Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Krev na ledu - Blood on the Ice
buth
Jeden z naj bugnutých Q-tov tak to zhrniem ešte raz aby to bolo pohromade.

Podrobný správny návod (dá sa aj skrátene)

-Prídeš na cintorín kde stoja ludia a strážny ktorý ťa stopne a začne rozhovor.V poradí je to
už tretia vražda a obeť je Zuzanka.
-Ponúkni pomoc.Dostaneš za úlohu vypočuť svedkov.
-Porozprávaj sa so strážou a opäť ponúkni pomoc.
-Pošle ťa za Jorleifom.Ten ťa pošle späť preskúmať miesto činu.
-Oznám strážnemu že máš povolenie na vyšetrovanie.
-Porozprávaj sa s Helgirdou.
-Zajdi k Hjerimu a potom za Jorleifom.Pošle ťa za Tovou a tá ti dá klúč k Hjerimu.
-V Hjerime preskumaj v pravej izbe hrnce,nalavo truhlicu,vyber z nej letáky a knihu,na poschodí
preskúmaj postel,dole vzadu lavu skriňu,stolík,zober amulet spomedzi letákov,preskúmaj pravú
skriňu,otvor ju,odsuň zadný kryt,preskúmaj oltár a zober knihu.
-Vyhladaj Violu Giordanovú
-Choď za Calixtom a predaj mu amulet za 500
-Porozprávaj sa z Jorleifom

2.časť q
-Po 3 dňoch sa vráť do Veterného žlabu kde zištíš že sa stala ďalšia vražda.
Vedla hostinca leží mŕtva Arivanya a pri nej strážca s ktorým sa porozprávaj.
-Choď do väznice za Wunnferthom.
-Pošle ťa hliadkovať na tržnicu o 2.hod v noci kde má byť ďalšia vražda.(táto obeť sa dá zachrániť-
pozri nižšie)
-Zabi vraha na tržnici alebo až v Hjerime(je jedno kde)
-Oznám Jorleifovi skutočného vraha.
-----------------------------------------------------------------
-Hlavným spúšťačom q-tu je dej okolo Zuzanky z hostinca.Ak je živá tak by nemal byť žiadny problém,ak
mŕtva a včas ste nezačali reagovať na aktívny Q,tak nastanú problémy.
-Ukradnutie klúča alebo denníka z truhly od pravého vraha nemá žiadny vplyv na Q,proste sa nespustí!!

Spustenie q-tu - 5 možností

1.- normálne spustenie Q-tu
Musíš 4-tý x navštíviť mesto z inej oblasti (nestačí vyjsť za bránu!! ale niekedy sa zarátavá aj prejdenie cez okolie Winhelmu)
- Musíš vstúpiť do mesta medzi 19:00 - 07:00 hlavnou bránou alebo rýchlym presunom (Overil som funkčnosť rýchlim presúvaním na trase Windhelm - Kynin hájik)
2.- komu sa q nespustí
Ukradneš klúč z vačku Tovy Shatter-Shield (Štítokazová),zajdeš do Hjerimu a prečítaš
leták o Řezníkovi (tu nie je nutné 4x návšteva mesta).Pobereš knihy,leták,náhrdelník,preskúmaš barák a zájdeš za Violou,potom za Calixtom predať mu Podivný amulet(inde sa predať nedá!).V druhej časti q ho získaš späť očarovaný.Kto nepredá včas amulet tak sa dá odstrániť príkazom player.removeitem 000D2328 1 a po kompletnom ukončení Q pridať očarený Calixtov s príkazom player.additem c891d 1
3.- setStage MS11 10 -priamo nahodí Q s vynechaním rozhovoru pri hroboch alebo completequest ms11 -dokončí Q
4.- Ďalej je tu možnosť zakúpiť Hjerim po dokončení q-linie za niektorú stranu a potom sa niektorým spôsobom dostať do domu.Upozorňujem hlavne tých čo hrajú za légiu že až dobitie Windhelmu dá možnosť získať dom.
5.- Navštíviť Windhelm aspoň 1x,odísť z mesta do inej vzdialenejšej oblasti(použil som Kynin hájik),
použiť príkaz set MS11EnteringWindhelmCount to 3 ,presunúť sa do mesta a skupinka je pri hroboch
- uvedené možnosti som do detailov overil a sú plne funkčné
- akékolvek nenabehnutie q-tu môžu zapríčiňovať q-tové línie DB,mierové jednanie alebo pridanie sa k niektorej strane preto je vhodné a niekde NUTNÉ ukončiť línie q-tov do konca a až potom skúšať niektorú možnosť spustenia Krev na ledu

Komplikácie nastávajú
--------------------------


-ak zabiješ za DB/TB (q od Muiri) Nilsine Shatter-Shield - jej matka Tova spácha sebevraždu a nemôžeš získať klúč od Hjerimu
riešenie závisí od dlžky uplynulého času mŕtvej Tovy:

- presunieš sa k Tove player.moveto 0001B12C ak ju nevidíš použi príkaz- enable - alebo - moveto player - čo ju hodí k tebe
- príkaz na oživenie keby náhodou bola mŕtva resurrect
- ak sa objavíš v "sklade mŕtvol" vyhladáš telo -konzola -zakliknutie -ressurect presun von pomocou player.moveto 1b134 -použil som Jorleifa a privolať oživeného moveto.player (ID naskočí automaticky
z hrobu pri vyvolaní konzoly a nemusí byť dopisované v riadku)

Viola Giordano
- presunie ťa k Viole - player.moveto 0001B13C (ak ju nevieš nájsť)
- nahodí Violu do hry - player.placeatme 00014129 -používať len ak NPC zmizla z dôvodu bugu hry

Vyčistenie domu
---------------------------
NAJSKôR treba zakúpiť vyčistenie domu a až potom upgrade spálne lebo tá to bugne ak je prevedená skôr.Odporúčam zakúpiť na začiatku len čistenie a zájsť do domu.
Kto nemá možnosť zakúpenia vyčistenia je tu 100% funkčná možnosť dvoma spôsobmi:
http://www.skyrim...hp?id=3963

1.možnosť - nakopírovať cleanup.txt do skyrim adresára,spustiť hru,vyvolať konzolu a napísať do nej bat cleanup - to je všetko
2.možnosť - nakopírovať hjerimfix.esp do adresára DATA v Launcheri zafajknúť tento mod (alebo to celé nahodiť Nexus managerom...ten to aj aktivuje) spustiť hru - hotovo
Spustiť hru.Po vyčistení sa súbory môžu odstrániť.

----------------------------

Tomu komu sa normálnym spôsobom nespustí Q a pomôže Vám niektoré riešenie dajte vedieť aj ostatným

Podarila sa mi pikoška keď mala byť posledná štvrtá vražda v noci o druhej na trhu že vrah nezabil tú pomocníčku od kováča.Na trh som sa zakrádal a spoza rohu jak je ponk som počkal až odbije druhá hodina aby som nebol stíhaný a vystrelil šípom do vraha ktorý už stál za obeťou s nožom v ruke.Nesmie ju začať bodať lebo potom sa už nedá zachrániť.Zabil som ho - dá sa hneď na trhu alebo utekať za ním až do domu.

Edit:
resetquest MS11 a MS11b (druhá časť)
sqv MS11 s týmto príkazom sa dá zistiť,či Q je aktívny a v ktorom je štádiu.
Upravil/a buth dne 19.02.2012 05:32
 
skype   svatikptr
JC666
zkousel sem uz vse co bylo na foru a prestaly me fungovat priikazy npariklad : resurrect a ukoncovani fazi ukolu
 
buth
Pri akejkolvek skúšobnej manipulácii s konzolou treba na konci loadnuť nepoškodenú pozíciu a až potom previesť osvedčené funkčné kroky.Nikdy nehrať ďalej bez loadu,robí to zlotu.
 
skype   svatikptr
Barbar
Takže mám patch 1.4 a nechce se spustit něco nového někdo ? Povedlo? nepovedlo? Novej tip?
 
Parrot
Hele, mě to to nové DLC opravilo, stejně jako Konspiraci zapřísáhlích...
Já vím, že to má být pouze zkrášlovací DLC, ale opravilo mně to asi 10 úkolů.

Dobrý ne ?
 
JC666
mas origos hru a nebos ten patch nekde stahl? kdyztak prosim link i do posty dik .. a prominte ze pisu do spatne mistnosti
 
Barbar
je na steamu a orginální hru já mám 100%

Ok stáhnu DLC a uvidíme.
Upravil/a Barbar dne 10.02.2012 18:12
 
Parrot
lol, to DLC mi opravilo snad všechno.
vůbec to nechápu.

jo, a mám originál samozřejmě...
 
Barbar
takže stáhl jsem DLc neopravilo mě vůbec nic Sad
 
tygerd
Já ten Q udělal takto:
Šel jsem do Žlebu ve večerních hodinách. V uličce jsem narazil na mrtvou ženu. Strážného, který stal u ní jsem prokecnul, nabídl jsem pomoc a Q se spustil sám. Následně jsem šel do Hjmeru, kde jsem to prozkoumál, Q mě následně zavedl k Viole, tu jsem prokecl a tam mě poslala za správcem, že prý ten amulet je od dvorního mága. Správce toho mága zatknul a první chain hotov.

Následně několik dní (minimálně tři podle wiki) poté jsem se vrátil do Žlebu a našel jsem další mrtvou ženu, přičemž se mi zapnul druhý chain toho Q. Zašel jsem za tím mágem do vězení, prokecnul a šel večer hlídat městské uličky. Toho vraha jsem načapal na Žlebovském tržišti. Hned jak zabil další ženu, tak jsem ho podřízl, zašel za správcem a celý quest hotov.
 
JC666
po stahnuti dlc nemate problem s čárkama a háčkama ? já mám místo nich jen divné symboly
 
Barbar
Táákže můj problém je následovný...
1) ne quest se mě nespustí ani neopravil
2) ano šel jsme do baráku štítonožů
3) našel mrtvou ženu vzal leták a klíč
4) šel do dalšího domu kde jsem našel dva deníky vraha a hromadu letáků
5) Pořád se mě zatraceně ten quest nespustil...a co mě sere nejvíce je lajdáctví neboť ten quest je špatně označnej pod ID. Když chci resetovat quest nebo se podívat na návaznost tak je to pod jeho idem úplně něco jiného...

takže rady?
 
tygerd
A zkusil si to udělat podle wiki? Jestliže jsi to dělal na přeskáčku, je dost možné, že se ti to proto nespustilo, rozuměj - prohledal Hjerim, pobral věci dřív než jsi našel mrtvolu, nepokecal se strážným. Vzal si ten amulet?
 
Barbar
hmm nevzal...prosím tě jaký strážný a jaký amulet ? mohl by si mě trošinku navést kde co najdu ?
 
tygerd
1. Resetuj nějak ten Q nebo nahrej savy tak ať tam nemáš žádnou mrtvolu.
2. Choď každý den z nějaké lokace do Žlebu až u hřbitova najdeš mrtvou ženu a okolo ní pár lidí a strážného (někde kolem druhé hodiny ranní).
3. Začni kecat se strážným, bude něco mluvit o tom, že to je třetí obět a tam skrz dialogy nabídní pomoc.

Takhle jsem začal já. Poté jsem se náhodně vloupal do Hjerimu, kde se mi úkol aktualizovál, že mám ten dům prošmějdit (přeskočil jsem body jako získaní povolení, získání klíčů od Štítokazů). Našel jsem tam dva deníky, amulet, hromadu letáků, tu tajnou místnost. Q mě poté zavedl za Violou, jelikož byla zmíněna v těch denících. Tu jsem prokecl, pak mě to poslalo za správcem a tím se první část úkolu dokončila.

Detaily zde: http://elderscrol...On_The_Ice
 
Barbar
Mno já žádnou mrtvolu krom té ženské co jsem našel v pokoji nenašl...a neviděl.


Jinak ano lezu tam asi stokrát a bohužel na HB žádná smrt.
 
buth
Barbar napsal:
Táákže můj problém je následovný...
1) ne quest se mě nespustí ani neopravil
2) ano šel jsme do baráku štítonožů
3) našel mrtvou ženu vzal leták a klíč
4) šel do dalšího domu kde jsem našel dva deníky vraha a hromadu letáků
5) Pořád se mě zatraceně ten quest nespustil...a co mě sere nejvíce je lajdáctví neboť ten quest je špatně označnej pod ID. Když chci resetovat quest nebo se podívat na návaznost tak je to pod jeho idem úplně něco jiného...

takže rady?


Nič nezresetuješ pokým nemáš uvedené v denníku Q-tov Krev na lede.MS11 platí a je funkčný.
Všetky podmienky spustenia q-tu sú hore jasne napísané.
Čo ti píše sqv MS11 ??
Upravil/a buth dne 11.02.2012 00:23
 
skype   svatikptr
Barbar
enable no
State stoped
curet stage 0
Priority 60

takže teď asi mám použít :resetquest MS11 ?

Jinak toho textu u tebe na konci jsme si nevšiml Smile
Upravil/a Barbar dne 11.02.2012 00:44
 
buth
ee...resetquest sa dá použiť jedine na taký Q čo už je spustený a je zaznamenaný v denníku q-tov.Q ti vôbec nezačal,máš ho stopnutý a ak už bol aktívny a nezačal si ho včas robiť tak ti ho
už nič nespustí ...jedine nový opravný patch alebo nejaký fix.Blokly ti to nejaké iné q-ty.Jediná záchrana u teba je ak ti ešte žije Zuzanka z hospody.Neviem v jakom štádiu hry si.Skús ju nájsť.Ak by si mal skype a chceš to skúsiť poriešiť tak môžme.Skús si dať player.moveto 1B11B Ona je totiž hlavný spúšťač q-tu.Dôležitý faktor je aj za koho si hral a čo všetko už máš prejdené a splnené.
Upravil/a buth dne 11.02.2012 02:23
 
skype   svatikptr
Barbar
Skype nepůjde viz malej Sad


Zuzana žije má se fajň je v hospodě.
Mám ukončené jinak lini e u všech frakcí krom občanské války kde jsem u Císařských ale ještě jsem neútočil na města.

a Ano už jsem zabil tu druhou dceru štítošů takže matka si hodila provaz .)
Upravil/a Barbar dne 11.02.2012 10:17
 
Přejít na fórum:
Podobná témata
Diskuze Fórum Odpovězeno Poslední příspěvek
Blood on the Ice Skyrim - dotazy, návody,.. 7 13.10.2016 13:18
quest : Krev na ledu - nejde začít Skyrim - dotazy, návody,.. 4 18.04.2015 13:08
Blood on the Ice Archív zodpovězených dotazů 7 05.03.2014 13:38
Dawnguard - úkol: Elder scrolls (Blood) Archív zodpovězených dotazů 18 05.03.2014 11:11
Krev na ledu Archív zodpovězených dotazů 5 12.02.2014 00:55
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4082 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8038 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5463 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4642 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12475 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7320 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6396 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6217 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7409 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist