Apríl: 200 let Tamrielu
Přidal/a Whirt dne 01. April 2014 20:30:19
Také vám přišlo, že od událostí ve čtvrtém díle série Elder Scrolls po události v pátém je velká mezera, popravdě 200 let dlouhá, která jednoduše potřebuje zaplnit?
Novinka
Také vám přišlo, že od událostí ve čtvrtém díle série Elder Scrolls po události v pátém je velká mezera, popravdě 200 let dlouhá, která jednoduše potřebuje zaplnit?


Concept art pro připravovaný první díl


O to se rozhodl postarat jistý pán jménem Michael Kirkbride – designer, který je zodpovědný právě za neskutečné množství lore informací spojených s Elder Scrolls hrami. Sice již před dlouhou dobou opustil Bethesdu, popravdě již při vývoji Morrowindu, přesto stále pracuje na vývoji tohoto živého světa. Jak sám řekl redaktoru amerického časopisu Game Informer Jou Jubovi , Bethesda ho opět po třech letech požádala o spolupráci a to o napsání série knížek, které by nám hráčům plnohodnotně vyplnili onu mezeru, což se příliš nepovedlo novelám od Grega Keyese.

„Jsem opravdu nadšený z toho, že můžu opět spolupracovat na utváření tohoto neuvěřitelně fantaskního a nevšedního světa.“ povídá s nadšením Michael. „Spolupracoval jsem na tvorbě Tamrielu od samého počátku a stále je při jeho vývoji na něm můj otisk, tak doufám, že nezklamu.“

Série by měla obsáhnout deset knih, každá z nich zaměřená na důležitý milník historie čtvrté éry od jejího počátku po návrat požírače světů. Každá z těchto událostí značně ovlivní určité obyvatele Tamrielu, takže není divu, že jako první mezi nás zavítají události týkající se výbuchu Rudé hory, který způsobí úpadek Dunmerské společnosti. Tento díl se příznačně nazývá Ashbringer.

Projekt právě teď startuje na kick-starteru , kde ho můžete podpořit (klikni zde), a pokud budete velmi štědří a projekt bude úspěšný, může se k vám dostat výtisk s podpisem autora nebo miniaturní vydání Oghma Infinium, aby jste byli pro příště prozíravější ohledně novinky vydané na prvního dubna.