S hrdin(k)ou po celém TAMRIELU! (Apríl)
Přidal/a Maiq the Liar dne 01. April 2018 01:00:00
V minulých měsících jste se mohli dočíst o spekulacích nového dílu TES. Nejdříve se hovořilo o roce 2018, pak následně o přerušení veškerých prací a pokračování série Fallout. Avšak některým moderátorům se povedlo vypátrat uniklé informace… přímo z Bethesdy!
Novinka
Dlouhou dobu se spekulovalo o pokračování série TES, kde se bude odehrávat, jaká bude hlavní postava a o co vlastně půjde v tomto díle. Někteří si mysleli, že série zanikne a bude se pokračovat jen na vývoji světa pro „TES: Online“, případně vyjdou další vylepšení pro speciální edici Skyrimu. Naši moderátoři se podělí s vámi o některé dechberoucí informace. Hned na úvod bude prozrazeno to hlavní… Šestý díl se bude odehrávat po celém Tamrielu!Šestý díl ponese výstižný název „The Elder Scrolls VI: Tamriel“ a jak již bylo v úvodu psáno, bude se odehrávat po celém kontinentu. Nejprve popis hlavního děje a postav. Příběh se odehrává deset let po Skyrimu, tudíž hned po spuštění nové hry na vás vyskočí okénko s možnostmi, jak jste hráli Skyrim, se kterými frakcemi jste byli za dobře a jakou třídu jste převážně hráli (něco podobného je vidět u Telltale games). V této době se celý kontinent změnil, Thalmor díky válkám v Císařství a následné rebélii ve Skyrimu obsadil všechny důležité oblasti a ovládl tak celou říši. Nepřátele státu našel a popravil a zbytek přinutil ke spolupráci. Co se týče Drakorozeného, zpočátku bude o něm zmínka, že během válek zmizel a nikdo už o něm nezaslechl.

Hráč bude opět začínat jako vězeň, ovšem v žádném vězení, ale jako pokusný experiment čaroděje Lasirra, který má věž v jedné z říší Zapomnění - konkrétně Vaerminy. Váš první pohled bude dosti překvapivý, budete totiž připoutáni ke stěně v mučírně, kde uvidíte na své končetiny a na vás z protější strany místnosti bude křičet Bretonka Cantonna, jež vám vysvětlí základní mechanismy pro pohyb a dialog. Vaším prvním úkolem bude utéct z věže, protože nechcete skončit jako spálená mrtvola. Během krátkého pobytu si osvojíte základní techniku boje, uhýbání a dokonce i čarování.

Jakmile se střetnete s čarodějem, nasbíráte zkušenosti a osvojíte si první perky, dostanete se do místnosti s mnoha teleporty. A zde skončí veškerý tutoriál. Jakmile vstoupíte do teleportu právě s Cantonnou, objevíte se v některé provincii… ať už Morrowindu, Elsweyru nebo dokonce i Skyrimu.
Cantonna vás bude doprovázet do první vesnice, kde zjistíte situaci nejen ve světě, ale i na domácí půdě.Během prvních úkolů (dones, přines, zabij, vyčaruj, …) se dostanete do podvědomí zbývajících frakcí a cechů, jež vás kontaktují a požádají o pomoc. Protože si budou jistí, že jste ti PRAVÍ a VYVOLENÍ, povypráví vám o Drakorozeném, že žije na odlehlém místě. A váš úkol je prostý: najít Drakorozeného a společně s ním osvobodit říši. Ale ne všechno půjde hladce, neboť každý z cechů chce řešit problémy jinak a každá provincie nesympatizuje se všemi. Proto budete muset nejprve přesvědčit „vyšší osoby“, aby vám pomohli.

Celá zápletka se točí kolem Drakorozeného a určitě si říkáte, co je na hlavní postavě tak zvláštního. Budete se divit, ale v podstatě „nic“. Vy sami si už na začátku určíte, co budete, resp. čím jste dříve byli. Můžete si zvolit „vojáka“, „mága“, „lupiče“, ale třeba i „barda“, „pekaře“ nebo „vozku“. Systém levelování se od Skyrimu nijak nezměnil, abyste si zlepšili dovednost, musíte ji používat často. Co se ovšem změnilo, jsou právě perky. Ke každému perku musíte mít příslušný level postavy, abyste si ho mohli odemknout. A co je zvláštní, když si například zvolíte ze začátku, že budete „lučištník“, můžete si luk vylepšit na hodnost „Velmistr“, ale nemůžete si třeba dát pak „Háčkování zámků“ na mistrovskou úroveň. Pokud bychom to laicky napsali, „nemůžete být ve všem nejlepší“, což nezní špatně (pozn. že by návrat ke kořenům?)

Hra samozřejmě nabízí nové možnosti, například hazard mezi měšťany, možnost je vyzvat na různé akce (přátelská rvačka, společně se napít, učit se, …) nebo dokonce flirtovat s každým NPC! Zvláštností oproti předchozím dílům má být pak situace dědictví a zákonů. Každá provincie trestá hříšníky jiným způsobem. Například za krádež ve Skyrimu vás hodí do žaláře, ale naopak v Elsweyru vás spoutají ke kameni uprostřed pouště a je jen na vás, zda utečete nebo zemřete.TES VI: Tamriel vypadá velice slibně, i když bylo jasné, že bude mít určité chybky. Například se podle informací ví, že NPC budou dabování max. 20 lidmi - to není moc. A hlavní problém je engine… ano, „Tamriel“ bude zachován ve Skyrim enginu, což je škoda.

Gameplay nebyl zatím publikován, ovšem bude zde zanechán odkaz na ony uniklé informace. Celá rada Starších je natěšená z těchto zpráv a nemůže se dočkat nových poznatků, zážitků a celkové atmosféry z nových prostředí. Na závěr bude prozrazeno datum vydání: únor 2020!Jaká jsou vaše očekávání od nového dobrodružství? Myslíte si, že bude další díl stát za to? Napište nám vaše názory!