Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 16.08.2019 00:24
#2554

→ Tah 553.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Po zamyšlení jsi uschoval knihu v jedné ze zásuvek stolu. Posbíral jsi vše potřebné, ujistil se, že máš vše a odebral se z kabinetu. Lektvary a jídlo budeš muset obstarat na jiném místě. Lektvary si jako profesor můžeš kdykoliv vyzvednout ve skladu, ale k němu musíš mít klíč a povolení od některého ze správců (mezi správce patří vyučující předmět lektvary), dále je možné si lektvary vzít z komnaty profesorů (sborovna) ve které se nejzákladnější lektvary taktéž většinou nacházejí. Léčivé lektvary, hojivé masti a obvazy zase nalezneš zcela určitě na ošetřovně, případně v jejím skladě, ke kterému mají přístup sloužící v daný den a profesoři magie Obnovy. Jídlo je pak možné za zdmi Univerzity obstarat pouze v jídelně.

Jako první jsi se po zamčení dveří odebral do komnaty profesorů. Odemkl, vešel a nalezl v jedné ze skříní to co hledáš. Lektvary many a léčivé lektvary. Zatímco lektvarů léčení bylo pomálu, lektvarů many zde bylo přehršle. (sebral jsi jeden léčivý a dva lektvary many) Poté jsi zavřel skříň, zamkl komnatu a odešel se navečeřet.

Uvnitř jídelny bylo, jak bývá zvykem v tuto večerní hodinu poměrně plno. Za profesorským stolem už seděla Selena Benochová, Xarie Viciová, Reman Lex a Talar. Arcimág Benoch se zrovna chystal přisednout. Podle všeho vládne přátelská atmosféra. Fronta před tebou ubývala pomalu. Za tebou se nikdo neřadil až do chvíle, než se za tebe postavila profesorka Spellorová.
„Koukám, že dneska to bude nadlouho.“ povzdechla si a rukou si sáhla do hlasů. Nahmatala menší rozcuch a ihned se ho pokusila opravit. Poté přešlápla z místa na místo a trochu nedočkavě pokukovala před sebe.
Až po několika dlouhých minutách se začala řada hýbat obvyklým tempem a u okénka to odsýpalo. Došel jsi na řadu, poprosil jsi o porci a dostal ji. Popadl tácek a usedl na volné místo u profesorského stolu. Přítomní tě pozdravili a popřáli ti dobrou chuť. Téma se zjevně změnilo a začalo být mnohem pochmurnější.

„To nás nečeká nic pěkného…“ povzdechla si Selena, „Ještě, že to Serana odhalila tak brzo. Snad se to ve spolupráci s Bdícími a legií povede podchytit včas a nevypukne nákaza.“ pokračovala, „Akorát s ní teď nemáme několik dní počítat. Prý byla nařízena karanténa.“
„Převezmu její přednášky.“ nabídl se Reman Lex, „Stejně tak mohu dočasně vést ošetřovnu… než karanténa skončí nebo se vrátí profesorka Sarricová.“ podíval se z jedné strany na druhou.
„Souhlas.“ přikývl Benoch, „Dočasně povedete ošetřovnu a převezmete Seraniny přednášky. Talar vám pomůže.“
Přisedla si k vám profesorka Spellorová, pozdravila a pustila se do jídla.

„Kdo z legie se na tom podílí?“ zeptal se dále Reman Lex.
„Psala, že spolupracuje s nějakým kvestorem Larsonem. Marius Larson tam myslím stálo. Nemluvila jsem s ní osobně jen poslala po poslíčkovi dopis, že musí několik dní zůstat v karanténě a plánuje vypomáhat s ošetřováním.“ odpověděla mu Selena Benochová. Xarie mlčela, vypadala jako by byla myšlenkami někde úplně jinde.
„Toho neznám osobně. Asi někdo sloužící pod legátem Gratem.“ pokrčil rameny, „Každopádně naše řady nějak řídnou…“ dodal následně a podíval se na arcimága, který zrovna přikusoval k večeři kousek chleba.
„To řídnou.“ přikývla souhlasně Selena, arcimág to nechal bez komentáře. „Ale máme tu silnou mladou krev.“ pousmála se směrem k tobě.
„To sice ano… Ale aby se nám nezadávila.“ promluvila Xarie vytržená ze svých myšlenek, když si všimla jak rychle jsi do sebe naládoval večeři ve které se většina přítomných ještě stále nimrala.

Času do setkání je ještě dostatek. Můžeš volně komunikovat s přítomnými a nebo se věnovat jiné činnosti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
„Mám se převlíknout?“ zeptal se Finn.
„Ano. Převlékni se.“ přikývl mág. Finn tak učinil bez jakýchkoliv okolků. Mezitím jsi se vyhoupl do sedla a připravil se. Když byl Finn připravený mág vytáhl zabodnutou hůl a zrušil iluzi. Dvě koně byli schopný jízdy. Jednoho nešikovný pád usmrtil. Oba muži se vyhoupli do sedel, uklidnil své koně a následovali tě k přístavu.

Lodě, které jsi zprvu viděl z dálky byly nyní ještě blíže. Na obzoru se rovněž objevily nové lodě, držely mezi sebou rozestup a některé z nich se rozměrově hodně lišily.

„Čí jsou to lodě?“ zeptal se mág a opře se v sedle, když jste na chvilku zastavili.
„Takhle na dálku nepoznám příslušnost… Ale myslím, že budou Císařství.“ odpověděl mu Finn zahleděný do dálky. „Ale jistej si budu až je uvidím zblízka. Každopádně tyhle…“ ukázal na lodě, které byly dostatečně blízko přístavu. „Patří nějaké žoldácké bandě.“

Pobídli jste koně a pokračovali dál. Vjeli jste do obytné části přístavu. Bojovníci ve zbrojích Anvilu postávali u vstupu do přístavní čtvrti. Zdálky si vás prohlédli, ale nezastavili vás. Pokračovali jste dál, hlouběji mezi domy. Některé domy nesly znatelné známky poškození od ohně, jiné už se opravovaly a řemeslníci na sebe hulákali.

Dostali jste se až před Caesarův hostinec. Před hospodou vysedávalo hned několik ozbrojených válečníků ve zlatavých kroužkových zbrojí. Zbraně měli položené na stole hodovali alkoholu. Nechávali si zpívat od jedné z tanečnic námořnickou písničku. Všiml sis, že část hostince je taktéž poškozená od ohně.

„Vypadni a už se nevracej!“ zvolal jeden z hromotluků, který vyhodil zmláceného muže přímo z prahu hostince. Muž se rozplácl na kamenné zemi a bolestivě zasténal.
„A sežeň prachy co dlužíš. Nebo si tě najdeme. A teď padej.“ strčil do něj druhý, když se pomlácený muž konečně sebral ze země. Strčení mu však vzalo rovnováhu a skončil znovu na zemi. První hromotluk se jen zasmál. Banda válečníků se taktéž ušklíbla a nadále se věnovala popíjení, sledování tanečnice a poslechu jejího zpěvu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Poděkovala jsi žebrákovi a hodila mu další septim. Žebrák se jen pousmál a zahleděl se znovu do tvé tváře. Tentokrát na píšťalu nezapískal.

„Zákeřný muž mi jí vzal.“ odpověděl ti žebrák s krátkou odmlkou jakoby váhal zdali má vůbec na toto téma mluvit, „Ale zlá kletba stihne jeho i jeho věrné stoupence neboť očarovaná má píšťala je. Jen já mohu pískat skrze ni přenádherné tóny, magické tóny.“ pokračoval a pohrával si se píšťalou. „Ten muž žije zde. Jestli vás smím varovat vyhýbejte se severní chudinské čtvrti. “ dodal nakonec. Poté sklopil hlavu a začal opět pískat na píšťalu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy

Upravil/a Aurelius dne 16.08.2019 17:44