Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Jiný mág než ničení, vázané zbraně

Přidal Pluhtik dne 24.05.2016 16:33
#1

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s jiným typem mága než toho, který je zaměřený na ničení. Například vyvolávače. Pamatuji si, že kdysi jsem se o to snažil, jenže jak postupně vylepšuji obnovu a ničení (+ k tomu třeba očarování nebo alchymii), tak na vyvolávání nebo iluze nezbývalo místo, a nepřipadá mi, že bych dokázal bojovat bez ničení.

Má někdo zkušenosti s tím, že by bojoval třeba jen tím, že vyvolává různé příšery, případně používá iluze k boji? Zkrátka boj magií, ale bez použití kouzel ničení?

A druhá otázka - na čem závisí síla a schopnost bojovat vázanou zbraní? Na schopnostech vyvolání/iluzí (nejsem si jistý, kam vázané zbraně patří) nebo na schopnosti jednoručného či obouručného boje?

Přidal SuperHunter dne 24.05.2016 17:11
#2

Řekl bych že vyvolávání a iluze ve Skyrimu nemá fungovat jako primární styl boje, ale spíš jako případná podpora.

Základní poškození vázaných zbraní můžeš zvýšit perkem Čarovné svazování ("Mystic Binding" v ENG) a ovlivňuješ ho taky dovedností s daným typem zbraně (Vázaný Luk -> Lukostřelba).

EDIT: Jinak s využíváním magie přímo ve hře mám málo zkušeností, moje postavy jí nikdy nevyužívali jako primární způsob útoku.

Upravil/a SuperHunter dne 24.05.2016 17:13

Přidal SeveruS dne 24.05.2016 17:55
#3

No, jde to bojovat a při tom nebojovat..... : o )
Je dobrý mít Iluze na 100 a splněný úkol Kouzlo rituálu iluze a pak umět vyvolat něco silného....
Já to zkoušel tak, že jsem vyvolal šarvátku, pak se odběhl schovat, pak jsem použil kouzlo Paseka, čímž se všichni začali řezat mezi sebou ( mě vynechali, páč jsem byl schovanej, nebo neviditelnej ), nakonec zbyl jen jeden vítěz a na toho jsem vyvolal Dremorického pána.....
Je to pěkný divadýlko, ale pokud je nepřátel hodně, tak to dlouho trvá.....

Přidal Pluhtik dne 24.05.2016 19:43
#4

Chápu, díky.
Já jen, že mág mě bavil hodně (strašná spousta možností jak bojovat), ale štvalo mě v podstatě to, že jak jsem v ničení měl vylepšený perk, aby každé kouzlo protivníky zastavilo, tak v podstatě se ke mně nikdo ani nedostal, aby mi mohl ublížit, a i na nejvyšší úroveň jsem bez problému vyhrával.