Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Ta hra je moc lehká :(

Přidal Fortrond dne 27.11.2011 00:35
#1

Nehrám na najtažšej :) Viem, že aj to je možnosť, dať si na seba slabšie veci, lenže akosi mi je to proti srsti a je škoda, že to autori trochu neobmedzili. Ale každopádne plánujem novú postavu a tam si už určite enchanting a kováčstvo nespravím naraz. Fakt nechápem týpkov Čo si vylepšia sekeru na dmg 500+dalších 50 napr. bleskom. To už by sa fakt stratila každá výzva. Naštastie je tu vždy možnosť novej postavy z novým štýlom hrania.

Přidal Marty dne 27.11.2011 00:41
#2

Naštěstí ;) tak když nehraješ na nejtěžší, proč si to prostě nedáš na nejtěžší?! :D ten super enchanting tky nechápu... to je pak mamut na dvě rány lol :D

Přidal tomypson dne 27.11.2011 01:25
#3

Tak to skus jako já, za mága, a běhej jenom v róbě -> brnění nula -> všichni mě bijí :( B)
jediný co mě chrání je kamenná kůže B) zatím
teď jsem dělal úkol pro knihovníka z university - zůstal jsem v dungeonu zamčený, zpátky to nešlo a přede mnou draughirský lord, který když mě doběhl a bácnul mě sekerou, tak bylo po mně na to šup.

ke kouzlům xxx kůže: mám dovednost magická zbroj - 2,5x silnější, když nemám brnění. asi bug - brnění nemám, ale ochrana je základní. Tak to je uvedeno ve statistice stávající účinky, nebo jak se to jmenuje. otázka je jak se to počítá. Já si ale myslím, že je to blbě.

Přidal Adams158 dne 27.11.2011 01:41
#4

hraji 4/5 obouruční boj a z magu se mužu zblaznit zas tak lehky mi to neprijde

Přidal MortuusDominus dne 27.11.2011 01:51
#5

Hmmm, mága mám taky a běhám nalehko v tom županu... a přijde mi to i vyvážený. Možná mít nějakej obrněnej tank, tak je to možná jiný...možná

Přidal Grom dne 27.11.2011 01:52
#6

Já to za mága zkoušel. Samozřejmě jen v róbě, už jsem to tu psal. Jasně, že mé borec s obouručákem dával na 1-2 rany ale co je mu to platny, když se ke mě nedostane, že? Mě na tom hlavně štve, že to není o to, že bych to hrál dobře. Aspoň za válečníka teda ne...nemusíš skoro blokovat ani nic jen spamujes utok a proti těžším soupeřům použijes Berserker (za orka) a je to...vyzkouším toho zloděje to je jediny co jsem nehrál, ale problém je, že v Oblivionu mě vůbec nebavil a navíc tu sem na fórech viděl hodně topiců, že sneak je snad nejvic nevybalancovanej skill no tak nevim nevim...

Přidal MortuusDominus dne 27.11.2011 01:57
#7

No dobře, tak ty sis zas jako mág volal bodyguardy, já si jedu jen za sebe, takže si u toho fakt čaj nezvládám dělat :D Ale možná protože je zloděj údajně nevybalancovanej, tak to možná pro tebe bude zrovna to pravy...možná

Přidal Agrael dne 27.11.2011 02:06
#8

No já hraji za zloděje a nepřátelé si mě všimnou až když jim podřezávám krky. :D
Gigant se nestihne ani otočit. :D

Přidal Marty dne 27.11.2011 02:28
#9

xDDD asi tak zkoušel sem všechny - bojovník, na lvl38 sem všechny jednoručkou dával 2-3 rány :D mág mi přišel... divnej, nwm jak to popsat, prostě mi nesednul... a zloděje si užívam, i když... Ten sneak :D Sedim si v rohu, hledaj stráže, procházej chodbou naproti, koukaj na mě s vykulenejma očima, prošli asi 10x a furt ne a ne mě najít :D aje podřezávat krky je sranda :) Ale ta hlava by mohla i upadnout, aby byla sranda :)

Přidal Avodat dne 27.11.2011 02:47
#10

Hele ja z prve hral warriora 1h + shield 35lvl na 4/5 obtiznost a bylo to dost jednoduchy, zacatky tak do 10lvl nic moc kvuli zbroji ale kdyz delas kovarstvi tak mas na 18lvl deadric zbroj a uz je to o nicem. Ted hraju vraha lvl 49 5/5 obtiznost a ze zacatku to bylo teda neco nedaval jsem ani vlky protoze jsem nechtel lukostrelbu ale 2x daggery a do 30lvl je to velka vyzva kdyz nestrilis. od toho 30lvl uz mas vysoky plizeni a rukavice od vrahu + talent na 15x dmg z plizeni a tim to tak nejak konci das instakill i mamutovi. Ale porad je to dost zranda protoze to je takova steath akce v tech dungach a kdyz si te nekdo vsimne tak si umrel.

Přidal Fortrond dne 27.11.2011 09:39
#11

Tak idem skúsiť čistého mága na najtažšej uvidím čo to bude, ale predpokladám, že ovela viac tažšie.
Inak ako tu niektorý píšete, že vám robia problémy mágovia. Na sebe nemám nič proti mágii a mág mi nikdy problém nerobil. No možno niekedy na začiatku mi tuším Krosis dal trochu zabrať, ale to len preto, že sa tomu jeho sprostému kúzlu nedalo uhnúť. Problém ak bol, tak vačšinou zo začiatku draugský pán smrti, alebo ešte dwemerský setník, ten velký s tou parou.

Přidal Marien dne 27.11.2011 10:14
#12

Nevím asi hrajete jiný Skyrim. Hraji zloděje, dýka a luk, střední obtížnost 40 lvl. Pokud nejsem opatrný a nechám se zaskočit, tak mágové mě dají na dvě kouzla (jak mě uvidí a neuteču, odcházím do Sovngardu). Bandita lučištník mě dá na jeden přesně mířený šíp, no a válečníkům musím utéct, páč 1 versus 1 jsem bez šance. A to nemluvím o skupině nepřátel. Ale protože jsem mistr zloděj a expertní vrah, tichou prací, pokradmu, zákeřně a neviděn dostanu každého. Buď jej podříznu nebo zdálky sejmu lukem. A o tom ten zloděj je :) . Rozhodně si tedy nemůžu stěžovat, že by to bylo lehké. Naopak, si to užívám. Hlavně když podřezávám bouřné hávy jednoho po druhém hned jak na ně narazím. Za vyvolávání válečných nepokojů, zabíjení císařských vojáků a rozvracení říše si nic jiného nezaslouží :@

Přidal Wolfox dne 27.11.2011 11:35
#13

Mám Rogue-styl Khajiita lvl 48, obtížnost velmistr, chodím zásadně sólo (protože když začnu likvidovat cíle tak společník po nich hned naběhne a prozradí i mě, navíc mi pak překáží ve výhledu), a můžu ti říct, že ani dračí brnění a naenchantovaný daedrický luk není záruka úspěchu, když si nedám bacha tak mě naklepne i bandita, a pak takový souboj s prastarým drakem, který si mě opeče na jeden plný zásáh, to je potom adrenalin!

Přidal limec dne 28.11.2011 11:41
#14

jedu maga na 3/5 bez spolecnika, flasek, jidla, a tech vyrobnich vylepsovacich dovednosti a nestezuju si ze by to bylo lehke docela si zabeham. s jednim upirem sem se v dungu nahanel snad 10 minut teda on nahanel mne :) nez sem ho uklofal to sem mel jeste jen ty zakladni kouzla

Přidal Freani dne 28.11.2011 12:44
#15

Tak já jako Breton - 1H+štít (na střední obtížnost) jsem měl vždy problémy s mágy, když to byl nějaký minibos (Morokai apod.), nebo ti velmistři nekromancie, kteří jsou občas po dungeonech. Blesky nebo těmi svými ohnivými plošnými kouzly byli schopni mě sestřelit na tři rány, ať jsem byl na jakémkoli levelu. Na nejtěžší obtížnost dokonce kolikrát na ránu. (souvisí to ale také asi s enchanty, jel jsem spíš na dmg+regenerace zdraví a výdrže, malé mag. resisty) Nic ostatního mě netrápilo, ať jsem zkoušel hrát na jakoukouli obtížnost. Samozřejmě drak svým dechem ubere dost života (v závislosti na jeho levelu), ale taky jen blb v tom dechu stojí že :D Nakonec jsem si nechal střední, která mi vyhovovala nejvíce, tak abych u hry krásně relaxoval. Hlavně bez společníka, melee se mi jen neustále někde pletl a mág mi zase pro změnu posílal ledové šipy tak akorát do zad :D

Upravil/a Freani dne 28.11.2011 12:45

Přidal dalu78 dne 28.11.2011 13:31
#16

No, když si naříkáš na obtížnost hry, tak se zkus sám nad sebou zamyslet, zda to nehraješ náhodou blbě? Pamatuji si, že jsem v Oblivionu plaval proti zdi, vyvolával hojící kouzla i světlo, slabé potvory a do nich mlátil mečem, abych si snadno zvýšil svoje atributy a pak se teprve vydal do "opravdových" bojů - neviditelný válečník se vším na max - nakonec to byla NUDÁÁÁÁ:) No, nebavilo mě to dlouho a právě proto si teď ve Skyrimu dávám dost pozor na to, zda chci být nejlepší na 20 lvl a nebo si hru dlouhodobě užívat. Jistě, vím, že bych mohl udělat to co ty a taky tak skončit, ale z toho už jsem vyrostl a tu hru si chci užít. Takže se toulám přírodou a městy a používám zbraně, kouzla či kovárnu jen tehdy, když to opravdu potřebuji a neskilluji zbytečně. A mám opravdu potíže proti nepříteli a jsem za to rád a vůbec mi nevadí, že z boje uteču.

Přidal tomypson dne 28.11.2011 14:16
#17

Já si myslím, že ten problém je trochu jiný. Za bojovníka mám těžkou zbroj a ta mě chrání nějak.
za zloděje lehkou, která mě chrání méně než těžká, ale je to vyvážené rychlostí a tichým zabíjením.
za mága se mi to ale jeví, že kouzlo nahrazující zbroj je špatně nastavené, protože poskytuje výrazně slabší ochranu než zbroje(proměny mám na 100 a ebonitovou kůži) , a není to čím vyrovnat. Venku je to ještě jakž takž, ale v dungeonu se skupinou nepřátel je problém.

položím dotaz: daedrická zbroj, se všemi talenty dává jakou ochranu (bez očarování)?
ebonitová kůže: 100 na 60s (při obouručním zakouzlení 100 na 130s). Bez brnění a plným talentem magická zbroj bych měl mít ochranu 3x větší - tedy 300.
Je to adekvátní daedrické zbroji?

Přidal mamolahonor dne 28.11.2011 15:08
#18

Celkem asi jo. Komplet vymaxovanej daedrickej set teda nemám, ale mám jednou vylepšenej (na legendární) komplet set dračí i se štítem + plus všechny možný bonusy za to, že je brnění ze stejnýho materiálu a že umim nosit težký a dělá mi to se štítem něco málo přes 500 hodnoty brnění, takže bych řek, že adekvátní to je.

tomypson napsal:
položím dotaz: daedrická zbroj, se všemi talenty dává jakou ochranu (bez očarování)?
ebonitová kůže: 100 na 60s (při obouručním zakouzlení 100 na 130s). Bez brnění a plným talentem magická zbroj bych měl mít ochranu 3x větší - tedy 300.
Je to adekvátní daedrické zbroji?

Přidal Freani dne 28.11.2011 15:28
#19

No nevím, ale já mám hodnotu zbroje pro kompletní daedric set včetně štítu 1400 a to jsem nedělal žádnej superenchanting + jsou tam samozřejmě bonusy z perků. Takže to mi pak přijde oproti mágovi jako nesrovnatelné.

Přidal Wassago dne 28.11.2011 15:49
#20

Neni problem s carftingem, je problem s vylepsovanim zbroje. Ja hraju na obtiznost nejvyssi, nordskeho valecnika. Omezil jsem se na zelezne a ocelove zbroje a zbrane, protoze mi ostatni druhy bud pripadaji nevkusne (sklenena až daedricka) nebo v případě usňových a šupinových zbrojí je chybná grafika - koliduji nektere casti těla s oděvem - napriklad couhaj nohy z nohavic atd...mně to vadí:).
Proto abych mohl vyuzivat zelezne a ocelove vybaveni i na vysokym levelu, jsem si udelal alchymii 100, kovarstvi 100, enchanting 100. Poprve sem si koupil u alchymisty nekolik lektvaru carodeje a ocaroval sem si bezny obleceni tak, aby mi davalo co nejvyssi bonusy do alchymie a kovarstvi (rukavice, hlava, telo, prsten, nahrdelnik). Potom sem si vytvorils timto oděvem opět lektvary posilujici očarování, které jsou silnější než se daj sehant v obchodě a postup s očarováním šatů jsem zopakoval. S takto boostnutým oblečením jsem si vytvořil několik lektvarů očarování a lektvarů kovářství. U železné kompletní těžké zbroje s patřicným perkem dostanu na armor kolem 600, dmg mečem přez 70, obouručkou kolem 120.
Zbroj sem si očaroval takhle:
štít - odolnost na magii, posílení krytí
boty - posílení staminy, regenerace staminy
kyrys - posílení staminy, regenerace staminy
helma - posílení many,. regenerace many
rukavice - posílení jednoručních zbraní, posílení obouřučních zbraní
prsten - ochrana proti ohni, ochrana proti magii
náhrdelník - ochrana proti blesku, ochrana proti magii

ochranu proti chladu neřeším, protože jako nord mám rezist 50 plus dalších 50 když se kryju štítem.

Vyžší elementární ochrany nemá smysl používat, když máte totiž 100% ochrany tak například draci na vás neplivou oheň jen poletujou kolem a občas slítnou k zemi - nudný boj.

Kdybych tento "bug" s kovařinou, enchantingem a alchemou použil třeba na dračí nebo daedrické zbroji, tak bych vytvořil nezničitelnýho behemota, věřím, že bych se s armorem dosal i na 2000 a nic by mě ani neškrtlo.

Neřeším ani tak to, že udolám skoro všecko bez problémů, přijít k potvoře a mlátit do ní a glgat milion lektvaru umi každný blbec, ale třeba sundat i silnější NPC, aniž byste museli použít léčení, nebo nedejbože aniž by vás ta potvora vůbec jenom škrtla - to už je pro mě výzva.
samozřejmě že se ve hře dostanete do fáze, kdy jste prostě supermani, ono opravdu ste supermani, váš avatar je přece Dovahkiin, jak už jsem psal, pro mě je výzvou to, abych z boje vyvazl bez škrábbance a nepřítele co nejelegantněji vyřídil.