Fórum | Galerie | Archív novinek | Hlavní strana               LOGIN | REGISTRACE
Prastaré Archívy: Arena PA: Daggerfall PA: Morrowind Construction Set Čas zkracovaní Cechy Skyrimu Rasy ve Skyrimu Let´s learn some lore
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Víte že..
Sdí­let

nahoru
UŽIVATELSKÝ PANEL
HODNOSTI FÓRA
OCENĚNÍ FÓRA
Mapa Skyrimu
Mapa Solstheimu
BLOGY
Založit blog!
Seznam blogů
Všední deníky [23]
Z Vvardenfellu.. [25]
Skyrimské deníky [27]
Deník Cizince [28]
Osudy dobrého legionáře Pelargia [31]
Cesty k Bohatství a slávě [32]
MÉDIA
Fotogalerie
Videogalerie
Fórum
Facebook

Poslat obrázek
Doporučit něco
POSTAVY
Bestie
Unikátní bestie
Unikátní NPC
Cechy
Obyvatelstvo
OBSAH
Děj
Domy na prodej
Mapy a značky
Rasy
Znamení
Zbroj & Kovařina
Daedrické artefakty
Cechy
Vstup do cechů
Nemoci
Města
Jazyk
Perky
Vampirismus
Vlkodlaci
Dračí křiky
Lektvary
Ingredience
Trenéři dovedností a knihy
Vaření, recepty a suroviny
Zvířata
Kouzla a magie
Skyrimský průvodce
K N I H O V N A
NÁVODY
Vyhledávač
Rozcestník dotazů
Hlavní linie
Vedlejší úkoly
Páčení zámků
Jak se vdát/oženit
Očarovávání
RŮZNÉ
Překlad modifikací
HW nároky
Achievementy
DLC Achievementy
Dragons return
Historie
Tamriel
Provincie Skyrim
Božstvo ve Skyrimu
DOWNLOAD
Oficiální patche
Wallpapery
Videa
Modifikace
Ostatní
OSTATNÍ
Infernal City
Recenze Skyrimu
Cheatovací konzole
Série The Elder Scrolls
Bethesda
WEB
Kontakty
Sponzoři
Pagerank
ARCHÍV
Archív hádanek
Archív novinek
Archív fóra
Login
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Kterou internetovou "encyklopedii" navštěvujete, když se chcete dozvědět něco ze světa Elder Scrolls?

UESP.net

elderscrolls.wikia.com

imperial-library.info

cs.theelderscrolls.wikia.com

Na kterou první narazím při vyhledávání.

Nenavštěvuji ani jednu.

Jinou.


Poslední komentáře
Novinky

Čekám, čekám, ček...
Šťastný a veselý!
super zprava , jen ted...
Hmm, že by důvod vr...
Teď jen vydržet těc...
články

Ahoj mám dotaz když ...
ahojky , na youtube js...
chybí ti tam [bcolor=...
Chápu, že z hlediska...
Hru musíš mít nains...

Spřátelené weby
Postavy.cz

Postavy.cz

Orcs Must Die! CZ funsite

Orcs Must Die! CZ

Age of Expansion

On-line hra aoex.eu

Ikonka

Galerie

Ikonka

  Kontaktujte nás (zde)

GamePage fan

TruckGame.cz

Hodnocení a recenze

Hodnocení a recenze

PlayHit.cz - herní portál

PlayHit magazín

Assassins Creed 3
Diablo 3

The Elder Scrolls V: Skyrim PC game

Statistiky od:
26.09.2011
TOPlist
Bestiář - Civilista
Během putování po provincii můžete narazit na různé postavy... od banditů, vojáků a čarodějů, až po obyčejné lidi, kteří někam míří. K některým se vztahuje úkol, na další narazíte pravidělně během výprav. Většina z níže zmíněných jsou neagresivní, ovšem najdou se i případy, kdy na vás zaútočí.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Prvním typem je "Bláznivá žena", na kterou narazíte po splnění úkolu na Samotě. Tato starší osoba je oblečena do hrubé tuniky a vypadá velice neupraveně. Můžete jí potkat většinou na hlavních či přírodních stezkách. Když k ní přijdete blíže, pozná ve vás osobu, která měla tu čest spatřit samotnou daedru šílenství Sheogoratha a byla obdařena unikátní holí... Tlachoplachem. Vás zastaví s prosbou, abyste do ní vystřelili z hole.

Pokud máte u sebe hůl a rozhodnete se ji použít proti ní, během prvního výstřelu se změní na hopkajícího králíka. Avšak při tomto útoku stoupne vaše "zločinnost" o 40 zlaťáků za napadení, jakmile se změní v králíka, pokuta zmizí. Chvíli trvá, než se promění z králíka zpátky. Jakmile se tak stane a budete s ní chtít mluvit, bude neustále opakovat "Tlachoplach, Tlachoplach, Tlachoplach!". Ať do ní vystřelíte kolik chcete střel, nikdy nezaútočí, naopak, jakmile vytasíte zbraně a rozhodnete se jí zabít, pokusí se utéct.

Kromě hrubé tuniky a roztrhaných bot nemá nic u sebe.

Bláznivá žena
Level: PC×1
Zdraví: 65+(PC-1)×8.3 / Mana: 50 / Stamina: 50+(PC-1)×6.7
Poklad: Hrubá tunika, roztrhané boty
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: -
Úkol: Myšlenky šílenství
Duše: Černá


ID: 000BA1E5
Dalším typem je "Farmář", které potkáte vždy na cestách. Je ovšem několik druhů, všichni budou představeni.1) Během putování můžete narazit na dunmerského farmáře Bodryna a císařského Sylviana. Bodryn míří na Samotu, aby se přihlásil k Císařské legii, zato Sylvian míří do Větrného Žlebu, aby se připojil k Bouřným Hávům.

Na oba současně nenarazíte. Oba tito farmáři mají na sobě farmářské oblečení, železné sekery a dýky. Je velmi malá šance, že u nich najdete nějaké zlato (10%).

2) Během putování můžete narazit na dvojici farmářů, mířící směrem do nejbližšího města. Už z dálky vypadají vyděšeně a zraněně, když je zastavíte a zeptáte se, co se stalo, poví vám o draku, jenž přiletěl na jejich farmu a zničil ji. Oba naštěstí přežili, nyní míří do města, aby to nahlásili jarlu. Protože ale nemají nic u sebe, můžete jim přispět 5 septimy, ale také nemusíte. Ať rozhodnete jakkoli, poděkují vám a odejdou pryč.

Oba tito farmáři mají na sobě farmářské oblečení a železné dýky.

3) Poslední druh farmáře vede za sebou pomalovanou krávu. Jistě vás to udiví a zastavíte ho s otázkou, kam míří. Farmář prozradí, že jde nechat krávu obětovat nedalekým obrům, čímž si získá jejich přízeň. O obrech se ví, že často útočí na statky, avšak pokud jim někdo vydá krávu, nechají tuto usedlost být. Farmář ovšem připomene, že se jedná o pověru, ale i tak to riskne a vydává se do nejbližšího tábora.

Lze zabít krávu, kterou vede, ale farmář nebude vůbec nadšený. Ani po naistalování DLC: Hearthfire nebudete mít možnost obětovat krávu, aby na vás neútočili obři. Tento farmář má na sobě farmářské oblečení a jednu železnou dýku.

NázevLevelZdravíManaStaminaDušeID - mužiID - ženySchopnosti/Dovednosti
Farmář (Bodryn)
1
50
50
50
Černá
000BD759
-
-
Farmář (Sylvian)
1
50
50
50
Černá
000BD75E
-
-
Farmář (dračí útok)
PC×0.5
79-189
25
41-81
Černá
001034E4
001034E6
-
Farmář (obři)
PC×0.5
79-189
25
41-81
Černá
00106A61
-
-


Dalším typem je "Kurýr", které potkáte vždy na cestách nebo dokonce ve městech. Je ovšem několik druhů, všichni budou představeni.1) Prvním druhem kurýra je typický nordský či bosmeří poslíček, když si vás všimne, okamžitě se za vámi rozeběhne a doručí zprávu, ať se děje, co se děje (i klidně během dračího útoku). Nosí vždy různé zprávy... dopisy od přítele, od jarlových huskarlů, poslední vůle, atd... Tento kurýr je nesmrtelný, nelze ho zabít ani okrást. Je vždy oblečen do farmářských či cestovatelských šatů, nemá žádnou zbraň. Pokud ho napadnete, nebudete stíháni strážemi.

Na tohoto kurýra lze narazit i na Solstheimu, pokud budete plnit úkol "Ztraceno v minulosti".

2) Dalším druhem kurýra je císařský poslíček, kráčející po stezce. Pokud ho odchytnete a zeptáte se ho, kam míří, jen vás požádá, abyste se s ním nevybavovali, neboť má důležité psaní, které musí doručit. Tento kurýr je však smrtelný... pokud ho zabijete nebo okradete, můžete u něj nalézt jednak oděv, ve kterém putuje, několik zlatek, dýku a dopis investorům, jenž mají zálusk na jistý dungeon. Po přečtění zprávy se vám objeví na mapě zmíněná lokace. Pokud ho zabijete před strážemi, budete stíháni.NázevLevelZdravíManaStaminaDušeRasaIDSchopnosti/Dovednosti
Kurýr
1
50
50
50
Černá
Nord
Bosmer
00039F83
001065EE
-
Kurýr
1
50
50
50
Černá
Císařský
001065F0
-


Dalším typem je "Lovec", které potkáte vždy v přírodě, ať už ve Skyrimu nebo na Solstheimu. Tito různo-rasoví lovci jsou jak muži, tak i ženy a loví jakoukoli zvěř, od králíků až po medvědy. Téměř se všemi se dá obchodovat, i když nemají toho moc, co nabídnout.

Můžete se s nima setkat při několika zvláštních situacích. Jedna z nich je, když vás lovec zastaví a vyptává se po neznámém muži, který mu cosi ukradnul. Ať už vypovíte v jeho prospěch či nikoli, rozhodne se onoho muže najít a zabít.

Následující situace je docela zvláštní, může se vám stát, že k vám ve volné přírodě přiběhne lovec a poprosí vás, zda byste mu nedali lektvar léčby nákazy, neboť ho kousnul upír a začíná se měnit. Máte dvě možnosti, dáte mu lektvar nebo ho necháte být. Během první možnosti vám bude vděčný, sic od něj nic nezískáte. Pokud učiníte druhou variantu, smíří se s osudem a odejde pryč.

Další možnost je na Solstheimu, kdy se skupinka lovců připravuje na lov Síťovce. Jeden si vás odchytne a zeptá se, zda se nechcete přidat. Je to jen na vás, ale vězte, jakmile jednoho z nich zraníte, půjdou po vás.

Všichni lovci jsou smrtelní, kromě dlouhých luků a železných šípů mají u sebe několik kusů masa, nápoj, zlato a výzbroj. Skyrimští nosí od usňových po šupinové zbroje, Solstheimští mají skaalské pláště.

Lovec
Level: 1-15
Zdraví: 35-189 / Mana: 25 / Stamina: 50-81
Poklad: Výzbroj a výstroj, zlato, jídlo či nápoje, kožešina, šípy
Častý výskyt: celý Skyrim i Solstheim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 00073FBEDalším typem je "Námořník", kterého najdete pouze na lodích (Kataria). Tito nordští muži zastávají drobné práce na palubě. Nejsou nijak silní, ba dokonce nejsou k vám nepřátelští.

Lze je zabít, z jejich mrtvol pak můžete sebrat oblečení, dýku a pár zlaťáků.

Námořník
Level: 1
Zdraví: 10 / Mana: 25 / Stamina: 25
Poklad: Výzbroj a výstroj, zlato
Častý výskyt: lodě
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 000C6011Dalším typem je "Ochlasta", kterého najdete na hlavních stezkách. Jedná se o trojici nordských mužů, jenž se opile radují ze života a jakmile vás spatří, jeden z nich si to k vám namíří a dá láhev "Zlatopalcovy medoviny". Nic za ní nechce, bude naopak rád, pokud si jí vypijete. Až skončí rozhovor, trojice se vydá pryč.

Tito muži nosí hospodské oblečení a ten, co vám předá chlast, má u sebe amulet, posilující přesvědčování.

Ochlasta
Level: 1
Zdraví: 50 / Mana: 0 / Stamina: 50
Poklad: Oblečení, dýka, Zlatopalcova medovina, amulet
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 000BD15A, 000BD15B, 000E842FDalším typem je "Orkský lovec", kterého najdete v přírodě, často v Pláních. Často bývají ve dvojici a i s nimi se dá obchodovat, mají totiž podobné vybavení, jako "klasičtí" lovci.

Narazit na ně můžete jak v Pláních, tak i třeba v Průrvě nebo Falkreathu, avšak orkští lovci jsou více agresivní, proto je tu jistá šance, že i když loví jenom zvěř, vrhnou se na vás. Často bývají na pláních napadeni Zapřísáhlími, proto je třeba si dávat pozor na okolí.

Existuje jedno místo, kde se nacházejí tito lovci a jsou k vám nepřátelští. Jedná se o dungeon "Pevnost Zlomených klů".

Orkský lovec
Level: 1-15
Zdraví: 35-189 / Mana: 25 / Stamina: 50-81
Poklad: Výzbroj a výstroj, zlato, jídlo či nápoje, kožešina, šípy
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 000D9447
Dalším typem je "Prodavač", kterého najdete na stezkách v divočině. Tento prodavač bývá zpravidla napaden Zapřísáhlími (pokud jste v Pláních) či bandity (kdekoli jinde) a pokud se vám ho povede včas zachránit, může vám nabídnout své zboží. Samozřejmě, lze ho zabít a jeho věci ukrást, avšak pokud máte to srdce, nechte ho naživu. Nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat.

Tento prodavač může být jak muž, tak i žena, bývají oblečeni do rudých kupeckých oblečení a vlastní dýku. Má navíc sebou koně.NázevLevelZdravíManaStaminaDušeID - mužiID - ženySchopnosti/Dovednosti
Prodavač
1-25
35-489
25
70-246
Černá
000BBCD2
000B5D5A
-


Dalším typem je "Přístavní dělník Východoříšské společnosti", kterého najdete pouze v samotském skladišti stejnojmenné společnosti. Tito dělníci nejsou nijak agresivní, i během plnění úkolu v linii Cechu zlodějů.

Nosí na sobě obyčejné šaty a mají u sebe dýku. Nejsou nijak silní, zabít jdou snadno.NázevLevelZdravíManaStaminaDušeRasaIDSchopnosti/Dovednosti
Přístavní dělník Východoříšské společnosti
1
50
25
50
Černá
Breton
Nord
0007E5EA
0007E5EB
-


Dalším typem je "Přístavní předák Východoříšské společnosti", kterého najdete pouze v samostkém skladiště stejnojmenné společnosti. Tento muž se nachází ve vyšší budově ve zmiňovaném skladu a dohlíží tak na obchod pobočky. Není nijak agresivní, lze ho také zabít.

Nosí rudé šaty a vlastní jednu dýku.

Přístavní předák Východoříšské společnosti
Level: 1
Zdraví: 50 / Mana: 50 / Stamina: 50
Poklad: Výzbroj a výstroj, zlato
Častý výskyt: Sklad Východoříšské společnosti
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 000132A0Dalším typem je "Rybář". Na tuto postavu narazíte vždy jen v přírodě u říčních toků či v nějaké chatce. Může být zastoupen různými rasy i pohlavím. Kolem sebe má často vystavené úlovky či pozůstatky z Blátokrabů. Lze s ním obchodovat, i když nemá toho moc, co nabídnout.

Bývá oblečen do obyčejných šatů a vlastní železnou sekeru. Dá se zabít, není tolik silný.

Rybář
Level: PC×0.5
Zdraví: 35+(PC-2)×5.5 / Mana: 25 / Stamina: 25+(PC-2)×2
Poklad: Výzbroj a výstroj, zlato, jídlo či nápoje
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 00097976Dalším typem je "Starý ork". Na tuto postavu narazíte vždy jen v přírodě (už od dosažení 5. levelu), jak postává nedaleko cest nebo něčeho "významnějšího" a kolem něj leží několik mrtvých šavlozubých koček. Když k němu přijdete, nezaútočí, naopak vám řekne svůj krátký příběh, proč nemůže žít. Můžete mu nabídnout pomoc formou "dobrého boje", kde by zemřel a svého boha neurazil. Předtím, než dojde k boji, se vás ještě jednou zeptá, zda to myslíte vážně. Pakliže ano, připravte se na tuhý boj, protože tento ork je velmi silný! Odměnou za "dobrý boj" se stane jeho výbava (často kožešinová zbroj a ocelové zbraně).

Starý ork
Level: 1-25
Zdraví: 35-489 / Mana: 25 / Stamina: 70-246
Poklad: Výzbroj a výstroj, zlato, šperhák (50%)
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: záleží na typu
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 00062128Dalším typem je "Šílenec", kterého najdete pouze na ostrově Solstheim. Tato postava hlasitě kleje svůj stav, pokud se u něj zastavíte a hodíte s ním řeč, prozradí, že neustále slyší různé hlasy, které mu napovídají, kde má hledat "Černou knihu". Po krátké chvíli a pokud budete na něj hodní, vám prozradí lokaci, kterou neustále slýchá. Poté zaútočí, a vy mu budete muset dopřát konečného klidu.

Tento šílenec je sice agresivní, ale není nebezpečný. Nosívá pouze roztrhané oblečení a nemá žádné zbraně.

Šílenec
Level: 1
Zdraví: 50 / Mana: 50 / Stamina: 50
Poklad: Roztrhané oblečení
Častý výskyt: Solstheim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: xx027A15Dalším typem je "Šlechtic", muž z Cyrodiilu, jenž jede na koni kamsi po Skyrimu a doprovází ho jeden legionář. Nelze s ním navázat rozumnou řeč, jakmile se přiblížíte, vykřikne buď on nebo stráž, abyste odešli. Dokud nezaútočíte, zůstanou v klidu. Tento šlechtic nosí kvalitní šaty a má u sebe dýku. Je malá pravděpodobnost, že najdete zlato a šperky (25%). Ovšem je smrtelný.

Dá se narazit i na dvojici šlechticů, doprovázeni dvěma legionáři. V tomto případě mají u sebe větší bohatství (amulety, prsteny, více zlata).NázevLevelZdravíManaStaminaDušeID - mužiID - ženySchopnosti/Dovednosti
Šlechtic
4
100
50
50
Černá
00102D62
00102D63
-

Dalším typem je "Uprchlík", na kterého můžete narazit jak v přírodě, tak i na stezkách. Zpočátku k vám přiběhne udýchaný muž, jenž vám dá do rukou očarovaný předmět a požádá, abyste ho uschovali a nic neprozrazovali, pod pohůžkou vaší smrti.

Ať už reagujete jakkoli, po chvíli zmizí pryč a vzápětí přiběhne lovec, jenž se vás vyptá po onom uprchlíkovi. Zeptá se i na ukradenou věc.
Máte několik možností, co učinit. Buď mu vrátíte ukradenou věc zpět (bude velice překvapen a odmění vás), zalžete, že nevíte, kde se muž schovává, nebo mu řeknete, kde je, ale věc si ponecháte. V každém případě pak můžete později vidět, jak lovec onoho uprchlíka najde a zabije ho.

Uprchlík má na sobě lehkou zbroj a vůči vám je neagresivní. Naopak, jakmile ho najde lovec, bude se snažit utéct pryč. Po jeho smrti lze sebrat výbavu i zlato (25%)

Uprchlík
Level: 1-25
Zdraví: 35-489 / Mana: 25 / Stamina: 70-246
Poklad: Výstroj a výzbroj, zlato (25%)
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 00062158Dalším typem je "Vyděšená žena", na kterou můžete narazit kdekoli v přírodě či na stezce. Tato žena k vám přiběhne a požádá vás o pomoc, nezná cestu do nejbližšího města. Poté, co jí prozradíte správný směr, vám sdělí, proč se bojí. Utekla ze spárů nemilosrdných banditů v Mlžné hlásce a obává se o svůj život. Když ji ujistíte, že se na to podíváte, na mapě vám označí lokaci dané pevnosti a odejde pryč.

Tato postava nemá u sebe, kromě hrubé tuniky, nic cenného, velmi malá pravděpodobnost, že najdete zlato a šperhák (10%). Je smrtelná.

Další typ této postavy je podobný jako u lovce. Přiběhne k vám žena, prosící o lektvar vyléčení nemoci, neboť ji kousnul upír. Máte zde dvě možnosti, buď jí vyléčíte či pošlete pryč. Ať tak či onak, na mapě vám vyznačí upíří doupě, ze kterého utekla.

Vyděšená žena
Level: 1
Zdraví: 50 / Mana: 50 / Stamina: 50
Poklad: Výstroj a výzbroj, zlato či šperhák (10%)
Častý výskyt: celý Skyrim
Perk: -
Úkol: -
Duše: Černá


ID: 000B1CFF


Reklama
Sdilet tuto novinku
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook:


Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte proto první a vložte svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Archív Novinek
Datum Kategorie Název Přečteno
24-12-2018 Články Šťastné a veselé! (2018) Přečteno 2253 krát
11-06-2018 Elder Scrolls The Elder Scrolls VI oznámeno! Přečteno 5479 krát
01-04-2018 Novinky S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl) Přečteno 3526 krát
24-12-2017 Články Veselé a šťastné! (2017) Přečteno 2958 krát
06-07-2017 Rozpracovaná novinka (6.7.) Přečteno 0 krát
01-04-2017 Na cukřík s M'aiqem Lhářem Konec série "The Elder Scrolls"! Přečteno 9721 krát
11-02-2017 Elder Scrolls Příběhové rozšíření pro TESO a H... Přečteno 5378 krát
24-12-2016 Elder Scrolls Veselé Saturalie a oslavte Starý život! Přečteno 4672 krát
12-12-2016 Na cukřík s M'aiqem Lhářem 6 let se Skyrim.4fan Přečteno 4652 krát
18-11-2016 Elder Scrolls The Elder Scrolls: Online dočasně zdar... Přečteno 5599 krát
 Více...     
Archív Novinek
TOPlist