Cechy Skyrimu 1: Temné Bratrstvo
Přidal/a Schmelda dne 27. September 2011 19:54:21
Zdravím, dneškem začíná nový seriál, volně navazující na Rasy Skyrimu. O desíti rasách jste si tu už mohli něco přečíst, jdeme se tedy věnovat cechům které budeme moci ve Skyrimu podporovat. A tou první je Temné Bratrstvo, které na Theskyrimblog.com vyhrálo anketu o nejoblíbenější společenství...
Novinka
O desíti rasách jste si tu už mohli něco přečíst, jdeme se tedy věnovat cechům které budeme moci ve Skyrimu podporovat. A tou první je Temné Bratrstvo, které na Theskyrimblog.com vyhrálo anketu o nejoblíbenější společenství.

Nejdřív se Vám ale představím, jmenuji se Schmelda, svou Tamrielskou pouť jsem začal Morrowindem a Oblivion hraji doteď. Administrátorem jsem se stal včera, toto je můj druhý článek, takže buďte milosrdní:). Bude-li mít někdo z Vás nějaké konstruktivní přpomínky, rád si je poslechnu. Pojďme ale na samotný článek, který Vám snad ukrátí to odporně dlouhé čekání...

"What is the colour of Night?" "Sanquine, my brother."
Temné Bratrstvo

Temné bratrstvo bylo založeno na začátku druhé éry, po vraždě Akavirského potentáta (přečtěte si Let's learn some Lore #9). Vraždu provedla Morag Tong, jediné legální zabijácké společenství, které působí na Vvardenfellu a pomáhá v mocenském boji pěti rodům. Proč došlo k rozdělení Morag Tong a bratrstva není jasné, ale možná to souvisí s náboženskými rozdíly. Obě skupiny uctívaly Sithise, hadího boha chaosu. Morag Tong se ale později přiklonila k daedrické víře v Mephalu, daedrického prince podvodu, lží a intrik. Bratrstvo zachovalo věrnost Sithisovi a Noční Matce, jejíž původ není znám. Noční matka se zjevuje jen málokdy a když, tak jako duch. V Oblivionu se objevila v Bravilo pod sochou šťastné stařeny. Vzhledem k tomu, že si Mephala libuje v rozmíškách mezi lidmi, je dobře možné, že Noční Matka je jeho vtělením.
Kromě Morag Tong jsou s Bratrstvem úzce spojeny dvě organizace, ShadowScales, což je zabijácká organizace z Black Marsh a tajemná Černá Ruka, sekta uctívající Sithise a Matku.
První potvrzený záznam o Bratrstvu pochází z roky 258, druhé éry, kdy Bratrstvo vraždilo ve službách krále Skyrimu.
Ke konci Třetí Éry, konkrétně během krize Šestého Rodu, byli zabijáci několikrát vysláni, aby zabili Nerevarina, který je ale vystopoval a zabil jejich vůdce. To ale ke zničení Bratrstva nestačilo. Málem se to ale povedlo o několik let později, kdy bylo Bratrstvo zrazeno a mnoho jeho členů pobito Hráčem.
Bratrstvo bylo velmi oslabené, ale je možné, že během čtvrté éry získalo nějaký ten vliv zpět.
Nyní jděte, Bratři, a ať Vám Matka věnuje své chladivé a milující objetí...