Apríl: Protože tenhle svět je jedna velká Aréna...
Přidal/a Whirt dne 01. April 2015 13:03:38
Je to dvacet jedna let od založení série Elder Scrolls a tudíž je to také stejný počet let od vydání jejího prvního dílu se jménem Arena. Já tuhle prvotinu ze série hrál, ale není jasné, jestli to může dnes říct většina uživatel tohoto fóra. To se ale může změnit. Proč? Protože skupinka nadšenců dělá plnohodnotný remake!
Novinka
Je to dvacet jedna let od založení série Elder Scrolls a tudíž je to také stejný počet let od vydání jejího prvního dílu se jménem Arena. Já tuhle prvotinu ze série hrál, ale není jasné, jestli to může dnes říct většina uživatel tohoto fóra. To se ale může změnit. Proč? Protože skupinka nadšenců dělá plnohodnotný remake!Určitě mnoho z vás si představovalo, jaké by to bylo převést staré díly oblíbené herní série do současného grafického provedení a postupně se vám tyto představy stávají skutečností. Horlivé diskuze na internetových fórech byli vyslyšeny již u Morrowindu a to hned dvakrát - dočkali jsme se Morroblivionu a ještě na nás bude čekat Skywind - ale díly, které by si toto provedení opravdu zasloužili do této doby ležely nedotčené (pokud nepočítáme DaggerXL, který se již dlouho nehnul z místa).

Ruku k dílu přiložil tým amatérských programátorů a grafiků z ruska, a slibují nejen plný dabing, ale také zachování původního soubojového systému. Dočkáme se také detailnějších a různorodějších dungeonů, ve kterých nebudou chybět tajné chodby a čaroděje potěší návratem oblíbených kouzel. Jediná změna, která možná zklame mnoho fanoušků, je zmenšení herního prostoru, protože v dnešní době by s generovaným světem tak komplexní hra nefungovala dobře.

Ostatně se na všechny detaily, změny k lepšímu i horšímu a také nějaké předběžné screenshoty a concept arty, můžete podívat na jejich domovské stránce. Stačí Kliknout na tento odkaz.

Co na tenhle nápad říkáte, těšíte se a remake si zahrajete, nebo vám to nic neříká, jako původní originální verze?