Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 21.11.2020 16:35
#3464

→ Tah 818

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Těší mě!“ zvolala mladá dívka zpoza paravánu, „Jen co budu oblečená přivítám se s vámi… ale teď se musím obléci.“ řekla nakonec a dlouho se odmlčela, Carwen se mezitím prošla po místnosti, zastavila se u zatažených závěsů jednoho z oken (ostatní okna jsou roztažená), opatrně je roztáhla a podívala se oknem ven. Rytíř postávající bokem se na ní pootočil.

„Asi to všechno sedí… nic netlačí, vypadá to dobře.“ hodnotila Anita zpoza paravánu šaty do nichž se nejspíš konečně oblékla.
„Ještě závoj.“ vybídla jí starší služebná.
„Musí to být mít?“
„Ano. Musí.“ přikývla stará služebná, „Zkuste si ho…“ vybídla jí nanovo a předala jí opatrně závoj.

Carwen se mezitím s opětovným zatažením závěsu navrátila k tobě.
„Něco je v nepořádku paní Shael?“ zeptala se služebná, která vám předtím otevřela dveře.
„Ne.“ zakroutila hlavou, „Jen mě zaujalo… protože není jako jediné roztažené.“ vysvětlila a nadále vyčkávala až se mladá nevěsta připraví.
„Můžete sem prosím jít paní Shael?“ ozval se hlas Anity.
„Jistě.“ souhlasila Carwen a zamířila blíže k paravánu, „Co potřebujete?“ zeptala se a zůstala stát tak, aby i nadále měla mladá nevěsta dostatek soukromý.
„Něco bych od vás ještě před svatbou potřebovala…“ řekla Anita a vyšla již oblečená a částečně zahalená do závoje zpoza paravánu, naklonila se ke Carwen a k jejímu překvapení jí tiše o cosi požádala.
„Asi ano.“ přikývla nejistě Carwen, „Asi to půjde.“ zopakovala následně.
„Děkuji.“ poděkovala Anita a zamířila k tobě.

„Omluvu vaší paní přijímám.“ řekla nejistě Anita, „A nesmírně si vážím toho, že se budete cestou do chrámu starat o moje bezpečí.“ pokračovala pozvolna jakoby vybírala co nejvhodnější slova, „Myslíte si, že hrozí nějaké nebezpečí? Mně nebo mému nastávajícímu?“ zeptala se starostlivě, „Rolstonová mě sice ujišťovala, že je vše pod kontrolou a žádné nebezpečí nehrozí, ale kdyby tomu tak skutečně bylo asi bych nedostala tak početný doprovod.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
Tvá slova Rolstonovou zjevně příliš nepotěšila, ale bylo na ní patrné, že se protentokráte uspokojí s tvojí odpovědí a víc se vyptávat nebude. „Děkuji. Instrukce jsem předala, nezapomeňte se zavčasu dostat do chrámu. Prozatím se mějte.“ řekla nakonec a společně se svým doprovodem dvou rytířů zamířila směrem k zakoupenému sídlu rodu Arteriů.

Sám jsi zamířil zpět do hostince, vešel a vrátil se ke svému místu u stolu. Mirabelle se na tebe starostlivě podívala, ale nezeptala se, co byla zač žena, která tě přede všemi odvedla ani co od tebe tak nutně potřebovala.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy