Název novinky: The Elder Scrolls V: Skyrim - Česká fansite :: Hrozba III.

Přidal Aurelius dne 08.08.2019 20:57
#2546

→ Tah 551.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scorpioncz
Opět jsi se ponořil do čtení, nalistoval jsi stránku s ideálními pány a monstry, které můžeš údajně potkat v Mohyle duší. Autor zmiňoval především nemrtvé – kostlivce, přízraky a jiné neživé stvoření, která mohou nekromanté přivolat za pomoci své temné magie. Jak pravdivé tito informace však jsou posoudit zatím nedokážeš. Ideální pánové jsou v knize zmíněni jen velmi stroze, ale i tak sis dokázal o nich udělat menší přehled.

Serana se dlouho nevracela a čas plynul velmi rychle neboť kniha byla napsána velmi poutavě a dané téma tě zaujalo. Stránka mizela jedna za druhou a po nějaké době jsi byl téměř u konce tlusté knihy. Zbývalo jen několik desítek posledních stránek, když jsi zvedl hlavu a rozhodl se zkontrolovat čas. Podle tvého odhadu je už nejvyšší čas se jít připravovat na svoji další přednášku, další úvodní hodinu. Tvůj žaludek se, ale zavčasu ozval. Oběd jsi promeškal, ale svačinu v jídelně seženeš vždy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sarako
Otočil jsi se čelem k jezdcům s připraveným mečem a levitací ovládl druhý. Oba muži v černém se přesunuli k tobě. Hlavní z jezdců nejprve hodlal vyzvat jménem Anvilského hrabství, ale než cokoliv takového stihl seslal muž s magickou holí kouzlo.

Kouzlo v podobě magické energie vypadalo jako fialová koule. Dopadla před prostředního jezdce a spolu s dalším gestem mága stáhla k sobě prostředního jedoucího bojovníka. Jezdci neudržovali příliš velký odstup a jezdec na pravé straně na to doplatil. Jeho kůň narazil na padlého koně prostředního a skácel se k zemi také. Zatímco prostřední jezdec skočil pod tělem svého koně, druhý z koně spadl a udeřil se hlavou prudce tak nešikovně, že pád zcela určitě nemohl přežít ani díky helmě. Třetí a poslední jezdec vyvázl, ale nezůstal bez zranění příliš dlouho.

Mág seslal další kouzlo, které jezdce nemilosrdně smetlo k zemi a dopadl téměř ke tvým nohám. Bolestivě zasténal a přetočil se na bok. Meč dopadl kus od něj. Bojovník Finn udělal několik rychlých kroků a došel až k raněnému. Vytasený meč mu přiložil k obličeji.
„Začíná nám to dobře…“ konstatoval, „Máme tři použitelné zbroje.“ dodal a poté kopancem muže omráčil. „Vyslechneme ho, ale dál od těch hradeb. Pochybuji, že by se někdo zrovna teď díval naším směrem, ale stejně.“ ohlédl se na mága, který jen mlčky přikývl.

„Sarricová není zrovna dvakrát schopná bojovnice. Měla tu pouze léčit a neplést se do intrik dvora.“ řekl chladně mág, „Jenže to by nebyla ona… Kdyby se nemusela plést do něčeho do čeho jí vůbec nic není. Netahej se s ním.“ otočil se k Finnovi. Udělal několik kroků vpřed a poté zabodl magickou hůl do země. Několikrát obkroužil rukou kolem magického hrotu a zamumlal několik zaklínadel.
„Tohle je co za kouzlo?“ zeptal se nejistě Finn, který se sehnul k omráčenému.
„Plošná iluze. Funguje na pár metrů v okruhu mé magické hole. Vydrží jen krátce, ale na krátké probrání plánu vystačí.“ odpověděl mu mág, „Takže… Kdo nám může pomoci najít profesorku Sarricovou?“ zeptal se tě.

Zabodnutá magická hůl v zemi ti neskutečně připomíná hůl, kterou jsi poprvé spatřil v držení Bothiel, naposled jsi její hůl, ale viděl v rukou Archanděla spolu s kterým také zmizela neznámo kam. Když si však vybavíš hlas Archanděla nepřijde ti, že by byl totožný s hlasem mága v černém rouchu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SuperHunter
Hodil jsi žebrákovi septim, rozzářil se mu úsměv v zarostlé tváři. Sklopil hlavu a zapískal na svoji píšťalu. Neodpověděl na tvoji otázku, alespoň ne ihned.
„Vyznám.“ řekl poté co dohrál poslední tón a oddálil píšťalu od svých úst. Opět na tebe pohlédl, „Kampak se chcete dostat? Znám to tu jako své boty.“

Kolem vás prošla krom hloučku obyčejných měšťanů i menší početná skupina legionářů v lehkých zbrojích, napočítala jsi jich pět. Jeden z nich si tě notnou chvíli podezřívavým pohledem prohlížel, ale pak společně s ostatními zahnul a zmizel v uličce mezi domy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neodpovězené tahy