Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 19.10.2020 19:17
#3308

→ Tah 769

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Nestor s vámi půjde.“ rozhodl Kastav, „Zbytek už bude na Rolstonové, která rozhodne jestli vaše služby využije nebo nevyužije… to samé platí i o té přilbě.“ dodal zatímco jsi odepnul opasek, předal si je Nestorovi, který koukl na Carinu. „Ještě jedna věc… Budu předpokládat, že u sebe nemáte žádné jedy nebo podobné nebezpečné lektvary.“ otočil se na vás těsně před příjezdem rytířů a konvoje. Carina zakroutila hlavou. Kastav jen přikývl k nově přijíždějícím.

„Tak pojďte…“ vybídl vás legionář Nestor, otočil se na patě a provedl vás branou do města zatímco v ruce držel tvůj opasek s mečem. V přední části města vládl klid, legionářů z oddílů Amragora bylo na ulici více než bývalo zvykem (pravděpodobně povolali do ulic každého příslušníka legie, kterého se tu rozhodl Amragor dočasně ponechat), náhodní kolem jdoucí mezi sebou poklidně hovořili a skutečně respektovali bezpečností opatření a neměli u opasku žádné zbraně.

„Kde najdu Rolstonovou? Je stále ve hradě?“ zastavil Nestor jednoho ze zbrojnošů od Rolstonové.
„Myslím, že jo…“ přikývl bez dlouhého přemýšlení zbrojnoš, „Teď někdy by měla být ta porada, ne?“ tázal se.
„Nevím.“ pokrčil rameny Nestor, „Já jsem jen legionář… tohle jde mimo mě.“ usmál se a zbrojnoš jen přikývl. „Tak díky. Jdeme tam.“ rozhlédl následně a vedl vás dál směrem k hradu. „Poradu mít asi ještě nebude, protože generála jsem projet branou neviděl. Ale když jste přes to posílení ochrany… aktuálně mimo těch zákazů co jste slyšel před branou platí ještě jeden, obchody prodávající zbraně nemůžou dnes nic prodávat, stejně tak alchymisté nesmějí prodávat jedy… ani ty nejslabší co člověka nezabijí.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„To je dost možné…“ souhlasil s tebou Belius.
„Starý pán nemá moc smysl pro humor.“ přitakal znalecky Chocholka.
„Zas bych mu nekřivdil.“ namítl Belius, „Otec má svůj specifický smysl pro humor, občas dokáže být i zábavný, ale jinak u něj převažuje ta vážná část charakteru.“

„To dává celku rozum.“ otočil se na tebe Belius, „Však si bere tak úžasného a zámožného muže, kterého by jí záviděla kdejaká žena. Je jasné, že si mě bude chtít hýčkat jen pro sebe a už teď přemýšlí, jak na mě dělat dojem.“ pokračoval pobaveně. „Světlana bude dvorní čarodějkou. Už to mám promyšlené a mám to naprosto pod kontrolou Aedane. Není se vůbec čeho bát…“ stihl ti odpovědět ještě před odchodem. Víc už jsi neslyšel, neboť jsi prošel dveřmi do vedlejší místnosti, pokračoval úzkou chodbou a po schodišti do spodní místnosti, která se dál rozvětvovala do dalších dvou dveří. Uvnitř místnosti, ve které jsi stanul se nacházelo několik starých šatních skříní, které nejspíš ukrývaly kdejaké harampádí, náčiní pro práci na zahradě a mnoho jiného. Jedny dveře byly zamčené velkým visacím zámkem a druhé dveře byly otevřené dokořán. Vešel jsi dovnitř a spatřil jednu velkou kulatou vanu do které by se vešlo hned několik lidí. Adrianna stála nad vanou a zkoumala teplotu vody.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Pobídl jsi nemrtvého koně a vyrazil za nemrtvé, kteří se snaží probojovat skrze neviditelnou bariéru. Za průhlednou bariérou jsi spatřil několik oživených nemrtvých, vypadají podobně jako nemrtvý, které vyvolal Grithart. Jestliže dojde k jejich smíšení na bojišti pravděpodobně bude velmi těžké rozlišit, jestli se jedná o vašeho nebo Arteriova nemrtvého.

Všiml sis slabých míst polorozpadlých trosek, s trochou námahy a štěstí by je přes tato slabá místa bylo možné překonat a dostat se na nádvoří i bez zrušení ochranné bariéry. Když jsi se dostatečně vynadíval začal jsi se soustředit a seslal ohnivou šipku směrem na bariéru. Úder kouzla do bariéry byl jiný než od meče, zdálo se, že bariéra se při tomto, byť jen relativně slabém úderu slabě zachvěla. Ze svých znalostí tak usuzuješ, že by mělo být možné bariéru vyřadit dlouhotrvajícím silnějším magickým úderem, případně kolika velmi silnými údery jdoucími za rychle za sebou, není však vyloučeno, že zrušení bariéry touto destruktivní metodou povede k její explozi, která zničí několik blízko se mačkajících kostlivců. Krátce po úderu na magickou bariéru sis vyvolal nazpět svého přízračného vlka, který se zjevil u nohou tvého koně.

Ledový mág, kterého jsi zdánlivě smetl z věže se zjevně dal opět dohromady a znovu seslal ledové koule, které dopadaly až z oblohy. Tentokráte jich však nebylo tolik, zmohl se pouze na dvě. Jedna z nich pomalu směřovala do tvé skupinky kostlivců (máš možnost ji v následujícím kole vhodným kouzlem buď odklonit/zničit/zmírnit dopad jejich škod) zatímco druhá směřovala mimo a pravděpodobně nikoho nezasáhne.

http://skyrim.4fan.cz/forum/attachments/mohyla_mapa_5.png


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy