Cechy Skyrimu 4: Winterholdská Škola
Přidal/a Schmelda dne 21. October 2011 17:58:50
Skyrim se nám blíží, ale stále je to ještě dvacet dní, takže si je pojďme zkrátit dalším dílem tohoto seriálu, je o společenství čarodějů, o kterém skoro nic nevíme, takže jako vatu použijeme historii cechu mágů.
Novinka
Skyrim se nám blíží, ale stále je to ještě dvacet dní, takže si je pojďme zkrátit dalším dílem tohoto seriálu. Je o společenství čarodějů, o kterém skoro nic nevíme, takže jako vatu použijeme historii cechu mágů.

Cech mágů vznikl během začátku druhé éry na Summerset Isle. Zakladatelem byl Vanus Galerion z řádu Psijiců. Ten, navzdory zákonu a zvyklostem, propůjčoval očarované předměty a kouzla lidem, kteří nebyli magicky nadáni, ale byli schopni zaplatit. Byl předveden před soud a měl být popraven. Není známo, jak si zachránil život, ale nebyl odsouzen a založil cech mágů, který se postupně rozšířil po celém Tamrielu.

Fungování cechu se v každé hře měnilo. V Morrowindu jste se mohli připojit, jakmile jste prokázali základní talent. V Oblivionu jste museli splnit úkoly, abyste získali doporučení. V Morrowindu si byla všechna cechovní sídla v podstatě rovná, v Oblivionu se podřizovaly Univerzitě v Imperial City. Mezi Oblivionem a Skyrimem je ale dvě stě let a za tu dobu se nám cech mágu rozpadl na dvě části - Koncil (Synod) a Školu Šepotů (College of Whispers), což se stalo padesát let po Oblivionu, takže se během sto padesáti let mezi tímto schizmatem a Skyrimem mohlo stát mnoho. Jediné, co víme, je, že Škola má sídlo ve Winterholdu, městě čelícím dunmerským uprchlíkům, a že se setkáme s obrovskou knihovnou Ysmir a že tam najdeme učence z celého Tamrielu.
Otázka na závěr: Jaká kouzle budete nejvíc používat?