Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 17.09.2020 17:29
#3166

→ Tah 722

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Když jsi oznámil Carině, že jste nalezli Caesarovu pokladnici nejevila žádné známky znepokojení, naopak působila, že jí zpráva překvapila a potěšila.
„To jsou skvělé zprávy.“ přikývla hlavou, když jí obeznámil se situací a vešel dovnitř, než za tebou zavřela vykoukla ven jakoby se chtěla přesvědčit, že tě nikdo nesleduje a teprve pak zavřela. „V tom nevidím problém. Můžu zkusit pomoci, ale úspěch nezaručuji. Ochranná kouzla mohou být hodně specifická.“ souhlasila a pokynula ti ať jí následuješ hlouběji do domu. Došli jste až do společenské místnosti, která byla vybavena drahým nábytkem, krbem a spoustou obrazů od nejrůznějších umělců. „Pět klíčů?“ zopakovala, „Dáte si víno? Myslím, že ve sklepě mi zůstala ještě nějaká zásoba toho nejkvalitnějšího vína, které vůbec můžete sehnat.“ nabídla ti víno, když došla k jedné ze skříní, z níž měla schované skleničky určené pro pití vína.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tondulin
„Hospodská bitka. Myslela jsem si to.“ konstatovala s úsměvem, „Ten druhý dopadl hůř. Obvyklá hláška, co říkal i Belius… Když se vracel z některých svých záletnických výletů.“ nemizel jí úsměv ze tváře a nakrátko se podívala na Belia, který zrovna vybídl Flavia, aby ve své historce pokračoval a dopověděl jí dokonce. „Myslím, že nejsi povinen nám cokoliv vracet.“ otočila se na tebe s vážnou tváří, „Ani vůči nám nemáš žádný dluh, který bys musel splatit. Takže se tím netrap.“ pousmála se, „Myslím, že bratranec by si v první řadě přál, aby byla rodina jednotná a držela pohromadě.“ doplnila po krátkém přemýšlení.

„Aedane…“ zasmála se Adrianna pobaveně, „Arteriové nejsou všemi milováni ani u nás v provincii, máme spoustu nepřátel. Nezavděčíš se všem, ale věř mi, že si nedělám iluze, že to celé proběhne poklidně. Vyrostla jsem u dvora, účastnila se banketů, plesů a podobných slavností. Vím, že se lidé tráví, zabíjejí pro různé malichernosti i sáhodlouhé intriky. Já nejsem naivní usměvavá holčička, která kolem sebe vidí jen to dobré a slepě ignoruje to špatné. Vím, že život je krutý a nemilosrdný.“ krátce se odmlčela, „Ale vážím si toho co jsi mi teď řekl a oceňuji to.“ koukla na tebe s upřímným výrazem ve tváři a přiložila ti ruku na rameno, „A teď pojďme za ostatními… nebo chceš ještě nějak ošetřit tu hlavu?“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
„Není zač. Informuji Appia a sejdu se s vámi u brány.“ oznámil ti souhlasně, když jsi dokončil pročítání papíru, zlehka sis procvičil gesta pro lepší zapamatování a poté jsi následoval Gritharta ven před dům, kde jste se rozdělili. Mág zamířil za Appiem do věže. Zatímco ty jsi vykročil najít Elanyii. Netrvalo dlouho na šel jsi jí. Nervózně přešlapovala z místa na místo, před jedním z domů, ve kterým se pravděpodobně nacházel Globullus s Rilen.

Když tě spatřila přicházet zastavila se, sevřela ruce za zády a zeptala se: „Jak to šlo?“ následně, ale začala s líčením situace ohledně Globulla a Rilen, „Oběma už je lépe. Globullus je dokonce výřečnější a vypadá to, že začne být přínosem. Samozřejmě jsem zamlčela tvoji domněnku, že tím Appiovým protivníkem je Arterius. Nejsem si jistá, jak by to Globullus vzal.“

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy