Bratrovrah, aneb Ozzyho comeback
Přidal/a Mike dne 29. March 2014 00:03:45
Pravidelným čtenářům našeho webu, zvlášť pak milovníkům sekce "Váš svět" není Ozzy nijak cizí. Tentokrát nám naservíroval další dílo. Pojďme si říct, o co vlastně jde.

(Čtěte dále...)
Novinka
Ozzy, nebo bych měl spíše "správně" říci DragonOzzy je takřka celebritou na poli povídek u nás na fóru.
Jsou to ale přesně tři týdny zpátky, kdy se objevil jako blesk z čistého nebe s novým dílem. A obecně se shodujeme, že s dílem velice zdařilým.

Dnes byl zveřejněn čtvrtý díl této série krátkých povídek, kterou autor nazval Bratrovrah.
Jednotlivé díly se dají číst nezávisle na sobě, většinou jsou vždy uvedené kratším povídáním (nastíněním situace).

Byl krásný slunečný den v tropech.
O kolik krásnější by byl, kdybych ho netrávil v cele. (...)
Za život jsem spáchal tolik svinstev, tolik zločinů, za které by mne dal každý vladař, s byť jen špetkou smyslu pro spravedlnost brutálně mučit a čtvrtit zaživa.


Postavy v Ozzyho podání ve velké míře balancují na hraně pomyslného dobra a zla, o to více se však stávají v jistém slova smyslu atraktivnější a příběh díky tomu dostává ten správný říz.
(Popravdě, koho zajímá mladý hudebník, který svým nádherným hlasem svádí jednu šlechtickou dcerku za druhou? Asi moc nikoho... a nebo snad...?)

Příběh je vyprávěn barvitě, autor se nebojí výpravu lehce (no dobrá, těžce...) "okořenit" nějakým tím peprnějším slůvkem (aneb jak sám uvádí "Nevhodné pro čtenáře mladší 18ti let"), což jistě není na škodu, naopak (na druhou stranu, někdy je méně více). Opět se to výrazně podílí na budování středověké, surové, autentické atmosféry, což hodnotím velice pozitivně.

Určitě bych ještě vypíchl pravidelnost. Každý pátek je vydán nový díl, což trochu "nutí" čtenáře se jednou za týden podívat, což není moc, ani málo, zkrátka tak akorát.

Všem, kdo se ještě nezačetli vřele doporučuji. Jistota brutality, vulgarismů a pokračování každý pátek zaručena. :-)

Napřáhla se. Jednoho vzala od krku až po obličej, jedno líznutí ocelí a banditovi upadla půlka hlavy. Útoky druhého odrážela, dokud jí neshodil na zem a neodkopl jí kosu.
„Chcípni děvk…“ s chrčením se poskládal na zem vedle ní, přičemž se sesunul z ostří mého obouručáku, kterým jsem ho zezadu probodnul.


A kde si můžete Bratrovraha přečíst? No přeci u nás na fóru:

- B R A T R O V R A H -


KLADY:

+ propacované postavy
+ příběh
+ výprava
+ autentičnost
+ pravidelné pokračování


ZÁPORY:

- místy přílišná vulgarita
- nižší celistvost děje