Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 25.11.2020 19:01
#3476

→ Tah 822

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Nevěsta začala nervózně přešlapovat z místa na místo. Delmus rovněž nebyl o moc klidnější. Carwen se spokojeně usmívala.
„Nebojte. Dnes budete pod drobnohledem všech návštěvníků, užijete si svoji slávu ať už chtěnou nebo nechtěnou a jakmile za vámi bude celá tahle cesta k oltáři a nazpět budete mít opět svůj klid.“ ujistila ji Carwen, která se zjevně snažila zmírnit stoupající nervozitu mladé nevěsty. „A ať už bude váš budoucí manžel jakýkoliv není to určitě žádný tyran ze kterého byste měla mít strach… a jestli vás to uklidní mohu vás klidně naučit pár triků jak zpacifikovat.“ usmála se na Anitu, která se pousmála. „Bude to dobrý.“ kývla hlavou Carwen a pohladila Anitu po rameni, „Uvidíte.“
„Děkuji… ale stejně jsem nervózní. Bude to velká zodpovědnost… nevím co od svého budoucího muže čekat, nevím, jak vládnout… já nevím, jestli to zvládnu.“ povzdechla si Anita.
„Zvládneš.“ kývl hlavou Delmus, „Tvůj otec byl dobrý hrabě, máš vládu v krvi a já ti budu po ruce. Nemusíš se ničeho bát.“ dodal místodržící.

Vzhledem k tomu, že nevěsta se svým doprovodem půjde k oltáři až poslední můžeš teď buď volně komunikovat s přítomnými nebo mlčky vyčkat až se celá událost posune v tazích spoluhráče.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Mirabelle nenápadně koukla na Chocholku, který hleděl vpřed a netrpělivě očekával příchod dalších hostů a následné zahájení celého obřadu. Tvůj tichý rozhovor s Mirabelle tak zůstal zcela soukromý, protože kdekdo zde tiše hovořil a šeptal cosi svému spolusedícímu nebo doprovodu.

„To opravdu nevím.“ zakroutila hlavou ironicky, „Alespoň má vcelku originální účes…“ usmála se a koukla na tebe, „Tvůj účes také nebyl nic extra, když jsem tě poprvé viděla.“ dodala škádlivě.

Mezitím se do chrámu dostavili ostatní hosté, včetně oné rudovlasé ženy (graf. vzhled - zde), se kterou hovořil předtím Benoch se Silverwoodovou před hostincem. Ladou chůzí zamířila rovnou za starým mužem, který předtím dovedl k lavici Adriannu. Oba se přátelsky pozdravili a opět posadili a cosi si mezi sebou začali v trojici šeptat (společně s mužem v Císařské uniformě). Netrvalo dlouho a přidala se k nim i de Peyranová. Počet nově příchozích se již nezvětšoval. Kvestorka, která předtím stála před dveřmi do chrámu a evidovala přítomné se nyní přesunula po pravé straně stěny chrámu, nejspíš dala signál i mladým kněžkám, které se začaly řadit za oltářem jako by vyčkávaly na příchod té, které byla dopřána ona čest oddat mladý pár.

Netrvalo dlouho a za zvuku slavnostnější hudby se otevřely boční dveře, které nejspíš vedly do jedné z věží chrámu, vyšla dvojice žen. Postarší altmerka (graf. vzhled - zde) s krátkými hnědými vlasy a stará norka (graf. vzhled - zde), která měla menší problémy s chůzí a kulhala na jednu nohu.
„To je nejvyšší kněžka Thregorová.“ šeptla tiše a představila ti tak onu postarší altmerku, která měla kolem krku výrazný amulet. Zatímco norkda se zařadila ke zbylým mladším kněžkám uprostřed a sevřela v ruce amulet Stendarra jenž jí vysel kolem krku, Thregorová zamířila rovnou před oltář. Nakrátko se uklonila před oltářem a poté se otočila směrem k vám. Hudba utichla.

„Vážení svatebčané a nejbližší příbuzní našich budoucích manželů. Vítejte v chrámu boha Stendarra v Chorrolu. Sešli jsme se zde dnes v tuto hodinu, abychom oddali mladý pár, Belia Arteria a Anitu Haynovou.“ podívala se střídavě na pravou i levou stranu, „Prosím, nejprve přivítejme otce mladého Belia Arteria, barona Klarga Arteria a paní Enriquette Rolstonovou, která zastupuje Anitinu matku Gilfre Haynovou.“ přivítala slavnostně přicházející dvojici v doprovodu rytířů, kteří se ihned odpojili a začali obsazovat pozice podél stěn, aby měli přehled o dění a hostech. Hudba začala hrát a všichni přítomní povstali z lavic. Včetně Mirabelle, Chocholky a Adrianny, kteří seděli s vámi v první řadě. Klargus Arterius s hrdě vypnutou hrudí kráčel bok po boku s Rolstonovou a společně směřovali blíže k oltáři, aby oba mohli poté zaujmout místo v první řadě.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 25.11.2020 19:04