Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 21.08.2019 21:24
#2560

→ Tah 555.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Odemkl jsi dveře. Nechal altmerku projít jako první a poté také vešel, zavřel dveře a zamkl. Elanye okamžitě začala vytahovat z brašny jednu pomůcku za druhou, začala malovat jakési obrazce na podlaze a následně postupně aktivovala jeden portál za druhým, zatímco jsi se soukal do nové červené róby.

Róba byla pohodlná, příjemná a nečekaně lehká na to, že hrudní část byla vyztužená, aby odolala lépe i případnému útoku řeznou zbraní. Když jsi byl převlečený otočil jsi se a rozhlédl se po komnatě.

Elanye finišovala se svojí přípravou. Portály byly aktivní, magické značky na podlaze nakreslené a cosi připomínající pohár v kombinaci s něčím dalším v podivném tvaru bylo umístěno doprostřed. Altmerka přidávala jednu přísadu za druhou, nevynechala ani krev, kterou si přinesla v malé ampulce. Komu patřila se pravděpodobně nikdy nedozvíš. Po vylití do pohárku obsah zasyčel.

„Raději si drž odstup.“ namítla, když chopila magickou hůl a začala vyslovovat jedno zaklínadlo za druhým, vyslovovala jej pečlivě a zřetelně. Jednou rukou držela hůl a druhou kroužila kolem magického hrotu. Chvíle rovněž měnila hlasitost svého hlasu, chvilku mluvila tiše a poté velmi hlasitě. Dlouho se nic nedělo až poté co umístila magickou hůl do aparátu společně s pohárem vytryskla z hole magická záře doprovázena silným magickým výbojem, který sice udeřil do stěny a zmizel, ale vytvořil silnou magickou energii, která se rozlinula po celé místnosti. Byla nepříjemná. Elayne však neustoupila ani při druhém magickém výboji, který byl silnější a udeřil do stropu. Pokračovala v čarování a snažila výboje ustálit. Následně došlo ke třetímu výboji, který vylétl přímo proti ní. Záblesk světla tě přiměl zavřít oči a až po jeho pominutí jsi je otevřel. Elanye svým kouzlem záblesk odrazila a usměrnila tak jak potřebovala. Nezmizel jako předchozí výboje. Následně začala čerpat magickou energii z portálů, které byly využívány k cestování napříč Cyrodiilem i okolními provinciemi. Došlo k dalšímu záblesku, který ale vyšel z jejích rukou. Udeřila jím přímo do aparátu a celá místnost se zachvěla a místností jen zahřmělo. Bezpochyby to musel slyšet každý na magické Univerzitě a možná i mnohem dál.

Čarující altmerku to vůbec neznepokojovalo. Nadále prováděla svůj plán a hodlala ho stůj co stůj dotáhnout do zdárného konce. Netrvalo dlouho a začal jsi spatřovat bránu o které bylo psalo v knize. Následoval další silný výboj, který tě nejen donutil zavřít oči, ale také tě ochromil natolik, že jsi nebyl schopen se sám od sebe pohnout. Pocítil jsi neskutečnou bolest, kterou vystřídal chlad a úleva.

**

Přicházíš k vědomí. Celé tělo tě bolí a těžko se ti dýchá, ale nemáš nic zlomeného ani nekrvácíš. Rozmazané vidění po chvilce ustane a spatříš místo ve kterém se nacházíš. Ležíš na chladné černé kamenné dlažbě, která se rozkládá kolem jakési zříceniny, z níž se k nebi, které vypadá zcela jinak, než ho znáš vznáší silný modrý proud. Také spatřuješ množství koster pohozených okolo a také hlahol.

S bolestí se otáčíš a rozhlížíš se dál. Zjišťuješ, že hlahol patří pětici duchů. Postávají u černé stěny a o čemsi diskutují. Také jsi spatřil hned několik kostlivců s děsivými výrazy, zářivé oči pronikající skrze jejich zrezivělé přilby, žebra koukající skrz potrhané oděvy a zvuk kostí znějících při každém jejich pohybu.

Elanye ležela kousek od tebe. Přetočená na boku, zkoumána osobou v potrhaném černém oděvu. Altmerčina tvář byla špinavá od krve, která jí tekla z nosu (vzhledem k událostem se nejspíš bude jednat o jeden z příznaků velmi velkého magického vyčerpání). Osoba v černém několikrát hlasitě přičuchla k její tváři, čenichala jako pes, ale stavba těla byla bezpochyby lidská.
„Mrtvá? Či nemrtvá?“ znělo z úst černé postavy, „Živá?! Živá!!“ zvolala prudce osoba a trhla sebou, několikrát zabušila o svoji hruď a poté se nevěřícně napřímila. „Ne.“ uklidnila se, „Oh… Jaké blyštivé a překrásné.“ zadívala se na hruď altmerky, škubnutím vytrhla náhrdelník a pozvedla jej do výšky. „Ooo… Překrásné. Překrásné.“ znělo opět z jejich úst, následovalo napřímení, páteřní obratle zakřupaly a postava se otočila směrem k tobě.

Teprve teď jsi spatřil obludnou tvář postavy v černém. Jedna polovina tváře byla ještě téměř lidská, zatímco druhá byla již rozežraná až na kost. Jedno svítivé oko na tebe nepříjemně pohlédlo. Škodolibý výraz na tváři nemrtvého zesílil. Pevně sevřel stržený náhrdelník a vyrazil k tobě.
„Tohle už se probouzí!“ znělo z úst v doprovodu nebezpečného skřeku. Podivný nemrtvý není nijak ozbrojený.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Zastavil jsi se u výčepu a zeptal se obsluhující ženy, popsal jsi jí tanečnici, kterou se snažíš najít. Kývala hlavou a přemýšlela.
„Myslím, že vím kterou tanečnici máte na mysli.“ přikývla nakonec souhlasně, poté ale zesmutněla, „Mám pro vás, ale špatnou zprávu. Několik tanečnic přišlo o život během konfliktu ve městě. Ona byla mezi nimi. Viděla jsem mrtvé tělo...“ zesmutněla ještě více, odložila prázdný korbel a povzdechla si, „Nějaký zmetek jí nabodl na vidle…“ polkla další slova.
Finn si hlasitě povzdechl. Mág nijak nereagoval.
„Caesar jí nechal stejně jako všem ostatním zařídit důstojný pohřeb. Je mi líto. Doufám, že s vámi nebyla nijak příbuzná.“ pokračovala následně a střídavě se podívala na tebe a tvé společníky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy