Let’s learn some lore 7
Přidal/a MortuusDominus dne 28. August 2011 16:12:50
Skyrim - Je nejvyšší čas prozkoumat tuto hornatou a chladnou zem, než tomu tak učiníme ve hře.Takže v této epizodě "Pojďme se naučit některé tradice“ se zaměříme na tuto zemi patřící Nordům
Novinka
zdroj:Skyrimblog


Let’s learn some lore: Skyrim


Je nejvyšší čas prozkoumat tuto hornatou a chladnou zem, než tomu tak učiníme ve hře.Takže v této epizodě "Pojďme se naučit některé tradice“ se zaměříme na tuto zemi patřící Nordům

Zde je pět stručných bodů

1. Původní obyvatelé této země byli Falmeři, známý také jako 'Snow Elves' (sněžní elfové). Jednalo se o rasu dost zaměřenou na magii, která byla odolná proti extrémní zimě, díky tenké vrstvě modro-bílého ledu, který pokrýval jejich kůži.
2. Nordi přišli, po určitou dobu a v několika vlnách, na sever Skyrimu z ještě více severnějšího kontinentu Atmory – ve snaze uniknout před krvavou občanskou válkou. Po mnoho let žili Falmeři a Nordi v harmonii, ale vzhledem k růstu počtu obyvatel, Nordi byli nakonec považovány za hrozbu, což vedlo k občanské válce.
3.V Falmeři vyhladili téměř celou Nordskou populaci, pouze legendárnímu nordskému králi Ysgramorovi a jeho synům se povedlo uniknout zpět do Atmory. Shromáždili 500 "společníků", kteří se vrátili do Skyrimu a zničily Falmery. Můžeme jistě očekávat, že tato historie bude zasahovat do nové verze Fighters Guild (Cechu Bojovníků) a "společníků".
4.Ve střední části Skyrimu se nachází High Hrothgar, "hrdlo světa", vysoký vrchol na který vede 7000 schodů. Je domovem tajemných Greybeards, kteří jako jediní slyší hlas z nebes.
5.Skyrim je prosperující oblast se vzkvétající ekonomikou, ačkoli víme málo a chybí informace o tom, proč tomu tak je. Pěstovanými plodinami jsou pšenice a snowberry (sněhové bobule) z nichž je významný destilát whisky, včetně nordské značky s názvem "Rotgut". Architektura je podobné té,kterou jsme viděli v Brumě - kamenné domy, zabudované částečně pod zem, se slaměnou izolací proti chladu.

Slyšeli jsme celkem málo informací o "pěti velkých městech“ ve hře. Jedná se o:

◦ Solitude
◦ Riften
◦ Whiterun
◦ Windhelm
◦ Markarth

Více podrobností o těchto městech je uvedeno v následujícím videu, které je na konci tohoto článku. Ostatní menší města uvedené v historii a pravděpodobně zahrnuté i ve hře (různě očíslované mezi 8 až 20) jsou:

◦ Dawnstar
◦ Falkreath
◦ Karthwasten
◦ Riverhold (není o něm psáno, ale viděli jsme ho na videu)

Skyrim je rozdělen do 8 regionů a každý má svou osobitou kulturu. Tato mapa – vytvořena jedním fanouškem, takže nemusí být přesná -ale je to "nejlepší pokus o odhad" , kde jsou umístěny jednotlivá města.

◦Haafinheim
◦Northshire
◦Winterhold
◦Eastmarch
◦The Rift
◦The Tale
◦Falkreath
◦The Reach
◦WhiterunPočkat ... není to devět? Vskutku je. Takže vývojáři mají zřejmě poněkud překreslenou politickou mapu - možná to způsobily změny ke kterým došlo během 200 let od poslední hry.

Každopádně, tady je výše slíbené video, s průvodcem po hlavních městech Skyrimu.


Skyrimská architektura je podobná té Brumské, která se nachází v severním Cyrodiilu. Budovy v Brumě jsou postaveny částečně pod zemí, aby udržely teplo. Jsou vyrobeny z kamene a dřevo je použito pouze pro podporu a střechy a je pokryté slámou. Tyto domy jsou nezbytné pro udržení tepla v mrazivém podnebí. Podobné stavby jsou také vidět v Solstheimu.

Dawnstar- Město na severu Skyrimu.
Falkreath- Město na jihu Skyrimu.
Vysoká Hrothgar- Známé hora známá jako Snow-Throat, kde žijí a Greybeards a Shor (severská verze Lorkhana)
Markarth Side - Město na západě.
Rifton - Město v jihovýchodní části Skyrimu.
Solitude - Na severozápadě
Whiterun- Město ve východním Skyrimu.
Windhelm- Město v severovýchodním Skyrimu.
Winterhold - Severovýchod


Dawnstar je opevněné město na severním pobřeží Skyrimu.
Po zničení pevnosti v Dawnstaru, během 2E 283, vládce Versidue-Shaie vyhlásil stanné právo, které vedlo k nejbrutálnějšímu a krvavému období v historii Tamrielu.

Falkreath je jihozápadní město Skyrimu, leží poblíž hranic s Cyrodiilem a Hammerfellem. V první a druhé éře, Falkreath byl jeden z několika království, která tvořila západní Colovii, ale v posledním století druhé éry, království vzkvétalo pod vedením Cuhlecain a jeho generála, nebo za Talose - později známého jako Tiber Septim.

High Hrothgar - je to nejvyšší vrchol ve Skyrimu. Cesta nahoru obsahuje 7000 kamenných schodů, tady bydlí staré Greybeards, kteří usilují o to " naladit se na hlas z nebe ". Nordi věří, že je stvořil Kyne, když na obloze dýchl na vrchol hory, který je také známý jako sněžné-hrdlo. Je možné, že Hrothgar má mystické spojení se zmizením Falmerů (Snow Elves)

Markarth Side je město v západo-středu Skyrimu, je pozoruhodný svou Imperial univerzitou založenou Tiber Septimem.

Rifton (také Riften ) je město v jihovýchodním Skyrimu, umístěno v blízkosti hranic s provinciemi Cyrodiil a Morrowind. V Riftonu se též Barenziah připojila k Cechu zlodějů při svém návratu na Morrowind.

Haafingar (také známý jako Solitude) je hlavní přístavní město na severním pobřeží provincie Skyrim. Je známé tím, že je to nejsevernější město v Tamrielu a neoblíbené jako sídlo tzv. Vlčí královny Potemy. Solitudě také vládl Mantiarco, především před sňatkem s Potemou.

Whiterun je město ve středu Skyrimu, kam Barenziah utekla na celý týden s milencem během jejího návratu do Mournhold. Jeden čas byl domovem skupiny gladiátorů známe jako Devastators (Pustošitelé).Oblast obsahující Whiterun a High Hrothgar byla dříve známa jako " Imperial City Skyrimu", ještě před tím, než podstoupila různé dynastické spory, útoky banditů zvané Hörme a sněžných trollů a sérii zničujících zim střídané s povodněmi, suchem a požáry.

Windhelm je město v severovýchodním Skyrimu, leží poblíž hranic s Morrowindem. Windhelm byl kdysi hlavním městem první říše, starý palác dynastie Ysgramor může být ještě stále viděn v centru města.

Winterhold (někdy nazýván Winter Hold) je hlavním městem stejnojmenného kraje a pobřežní pevnosti, která se nachází na severovýchodním cípu Skyrimu. Trochu ojedinělý od zbytku Nordské kultury, ale přesto bohatá a vlivná, to je známé jako jeden ze starých drží. Díky tomu že je blízko hranic s Morrowindem, je Winterhold silně ovlivňován dunmerskými způsoby a podněcuje část jeho ekonomiky.

ps: Budu se opakovat, ale buďte prosím shovívavý k překlepům a případným chybám :)