Výroční soutěž o Fallout 4
Přidal/a Whirt dne 23. October 2015 02:55:50
Bude to již pět let, co náš web učinil první krůčky k tomu, aby se stal útočištěm pro mnohé hráče Skyrimu a všeobecně fanoušky obří herní scény. Za tu dobu se stalo spousta příjemných i nepříjemných věcí, někteří se stali přáteli a mnozí z nás tu snad i doslova vyrůstali. Ale nechci tu znít nostalgicky, za tu dobu se totiž Bethesda pustila do vývoje jejich další významné značky a to Falloutu 4. Já a mí spolupachatelé jsme se rozhodli, že chceme abyste se o jednu z kopií utkali v krvavé disciplíně a to v umění.
Novinka
Bude to již pět let, co náš web učinil první krůčky k tomu, aby se stal útočištěm pro mnohé hráče Skyrimu a všeobecně fanoušky obří herní scény. Za tu dobu se stalo spousta příjemných i nepříjemných věcí, někteří se stali přáteli a mnozí z nás tu snad i doslova vyrůstali. Ale nechci tu znít nostalgicky, za tu dobu se totiž Bethesda pustila do vývoje jejich další významné značky a to Falloutu 4. Já a mí spolupachatelé jsme se rozhodli, že chceme abyste se o jednu z kopií utkali v krvavé disciplíně a to v umění.O co v soutěži půjde?
Budeme po vás chtít výtvor, který můžete udělat devíti různými cestami a který bude na jedno (případně pokud zadání říká jinak, tak na víc) téma inspirované sérií Elder Scrolls. Celkově jsou tři témata. Téma můžete uchopit jak chcete, neměli byste se však od něj vzdálit na hony. Žánr příběhu, či nádech kresby je na vás, budeme rádi za hlubokomyslné eseje až po groteskní vyprávění.

Jak témata zní?
1. Služebník Daedry (inspirace - daedry a jejich přisluhovači, jejich zvrácený vztah, šílení fanatikové a čeho jsou schopní, uctívači, jenž sešli na scestí, korupce, zrada,...)
2. Přistěhovalec (inspirace - události během přesunu dunmerů do Skyrimu, vypravěčův náhled na skupinu či jednotlivce, různé úhly pohledu - Dunmerů, Nordů, či snad jiných ras. Výskyt nečekaných přátelství a nejistých vztahů, vraždy, nemocí a nástrah na cestách...)
3. Uprostřed ničeho (inspirace - skupina či jednotlivec napospas Skyrimské - možno i jiné Tamrielské - divočině, ztracen, zraněn, zavržen, v zimě, mlze, bojuje vůči přírodě či zvrácené hře lovců...)

Jaké jsou formy tvorby?
1. Obraz - jedno ze tří témat (min. formát A4, v případě kresby na tabletu rozlišení 2480x3508 nebo 3508x2480 - rozměry A4 ve photshopu, PNG, barevnost a technika záleží na autorovi)
2. Prostorová tvorba - jedno ze tří témat (není přímo definováno, tvorba záleží na autorovi, může překvapit originalitou, funkcí - soška z hlíny, replika předmětu,... autor zašle tři fotky vyfocené fotoaparátem ne mobilním telefonem - zapředu, z boku, z vrchu)
3. Povídka - jedno ze tří témat (3 až 6 stran elektronického textu s velikostí písma 12, font Arial, formát nejlépe klasický doc)
4. Báseň - všechna tři témata (délka podle uvážení, elektronický text, velikost písma 12, font Arial, formát nejlépe klasický doc)
5. Beztextová hudba - dvě ze tří témat (délka podle uvážení, formát MP3)
6. Píseň - jedno ze tří témat (délka podle uvážení, formát MP3)
7. Komiks - jedno ze tří témat (20 - 100 oken, více listů A4, v případě kresby na tabletu rozlišení 2480x3508 nebo 3508x2480, PNG, barevnost a technika záleží na autorovi stejně tak přítomnost textu)
8. Komiksový strip - všechna tři témata (tři A4, v případě kresby na tabletu rozlišení 2480x3508 nebo 3508x2480, PNG, barevnost a technika záleží na autorovi stejně tak přítomnost textu)
9. Krátkometrážní video - jedno ze tří témat (animované, hrané či loutkové 2 - 10 min, v případě animovaného je spodní mez 0,5 minut, formát MP4, kodek H.264 nejlépe, poměr stran není povinný ale lépe 16:9)

Jak funguje bodování?
Boduje se 0-10 bodů.
Jsou čtyři porotci Whirt, Nagasadow, Nerevar a EldeR. Nejvyšší možný počet bodů je tudíž 40.

Kam výtvory posílat?
Na email: fallout4.soutez@gmail.com
Pokud je výtvor příliš velký využijte nějakého internetového uložiště a zaslat odkaz.
V případě videa můžete využít službu youtube či vimeo.
E-mail zasílejte ve formátu:

Předmět:
Soutěž - jméno příjmení

Text:
Jméno příjmení
Jaké zadání a téma jste dělali.
Jakou verzi Falloutu si přejete PC/PS4/XBOXONE.
Jiný kontakt kromě e-mailu, v případě, že vás nebudeme moci zastihnout.

Jak dlouho bude soutěž trvat?
Od 23.10. do 23:59 8.11. 2015. Výsledky budou vyhlášeny 10.11.

Je nutný účet na této stránce?
Není, ale byla by to pěkná laskavost, kdybyste sem občas zaskočili.

Co když vyhraju?
Sledujte zdejší hlavní stránku, kde budou vyhlášeny výsledky a e-mail, na který vám pošleme žádost o uvedení adresy, na kterou máme výhru zaslat. V případě, že se neozvete, využijeme sekundárního kontaktu uvedeného v e-mailu. Pokud se do čtrnácti dní neozvete, bude výhra předána druhému s nejvyšším hodnocením.

Je tu cena útěchy?
Ano, pokud se nějaký porotce bude cítit opravdu štědrý a bude mu líto, že jeho favorit nevyhrál, může se favorit dočkat nějakého zajímavého malého nezávislého titulu na steamu. Jen tak letmo nadhodím Life is Strange, Guns of Icarus, Trine 2,...

Budou můj výtvor moci vidět uživatelé tohoto fóra?
Ano, výtvory budou uvedeny v novince s výsledky.

Komu být vděčný?
Na závěr je důležité zmínit, že všichni jsme se, co se financí týče, na cenu složili. Největí dík patří SkyrimAdminovi, který věnoval nejvyšší částku, poté Nagovi, Nerovi, EldeRovi a samozřejmě mé maličkosti, temnému pánovi podsvětí, Whirtovi. Děkuji, nemusíte tleskat.

Děkujeme a těšíme se na vaše výtvory. V případě dotazu pište na výše zmíněný mail.