytrénované. Keby si v tom dueli použil plamene namiesto ohnivej gule tak by si tu nemusel ležať v bezvedomí!"

,,Ale ak sa chcem stať naozaj bojovým mágom tak musím trénovať aj lepšie kúzla ako sú len obyčajné plamene!"

Saras sa zamračil...

,,Stále nerozumieš..."

Ale Elroc sa postavil a odišiel

,,Nie! Ty nerozumieš!"

A zabuchol za sebou dvere s myšlienkou že jeho sen stať sa bojovým mágom je teraz vzdialenejší viac než kedykoľvek predtým.
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 10:09
 
MightRider
Popravdě, 2. kapitola mě nadchla víc, jak první. Příběh teď dostává grády a hezky si popsal ten souboj. Ale i tak se tam něco najde. Např. o lidech v tom příběhu nevíme nic. Najednou se tam prostě objeví, stejně jako ten věkový rozdíl. Z jedné kapitoly jsme přeskočili o 253 let do druhé. Možná to má nějakou spojitost, možná ne, ale je to takové nezvyklé. Když se příběh jmenuje legenda o Falionovi, tak mě napadá jen to, že hlavní postavou bude Elroc a velkou roli tam bude hrát něco, co se stalo 200 let zpět. Jinak si nejspíš nic jiného pod tímto přeskokem nevybavím. No každopádně, pokud budeš dělat přeskoky, že jeden díl bude v té době a druhý v té, tak to moc klapat nebude.
Upravil/a MightRider dne 29.08.2014 12:48
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Greeny
Časové preskoky tam už nebudú (teda okrem toho začiatku a ešte jeden plánujem dať do epilógu ale tým sa teraz nebudem zaoberať keďže epilóg je v nedohľadne). Popravde príbeh sa aktuálne odohráva a aj bude sa odohrávať okolo toho roku 577. 1.Kapitola opisovala udalosti ktoré sa stali a majú resp. budú mať nejakú spojitosť. Hlavná postava príbehu je a stále bude Elroc. Prečo sa to volá legenda o Falionovi sa budete postupne dozvedať. Je to proste komplikované a nechcem toho povedať príliš veľa aby som nepokazil čitateľský dojem. Všetko sa postupne dozviete. Bude tam všetko: história, súboje, postavy ktoré v tej dobe existovali aj ktoré som si vymyslel proste všetko čo vás môže napadnúť pri slovách Elder Scrolls, Medzivládie, Fantasy, Príbeh, Intrigy, Zápletky atď. atď. aktuálne prepisujem druhú časť druhej kapitoly - očakávajte asi tak do hodiny
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 14:07
 
MightRider
Greeny napsal:
Časové preskoky tam už nebudú (teda okrem toho začiatku a ešte jeden plánujem dať do epilógu ale tým sa teraz nebudem zaoberať keďže epilóg je v nedohľadne). Popravde príbeh sa aktuálne odohráva a aj bude sa odohrávať okolo toho roku 577. 1.Kapitola opisovala udalosti ktoré sa stali a majú resp. budú mať nejakú spojitosť. Hlavná postava príbehu je a stále bude Elroc. Prečo sa to volá legenda o Falionovi sa budete postupne dozvedať. Je to proste komplikované a nechcem toho povedať príliš veľa aby som nepokazil čitateľský dojem. Všetko sa postupne dozviete. Bude tam všetko: história, súboje, postavy ktoré v tej dobe existovali aj ktoré som si vymyslel proste všetko čo vás môže napadnúť pri slovách Elder Scrolls, Medzivládie, Fantasy, Príbeh, Intrigy, Zápletky atď. atď. aktuálne prepisujem druhú časť druhej kapitoly - očakávajte asi tak do hodiny


Přesně tak jak jsem si myslel, děkuji.
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Greeny
2.KAPITOLA - 2.ČASŤ

Cisárske Mesto
2E 577

Elroc zase sedel na nudnej hodine s majstrom ilúzie Lerwinom v tej istej hale kde prehral súboj s Verusom. Odvtedy čo sa prebudil z bezvedomia všade počul len posmešky od ostatných mágov a to ho dosť mrzelo ale to nebolo to jediné čo ho trápilo. Neskutočne ho ťažilo to čo povedal majstrovi Sarasovi. Už od malička si vytvoril Elroc so Sarasom puto podobné ako otec a syn. Majster školy deštrukcie bol vždy milý a načúval keď mal Elroc niečo na srdci aj keď opačne to nikdy moc nefungovalo. Mal veľmi ďaleko od najlepšieho žiaka akého si Saras mohol priať a ešte k tomu poúčať majstra deštrukcie o tom ako sa má deštrukcia správne používať je čisté bláznovstvo.

,,Elroc! Dávaj už konečne pozor!"

Okríkol ho učiteľ Lerwin.

,,Toto sa ti možno niekedy bude hodiť tak dávaj pozor!"

Možno je na tom aj niečo pravdy. Pomysel si Elroc a začal pozorne naslúchať majstrovi Lerwinovi ako vysvetľuje základy kúzla na upokojenie keď vtom vošiel do miestnosti majster Saras.

,,Lerwin. Nevadilo by ti keby som si Elroca na túto hodinu požičal?"

Saras sa netváril moc spokojne a vôbec sa netešil na to čo príde lebo nepochyboval že ho majster Lerwin uvoľní.

,,Samozrejme! Ak mám pravdu povedať není to môj najlepší žiak."

Saras sa zasmial

,,Heh! O tom vieme svoje."

Elroc sa aj so Sarasom vybrali po dlhej prázdnej chodbe v útrobách univerzity mágie v Cisárskom meste.

,,Prepáčte za to čo som povedal majster. Veľmi sa ospravedlňujem."

Saras sa len naňho usmial.

,,Už máš dávno odpustené ale to není dôvod prečo som si ťa vypýtal. Po tvojom dueli majstri začínajú byť nepokojný. Tvrdia že sa okolo teba formuje nejaká silná magická forma ktorá vyžaruje manu. A čo je ešte horšie nevieme prečo a ako je to vôbec možné. Každopádne by ti o tom mohol niečo porozprávať môj starý priateľ Vanus."

Elroc nevedel akú otázku sa najprv spýtať. Bol šokovaný a prekvapený.

,,Aká magická forma? Čo je to za vec? A Vanus? Myslíš Vanusa Galeriona? On je tvoj priateľ?"

Saras sa len usmial.

,,Všetko ti poviem keď prídeme do mojej študovne. A navyše je nebezpečné sa o takých veciach rozprávať keď je okolo nás toľko nepriateľov."

Elroc nevedel koho myslel keď hovoril o "nepriateľoch". Prešli prázdnou chodbou zabočili doprava a vybrali sa ku dverám na konci chodby. Saras prišiel a vytiahol kľúč ktorý zastrčil do dierky ktorá vzápätí cvakla a oboch pustila dnu.

Dnu bola obrovská knihovňa plná rôznych druhov kníh a nechýbal ani alchymistický stolík a pár prísad pohádzaných okolo neho. V strede miestnosti bolo... no nič - perfektné miesto na magické súboje. Obaja vošli dnu a posadili sa oproti ku stolíku.

,,Tak! A teraz mi môžeš dať hocakú otázku aká ťa napadne avšak bude stále na mne či sa ti rozhodnem odpovedať. Vieš niektoré veci je lepšie nevedieť."

Elroc si vybral otázku ktorá ho najviac lákala.

,,Tvoj priateľ je Vanus Galerion?"

Saras sa len usmial ako keby vedel že táto otázka padne ako prvá.

,,Áno aj keď skôr by som povedal že je medzi nami také isté puto ako máš ty so mnou - žiak a učiteľ."

Elroc sa nestačil diviť

,,Takže Vanus Galerion bol tvoj učiteľ?"

,,Na túto otázku som ti už snáď odpovedal."

Elroc si vybral ďalšiu otázku ktorá sa týkala Vanusa Galeriona.

,,Môžem sa s ním stretnúť?"

Saras sa zatváril... neisto

,,Obávam sa že v bližšom čase sa nestretnete lebo je teraz veľmi... zaneprázdnený. Ale určite sa niekedy vyberieme k nemu na návštevu. Teda kým skôr on nepríde na návštevu k nám. Je to predsalen jeho spolok aj keď už není arcimágom."

Elroc nevedel že Vanus Galerion už není arcimágom.

,,Ako to že není arcimágom?"

Saras sa zatváril ako keby nechápal jeho otázke.

,,Nevieš že sa pridal do psijického rádu? Hmmm... ako ti to vysvetliť tak aby som ti neprezradil príliš. V psijickom ráde existujú isté pravidlá ktoré zakazujú príslušnosť k inému spolku, kráľovstvu alebo hocakej inej organizácie a viac ti o tom nepoviem."

Elroc vedel len veľmi málo o psijickom ráde a aj keď sa chcel dozvedieť viac tak videl že Saras sa cíti veľmi nepríjemne keď sa o tom rozprávajú ako keby... ho niečo tlačilo.

,,Mám len jednú poslednú otázku. Ako je to z tou magickou formou čo sa na mne udržuje?"

Saras pocítil značnú úľavu keď sa prestali baviť o veľmi mystických záležitostiach.

,,O tej forme ti vie niečo povedať len Vanus. Z toho čo mi sám povedal tak takú istú formu mal okolo seba keď začal čarovať a vraj kvôli tomu si ho všimol sám Iachesis ktorý no... o Iachesisovi si už určite počul."

Elroc už začal chápať.

,,Ale stále si mi neodpovedal na to že čo s tou formou čo s ňou budeme robiť."

Saras sa na neho zamračil

,,Ak ma necháš dohovoriť tak ti všetko poviem. Ovládať tú formu viem lebo ma to naučil môj učiteľ a teraz je mi asi súdené učiť teba. Všetko málo čo o tej forme viem je to že to má niečo spoločné s prírodným ovládaním mágie ktoré sa dá inými slovami nazvať aj "talent". S ovládaním formy začneme zajtra a odteraz všetky tvoje hodiny na rozvrhu preškrtni lebo začínaš samostatné štúdium.

Elroc sa už len poďakoval a zamieril do svojej izby. Tam na stole našiel papierik:

,,Ak budeš trpezlivý tak sa dozvieš pravdu."

Elroc sa len usmial a pomyslel si že mu to určite na stôl položil Saras. Keď si papierik prečítal už tretí krát tak začal mysleť na to čo všetko sa dneska dozvedel.
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 17:18
 
Greeny
Dneska som sa posnažil a prepísal som celú druhú kapitolu (máte to odo mňa ako špeciál keďže odchádzam na dva dni do Česka a nebudem aktívny) tak dúfam že sa vám to bude páčiť lebo robím to len pre vás! Nerobím to pre peniaze, slávu alebo uznanie. Chcem aby ste sa v mojom príbehu inšpirovali alebo prípadne aj našli skryté ponaučenie. Veľmi dlho som sa rozhodoval či mám vôbec tento príbeh prepísať a dať na fórum a vidím že som sa rozhodol správne a som rád že už po prvom dni vidím takúto podporu. Ďakujem! Prosím napíšte čo sa vám na príbehu páči/nepáči lebo práve to mi pomôže príbeh lepšie prepísať do čitateľnejšieho stavu. Možno sa niektoré pasáže budú zdať nudné ale budem sa pokúšať ich vynahradiť aj nejakou tou akčnosťou avšak na ďalší magický duel si budete ešte musieť pár dní počkať.

2.KAPITOLA - 3.ČASŤ

2E 577
Cisárske mesto

Elroc sa prebudil. Videl ako mu do okna jeho skromnej izby svieti slnko.

,,Pri Akatošovi! Musí byť už veľa hodín! Musím sa pripraviť na prvý tréning s Majstrom Sarasom."

Navliekol na seba svoju učenícku róbu a rýchlo sa ponáhľal do pracovne Majstra Sarasa.

,,Si tu neskoro!"

Zahlásil Majster hneď ako uvidel Elroca pri dverách

,,Ja viem Majster a ospravedlňujem sa."

Majster sa pousmial

,,Na ospravedlňovanie není čas! A predtým než začneme tak trocha teórie."

Elroc nikdy nemal rád teóriu. Nikdy nebol dobrý poslucháč a tu sa to aj odzrkadľovalo ale v tomto prípade sa posnažil a počúval celý Majstrov výklad.

,,Z toho čo som sa dočítal v knihách tu na univerzite som našiel len málo zmienok o forme ktorá ťa obklopuje. Táto forma sa môže vyskytnúť prakticky kedykoľvek - pri narodení aj v starobe. Niektoré formy many sú veľmi malé a nikto si ich nevšimne a niektoré obrovské. Tú ktorú máš ty okolo seba môžme zaradiť medzi tie obrovské. Čítal som aj to že živé stvorenia s takouto obrovskou formou energie okolo seba majú pred sebou veľký osud... Galerion, Šalidor, Sotha Sil. Všetci títo muži sa stali magickými legendami a čo je hlavné! Všetci traja doteraz žijú viac než 500 rokov a svoj osud sformovali do reality. Galerion sníval o tom že sa raz združí všetkých mágov sveta aby sa mohli vzdelávať a priniesť svetu viac múdrosti. Šalidor sníval o tajomstvách schovaných vo vesmíre a niektoré z nich odhalil a ešte stále odhaľuje. Sotha Sil... no ten sníval o moci. O nesmiernej magickej moci ktorej sa mu dostalo po Nerevarovej porážke. Ale o čom snívaš ty?

Elroc vedel o čom vždy sníval:

,,Chcem sa stať najlepším bojovým mágom aký doteraz bol!"

Saras sa zasmial a pravdepodobne vedel že Elroc povie práve toto.

,,Dobre. Výborne ale vždy si môžeš zapamätať že svoj osud môžeš zmeniť lebo možno raz príde čas keď nebudeš chcieť tento osud. Že radšej svoj doterajší život zahodíš za hlavu ako keby si v ňom mal pokračovať a vznikne nový život nezávislý od toho starého."

Elroc silno pochyboval o tom že by svoj osud chcel zmeniť. Ak mu vesmír... a Akatoš dopriali veľký osud tak sa určite stane tak ako si to predstavoval. Teda ak je to čo mu Saras povedal pravda... o čom nepochyboval.

Saras sa už zdal uťahaný od toho nekonečného rečnenia.

,,Tak sa vrhnime do seba."

Saras použil nejaké veľmi silné kúzlo ktoré dokázalo priťahovať a odťahovať predmety a odtiahol knižnicu od stredu miestnosti ku jej kraju. Obaja sa postavili proti sebe a zaujali postavenie.

,,Dobre! Teraz chcem po tebe aby si vyčaroval čo najsilnejšie kúzlo deštrukcie aké dokážeš. Pozri sa do vnútra svojej duše a nájdi tam veľkú nádobu many ktorá nieje tvojou životnou energiou ale manou ktorá sa lepí na teba zo všetkých okolných vecí. Použi svoju magickú formu!"

Elroc sa zahľadel dnu do svojej duše a našiel... niečo čo pripomínalo nádobu avšak nedokázal povedať či je naplnená alebo prázdna. Jedným silným máchnutím ruky vyčaroval... no nebol si istý čo vyčaroval. Vyčaroval len pár plamienkov šľahajúcich mu z končekov prstov. Zahanbene sa pozrel na Majstra Sarasa ktorý vyzeral viac než spokojný.

,,Výborne!"

Elroc sa zatváril ako keby ho znova trafila blesková runa.

,,VÝBORNE? ČO TO MÁ ZNAMENAŤ VŠAK TO BOLO ÚBOHÉ!!!"

Saras mu pokojne odvetil.

,,Popravde som si myslel že nič nevyčaruješ ale som nadmieru spokojný! Tvoja magická forma není vytrénovaná a má v sebe len malý zlomok many ktorá bude postupne pribúdať čím ďalej pôjdeš za hranice. Ale pozor! Tento okolný zdroj many má svoje limity. Keď sa prerátaš... čo sa bude stávať hlavne v začiatočných fázach často že sám seba zraníš, uspíš alebo ťa to môže dokonca aj zabiť. Definícia prečo je to tak je jednoduchá: mana ktorá ťa obklopuje nikdy nebude taká istá ako mana vnútri. Keď dôjdeš na jej hranice tak sa bude snažiť zúfalo načerpať ďalšiu energiu a na prvú energiu ktorú narazí bude tvoja životná energia. Toto takzvané "prekročenie hraníc" môže zabiť teba aj ostatných okolo teba ide len o rozsah kúzla ktoré prekročilo hranice. Táto vonkajšia nádoba many je výborná ale zároveň aj nebezpečná zbraň lebo sa zahrávame s niečím o čo nemáme ani poňatie nemyslíš?"

Elroc s tým súhlasil a v duchu si povedal že pri každom zosielaní kúzla bude musieť byť odteraz opatrnejší.

Trénovali s Majstrom celé dopoludnie a on už bol vysilený ale cítil že mana okolo neho doslova žiari. Aj keď ešte nemala také veľké rozmery na zvládnutie ohnivej gule aj tak Elroc odkázal s jej pomocou zosielať plamene už pár sekúnd.

Keď usúdili že je čas na obed tak sa každý jeden z nich rozišiel vlastnou cestou. Elroc vyšiel z majstrovej pracovne zatiaľ čo Majster si musel ísť vybaviť nejaké prísady do jeho elixíru proti chorobám (postupom času zistili že magická energia dokáže človeka ktorý prekročí jej hranice infikovať chorobou ktorá ochromí manu). Zošiel na hlavnú chodbu keď v tom stretol Verusa a jeho partiu "nádejných" mágov.

,,Hej! Nechceš si to rozdať znovu? Teda pokým sa udržíš na nohách a neupadneš do bezvedomia."

Jeho partia a Verus sa začali až nechutne smiať.
Elroc nevedel či má výzvu príjmuť keď je zaneprázdnený s majstrovým tréningom ale nechcel zase vyzerať ako zbabelec. Už si toho vytrpel dosť na to aby ho ešte niekto volal zbabelcom ale predtým než stihol Elroc niečo povedať prišiel Majster Saras akoby z nenazdania.

,,Tvoju výzvu príjma."

Saras odvetil z takého istého nenazdania z akého prišiel a v tej chvíli Elrocovi padla sánka.
Upravil/a Greeny dne 29.08.2014 23:03
 
MightRider
Já jsem si ještě ani nepřečetl 2. část 2. kapitoly. Radši se trochu zklidni.
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Greeny
Ako som vysvetlil na začiatku tretej časti druhej kapitoly že budem pár dní (2 možno dokonca 3) neaktívny tak sa zatiaľ pokúšam toho prepísať čo najviac.
 
MightRider
Greeny napsal:
Ako som vysvetlil na začiatku tretej časti druhej kapitoly že budem pár dní (2 možno dokonca 3) neaktívny tak sa zatiaľ pokúšam toho prepísať čo najviac.


Když to sem budeš takhle házet, tak ti to nikdo číst nebude, to mi věř, protože lidi si potřebují udělat čas. A hodně lidí to může omrzet, když toho bude moc. Prostě to sem dávej třeba po 2 dnech, i když už to máš předpsané.
http://steamsignature.com/profile/czech/76561198066457560.png
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Má cenu ještě kupovat Legendárku? Skyrim - obecně 3 13.02.2016 18:47
Legendární Edice, hra se kousne a nic dál Skyrim - modifikace a DLC - technické problémy 11 18.02.2015 10:00
Dotaz Legendární vylepšení Archív zodpovězených dotazů 2 09.02.2015 12:42
Zapovězená legenda Archív zodpovězených dotazů 6 27.02.2014 15:54
Legendární skill Archív zodpovězených dotazů 7 30.08.2013 16:03
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8045 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5468 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7323 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist