Veselé Saturalie a oslavte Starý život!
Přidal/a Maiq the Liar dne 24. December 2016 17:20:26
Domem vane vůně pečeného masa, purpury i zavěšených bylinek. Venku mrzne až praští... Někteří se snaží dodělat své poslední resty před slavnostní chvílí, která vypukne večer, a jiní zase jen s úsměvem vyhlížejí okolí, jak chaoticky blázní.

Čtěte následující řádky, Rada starších vám přeje krásné Vánoce!
Novinka


Pro některé fórany byl tento rok velmi napínavý a hektický, pro jiné zase klidný a odpočinkový. Někteří zažili nezapomenutelné chvíle, na které rádi vzpomínají a jiní si zase raději přejí, aby už bylo po všem.

Narozdíl od "Skyrim.4fanu" se na Tamrielu neslaví žádné Vánoce, pouze "Saturalia", což jsou... ehm, obdobné svátky jako v reálném životě.
Tyto svátky se slavily na Tamrielu přesně 25. večerníku, kdy už od brzkých ranních hodin se rodiny setkávaly a dávaly si dárky. Tento den znamenal "dnem míru a klidu", proto pokud měl obyvatel spor s někým dalším, pak tento svátek mu pomohl "zakopat válečnou sekeru".

Kromě setkávání bližních, se v pozdějších hodinách pořádaly (hlavně ve velkých městech) průvody s různými masky a kostýmy. Na závěr tohoto dne se uskutečňovaly bohaté večírky, plné jídla, tance a radosti. Poutníci a cestovatelé byli dokonce zváni, aby se k těmto oslavám přidali.

Ačkoli to vypadá, že si obyvatelstvo neužilo moc radosti a slávy v jediném dnu, nemuseli se strachovat. Krátce po těchto oslavách nastala další událost "Oslava Starého života", která se slavila už od 30. večerníku, až do 1. jitřníku.

V tento svátek většina obyvatel zamířila do kostelů a chrámů, kde vykonávali u kněžích zpovědi a přáli si, aby jim bylo odpuštěno z hříchů, které během roku učinili. A pokud si znepřáteli některého člena rodiny, který jim během roku zemřel, chtěli si s ním urovat spor.
Nyní je zřejmé, že tuto činnost mohli udělat kdykoli v roce, ovšem během těchto dnů si brali kněží nejmenší poplatek za poskytnutí duchovních služeb.

Každá krčma ve městě měla otevřeno po celou dobu a zásoby jídla či pití byla na účet podniku. Proto bylo možné se setkat s různými lidmi i rasy, kteří by si jinde ani nepozdravilli...


- - - - - -Ačkoli jsou reálné a tamrielské svátky podobné, M'aiq ví, že ne všichni slaví tyto svátky stejně. Ať už slavíte křesťanské svátky, tamrielské, pohanství, zimní slunovrat nebo dokonce VÁMI vytvořené svátky, M'aiq Lhář a celá Rada starších vám přejí jejich krásné prožití!