Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
Číst diskuzi
Právě je zde: 1 host(ů)
 Tisk diskuze
Letiště Václava Havla
Whirt
Před jeho smrtí po něm ani pes neštekl ale jakmile umře tak je to druhej Masaryk což mi přijde jako ještě větší drzost srovnávat ho s Masarykem.Ty jeho divadelní díla byly taky dost hrozný poznám vychodil jsem (zatím základni hudební 6 letou nauku)Od 6 hraju na housle tak mi laskavě nevykládejte jakej to byl umělec.
Psal bych dál ale už mě nebaví vás poučovat.


Ale no tak, tohle jsou hodně tvrdá slova a jestli si v té době nežil, nebo si ji aspoň důkladně nestudoval, tak nemůžeš takto vůbec o Havlovi nebo o komkoliv jiném něco takového tvrdit. Mluvím hlavně o jeho dílech, protože to byla kritika tehdejšího režimu a to byl jeden z jeho způsobů boje - stejně jako boj Karla Havlíčka Borovského nebo Josefa Kajetána Tyla v třetí a čtvrté etapě národního obrození. Navíc člověk, který chodí na housle nemůže tvrdit že je zběhlý v umění, když je zběhlý pouze v hudbě. Já už jedenáctým rokem chodím na dramatický kroužek, mám za sebou spoustu seminářů dramatických, scénaristických, režijních a vůbec, chodím na sezení s absolventy JAMU, ale stále si nedovolím až tak tvrdě hodnotit. Navíc člověk musí umět scénáře číst a taky musí textu porozumět.

Každopádně si stále nemyslím, že přejmenovat letiště je dobrý nápad a není to vlastně ani velké projevení úcty - jak už jsem psal, tak to radši divadlo...
 
koniaash
"dobrý den, jak se prosím dostanu k Divadlu Václava Havla?"
" No to je jednoduché- projdete ulicí Václava Havla na Havlovo náměstí a pak přes nábřeží Václava Havla k mostu Václava Havla. Ten přejdete. Je tam takovej dlouhej Park Vaclava Havla a nakonci to je. Hned kousek od školy Václava Havla. Poblíž zastávky Václava Havla." Tak tak by to zkončit nemělo. Ano, ten člověk byl nepochybně významná osobnost ale se všemi klady a zápory ( neprůhledné navrácení majetku Havlových, amnestie... ). Je dobře, že ho národ uctil, ale havlovské šílensství posledních dní je spíše šaškiáda, nic víc.
 
anakon4
Ja tvrdím že hudba je podkategorie umění,to musíš vědět když chodíš jedenáct let do kroužku.
Navíc proovnej si něco od Tyla a Borovského s havlem a pak se ho zastávej.
To co jsem napsal je možná tvrdé ale je to pravda.
Upravil/a anakon4 dne 25.01.2012 22:07
U všech Bohů to je velký Dovahkiin!Wow míříš na mě lukem to bude nějaká zábava asi my chces sestřelit z hlavy jablko že?......Počkat já ale na hlavě nemám!PRÁSK!.
 
Whirt
Chápu tě co tím chceš říct a nechci přikládat do ohně, ale musím říct...

Ano, hudba je podkategorie umění a ona sama dokáže i beze slov něco divákovy říct, ale v dramatu a hlavně v jeho scénáři mohou režiséři i herci dlouho bádat smysl a poté bádat, jak převést to, co oni bádali klidně měsíce, na jeviště, aby to divák pochopil během hodiny...

Ano, od Tyla a Borovského je to naprosto něco jiného než od Havla, ale to proto, že tato díla vznikala v úplně jiném období - za Tyla byl Romantismus a za Borovského něco mezi Romantismem a Realismem a oba tvořily v době poněmčení, ale Havel - to je naprosto jiné období mající společné pouze to, že se stavěli proti režimu.

A ano, souhlasím s něčím, ale rozhodně ne se vším...
 
amatervserii
Můj názor je takovejPfftřejmenovat letiště?Určitě ne.Ruzynský letiště tu bude už sto let tak proč ho přejmenovávat.Havel byl důležitá osoba,ale když někdo řekne že on je zakladatelem demokracie u nás?Naprostá pitomost.Nebejt lidu tak se nikdy prezidentem nestal.A ty jeho hry... No ale je to můj názor,tím nechci říct že to byla špatná osoba,ale tak úžasnej nebyl aby se po něm přejmenovalo letiště.
 
nagasadowcz
OMFG, Havel Cult. Ano, byla to významná osobnost a pro tuto zem leccos udělal, ovšem NE, nebylo to jen dobré. Jeho přehnaný humanismus taky leccos pokazil. Jeho neustálé nastupování zpět ke kandidatuře taky nebylo zrovna košér, když na začátku vehementně prohlašoval, že prezidentem bude jen teď, protože ho lidé potřebují. A to jak se pasoval do role morálního vzoru národa s tím jaký byl sukničkář taky nešlo moc dohromady. Z Havla smrt udělala ještě větší ikonu, ale je třeba být schopen dívat se na věci taky kriticky. Byl to významný státník, který ovšem měl své chyby a za demokracii se nezasloužil jen on. Ne, letiště bych po něm nepojmenoval, je to zbytečně komplikované a nákladné, myslím, že on sám by s tímto nesouhlasil. Howgh.
 
Debilsro
Whirt napsal:
Koret:

Já už se kvůli těmhle lidem zlobit nebudu. Názor jim nezměním, jen si zkazím náladu. Promiň mi moje nařčení, ale lidem, kdo se chová i k člověku, který nedávno zemřel, jako ke kusu odpadku, je naprostej asshole. A to i k člověku, který neměl žádný velký význam.

Projevit úctu můžeš, nesouhlasit s nazváním letiště můžeš, ale tvrdit že nic neudělal... Já sám bych osobně po něm pojmenoval spíš nějaké divadlo, nebo muzeum, než letiště, ale tak se lidé prostě rozhodli.


nazývej asshole klidně i mě, ale on prostě byl kus odpadku. Po jeho smrti jsem na něj přestal zas tak nadávat čistě z úcty k mrtvému ale svůj názor na něj jsem nezměnil. a když už jsme u těch anglickejch názvů, k Havlovi bych přiřadil shithead
 
Parrot
Debil s.r.o ?

Inu, děláš čest svému jménu....
 
Mopidu
nagasadowcz napsal:
OMFG, Havel Cult. Ano, byla to významná osobnost a pro tuto zem leccos udělal, ovšem NE, nebylo to jen dobré. Jeho přehnaný humanismus taky leccos pokazil. Jeho neustálé nastupování zpět ke kandidatuře taky nebylo zrovna košér, když na začátku vehementně prohlašoval, že prezidentem bude jen teď, protože ho lidé potřebují. A to jak se pasoval do role morálního vzoru národa s tím jaký byl sukničkář taky nešlo moc dohromady. Z Havla smrt udělala ještě větší ikonu, ale je třeba být schopen dívat se na věci taky kriticky. Byl to významný státník, který ovšem měl své chyby a za demokracii se nezasloužil jen on. Ne, letiště bych po něm nepojmenoval, je to zbytečně komplikované a nákladné, myslím, že on sám by s tímto nesouhlasil. Howgh.

Jop, s tímhle souhlasím na 110% , kdyby to takhle šlo dál, tak se přejmenuje celá Praha po smrti někoho dalšího, navíc s tím hrozně vyvádijou, onehdá bylo v rádiu že se voskové srdce Václava Havla začalo rozpouštět a tak ho museli dát do nějakého skladu a můj táta na to "a tam ho nikdo neuvidí a konečně bude po voskovém srdci Václava Havla" a má pravdu a to jsme ani nemluvili o letišti, já myslela že megalomani jsou Amíci ale jak poslední dobou koukám tak Češi kdyby měli prostředky by byli megalomani ještě větší
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
Parrot
Ach jo.
Inteligence ...tedy...ehm...názory některých uživatelů v tomto Topicu mě vždycky tak zkazí náladu :-/
Upravil/a Parrot dne 16.07.2012 00:55
 
nagasadowcz
Co by se mi tu mohlo stát, kdybych, nedejte bohové, napsal, že mám rád Klause...? Grin
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Scarcz
nagasadowcz: Sakra, kde je to tlačítko s banováním. Smile
http://sig.gamerdna.com/quizzes/BARTL/Scarcz.png
 
nagasadowcz
Jak jinak Grin Je poutavé, že i když se postupně ukazuje, že měl Klaus od začátku pravdu v otázce EU i globálního oteplování a zeleného kultu, doteď ho skoro celý národ nesnáší a když jim dojdou argumety, odvolají se na to, že ukradl pero... Ach, ta síla médií Smile
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Dratek
havel je lama naštvalo měže to přejmenovali ten de*** nic neudělal na demokracii mu se** kvuli němu maj ty černý svi** dávky a je to hovadina že to přejmenovali!!!
http://img.karaoketexty.cz/img/userphotos/32181/lioness-113148.jpg
 
Parrot
Dratek napsal:
havel je lama naštvalo měže to přejmenovali ten de*** nic neudělal na demokracii mu se** kvuli němu maj ty černý svi** dávky a je to hovadina že to přejmenovali!!!


Občas se stane, že začnu být arogantní. Ale ono to prostě nejde.
Inteligence některých uživatelů je na bodu mrazu. Lidi, co to s váma je ?
 
nagasadowcz
Jak můžou někteří lidé čekat, že je bude někdo brát vážně, když se nedovedou na poli kultivované diskuze vyjádřit ani trochu inteligentně? Holt, anonymita internetu dává těmto prostor...
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Parrot
nagasadowcz napsal:
Jak můžou někteří lidé čekat, že je bude někdo brát vážně, když se nedovedou na poli kultivované diskuze vyjádřit ani trochu inteligentně? Holt, anonymita internetu dává těmto prostor...


Naprosto souhlasím.
 
Mopidu
Stále si ale myslím že mu mohli udělat hezkou bronzovou sochu a přejmenovat pár náměstí v menších městech, i my máme Masarykovo náměstí, město to stálo jen cedulku s nápisem a Masarykovu bustu (nebo jak se bista píše) a tak to je ve spoustě městech na vyjádření úctu k Masarykovi. Dobrá, taky se pár věcí přejmenovalo ale rozhodně to nebylo tak nákladné jako letiště. Navíc v době dnešního moderního umění bych alespoň jeden "normální" pomník ocenila
tak a teď mě kamenujte
https://s10.postimg.org/i9098u5a1/glit.gif
 
BigNord
Totální kravina, zase další peníze do kravin již tak zadluženého státu... A to hlavní ? Až zemře, tak jo pojmenujme po něm vše. Ale jak je na živu tak velké hov**
Upravil/a BigNord dne 16.07.2012 20:45
 
nagasadowcz
Jo, pojmenovat ulici a nějaké to náměstí, postavit sochu někde u Hradu. Ta přejmenovávání se stejně stanou nebo už beztak stala. To mi nevadí. Ovšem musím říct, že mi nevadí ani to přejmenování toho letiště. Teda už ne tak moc. Bouřil jsem se jen kvůli finanční situaci naší zemičky. Pak jsem se ale doslechl, že to mají financovat aerolinky a letiště samotné. Pravda, čerpají sice své finance částečně od státu, ale pořád je to půl bídy oproti tomu, kdyby na to pokladna prostě uvolnila nějakou tu sumu.

Howgh.
Oficiálně jsem Naga, Svatý Sudí, ale říkejte mi Naga Grin
 
Přejít na fórum:
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 4084 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 8046 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 5469 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 4645 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 12480 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 7324 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 6398 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 6221 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 7414 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist